Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    o hızlarda yzf hiç güvenli deyil adamlar makinanın gücüne göre dizayn etmişler hidroliği 125 lik makinayla 148km hız tehlikeli motoru bitirir diye düşünüyorum ayrıca frenlemede sıkıntı yaşarsın kıyma bence güzelim yzf ye

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

ince lastiğie kesinlikle plaka iptali yakışmıyor şahsen benim diversion u bir ara iptal ettim plakalığı lastikler 160 olmasına rağmen hoşuma gitmedi. en az 180 lik şart güzel gözükmesi açısından arkanın şahsi fikrim bu şekilde. diğer türlü ince lastikte kuyruk iptali makinayı iyice cılız gösteriyor.
    Ceocem, Oz. ve AreSMorriS bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Alıntı yayamas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

[/COLOR]

dişli 15 ken ewet son surat artıyor 148-149 da kesiciye giriyor motor ama rampa asa inerken görebiliyorsun o hızı düzde gördüğü gene aynı hız 130 la 136 arası değişiyor. vites araları uzuyor ancak tork düşüyor rampa yukarı 15 dişlide 5 vites 100 105 arası tırmandığım yeri 14 dişlide 115 civarları tırmanıyor. 15 te serilik baya azalıyor anlıcanız her yerden düşüş saglıyor ama rampa asada gidebildin kadar git bu deneyimim manisa- izmir arası yoldaki sürüşlerimden edindim. 15 dişlide 6. viteste motor bayılma yapıyor cok aşırı derecede. ama şimdi arka dişli yaptırmayı düşünüyorum özel 48 dişrten 44 e düşürcem birde oyle denicem. tavsiye etmiyorum ön dişliyle oynamanızı ama deneyede bilirsiniz. alt tarafı 5 liralık parca ybr esd ön dişlisi oluyor birebir cokta zor değil değişimi yeterli takım olduğunda cok basit... ewt plakalık açılabiliyor her hangi bir sorun cıkarmıyor...iki ikişi bile sürtme yamıyor... valla ne yalan söyleyim motorumda çok şükür daha bir çizik bile yok. eksozu alırken db kıller verdiler ancak ben kullanmıyorum...
    148 149 güzel bir sürat bunu düzde yapsa dahada güzel olacaktıda dediğin gibi yapmıyormuş ama uzun yol için idealdir bence dişlinin küçültülmesi şehir içinde sonuçta son süratten daha çok tork arıyoruz makinalarda ama genede bilgi için sağol. 44 e düşürdüğünüz zaman ne gibi değişiklikler oldu gene paylaşırsanız seviniriz. ( Bu arada sen Umut Kocabaş'sın dimi sürekli nicklerden burada birbirimize yorum yaptığımız için kiminle konuşuyoruz pek farkında değiliz )

Tigerdan memnundun sen facebooktanda konuşmuştuk. Db killer peki birkere olsun takıp sesi nekadar kıstığını denedin mi.? Sonuçta çokta toplum düşmanı olmak istemiyorum şehir içinde mahalle aralarında. Bir yerde susturabileyim benim elimde olsun istiyorum.

Ayrıca fotoğraflardan bile farkediyor motorun temizliği anlayabiliyorsun. Ellerine bileğine sağlık. Bir insan hangi motosiklete biniyorsa binsin bakacak arkadaş bunu bilir bunu söylerim.

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o hızlarda yzf hiç güvenli deyil adamlar makinanın gücüne göre dizayn etmişler hidroliği 125 lik makinayla 148km hız tehlikeli motoru bitirir diye düşünüyorum ayrıca frenlemede sıkıntı yaşarsın kıyma bence güzelim yzf ye

ince lastiğie kesinlikle plaka iptali yakışmıyor şahsen benim diversion u bir ara iptal ettim plakalığı lastikler 160 olmasına rağmen hoşuma gitmedi. en az 180 lik şart güzel gözükmesi açısından arkanın şahsi fikrim bu şekilde. diğer türlü ince lastikte kuyruk iptali makinayı iyice cılız gösteriyor.
    Tabi ki 125 lik bir makina ile 150 görüyorsun akla mantığa gelmeyecek birşey fakat Aprilla rs125 vardı bir aralar hala var 2 zamanlı deli manyak bir alet 600 lüklere kafa tutan minik. Bu motorun 0-100 bilmem kaç saniye ve 200 210 km süratlara çıkabiliyor. He neden düşük ccli bir motorda bu durum sakat çünkü ağırlık yok ağırlığın olmadığı heryerde rüzgar fırtına görevi görür. Şehir içinde o süratleri zaten kimse istemiyor şehirler arası zaman buldukça kaçan, yol yapan bir adam olaraktan arada gerekiyor. Hee aman aman 10 km hızlı gitsem ne olacak yavaş gitsem ne olacak bunuda taktığım yok motoru tamamen rahatlatmak benim maksadım.

Şöyle söyleyeyim plakalık hakkında ben tasarım manyağıyım yani birşeyin gücü beni çok fazla alakadar etmiyor. Ama tasarımı çok cezbeder. Bizim orjinal plakalık ( dikkat çekerim sadece plakalık diyorum ) tasarım olarak çok güzeldir, yandan önden arkadan bakınca plaka olmadan bir harika, plakayı takınca canım ülkemin standart motor plakaları eşşek kadar olduğu için sanki faça yapılmış araba duygusu veriyordu bana. Şimdi ise birazdaha itici buluyorum. İtici olanda bana çekici geliyor tezat kavramlar işte. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi.

Bu arada nekadar 130 olsada lastik bana çok güzel duruyor gibi geliyor arka taraf.

Bu arada 1 2 sene sonra filan bunun tarzında birşey yapmayı planlıyorum ya fazer motoru ile yada 1100 virago motoru ile 1100 viragonun motorunun tasarımı beni acayip cezbediyor. Ama tam bir benzin istasyonu bağımlısı. Bakalım hayırlısı yaparsam ilk burada paylaşacağım.

yayamas bunu beğendi.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    100. sayfamız hayırlı uğurlu olsun.
    yayamas, TASKART ve Mustafa A. bunu beğendiler.

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Hemen kutlayalım 100. Sayfamızı..

yayamas, TASKART ve Mustafa A. bunu beğendiler.

cece1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar sizce egzoz yeterlimi siz değiştiriyomusunuz yoksa ? Yeniyimde merak ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Arkadaşlar bide ankarada eğitim alabilceğim sağlam bi yer varmı? Eğitim nasıl oluyo ve ücreti konusunda bilgi verebilcek olan varsa sevinirim.Yani o kadar heveslendimki bi an önce alıp biniyim diyorum ama güvenlik şart iyice öğrenmem lazım.Bu eğitim kurslarıda bayağ işe yarıyomuş sanırım.Eğitimden sonrada yzf mi almak istiyorum hayırlısıyla.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    arkadaşlar 135 le giderken dip gaz motor birden gazı kesiyor. devir 7 bine kadar düşüyor. daha sonra tekrar gaz vermeye başlıyor sizde böyle birşey oldu mu hiç?

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    [QUOTE=Oz.;3322994]148 149 güzel bir sürat bunu düzde yapsa dahada güzel olacaktıda dediğin gibi yapmıyormuş ama uzun yol için idealdir bence dişlinin küçültülmesi şehir içinde sonuçta son süratten daha çok tork arıyoruz makinalarda ama genede bilgi için sağol. 44 e düşürdüğünüz zaman ne gibi değişiklikler oldu gene paylaşırsanız seviniriz. ( Bu arada sen Umut Kocabaş'sın dimi sürekli nicklerden burada birbirimize yorum yaptığımız için kiminle konuşuyoruz pek farkında değiliz )

Tigerdan memnundun sen facebooktanda konuşmuştuk. Db killer peki birkere olsun takıp sesi nekadar kıstığını denedin mi.? Sonuçta çokta toplum düşmanı olmak istemiyorum şehir içinde mahalle aralarında. Bir yerde susturabileyim benim elimde olsun istiyorum.

Ayrıca fotoğraflardan bile farkediyor motorun temizliği anlayabiliyorsun. Ellerine bileğine sağlık. Bir insan hangi motosiklete biniyorsa binsin bakacak arkadaş bunu bilir bunu söylerim.

evet ben umut'um emre ;)

valla hiç takıpta kullanmadım açıkçası ama ilk taktığımda eksozu db kıllerı oylesine bir takıp gaz verdim. orjinali kadar ses kesilmiyor 100 luk cup gibi çıkıyor sesi yani o ses tiplerinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 135 le giderken dip gaz motor birden gazı kesiyor. devir 7 bine kadar düşüyor. daha sonra tekrar gaz vermeye başlıyor sizde böyle birşey oldu mu hiç?
    o kadar devir kesmesi normal değil bence... ben dip gazda kesici yapınca 10,500 ile 11,000 arası kesici giriyor. 9,500 ile 10,000 arası tekrar gaz açıyor. öle 7 binleri falan hiç görmedim ben indiğini... bence bir servise göster ecu da sorun olabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Alıntı cece1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizce egzoz yeterlimi siz değiştiriyomusunuz yoksa ? Yeniyimde merak ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Arkadaşlar bide ankarada eğitim alabilceğim sağlam bi yer varmı? Eğitim nasıl oluyo ve ücreti konusunda bilgi verebilcek olan varsa sevinirim.Yani o kadar heveslendimki bi an önce alıp biniyim diyorum ama güvenlik şart iyice öğrenmem lazım.Bu eğitim kurslarıda bayağ işe yarıyomuş sanırım.Eğitimden sonrada yzf mi almak istiyorum hayırlısıyla.

eksoz kişiden kişiye değişir... takanda var ben gibi takmayıp kullananda var...sana kalmış senin zevkine bağlı...

ankarada nerde var bilgim yok. honda veriyor güvenli sürüş eğitimi.yanılmıyorsam 300tl gibi bir fiyatı vardı bir aralar değişmiş olabilir.. bana kalırsa eğitimden önce ekipmana önem ver... tabi bu daha önce motor kullanıp kullanmadığına bağlı olarak değişebilir... bilmediğim için tam bir şey diyemiyorum...
    cece1 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    [QUOTE=yayamas;3324626]
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    148 149 güzel bir sürat bunu düzde yapsa dahada güzel olacaktıda dediğin gibi yapmıyormuş ama uzun yol için idealdir bence dişlinin küçültülmesi şehir içinde sonuçta son süratten daha çok tork arıyoruz makinalarda ama genede bilgi için sağol. 44 e düşürdüğünüz zaman ne gibi değişiklikler oldu gene paylaşırsanız seviniriz. ( Bu arada sen Umut Kocabaş'sın dimi sürekli nicklerden burada birbirimize yorum yaptığımız için kiminle konuşuyoruz pek farkında değiliz )

evet ben umut'um emre ;)

valla hiç takıpta kullanmadım açıkçası ama ilk taktığımda eksozu db kıllerı oylesine bir takıp gaz verdim. orjinali kadar ses kesilmiyor 100 luk cup gibi çıkıyor sesi yani o ses tiplerinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

o kadar devir kesmesi normal değil bence... ben dip gazda kesici yapınca 10,500 ile 11,000 arası kesici giriyor. 9,500 ile 10,000 arası tekrar gaz açıyor. öle 7 binleri falan hiç görmedim ben indiğini... bence bir servise göster ecu da sorun olabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

eksoz kişiden kişiye değişir... takanda var ben gibi takmayıp kullananda var...sana kalmış senin zevkine bağlı...

ankarada nerde var bilgim yok. honda veriyor güvenli sürüş eğitimi.yanılmıyorsam 300tl gibi bir fiyatı vardı bir aralar değişmiş olabilir.. bana kalırsa eğitimden önce ekipmana önem ver... tabi bu daha önce motor kullanıp kullanmadığına bağlı olarak değişebilir... bilmediğim için tam bir şey diyemiyorum...
    aslında gaz kesilince panik oluyorum ben bırakıyorda olabilirim :D

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    bak işte onu sen bilcen kesme gazı bişey olmaz dene bakalım bir kere sen :D sonra yazarsın

arkadaşlar bu beyaz olup jantları altın sarısı olan kaç model oluyor?bayiden 0 ını 2014 e göre daha ucuza bulmak mümkünmü?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    arkadaşlar bu beyaz olup jantları altın sarısı olan kaç model oluyor?bayiden 0 ını 2014 e göre daha ucuza bulmak mümkünmü?
    benimkisi 12 model.13 modeli de var sanırım
    cece1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda 1000RR
    2012 model oluyor. Muhtemelen 9.450,00 diyeceklerdir.
    cece1 bunu beğendi.

SeZeeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    < 14 > YZF R125
    arkadaşlar 2014 r125 için antalya bayisine kaporamı vermiş bulunuyorum 2 haftaya motor gelecek inşallah
    Mustafa A. bunu beğendi.

Alıntı SeZeeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2014 r125 için antalya bayisine kaporamı vermiş bulunuyorum 2 haftaya motor gelecek inşallah
    hayırlı olsun hocam.tam olarak kaça mal oldu acaba?Bide hangi rengini tercih ettiniz acaba merak ettim.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Herkeze merhaba uzun zamandır sayfayı takip ediyorum.Yeni üye olmak nasip oldu.Şimdi ben yazın motor almayı düşünüyorum.Aklımda ilk yzf 125 vardı haylada var.Ama Megelli 250r almak istiyorum ikinci el alıcam bu arada megelinin ufak tefek kronik arızaları dışında pek bir sorunu yok onlarda giederilebiyor.Sizin düşünceleriniz nedir?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba uzun zamandır sayfayı takip ediyorum.Yeni üye olmak nasip oldu.Şimdi ben yazın motor almayı düşünüyorum.Aklımda ilk yzf 125 vardı haylada var.Ama Megelli 250r almak istiyorum ikinci el alıcam bu arada megelinin ufak tefek kronik arızaları dışında pek bir sorunu yok onlarda giederilebiyor.Sizin düşünceleriniz nedir?
    abi ne yapacaksın megelliyi. bir sürü uğraş çıkarcak. ne gerek var. al cbr yzf kafan rahat olsun.

Motosikleti
    Honda 1000RR
    Megelli'nin bir çok kronik hataları var ama garanti kapsamı dahilinde yapılıyor. Bir defa kullanmak nasip oldu ama hiç memnun kalmadım. İnanılmaz bir titreme var. Zevk alamadım motordan. Tasarım ve kalite olarak Yzd'den şaşma derim. Ama arada cc farkı var. Son hızdaki tadı da Yzf'den alamazsın.

dogukanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Onu alıcagına yamaha bu sene yzf R 250 çıkardı google dan bakabilirsin yazın giriş yapıcak ülkeye yamahayı tercih edebilirsin.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı dogukanz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu alıcagına yamaha bu sene yzf R 250 çıkardı google dan bakabilirsin yazın giriş yapıcak ülkeye yamahayı tercih edebilirsin.
    hocam çok pahallıya satar onu yamaha ninja 250r 16 bin liraya yakın yzf 250r en az 17 olur tahminime göre.

Motosikleti
    Honda 1000RR
    hocam çok pahallıya satar onu yamaha ninja 250r 16 bin liraya yakın yzf 250r en az 17 olur tahminime göre.
    Bahsettiğin motor Ninja 300. Honda Cbr 300r diye yeni bir model üretiyor. Yamaha da bu klasmanda rant sağlamak adına atağa geçti. R25 olarak tanıtımı yapıldı ama edindiğim bilgilere göre 300 cc olaraka çıkabilir. Hatta Yzf R3 olarak ismin patendi alınmış. Fiyat olarak Kwa her zaman Yamaha'dan biraz daha üstlerde seyrediyor ama tahminimce 14-15.000,00 civarı bir fiyat biçerler. 15'e kadar yolu var. Gelirse, ben alırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)