Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki KLR 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş, sadece dış kaplama değişti değil mi? Sele doldu malzemesine bir şey yaptınız mı?
    Herhangi bir yumuşatma veya jel uygulaması yapmadım, sadece dış kaplama değişti, uzun yolda airhawk kullanmayı düşünüyorum, boyum 1.75 ama seleyi alçaltmaya gerek duymadım normal hali ile rahat edebiliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Tur camı işi de halloldu, GP Kompozit’in Yamaha WR 250 uyumlu füme renk 46cm camı, ufak bir köşe parça müdahalesi ile montaj yapılabiliyor, wr250’nin amortisör civataları yana bakıyor, Klr650 ise öne bakıyor, araya L şeklinde bir parça ilave edince montaj rahatça yapılabiliyor.

Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sakil durmamış, gayet güzel yakışmış.
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Sakil durmamış, gayet güzel yakışmış.
    Fena olmadı evet

Motosikleti
    Eski zincir tahmin ettiğimden de kötü durumdaymış, RK’nın zincir dişli setini getirttim (15T/42T) en kısa sürede montaj yaptıracağım.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    KLR 650 balansör gergi parçasını (dooichkey)solid dosyasını solidworks a yükledim.BURADAN tıktıklayın.30 gün süreli sanırım.

bu parçaya ihtiyacı olan mail adresini verirse dosyayı gönderirim.cnc tezgahta anında çıkarırlar.diğer torna tezgahlarında ise dosyayı yani teknik resim okuma bilgilerine göre yapabilirler.
    Ahmanamra, argonauta ve joshua bunu beğendiler.

Motosikleti
    KLR-650
    Herkese selamlar,

Bir süre önce yazmıştım motosiklet alacağımı. Yaklaşık 7 ay önce nihayet 2005 model KLR 650 motosikletimi aldım. Artık gerekli bakım ve ilgiye başlıyorum.
    JOSHUA bey benim motosikletimde de fan müşürü ile ilgili aynı ayar var. Hem otomatik devreye giriyor, hem manuel açıp kapatabiliyorsunuz. Antalya'nın yaz sıcağında trafikte devreye girmese bile manuel açıyorum ancak çok fark etmiyor ve sağ bacağımda ciddi sıcaklık hissediyorum. Öyle ki şortla kullanırken çok rahatsız ediyor. Bende de egzoz koruma demiri yok, sanırım onun da etkisi var. Bulursanız nereden temin ettiğinizi paylaşmanızı isterim.
    Onun dışında tur camınız güzel olmuş. Ancak ben ön siperliği yine tur camı olan, 12 volt ve usb girişi de ekleyebileceğim, telefon (veya navigasyon cihazı) yerleştirdiğimde rüzgar, yağmurdan daha iyi korunabilecek nispeten daha hacimli bir modelle komple değiştirmek düşüncesindeyim. Elbette orijinal siperlik sistemini saklayacağım. Konuyla ilgili herkesin fikirlerine açığım.
    Yan çanta sehpası ile ilgili Kaldera bey güzel bir çalışma yapmıştı. Ben onu da örnek alarak biraz farklı bir model için şablon hazırlıyorum. En kısa zamanda sizlerle paylaşacağım.
    Ahmanamra ve joshua bunu beğendiler.

Motosikleti
    motorunuzu iyi günlerde kullanın, egzoz manifold korumasını aliexpress'ten temin ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

zincir ve dişli seti değişikliğimi yaptım, eski zincirimin durumu epey kötüydü, zincir ne kadar düzenli yağlanırsa ömrü o kadar uzun olur, yeni zincirim için otomatik yağlama sistemi düşünüyorum, fren balataları ve arka disk değişimi için sipariş verdim parça bekliyorum, marş motorum bazen tutukluk yapıyordu, söküp güzel bir bakım yaptım, kömür yatağı yıpranmış, kömürleri bitmiş, hepsini yeniledim şu an harika marş alıyor, yılda bir kömürleri kontrol etmekte fayda var, sağ arka sinyalim egzozdan ötürü erimişti, yerine benzer bir sinyal buldum, Zaman içinde gidonu ve fren-debriyaj manetlerini değiştirmek istiyorum.

tommygun, potasyum, argonauta ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    zincir yağlama olarak atp yi tavsiye ederim kullananlar memnun bi araştır istersen forumda var bende bu hafta taktıracağım

Motosikleti
    Kaça aldınız, nasıl montaj yaptınız bilgi verirseniz sevinirim .
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir yağlama olarak atp yi tavsiye ederim kullananlar memnun bi araştır istersen forumda var bende bu hafta taktıracağım
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaça aldınız, nasıl montaj yaptınız bilgi verirseniz sevinirim .
    daha almadım da pazar günü montaj yaptıracağım istanbulda yeri
    facede aratırsan bolca bilgi var
    joshua bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuzu iyi günlerde kullanın, egzoz manifold korumasını aliexpress'ten temin ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

zincir ve dişli seti değişikliğimi yaptım, eski zincirimin durumu epey kötüydü, zincir ne kadar düzenli yağlanırsa ömrü o kadar uzun olur, yeni zincirim için otomatik yağlama sistemi düşünüyorum, fren balataları ve arka disk değişimi için sipariş verdim parça bekliyorum, marş motorum bazen tutukluk yapıyordu, söküp güzel bir bakım yaptım, kömür yatağı yıpranmış, kömürleri bitmiş, hepsini yeniledim şu an harika marş alıyor, yılda bir kömürleri kontrol etmekte fayda var, sağ arka sinyalim egzozdan ötürü erimişti, yerine benzer bir sinyal buldum, Zaman içinde gidonu ve fren-debriyaj manetlerini değiştirmek istiyorum.

https://i.hizliresim.com/mRrA3Y.jpg

https://i.hizliresim.com/E2z9gv.jpg

https://i.hizliresim.com/jAvb89.jpg

https://i.hizliresim.com/BGR7rV.jpg
    Maşallah maşallah çok güzel oluyor.

Motosikleti
    Maşallah maşallah çok güzel oluyor.
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

AliExpress’te buldum bir ürün fiyatıda uygun o yüzden sordum

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha almadım da pazar günü montaj yaptıracağım istanbulda yeri
    facede aratırsan bolca bilgi var
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu güzel de benim taktıracağım fırçalı sistem hem temizliyor hemde yağlıyor
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün grenajları söktüm, bakıma yolladım, civata bağlantı delikleri plastik kaynak ve üç boyutlu yazıcı ile tırnak imal edilerek tamir edilecek, grenajlar astarlanıp tekrar boyanacak, ben bu şekilde aldım ama motorumu satacak olursam zamanla, alacak olan arkadaşa bu şekilde teslim etmek içime sinmedi, o yüzden gerekli tamiratı yaltırıyorum, üzerindeki stickerları tekrardan yaptırmak zorunda kalacağım, yeni sticker yaptıran var mı aramızda, ya da kim yapıyor bilen var mıdır?

tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Grenajların stickerlarını Eskişehir,de Motodeko yapıyormuş, tamiri bitip boyadan çıkınca Motodeko'ya yollayacağım, stickerların uygulamasını yapıp gönderecekler, bana da yerine monte etmek kalacak. Bugün temizlik yaptık, özellikle jantlarla uğraştık, epey temizlendi güzel oldu.

tommygun, Cyan, F54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Grenajların tamiri, boyası ve pastası bitti, şimdi sıra stickerlarını yaptırmakta

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

kırık bağlantı braketleri 3d yazıcı kullanılarak yeniden yapıldı, grenajların kırık bağlantı delikleri kaynak yapılarak tamir edildi
    tommygun ve RoofRoof bunu beğendiler.

Motosikleti
    Elinde arka stop lambası olan var mıdır veya alternatif piyasada rahat bulunan lambalar ile değiştiren oldu mu?

Motosikleti
    MT-07
    İçeriden kırmızı elektrik bandı çeksen? Veya sıcak silikon ile yapıştırsan? Ayrılmamış, daha gideri var bence.
    joshua bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Benim yan grenaj koptugunda grenaji da, sticker'i da internetten almistim. bikebandit.com gibi sitelere bakabilirsiniz.

Yan sanayi sticker orijinali gibi dayanikli olur mi, renkleri senelerce gunes isigina maruz kalip canli kalir mi emin degilim.
    joshua bunu beğendi.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler