Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Mondial 125 UAG Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    haklı olabılırsın arkadasım..ama ben bunun kuba markası tasıyanını surdum gercekten cok rahat geldı bana... benzın gostergesının olmaması ayrı bı dezavantaj tabı..
    MT ANTALYA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 UAG
    Kuba mondialden çok farklıdır.

Bir arkadaşımda kuba var. Bende ise mondial 125 UAG.

Ben 120'ye dayamışken kendisi yanımdan kayıp gidiyordu.

Defalarca göstergeyi kırdı. Kuba modifiye olmaksızın 130'u çok rahat görüyor.

Kuba aynı zamanda en az 20.000 KM'de.

Ben olsam KUBA alırdım. Keşke diyorum ama nafile.

Kuba'da gaz vermeden marşa parmağınızın ucuya tek bir dokunuşla çalıştırırsınız ama mondialin bilmem neresine bilmem ne soksanızda çalışmaz.

Çünkü birinde 20 YTL'lik karbüratör var, diğerinde 120 YTL'lik karbüratör var.

Fark burada.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı mondialii58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irenç bi motor
    nesi iğrenç açıklayabilir misin ?
    senin iğrenç dediğin bu modeli honda 80li yıllarda üretip tüm dünyaya sattı.

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    evet dediğiniz gibi benzin karbüratörle ilgili ama 130 ytl lik olan kaliteli ise yakıt pek fazla farketmez
    lifan 100

Motosikleti
    yamaha xt600
    Ön tekere akort ayarı yaptım.Gidon artık sallamıyor.

Motosikleti
    Mondial 125 UAG
    Arkadaşımdaki KUBA benim MONDiAL'den daha az yakıyor bundan eminim ama tabiki 130 KM hızla giden araç muhakkak normalin üzerinde yakacaktır ister MONDiAL ister KUBA farketmez.

Kuba'nın gaz vermeden tek marşta çalışmasına hayranım. Sırf onun için benim MONDiAL'ın karbüratörünü değiştirecem.

Benim MONDIAL'ı KUBA servisine götürdüm. Ustaya bunu sordum çalıştırırken neden illa gaz vermek zorundayım diye. KUBA tek marşta çalışıyor ama benim nalet olası çalışmıyor.

Ne yapmamız lazım dedim. Neyi değiştirmemiz gerekiyor?

Ateşleme bobini mi?
    Akü mü?
    Karbüratör mü?

Usta dedi ki; Bunların karbüratöründeki gaz pistonu hava/benzin karışımını sabit tutamıyor ve sizin MONDiALlerdekinden farklı olarak KUBA'nın karbüratöründeki rolanti ayar vidasının solunda tek kulağı vidalı baş parmak büyüklüğündeki kapak gibi bişeyi gösterdi.

Bir ara kendi gözümle gördüm MONDiAL'IN servisinde karbüratörün gaz pistonunu çıkarmışlardı siyah plastik gibi çok adi bişeye benziyordu. Benim gözüm hiç tutmadı. Hatta çoğu zaman gaz kolunun boşluğunu aldığımda motorun devrinde farkedilir biçimde düşme gözlemliyorum. Motor soğuk iken gaz kolunun boşluğunu aldığınız anda stop ediyor. O devreyi hızlı bir şekilde çok fazla gaz vermeden atlaya bildiyseniz kurtuldunuz.

Benim bildiğim gaz pistonu dediğiniz şey pırıl pırıl olur krom renginde keskin hatları vardır. Yuvasına oturduğu zaman boşluk olmaz.

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    arkadaşlar bu motordaki en büyük problem arka amortisörün sertliği buna çare bulmak için cup modelinin arka amortisörlerini takmak istiyorum bilgisi deneyimi olan varsa yazsın

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    cup amasörü güzel olur pek fazla maliyetide olmaz
    lifan 100

Motosikleti
    Mondial 150 HS
    arkadaşlar güzel diyorsunuz ama herşeyin orjinali gidince eskisinin yerini tutmaz.

Motosikleti
    yamaha xt600
    Alıntı genuine983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımdaki KUBA benim MONDiAL'den daha az yakıyor bundan eminim ama tabiki 130 KM hızla giden araç muhakkak normalin üzerinde yakacaktır ister MONDiAL ister KUBA farketmez.

Kuba'nın gaz vermeden tek marşta çalışmasına hayranım. Sırf onun için benim MONDiAL'ın karbüratörünü değiştirecem.

Benim MONDIAL'ı KUBA servisine götürdüm. Ustaya bunu sordum çalıştırırken neden illa gaz vermek zorundayım diye. KUBA tek marşta çalışıyor ama benim nalet olası çalışmıyor.

Ne yapmamız lazım dedim. Neyi değiştirmemiz gerekiyor?

Ateşleme bobini mi?
    Akü mü?
    Karbüratör mü?

Usta dedi ki; Bunların karbüratöründeki gaz pistonu hava/benzin karışımını sabit tutamıyor ve sizin MONDiALlerdekinden farklı olarak KUBA'nın karbüratöründeki rolanti ayar vidasının solunda tek kulağı vidalı baş parmak büyüklüğündeki kapak gibi bişeyi gösterdi.

Bir ara kendi gözümle gördüm MONDiAL'IN servisinde karbüratörün gaz pistonunu çıkarmışlardı siyah plastik gibi çok adi bişeye benziyordu. Benim gözüm hiç tutmadı. Hatta çoğu zaman gaz kolunun boşluğunu aldığımda motorun devrinde farkedilir biçimde düşme gözlemliyorum. Motor soğuk iken gaz kolunun boşluğunu aldığınız anda stop ediyor. O devreyi hızlı bir şekilde çok fazla gaz vermeden atlaya bildiyseniz kurtuldunuz.

Benim bildiğim gaz pistonu dediğiniz şey pırıl pırıl olur krom renginde keskin hatları vardır. Yuvasına oturduğu zaman boşluk olmaz.
    Ben gaz vermeden çalışan ayarı kendi motosikletime yaptım.Ne olcakki böle olsa uççazmı .Sonra tekrar eski ayarına getirdim.Gaz veripte çalışmasından memnunum.Mondialin karburatör'ü honda cg karburatörüyle aynıdır ve 79 yılından beri bu seri kullanılmaktadır.Markası keihin'dir.Aracın üstünde tek japon malı parçadır.Klasik Bmw motorlara şöle bi eğilin karburatörün üstünde ne yazıyor bir bakın.Tabiki keihin.Aksini iddia edeni fotoğrafla ikna edebilirim.Ve söylenenin aksine gaz pistonu siyah boyalı metaldir.Benim motor saat gibi çalışıyor.Bunu yüzde 70 karburatörün sağlığına borçluyum.

Alıntı sahil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motordaki en büyük problem arka amortisörün sertliği buna çare bulmak için cup modelinin arka amortisörlerini takmak istiyorum bilgisi deneyimi olan varsa yazsın
    Öle diyonda sert amortisör görmemişin.regal raptor yada çin malı chopper lara biniyorum amortisör hiç yokmuş gibi..şap şap tahtayla vuruyolar sanki popoya

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Yaw Saçmalama Nasıl Tutulmadı Osmaniyeye Gittim Yemin Ederim Çoluk Çocuk Adam Kadın Byana Vs... Herkesin Elinde Bu Var Dayımın Oğlunun İşte Bu Motordu 125 agk :D Accayip Seri Ve Hızlı Herçekten Hiç Bir Motor ßunun Kadar Zevk Li Değil O Kadar Motora Bindim aMa Bu AGK Kadar Zevk Alamadım Bide Diyarbakırda Çok Var
    [B][COLOR="DarkRed"]wWw.Motosiklet.Net[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Blue"]Bağımlılık Yaratır[/COLOR][/B]:P

Ben iskenderundan yazıyorum bu motor buralardada acaip tuttu. Beldemizde en az 30-40 tane var.

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    ya bende ya bundan alıcam yada 100 ukh fiyatları aynı___ nedne daha seri güçlü almayayaım ama ukh da tipsiz buda ama amaç önemli hava atmak için alsam racing alırım heralde

arkadşlar kuba ya batım modelleri çok hoşuma gitti bu motorun aynı zamanda 100lük mevcut ve 125 liğine jant koymuşlar spor çok süper durmuş..

Motosikleti
    yamaha xt600
    Alıntı shelbycobra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bende ya bundan alıcam yada 100 ukh fiyatları aynı___ nedne daha seri güçlü almayayaım ama ukh da tipsiz buda ama amaç önemli hava atmak için alsam racing alırım heralde

arkadşlar kuba ya batım modelleri çok hoşuma gitti bu motorun aynı zamanda 100lük mevcut ve 125 liğine jant koymuşlar spor çok süper durmuş..
    yok canım kesinlikle uag al

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    şimdi bana bir akıl verseniz kuba mı mondial mı???? en son fiyatı ben bir sitede 1580 anahtar teslim buldum. kuba için aynı sitede sıfır için 1600 artık ruhsat plaka içinde 200 ytl harcarsak 1800 gibi bir fiyat birde en fazla 4 taksit siz ne dersiniz mondial için.garanti işi hikaye diyorlar. yok kullanıcı hatası yok bilmem ne bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    bence bunu al ikiside aynı nasıl olsa
    lifan 100

uag nin performansını artırmak için ne yapmak gerkiyorsimdiden cvp veren herkese tessekkür ederim
    ::arrow::İKİTEKER hastalıgında tedeviyi bünyem kabul edmiyor::miiz1::::lac::

Motosikleti
    yamaha xt600
    performansı oldukça iyi.kt lerden iyi mesela..kt ağır

arkadaşlar ben bu motoru dün kullandım performansından memnun kaldım ama tek kötü yanı ÇOOK kıç atıyor yzf-r1 1300 hayabusa zzr1400 kullandım 125UAG kadar kıç atmadı ve fren düzeneğine ölüm düzeneği diyebilirim

mondial 125 UAG ile mersinden adanaya gittim 4 gün önce tek diyeceğim SAKIN SAKIN ilk motora binecek arkadaşlarıma tavsiye etmem 3'üncü viteste 70-80 yapıyor. ve en kötü yanı ise geçende yazmıştım çok kıç atıyor,hele 2. viteste gaza köklüyorsan DANSÖZ gibi sallıyor deneyen bilir.SUZUKİ GSX600R bile bu kadar kıç atmıyor

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler