Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

2008 Honda CBR 1000RR Fireblade gümbür gümbür geliyor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar, uzun süredir neye benzediği çok merak edilen 2008 model Honda CBR 1000RR Fireblade in çok yakında neye benzediğini göreceğiz. 7 Eylül tarihinde yeni model Honda tarafından resmi olarak yayınlanacak. Şimdiye kadar orada burada gördüğünüz resimlerin hepsi Photoshop ile makyajlanmış gerçek olmayan resimler.

Yabancı bir forumdaki üyelerden biri Honda bayisi ve elinde kutuda 2 adet 2008 1000RR var. Kutuyu açmışlar ama sadece kutu resimlerini göndermiş. Honda yayınlayana kadar resim paylaşmak yasak. Bu üyenin yeni model hakkında yaptığı yorumu aynen buraya koyuyorum :

2 display models in fact have already arrived in our shores!!!

I have pix of them, but unfortunately I can't post them. After reading the press kit, I can tell you all the other litre bikes out there will have to take 2 steps back and bow to the new king. It is true, the 08 Blade has the highest power to weight ratio compared to any litre bikes out there.

As Steve Jobs would say, "one more thing ... ", the new exhaust is the most beautiful and original stubbly exhaust I've ever seen.

But here's the only thing I am allowed to post.

We will kick Ducati ass!

Kısaca 1000cc kategorisindeki diğer tüm motorlardan daha hafif ve daha güçlü olduğunu söyleyebilirim...

Tahminen yeni modele benzeyebilecek en yakın resim de bu bence...

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bencede aynen bu olucak, en azından egzost garanti böyle gibi.

Bu şekilde yeni tip bir egzost patenti almış honda;

http://www.motorcyclenews.com/MCN/Ne...tionfireblade/

Egzost sele altı daha şık gibiydi bence fakat Honda '07 cbr600rr'da yaptığı yenilikleri ve rakiplerine sağladığı üstünlükleri '08 cbr1000rr'da yaparsa zannedersem aYe ve Mehmet (boy) abi motoru nasıl değiştirsem diye kara kara düşünmeye başlar, tıpkı birçok insanın düşüneceği gibi yanılıyor muyum?

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ben zaten yeni modeli bekliyorum. Duruma göre ya 2008 1000RR alacağım, ya da 600cc makinaya geçeceğim. Yeni 600RR çok güzel ancak plakalığı söktükten sonra 200 USD masraf yapıp stop lambasını ve sinyalleri kuyruğa almak gibi bir işlem var. Eğer cidden güzel bir motor yaptılarsa ki, söylenenler onu doğruluyor 1000cc iel devam gibi gözüküyor. Motoru biraz hafifletip biraz da güçlendirdilerse yeme de yanında yat.. Egsoz konusu benim de canımı sıkıyor, center egsoz her zaman daha iyiydi bence. Şimdi performans egsozu da bekleyecez uzun süre. Geldiğinde de fiyatı kulaklarımıza şınav çektirecek fiyatta olacağına garanti veririm.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    bekleyelim nası OLSa görcez neye benzediğni ama çok konusuldu bence deişik bi model olcak gibi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Hayırlısı olsun diyelim.Epey heyecanla bekleniyor yeni model.Mehmet sayesinde bende iyice merak eder oldum artık.Bayağı fiyakalı bişey olacak sanırım...(Fiyat ne olacak acaba?)
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    mehmet kardeşim eğerki egzozu bu şekilde yapacaklarsa gerçekten hayal kırıklığı olur...ER6'larda bile şık durmayan bir tasarım...sele altındaki görüşünü kuyruğada hoş bir hava katıyo bence...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence tasarım olarak egzost ve kıç kısmı hiç olmamıs. eskisi daha bir güzeldi sanki.
    Neden egzost konusunda kendi cizgilerinde gitmezlerde illa markalar birbirlerine özenip taklit ederler. Yamaha gibi yandan neden almıslar anlamıyorum bu tasarımcıların kesin garezi var hondaya..
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    bende egsozun sele altında olmasının daha guzel gorundugunu dusunuyorum.ancak egsozun yeni yeri megaphone egsozlara uygun olmuş.
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    R6 ile CBR1000RR bozması bişey olmuşşş

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    eksoz neden sele altında deyil de yanda ? motosikletin motoru yüzünden mühendisler öyle yapmak zorunda kaldı mlsf
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah
    dört gözle bekliyorum...R1 e kafa tutacak gibi sanırım..hatta bırak kafayı dalga geçicek gibi...;)
    As The Years Go Passing By...

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten yeni modeli bekliyorum. Duruma göre ya 2008 1000RR alacağım, ya da 600cc makinaya geçeceğim. Yeni 600RR çok güzel ancak plakalığı söktükten sonra 200 USD masraf yapıp stop lambasını ve sinyalleri kuyruğa almak gibi bir işlem var. Eğer cidden güzel bir motor yaptılarsa ki, söylenenler onu doğruluyor 1000cc iel devam gibi gözüküyor. Motoru biraz hafifletip biraz da güçlendirdilerse yeme de yanında yat.. Egsoz konusu benim de canımı sıkıyor, center egsoz her zaman daha iyiydi bence. Şimdi performans egsozu da bekleyecez uzun süre. Geldiğinde de fiyatı kulaklarımıza şınav çektirecek fiyatta olacağına garanti veririm.
    olmazsa leto ( ismail ) dover onun 600rr elınden alır sana verırız ayıpsın sen yeterkı ıste
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @CERRAHI
    Neden egzost konusunda kendi cizgilerinde gitmezlerde illa markalar birbirlerine özenip taklit ederler. Yamaha gibi yandan neden almıslar anlamıyorum bu tasarımcıların kesin garezi var hondaya..
    Ne alakası var abicim? Yandan çıkan egsozu Yamaha mı buldu sanıyorsun? Esas sele altı egsoz yeni bir tasarımdır, motosikletlerde ilk modellerden beri egsoz hep yandan çıkar. Honda'nın bu tasarımı Yamaha'dan çalmış falan değil, MotoGP'de RC211V'de bile egsoz yandadır...

@darksilence
    dört gözle bekliyorum...R1 e kafa tutacak gibi sanırım..hatta bırak kafayı dalga geçicek gibi...;)
    2006 modeliyle birlikte Honda 1000RR zaten R1'e kafa tutabiliyor. 2008 model ile birlikte 1000cc lerin içinde zirvedeki tek motor olacak bence.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kuyruk kısmı atmasyon bence, onun nasıl olacağı tam bir muamma, hatta bence bu kötü kuyruklu fotorafları honda kasti yayınladı, ölmeyi gören bayılmaya razı olsun hesabı

Egzost içinde %99 diyebiliriz, çünkü dediğim gibi extraları olan yeni patent alınmış bir tasarım, illaki kullanacaklar gibime geliyor.

Ve herkesle aynı fikirdeyim, kesinlikle ortadan çıkan egzost en güzeli.

AR sonunda geçiş modelleri(bu sadece motosiklet için değil hemen hemen her ürün için geçerli) daima bazı eksiklerle çıkıyor, doğal olarak GE sonrası alıcak halini daha çok merak ediyorum.

Yani 2009 veya 2010 modelini...

Bu yandan egzost yemiş 08 modeline orta egzost uygulaması uygun özellik katarlarsa daha akıllıca olur kanımca...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aYe
    AR sonunda geçiş modelleri(bu sadece motosiklet için değil hemen hemen her ürün için geçerli) daima bazı eksiklerle çıkıyor, doğal olarak GE sonrası alıcak halini daha çok merak ediyorum.
    Bunlar eksik değil, gelişen teknoloji nedeniyle ürettikleri yeni özellikler. Teknoloji geliştikçe, insanların beklentileri olduğu sürece modeller de değişecek. Yani bunun sonu yok. Eskiden direksiyon amortisörü sonradan takılıyordu, üreticiler artık bunun zorunlu bir ihtiyaç olduğunu görüp amortisörü standart yaptılar. Kuyruk konusunda haklısın, bu resimin de Photoshop olması çok büyük olasılık. Kuyruk ve kafa 600RR, orta kısım 1000RR. Neyin ne olduğunu ancak Eylül'de göerceğiz. Umarım güzel bir motor yapmışlardır, benim için tek kriter güç değil. Bir de bu tür motorları satarken, tüketicilere test etme imkanı sunmaları bence artık zorunlu hale gelmesi lazım. Sonuçta genel olarak profesyonel kullanıcılara hitab eden bir ürün, aletin üzerinde ne hissettiğiniz önemli, motoru satın aldıktan sonra beğenmeme şansınız var.

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    @aYe

Bir de bu tür motorları satarken, tüketicilere test etme imkanı sunmaları bence artık zorunlu hale gelmesi lazım. Sonuçta genel olarak profesyonel kullanıcılara hitab eden bir ürün, aletin üzerinde ne hissettiğiniz önemli, motoru satın aldıktan sonra beğenmeme şansınız var.
    Kesinlikle ve kesinlikle dediğin gibi olması gerekiyor.Araba alırken denetiyorlar.Ama arabadan daha pahalı bir makineyi gözünü kapatıp alıyorsun.Çok saçma.Bencede beğenmeme şansın olabilir.Yani ya bir arkadaşın alacak ondan rica edeceksin yada aldım gitti diyeceksin içine sinmedimide yandın.Bu arada sele altı eksozu bende çok seviyorum ama yeni eksoz böyle olacaksa buda şeker gibi olmuş valla.motorla acaip uyum içinde.Motor gücünden çok boyutlar ne oldu acaba.Sanırım bunuda zayıflatmış olacaklar biraz daha.Öylede olmalı zaten.600rr dan çok daha iyi bir dizayn bekliyorum ben 1000 likten.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

@aYeBir de bu tür motorları satarken, tüketicilere test etme imkanı sunmaları bence artık zorunlu hale gelmesi lazım. Sonuçta genel olarak profesyonel kullanıcılara hitab eden bir ürün, aletin üzerinde ne hissettiğiniz önemli, motoru satın aldıktan sonra beğenmeme şansınız var.
    Hocam ne diyeyim sonuna kadar haklısın, plaka takılmamış fabrika bahçesinde test sürüşü için duran bir cbr1000rr'ın fabrikaya maliyeti 6-7bin doları geçmez.

Bunu örnek veriyoruz ama tabi bu tüm motosikletler için geçerli.

Bu denli basitken böyle bir test imkanı verilmemesi inanılmaz derecede mantıksız.

Bununla ilgili honda fabrikasına bir mail mi atsak ne yapsak???

Gerekirse honda japonyaya da atabiliriz?

Yabancı şirketleri bezdirme konusunda tecrübeliyim.

Gerçi genelde bana hak vermiyorlar, ne istiyosa yapıp kurtulalım şeklinde yaklaşıyolar

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Yabancı sitelerde bir çok haber çıkıyor ne kadar doğru bilmiyorum.
    Habere göre Kawasaki Z 1400 2008 de yollarda olacakmış.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı sitelerde bir çok haber çıkıyor ne kadar doğru bilmiyorum.
    Habere göre Kawasaki Z 1400 2008 de yollarda olacakmış.
    Yıktın kopardın bitirdin....
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler