Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet çeşitleri!Aydınlatırsanız sevinirim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Sayın MT ciler sizden ricam olacak.Bana Cruiser,Commuter,Enduro,Naked,Touring,Roadster,Sup er Sport ve Spor touring motosiklet çeşitleri hakkında bilgi verir misiniz?Yani herbirinin kendine özgü özellikleri nelerdir?Bunları anlatan website de önerebilirsiniz.
    Ayrıca uzun yolu düşünerek bunların içinde çok fazla hız olmadan (ort100 km/s) ile yormayacak yani rahat ve az yakan bu yukarıdaki saydıklarımdan hangisidir sizce?Tabi bunlara chooper,scooter,cup,cross,racing de eklenebilir; çok şükür bunları az çok biliyorum
    Aydınlatırsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    chopper dan rahatı olduğunu sanmam.çünkü uzun yol için tasarlanıyorlar.ama ben scootercıyım seni yönlendirmek istemem

Motosikleti
    Trek 24 vites dağ bisikleti :D
    ne alaka şimdi cruiser in uzun yol için tasarlandığı ?? uzun yol için tasarlanan model TOURING adı üstünde TOURING modelleridir. cruiserlar rahat olduğu için uzun yolda iyi ama touring den daha iyisi olamaz... örnek : 1800cc sınıfı bir goldwing ile suzukinin 1800 lük chopperini kıyaslayabilirmisiniz uzun yolda ?

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Bu konunun tartisildigi baska bir baslik var diye hatirliyorum. Ayrica Cruiser model motorlara chopper denilmesi acayip komigime gidiyor. Motosikletler hakkinda fazla bilgi sahibi olmayanlar bir yana, motosikletle ic ice olan insanlarin bile cogu chopper diyorlar gordukleri her klasik tarz makinaya.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Bunları anlatan en iyi site

www.motosiklet.net

Modellerine göre link :

http://www.motosiklet.net/forum/search.php

[B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    motosikleti yamaha bws yazıyo, bugüne kadar 113 mesaj gondermiş yazıyo...

ben anlamadım abicim, yazdığını okuyunca hayatında ilk kez motorla karşılaşıyor, almak istiyor ama kafası karışmış sandım... öyle değil halbuki...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    szr
    Motosiklet çeşitleri!Aydınlatırsanız sevinirim.
    kıymalı. kıymalı yumurtalı, peynirli, sucuklu,kaşarlı

Arkadaşım bunu ögrenmek için topic açmana gerek yok. Honda,Yamaha,Suzuki vs.. vs.. sitelerini ziyaret ederek ögrenebilirsin.

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı u_baydur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti yamaha bws yazıyo, bugüne kadar 113 mesaj gondermiş yazıyo...

ben anlamadım abicim, yazdığını okuyunca hayatında ilk kez motorla karşılaşıyor, almak istiyor ama kafası karışmış sandım... öyle değil halbuki...
    Neyi anlamadın ki evet şuan almayı düşünmüyorum ama almayacağımda demiyorum ; motosikletimin olması ve 113 mesaj yazmamın ne alakası var şimdi anlamadım; motosiklet kullanıyosam ve 113 msj yazdıysam bütün bunları bilmem mi gerekiyo bilgisi olan varsa yazsın paylaşalım; benim dışımda merak edenlerde öğrensin anlamadım neiş...

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    szr
    kıymalı. kıymalı yumurtalı, peynirli, sucuklu,kaşarlı

Arkadaşım bunu ögrenmek için topic açmana gerek yok. Honda,Yamaha,Suzuki vs.. vs.. sitelerini ziyaret ederek ögrenebilirsin.

Honda da çeşitleri fotograf olarak vermiş açıklayıcı bilgi yok..

Eczacı dediğin şekilde bulamıyorum; mesai bitsin iyice bi inceliyecem

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Her modelin özelliğine internetten veya MT başlıklarından kolayca ulaşabilirsin. Uzun yola en uygun motor senin üzerinde en çok rahat ettiğin motordur. Bazıları Touring üzerinde rahattır, bazıları scooter. Ben racing ile çok sayıda uzun yol yaptım, beraber gittiğimiz Touring kullanan arkadaşlar yorulduğunda ben yorulmamıştım. Deneyimin yoksa racinglerden uzak durmanı tavsiye ederim, bununla ilgili bir sürü yazı bulabilirsin forumda.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her modelin özelliğine internetten veya MT başlıklarından kolayca ulaşabilirsin. Uzun yola en uygun motor senin üzerinde en çok rahat ettiğin motordur. Bazıları Touring üzerinde rahattır, bazıları scooter. Ben racing ile çok sayıda uzun yol yaptım, beraber gittiğimiz Touring kullanan arkadaşlar yorulduğunda ben yorulmamıştım. Deneyimin yoksa racinglerden uzak durmanı tavsiye ederim, bununla ilgili bir sürü yazı bulabilirsin forumda.
    Aslında endurolar çok karizma geliyor bana ama hangisinde rahat hissediyorsan diyorsun ama yalnızca 1 tip motosiklet kullanan biri nerden bilsin ki bunu;Enduro üzerinde yoğunlaşıcam insana güven veren bi duruşu var

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy arkadaşa gatılmamak elde değil
    önce motorlara pşn, sür, bak bakalım ne neymiş
    Ayrıca burada arkadaşımız bir soru sormuş, merak etmiş, isteyen cevaplar üşenmez yazar, isteyen görmezden gelir Ancak '' neden bunu sordun-topik açtın'' demek tuhaf
    Ben de oturup alayının özelliklerini, kullanım amaçlarını, tarzlarını, teknik özelliklerini yazabilecek sabra sahip değilim Arkadaşımıza kısa bir cevap vermek istemiyorum ama, eski hikayedir.
    istanbullu eski Rum Balıkçı ya sormuşlar, bunları nasıl tutuyorsun diye
    o da demiş: ''Olta ile''
    ( Not: olta hazırlamanın bilinen 2000 çeşidi vardır. Bazıları bu Olta Deryasına girmez, 3 -5 çeşit balığa Bakar, 100 düğüm öğrenir ve İyi Balıkçı olur..........)
    Poturdak

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy arkadaşa gatılmamak elde değil
    önce motorlara pşn, sür, bak bakalım ne neymiş
    Ayrıca burada arkadaşımız bir soru sormuş, merak etmiş, isteyen cevaplar üşenmez yazar, isteyen görmezden gelir Ancak '' neden bunu sordun-topik açtın'' demek tuhaf
    Ben de oturup alayının özelliklerini, kullanım amaçlarını, tarzlarını, teknik özelliklerini yazabilecek sabra sahip değilim Arkadaşımıza kısa bir cevap vermek istemiyorum ama, eski hikayedir.
    istanbullu eski Rum Balıkçı ya sormuşlar, bunları nasıl tutuyorsun diye
    o da demiş: ''Olta ile''
    ( Not: olta hazırlamanın bilinen 2000 çeşidi vardır. Bazıları bu Olta Deryasına girmez, 3 -5 çeşit balığa Bakar, 100 düğüm öğrenir ve İyi Balıkçı olur..........)
    Denizci Abi sağolasın; demek yiyecek bikaç fırın ekmeğimiz var; bi binelim hepsine aman hazırlayalım oltaları ondan sonra tutmasını öğreniriz enduroyu

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    heh
    Sen bizim iyi niyetli delülere bakma. Al bir scooter, pin, gez, soora sat, ardından otur düşün hindi gibi. motorculuğu, bilhassa, şahsın olarak yani, tanı! Ne istiyorum sorusunu kendine sorduğunda zati motorcu olmuşundur. Ondan soora, önce ve ilk olarak scooter bindiğini saklayan bir SS2 cimi olursun heyecan dan heyecana uçuşan, yoksa ben Traveler im, dünya meraklısıyım diyen bir Touring cimi (ex-scootercı), şehir yollarında, ''iş stresimi salarım dağlara bayırlara'' diyen bir Chopper' cımı, şehir içi sokaklarının Seri fatihiyim diyen bir mini scooter cı mı, ''Yarışırım alayını tanımam'' diyen bir racing cimi
    Matematik yapmana gerek yok. Motorculuk da, BOY arkadaşımın dediği gibi, sevmek, önemlidir sevdiğini yap, güvenliğe dikkat et, eşini dostunu düşünerek pin, keyfini al
    Kazasız belasız sürüşler dilerim herkeslere
    Poturdak

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heh
    Sen bizim iyi niyetli delülere bakma. Al bir scooter, pin, gez, soora sat, ardından otur düşün hindi gibi. motorculuğu, bilhassa, şahsın olarak yani, tanı! Ne istiyorum sorusunu kendine sorduğunda zati motorcu olmuşundur. Ondan soora, önce ve ilk olarak scooter bindiğini saklayan bir SS2 cimi olursun heyecan dan heyecana uçuşan, yoksa ben Traveler im, dünya meraklısıyım diyen bir Touring cimi (ex-scootercı), şehir yollarında, ''iş stresimi salarım dağlara bayırlara'' diyen bir Chopper' cımı, şehir içi sokaklarının Seri fatihiyim diyen bir mini scooter cı mı, ''Yarışırım alayını tanımam'' diyen bir racing cimi
    Matematik yapmana gerek yok. Motorculuk da, BOY arkadaşımın dediği gibi, sevmek, önemlidir sevdiğini yap, güvenliğe dikkat et, eşini dostunu düşünerek pin, keyfini al
    Kazasız belasız sürüşler dilerim herkeslere

Temennilerin için sağol abi belli bi süre zaten scooter la devam edeceğim gibi ama sonra ne olur bilemiyorum Prometheus arkadaşım enduro hakkında güzel bi topic açmış onu okuyorum ve bu çeşitlemeler beni sardı baya okuyup keşfedeceğim hepsini ve her kişiliğin bimodel çeşitlemesi var diye düşünüyorum yani insan kişiliğince bi tarz seçiyor çok güzel bu motoruyla özdeşleşiyor okudukça öğreniyoruz.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı talkie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)