Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SuperKingXT250-16

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Arkadaşlar merhaba. Size almayı düşündüğüm bir motosiklet ile alakalı sayfa açıyorum. Bu motosikleti daha önce gören veya kullanan varsa bu sayfaya mesaj yazmalarını istiyorum... Motosiklet muğlada saygın bir bayi tarafından satışta. Almlı, uzaktan kumandalı ve otomotik çalıştırma ek özellikleri gibi durtuyor. onun dışında motosiklet çelik motor'un 250 cc'lik modeliyle tamamen aynı. Hiçbir farkı yok. Tüm gösterge panelleri mevcut.

Motorum Taiwan menşeili olduğunu söyledi satıcı fakat aynı motorun Çelik Motor'da da olması kafamı karıştırdı. Motorun son derece arkasında duruyor bayi ve bu bayi aynı zamanda motorun yedek parça ve servisine de bakıyor. anahtar teslim 4000 ytl... fakat bu fiyatı çok olmasa da kırabilirim sanıyorum biraz daha.

Siteye yeni üye olduğun için bu resim ekleme olaylarını filan denemedim daha. umarım becerebilirsem motorla ilgili bilgileri size vereceğim.

Alarm,Uzaktan Kumanda,Otomatik Calistirma

Model Adı
    : Superking XT250-16
    Motor Tipi
    : 4 Zamanli Hava Soðutmali
    Silindir Kapasitesi
    : 234 cm³
    Şanzuman
    : 5 Vites
    Ateşleme
    : Elektronik CDI
    Çalıştırma Sistemi
    : Elden ve Ayakdan Marsli
    Yakıt Tüketimi
    : 2.9 lt / 100 Km
    Yakıt Tankı Hacmi
    : 14 lt
    Akü
    : 12v 7ah
    Ebatlar
    : 2260*855*1150
    Net Ağırlık
    : 151 Kg
    Azami Yük Kapasitesi
    : 301 Kg
    Azami Hız
    : 90 km/S
    Dingil Mesafesi
    : 1515
    Fren Tipi
    : Ön Disk Arka Kampana
    Ön Süspansiyon
    : Teleskopik Hidrolik Amortisor
    Arka Süspansiyon
    : Teleskopik Hidrolik Amortisor

Toplam Uzunluk: 2260 mm
    Toplam Genişlik: 855 mm
    Toplam Yükseklik: 1150 mm
    Teker Yapısı: 1515 mm
    Net Ağırlık: 141 kg
    Maksimum Yük: 150 kg
    Ön Tekerlek: 110/90 - 16
    Arka Tekerlek: 130/90 - 15
    Max. Hız: 85 km / h
    Duruş Mesafesi: < 7 m (30km/h)
    Tırmanma Kapasitesi: > 18
    Benzin Depo Hacmi: 14 lt.
    Silindir Sonda ve Piston Sayısı: 53*53
    Sıkıştırma Oranı: 9.2:1
    Max. Güç: 13 kw / 8500 / mim
    Max. Torg: 15Vm 7000 / mim
    Rölanti Devri: 1500 mim (+/-) 100 mim
    Yer Değiştirme: 234 mL
    Buji: D7/D8
    Buji Tipi: 0.6-0.8 mm
    Hava Sübap Giriş: 0.05 mm
    Hava Sübap Boşluğu 0.08 mm
    Yer Mesafesi: 130 mm
    Ateşleme Sistemi: CDI

Arkadaşlar fotoğraf eklemeyi çözemedim daha :D öğrenince daha düzgün hazırlayacağım konuyu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    aşağı yukarı o fiyata daha yaygın bir marka bulunamaz mı acaba? yani yedek parçasını dert etmeyeceğiniz bir marka mesela. tabi çok iyi bir marka olabilir ama kumar işte..
    verdiğiniz değerler iki farklı modele mi ait? eğer öyle ise ilk motor kaç beygir?

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    iki motor da tamamen aynı aslında. koruma demirlerinden tut da gösterge panellerine kadar. biri çelik yazıyor diğeri superking... hatta araştırılsa bu modellerden başka markalardan da çıkar bence...

servis ağına gelince... bir kaç foruma filan bisan roadstarla alakalı mesaj da bıraktım. tercih aşamasındayım. bir kaç gün içinde motorumu almak istiyorum. bisan V2 motoru ve titreşimsiz yapısıyla ve tabiki virago'nun karizmasıyla öne geçiyor aslında... fakat bisan'ın servis faaliyetleri ile alakalı bu sitede o kadar caydırıcı yorumlar okudum ki bisan kararı versem bile servisiyle almadan konuşup içimi rahatlatmam gerekecek sanırım.

Diğer aday da zealsun zs150 tabi ki. yağ soğutma ve anti-titreşim özellikleri, polen motorun motorun arkasında duruşu ve samimiyeti ve en önemlisi alımda, yedek parçada ve yakıt tüketimindeki ekonomiklkiği bu motoru da ön plana çıakrıyor... aslında bu motoru almak için muğlaya gittim fakat daha önce adres alıdığım bayiyi bulamadığım için diğer modellere baktım... bir fikir edinmek içinde sizlerle paylaşıyorum işte...

YARDIIIMMM EDİİİNNNN :D

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım ne düşünüyorsunki git hemen bi zealsun al...

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    zealsun'un bayiini muğlada bi bulabilsem gidip alacam da... neyse...

bisan'ın çekiciliği çarptı aslında beni... süperking'in servis garantisi. adamlar motrun arkasında çok duruyor... üçkağıtçılık yapıyorlar diyemem çünkü muğlanın en önemli motosiklet bayii kendileri... ama çelik motorla birebir aynı olması kafama takıldı... taiwan menşeili diyorlar... titreşim filan kesinlikle olmaz diyorlar... ne bileyim üstünkörü motoru övdüler filan kıllandım... belki motoru bilen varsa yorum yazar da sorular cevap bulur diye düşünüyorum...

bisan roadstarda şöyle bir avantaj daha var... peşin fiyatına kefilsiz, kredi kartsız, senetsiz 12 ay taksit yapıyorlar... kimliği getir motoru peşin fiyatı taksitle götür hesabı... bir de 1000 ytl indirim diyorlar. 5350'den 4350 demişler... halbuki aynı motorun başka yerlerde plaka da dahil olmak üzere 3850-3750 civarı gittiğini biliyorum... burda da bir yamuk var gibi geliyor. :D

sonuç larak ben servis diyeyim ya. Bisanla pazarlık sonuç verirse ve de aklıma takılan servis konusu... sanırım bisanda karar kılacağım. yoksa da ZEALSUN NET BİR ÇÖZÜM OLUR diye düşünüyorum.

Aslında önemli olan biraz şansı bulup standardı olmayan çin mallarından iyi bir tanesine denk gelmek... bu tür motorarda yaşanılması muhtemel sorunlara ise elbette hazırlıklıyım. fakat öenmli olan servis samimiyeti... forumda sayfalar boyunca tartışılan bir bisan servis hikayesi var ve böyle bir şey yaşamak istemiyorum kesinlikle... bisan servisi hakkında ne diyebilirsiniz... zealsun hakkında zaten yüzlerce, binlerce yorum var. hepsini okudum... sanırın zealsundan servis ve yedek parça konusunda rahatım.

Taskiranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı fenoktadenokta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zealsun'un bayiini muğlada bi bulabilsem gidip alacam da... neyse...

bisan'ın çekiciliği çarptı aslında beni... süperking'in servis garantisi. adamlar motrun arkasında çok duruyor... üçkağıtçılık yapıyorlar diyemem çünkü muğlanın en önemli motosiklet bayii kendileri... ama çelik motorla birebir aynı olması kafama takıldı... taiwan menşeili diyorlar... titreşim filan kesinlikle olmaz diyorlar... ne bileyim üstünkörü motoru övdüler filan kıllandım... belki motoru bilen varsa yorum yazar da sorular cevap bulur diye düşünüyorum...

bisan roadstarda şöyle bir avantaj daha var... peşin fiyatına kefilsiz, kredi kartsız, senetsiz 12 ay taksit yapıyorlar... kimliği getir motoru peşin fiyatı taksitle götür hesabı... bir de 1000 ytl indirim diyorlar. 5350'den 4350 demişler... halbuki aynı motorun başka yerlerde plaka da dahil olmak üzere 3850-3750 civarı gittiğini biliyorum... burda da bir yamuk var gibi geliyor. :D

sonuç larak ben servis diyeyim ya. Bisanla pazarlık sonuç verirse ve de aklıma takılan servis konusu... sanırım bisanda karar kılacağım. yoksa da ZEALSUN NET BİR ÇÖZÜM OLUR diye düşünüyorum.

Aslında önemli olan biraz şansı bulup standardı olmayan çin mallarından iyi bir tanesine denk gelmek... bu tür motorarda yaşanılması muhtemel sorunlara ise elbette hazırlıklıyım. fakat öenmli olan servis samimiyeti... forumda sayfalar boyunca tartışılan bir bisan servis hikayesi var ve böyle bir şey yaşamak istemiyorum kesinlikle... bisan servisi hakkında ne diyebilirsiniz... zealsun hakkında zaten yüzlerce, binlerce yorum var. hepsini okudum... sanırın zealsundan servis ve yedek parça konusunda rahatım.
    Öncelikle selamlar...
    Anladığım kadarıyla cruiser tarzı motorlardan hoşlanıyorsun, konuyla alakasız olacak ama çin malı(cruiser) motor almış akabinde 500 km. de satmış biri olarak gidip 3500-4000 ytl'ye temiz 2. el bi cbr 125 r almanı tavsiye ederim.Tarz belki farklı ama bu motorlar maalesef çok sorun çıkarıyor.Başın ağrıyacağına şimdilik japon malı temiz 2. el bir motora binip daha sonra hayalindeki japon malı cruiser 'ı almanı tavsiye ederim naçizane(tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum lütfen yanlış anlaşılmasın çin malı motorlardan memnun olanlarda vardır mutlaka..)fikrim olarak.
    Saygılar...

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı Taskiranus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar...
    Anladığım kadarıyla cruiser tarzı motorlardan hoşlanıyorsun, konuyla alakasız olacak ama çin malı(cruiser) motor almış akabinde 500 km. de satmış biri olarak gidip 3500-4000 ytl'ye temiz 2. el bi cbr 125 r almanı tavsiye ederim.Tarz belki farklı ama bu motorlar maalesef çok sorun çıkarıyor.Başın ağrıyacağına şimdilik japon malı temiz 2. el bir motora binip daha sonra hayalindeki japon malı cruiser 'ı almanı tavsiye ederim naçizane(tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum lütfen yanlış anlaşılmasın çin malı motorlardan memnun olanlarda vardır mutlaka..)fikrim olarak.
    Saygılar...

tavsiyen için çok teşekkür ederim... honda cbr 125 benim de uzun süre ilgimi çekmiş ve ağabeyime almayı düşündüğümüz bir motosiklettir... hatta 2007 model sıfır düşündük... honda'nın, dolayısıyla japon motorların kalitesine ve servis garantilerine diyecek sözüm yok... yalnız crusier tutkusu olan biri için honda cbr 125 hiç çekici durmuyor... hele de bu kişi şişman göbekli ve uzun saçlıysa onun için bir crusier almak farz gibi :

cruiser tutkusunu içimden atamadıkça racer tarzı bir motosiklet almam diye düşünüyorum ki bu da imkansız gibi bir şey. ayrıca racer tarzı motosikletler karakteristik özellikleri itibariyle korkutuyor beni. anlamışsınızdır mutlaka...

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Alıntı Taskiranus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar...
    Saygılar...
    Kesinlikle ben de bu sınıfa dahilim...

Komple Çin malı almamanı tavsiye ediyorum..

No China made!!!
    "Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Bu arada Regal Raptor bu sınıfın içinde en iyisi gibi duruyor... Ki öyledir de zaten. Ama ikinci el bir japon ile aynı sayılır fiyatı. Servis ve yellowrock'ın durumu da belirsiz gibi.

Ben yine de Bisan'ın servisi ile alakalı cevaplar bekliyorum... Sanırım tercihimi bu belirleyecek.

Taskiranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı eczaci101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    No China made!!!
    Ehhe süper valla koptum burda

Forumdan Uzaklaştırıldı nartallo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattık makinayı işallah 600 cc
    Çin malından koşarak uzaklaş senin menfaatine

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı nartallo84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malından koşarak uzaklaş senin menfaatine
    Çin malı ile olan önerilerinizi bütçeme mutlaka soracağım. Onun vereceği cevap çok önemli

Bisan ve servis... Bu soru işareti bi uçarsa kafamdan sanırım alacağım marka da belli olacak.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    piyasada bisan roadstar benzeri birkaç model daha var en tantınmışı da keeway supershadow en azından yedek parça teminini buradan da yapabilirsin. Ancak maalesef bisanın servis hizmeti konusunda bir bilgim yok. ancak bu sorunun cevabını keeway supershadow topicinde alabilirsin ya da bisan roadstar başlığında
    sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasada bisan roadstar benzeri birkaç model daha var en tantınmışı da keeway supershadow en azından yedek parça teminini buradan da yapabilirsin. Ancak maalesef bisanın servis hizmeti konusunda bir bilgim yok. ancak bu sorunun cevabını keeway supershadow topicinde alabilirsin ya da bisan roadstar başlığında
    sağlıcakla.
    haklısın. burası bisan roadstar topiğine döndü... Bisan Roadstar topiğine de yazdım aslında oraya cevap gelmeyince bunu da sıkıştırayım dedim araya
    Özür dilerim ama bir kaç gün içinde motorumu almak istediğim için acele bir kaç yorum okumam lazımdı ve bu sorunun bir kaç topikte birden olması avantaj diye düşündüm.

bu yukarıda bahsettiğim modelden de birşeyler biliyorsanız yazabilirsiniz. superking XT250-16... çelik'ik 250 cc'lik cruiseri ile aynı zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler