Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Mondial 125 UAG Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bende BMW 3.25 E30 hastalıgı var ve kesici olayı sesi fln cok hosuma gidiyo motorumuda yeni aldım merak ettim acaba warmı diye olsa fena olmazdı hani
    Ne yapacan devir kesiciyi arabamda 4. viteste 185km hizla giderken devir kesiciye takildim odum patladi. cok fena sarsiyor arabayi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapacan devir kesiciyi arabamda 4. viteste 185km hizla giderken devir kesiciye takildim odum patladi. cok fena sarsiyor arabayi.
    Senin araba neki e30 da sarsma fln olmaz arkadaşımın honda typer ındada war kesici 8.500bin devirden sonra surucuye gaza bassada gitmicek hissi veriyo dısarıyada vu do do do tarzı bi ses verio ve cok hos ve bu aractada sarsma yok.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Arkadaşlar yazmıştım fakat mod silmiş heralde benim motorda gaz kesme benzin yememeye benzer bir problem war ya karburator pis yada bujiden bujiyi depiştiricem fakat karburatoru cıkarıp temizlemek istiyorum fakat fazla deneyimim yok acaba bilgisi olan biri bana yardımcı olabilirmi ?
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    dostum motorun redline dıger adıyla kesıcıye gırer. gaza sonuna kadar bas bak bakalım nası saydırıyor vu dodododo dıye ama fazla kesıcıde tutma subap falan yakalar mazallah kesıcı sesını duydummu bır ıkı sanıye sonra bırak

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    herkese slm
    kendim sıfır 125 uag mondial motoru yaklaşık 1 yıl kadar kullandım. ve açıkcası kendim bu motoru hiç beğenmedim
    1-öncelikle titreşim olayı hat safada o kadar titreşim varki insanın ayaklarını karıncalandırıyor
    2- motorda amasitör denilen birşey yok en yumuşak ayarda bile inanın çok sert
    3- motorun inanın insana trafikte güven veren hiç bir yanı yok
    4- motorda ön ve de arka fren özellikle iki kişi bindiğinde yok denilecek kadar zayıf
    5-görüntü ve fizik olarak çokta hoş durmuyor özellikle bel ağrısı olanlar için uzun yolda çok şikayeti olacaktır
    6-direksiyon açısı çok dar dar bir alanda illaki ileri geri yapmanız gerekecek
    7- motor soğuk veya sıcak havada biraz zorladığınız zaman inanın gövdeden yanık kokuları geliyor o derece ısınıyor sanki altında ateş yakmışsınız gibi
    8- egzoz koruması olmadığından arka da oturan kişinin paçalarının yanması an meselesi
    9-bu motorla değil 140 km hız kendim 50 km hız ile gitmeye korkuyordum çünkü durmayacağından vede dağılmasından açıkcası çok korkuyordum
    10-parçası ucuz diyen arkadaşlar tabiki ucuz olacak çünkü tamamiyle çin ve ömrü kısa zayıf malzeme
    bu motorun üstüne 1000 tl verip 100 000 km 2004 ybr 125 aldım ve inanın sıfır olan o uag mondial gibi 100 motora bedel. 100 000 km olmasına rağmen mondial uag den kat kat daha sağlam insana her türlü güven veriyo. zaten satan kişide bu yamahanın ölüsü mondialin dirisine bedeldir dedi ve gerçek ten bu lafa moturu kullandıkça daha da çok inanasım geliyor..
    birde şunu belirtmek isterim mondial küba çelik ramzey vs.. bu marka daha iyi diyen arkadaşlar bunların hepsi aynı hiç bir fark yok. hepsi orjinal çin... al birini vur ötekini.
    bunlar benim kendi görüşü illaki bu motoruda beğenen ler vardır. benim tavsiyem maddi sınırınız biraz zorlayıp ikinci el de olsa yamaha yada honda almanız.

Kahretsinki katılmamak elde değil.hep yazarım gene yazayım.140 binde ybr sattım.3000 km de 150 gr yağ eksiltmiyordu.şirket motoruna döndüm.Şu an o da 145 bin de.3.motor var üzerinde,külbütör iki kez değişti gergi ve zinciriyle,son silindir set 25 bin km önce değişti ve 1500 km de 200 gr yağ eksiltiyor,kendisi cbf.Hondanın yüz karası.Ybr ybr ybr ybr ybr ybr ybr ybr......................................

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Beyler arkadaşımın 125 cc uag alıp 150 cc yaptırdıgına şahit oldum benim aracım mazda lantis ibresi 160ta yanımda gittiğinede şahit oldum bunları ölüm oyuncagı haline getirmek mümkün 115 yamaha rxleri tokatlayabilecek kapasiteye sahip olan bu mondial serisi ufak oynamalarla ybr yamaha rx 115 ve sınıfındaki tüm motorları pist dışı edebilir fiyatına göre gayet iyi bir makine

sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Merhaba arkadaşlar.Size şöyle birkaç sorum olacak.Motosikletiniz orta ayaktan aşağı indirilince ön amortisörler aracın üstünde sürücü yokken takribi ne kadar çöküyor.2. olarak tekrar ön amortisörler sürücü varken ne kadar?Alt platin ile tekerlek mili arasındaki mesafe kaç cm dir.Son sorum da 2 platin arasındaki mesafa kaç cm dir.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Saygılar.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Motosikleti
    125 uag

yagı kaçlık bunların

benimde 125 uag motorum var yazın 25 30 derecede 250 300 km civarında uzun yol yaptım her hangi bir sorunla karşılaşmadım ama motorum 2007 model olup ilk sahibiyim k.m şü an 18000 de inanmassınız ama motorum tamamiyle garaj motorudur tertemiz orjinal yagı daha degiştirmedim aldım alalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

arkadaşım beninde böle bi sorunum vardı tamirciye götürdüm karbiratörü benzin ile yıkadı şimdi cok iyi tavsiye ederim

MuratZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 UAG
    nerde bu 125 uag kullanıcıları yahu
    4 Teker Bedeni , 2 Teker Ruhu...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benim topıc gibim bu topıc de ölmüş
    MuratZF bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar.2.75x18 lastik takmak istiyorum ön tarafa da çamurluk hariç lastik ön maşaya (keçenin olduğu kısım biraz dar gibi)sürter mi acaba.Bu ölçüde lastik takan oldu mu ön tarafa arkadaşlar.?
    HORATIUS

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.2.75x18 lastik takmak istiyorum ön tarafa da çamurluk hariç lastik ön maşaya (keçenin olduğu kısım biraz dar gibi)sürter mi acaba.Bu ölçüde lastik takan oldu mu ön tarafa arkadaşlar.?
    Bence sürtmez ama en doğrusu ölçmek ve ona göre karar vermek. 2.75 lastik 2.50'den en fazla 62mm daha kalın olabilir yani maşa ile mevcut lastik arasında en az yarım santim boşluk varsa 2.75 lastik hiç sorun yaratmayacaktır. Fakat motor tel jantsa jantın bariz bi şekilde 8 çizdiği zamanlarda maşaya sürtme yaşanabilir ama bence orjinal boyutta lastik olsa da ön teker ciddi bir darbe aldığında böyle bir durum yaşama ihtimaliniz var.

Motosikleti
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar lastiği taktım ve sorun yok.
    HORATIUS

uag ile mg arasındakı fark nedir ???

Arkadaşlar selam,

Bende bir Mondial 125 alayım diyorum ama biraz araştırayım dedim, eski modeller ile yeni modeller çok farklı, eksozlar değişmiş, Classic halinden epey uzaklaşmışlar.
    Birde şanzumanda sağ tarafda Camlı yağ göstergesi yok artık. Kararsız kaldım, kalitede değişmiş olabilir mi?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    2 ci el titan veya kanuni breton s falan al arkadaşım.

http://www.motosiklet.net/forum/mark...im-lutfen.html

Buraya birkaç soru sordum, bilgi verebilecek var mı acaba? Tşk.

Motosikleti
    mondial agk 125 yamaha zoom yamaha ybr 125
    bende var bundan acayip titriyo ama çok saglam kaç kere düşüldü bilinmiyor 7 senelik motor en fazla 110 yapıyor hiçbi sorunu yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

HEKİMOGLU bana kalırsa mondialle ugraşma kuba çita 125 al

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm
    kendim sıfır 125 uag mondial motoru yaklaşık 1 yıl kadar kullandım. ve açıkcası kendim bu motoru hiç beğenmedim
    1-öncelikle titreşim olayı hat safada o kadar titreşim varki insanın ayaklarını karıncalandırıyor
    2- motorda amasitör denilen birşey yok en yumuşak ayarda bile inanın çok sert
    3- motorun inanın insana trafikte güven veren hiç bir yanı yok
    4- motorda ön ve de arka fren özellikle iki kişi bindiğinde yok denilecek kadar zayıf
    5-görüntü ve fizik olarak çokta hoş durmuyor özellikle bel ağrısı olanlar için uzun yolda çok şikayeti olacaktır
    6-direksiyon açısı çok dar dar bir alanda illaki ileri geri yapmanız gerekecek
    7- motor soğuk veya sıcak havada biraz zorladığınız zaman inanın gövdeden yanık kokuları geliyor o derece ısınıyor sanki altında ateş yakmışsınız gibi
    8- egzoz koruması olmadığından arka da oturan kişinin paçalarının yanması an meselesi
    9-bu motorla değil 140 km hız kendim 50 km hız ile gitmeye korkuyordum çünkü durmayacağından vede dağılmasından açıkcası çok korkuyordum
    10-parçası ucuz diyen arkadaşlar tabiki ucuz olacak çünkü tamamiyle çin ve ömrü kısa zayıf malzeme
    bu motorun üstüne 1000 tl verip 100 000 km 2004 ybr 125 aldım ve inanın sıfır olan o uag mondial gibi 100 motora bedel. 100 000 km olmasına rağmen mondial uag den kat kat daha sağlam insana her türlü güven veriyo. zaten satan kişide bu yamahanın ölüsü mondialin dirisine bedeldir dedi ve gerçek ten bu lafa moturu kullandıkça daha da çok inanasım geliyor..
    birde şunu belirtmek isterim mondial küba çelik ramzey vs.. bu marka daha iyi diyen arkadaşlar bunların hepsi aynı hiç bir fark yok. hepsi orjinal çin... al birini vur ötekini.
    bunlar benim kendi görüşü illaki bu motoruda beğenen ler vardır. benim tavsiyem maddi sınırınız biraz zorlayıp ikinci el de olsa yamaha yada honda almanız.

Güle güle kullan 100 000 km lik aldığın motoru. Ancak bu km de de motor mu alınır ya... Forumu iyi incele..

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler