Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 UAG Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    bende yeni aldığım bu motora sabahtan beri biniyorum.kesinlikle zart zurt kıç atmıyor. birde 80 in üstüne zor çıkar performans belli. 100 yaptığını iddaa edenler vardı nasıl yaptıklarını söylesinlerde bende yapayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sıradışıbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni aldığım bu motora sabahtan beri biniyorum.kesinlikle zart zurt kıç atmıyor. birde 80 in üstüne zor çıkar performans belli. 100 yaptığını iddaa edenler vardı nasıl yaptıklarını söylesinlerde bende yapayım
    bu motor bizim burada çok fazla 100-110 yapanlar çok gördüm daha üstünü de bikaç kez gördüm
    yeni almışsın frenleri zayıf bi motor bu önü de çok kolay kalkıyo biraz alış bu motoya ilerde ben sana 100 ün üzerinde gitmesi için mesaj at bana ne yapman gerektiğini yazarım kısmet olursa
    hayırlı olsun güle güle kullan

Motosikleti
    CBF 150ı

[img=http://img80.imageshack.us/img80/9729/agg030.th.jpg] sallamıyoruz yani yeni motorum bu

[URL=http://g.imageshack.us/img80/agg030.jpg/1/][IMG]http://img80.imageshack.us/img80/agg030.jpg/1/w640.png

biraz küçük geldi ama idare ediyoruz

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı mici_ceko_4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir cg takliti daha karşımızda piyasada aubo,hadjin.hoajin,asya,yiben vb... bir sürü markadan sonra şimdi de mondial ve artık taklitlerin de kalitesi var bire bir veya biraz daha degişik olmak üzere :D:D
    Arkadaşım taklit demişsinde zaten her motor birbirine benzemiyor mu? Bu arada arkadaş haklı 5-6 milyar neden verelim.Hem Mondialler çıkmasaydı insanlar bu kadar motor alıpta motora alışırlarmıydı bence Mondiale teşekkür et.Herkes Çin alıyor motora alışıyor sonra Japona geçiyor.Aynı şeyi şu an bende yapıyorum.Bence çokta kalitesiz değiller.

Motosikleti
    yamaha xt600
    Alıntı sıradışıbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110-120km hız sık sık görüyom ben.hatta bazen normal sürüşte farkında olmadan bile çıkabiliyor ibreye bi bakıyorum 100 de.motor 9000km de şu an..açılmasını bekle sende yapar.İlk zamanlar benimde öyleydi.

Güzel alet bu UGH125 , aynı benim aldığım motora benzetmişler
    Cg 125 ile parçaları tutuyor mu bu modelin

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    cgl ile tutmuyor sanırım ancak gerçekten kıç atma meselesi can sıkıcı.Bi tümsekte top gibi zıplatıyor adamı...

Motosikleti
    yamaha xt600
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel alet bu UGH125 , aynı benim aldığım motora benzetmişler
    Cg 125 ile parçaları tutuyor mu bu modelin
    honda cg ile birebir...

Bence bu motor cg125 çakması değil o kadarda çok benzemiyor canım.

bende de var bitane 2008 model motora sadece bi 150 lik piston birde dişli attım motor 3 ü viteste 120 i görüyo biraz rampa aşşagı olsun n ye oturuyo hız konusunda orjinali kendini aşıyo 125 likken honda cbf 150 denge deng gidiyom motordan çok memnunum açıkçası taklit maklit bence iyi fiyatıda çok uygun uzun yolda yeter ki lastik patlamasın benzinini kat istediğin yere götürür bence...

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    fiyat uygun ama 100-110 yapmaz.Zorlarsanız yapar ama tavsiye edilmez.En fazla hızımız 70km bu motorda.

Motosikleti
    yamaha xt600
    zincir gerginliğine dikkat edin.sesli tireme vuruntu yapıyor bol olunca..şanzımandan diye epey üzülmüştüm.neyseki zincirdenmiş.

Motosikleti
    HONDA CBF150 Hayali:HONDA CBF1000
    Bende bu modelden almayı düşünüyorum fiyatı uygun ama teknik açıdan beni üzer mi acaba?

Motosikleti
    CBF 150ı
    kesinlikle üzmez emin olabilirsin.ben neredeyse her gün 50 km yapıyorum kartal-çamlıca-kartal sorun yok km de 75 krş yakar bilgilerinize....!

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    arkadaslar ben de yaklasık 1 yıldır mondial 125 uag kullanıcısıyım açıkcası titreşim ve görünüş bakımın dan bazen can sıkıcı olabiliyo. yalız saglamlıgına fazla lafım yok yolda bırakmıyacagına vede size fazla masraf etmiyeceğine garanti verebilirim. ben moturun görüntüsüde gözle görülür değişiklik yapmış arkadaşlar dan resimlerini paylasmalarını bekliyorum (spor çamurluk, ön far, arka amasitör v.s ) şimdiden teşekürler herkese kazasız yolculuklar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:17 PM ----------

Alıntı fender_str adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir gerginliğine dikkat edin.sesli tireme vuruntu yapıyor bol olunca..şanzımandan diye epey üzülmüştüm.neyseki zincirdenmiş.
    slm kardes benim uag dede 2. viteste geçince sanki şanjıman dan ses geliyo aca ba zincirden olabilirmi özellikle uzun mesafede ve motor aşırı ısındıgında

Motosikleti
    HONDA CBF150 Hayali:HONDA CBF1000
    Teşekkürler sıradışı... Cevabın içimi rahatlattı diyebilirim zaten bu fiyata da bundan iyisi Şam da kayısı

Motosikleti
    2004 ybr 125
    arkadaşlar 125 uag için daha az ses çıkaran bi egzoz varmı pat pat gibi ses çıkarıyo acaba uyumlu daha sessiz tatlı bi ses çıkaran uyumlu model egsozdan varmı şimdiden yarmcı olan arkadaşlara teşekkürler

Motosikleti
    şu anda yok:( (sattım) inş. yakında
    arkadaşlar 125 uag için daha az ses çıkaran bi egzoz varmı pat pat gibi ses çıkarıyo acaba uyumlu daha sessiz tatlı bi ses çıkaran uyumlu model egsozdan varmı şimdiden yarmcı olan arkadaşlara teşekkürler
    var arkadaşım mondial 125 uag nin eski modeli 125 agk nin egsozunu tak daha az ses çıkıyo.
    [/B][U]DURMUŞ UYSAL 07[/U][/B]

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Selam arkadaşlar.

Benim motorum biraz fazla benzin yakıyor. Karbilatör vidasını bilmeden biraz kurcaladım sanırım ondan kaynaklı.

Karbilatör ayarı en iyi nasıl olmalı ?ve bir arkadaşımız hava ayar vidası demiş o nerede bulunuyor

Son olarak motor sıcak olduğu halde duruyor bu da karbilatör ayarından kaynaklı sanırım. Ne yapmam gerek?

Teşekkürler..

Motosikleti
    2004 ybr 125
    arkadasım hava ayar vidası karbüratörün alt kısmında bulunuyo zaten fabrika cıkısı kırmızı bir cizgi cardı karbüratörle vidadaki cizgi aynı izada olması gerek eğer yoksa vidayı sonuna kadar sık ve 3 veya 3.5 tur aç rolanti ayarına da dikkat et sıcak ken stop emesi ise gaz telin deki boşluktan olabilir elciğin yanındaki gaz ayar vidasından boşluğu albilirsin yalnız yinede 1-2 mm boşluk kalmasını tavsiye ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:38 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:34 PM ----------

arkadaslar bendeki 125 uag nin arka lastiğini irc türk malı lastik ile değiştim vede arka amastörleri 125 ybr nin amastörlerini taktım motor arkası yaklasık 5 cm yükseldi ve oldukca rahat oldu sizlerede tavsiye ederim kendi lastikleri cok dandik değiştirmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler