Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket:

Katılımcı sayısı
0. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 0 0%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Mobylete, Peugeot, Bisan 103 ve 105 Ciler Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    -Arkadaşlar bu sitede mobilet , Peugeot, Bisan Kullanan Yokmu yawfs..

-Bende Peugeot 103 var 49 cc önceden 70 cc idi totalin yağını kullandım işi bitti....

-Tek Segmen, 12 ön diş 105 daha neler neler yapılırdı bu motorlara...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125 T - Siyah
    Hocam totalin yagini kullandin nasil isi bitti yav anlamadim?
    Dagildi mi makine?
    Kim ne derse desin pejo, mobilet motor olayinin baslangicidir. ilk kazam da bu motorlarla oldu :')

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben mobilet kullanıyorum ama şimdilik çoğu kişide motora mobiletle başlamıştır. Senin dediğin totalin yağını kulladım işi bitti lafını anlamadım.
    Motorun resmide bu : http://www.motosiklet.net/modules.ph...ad6e0bba55cde5
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    selamlar bende de moblet var üstten depo siyah 90 model

clay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arkadaşlar hatırlarmısınız eskiden mobilet furyası vardı ve herkes mobilete binerdi ilk 100 lük silindir çıkmıştı o zamnlar 4 milyondu kaç sene öncesi vay be felan diyoduk sonra glordini tek sekman modosı başladı daha sonra çift silindir mobilet moda oldu hey gidi günler hey be tüyleerim diken diken oldu belkide türkiye motora mobiletle başladı desek abartmış olurmuyum

Motosikleti
    BMW F650GS

s.a

Evet TOTAL Marka Yağlar kötü.Nasıl mı kötü normalde mobiletlere yüzde 5 oranında koyman gerek TOTAL in yağında yüzde 40 bile kurtarmıyor ve motoru mahvediyor.ben yeni piston silindir krank kolu aldım rodaj için ilk 30 km geömedim ve total marka yağ alarak başladım 100 km olmadan motor 10 kere şişti.70 cc hız silindirim elimde kaldı.olay bu.Sonra 49 aldım petrol ofisi kullandım ve motoru açacaktım uzun yol yaptım babm aradı bir olay olmuş mahallede basmak zorunda kaldım 2 kapak taha yağ koydum motor ne şişti ne sıkıştı biraz fazla duman attı ama yine gitti.

TOTAL yağları Berbat

Petrol Ofisi ve Castrol Yağları mükemmel....

Ben genelde benzinimi Shell den alıyorum ama ne yağ koyuyorlar bilmiyorum. Bilen varsa söyleyiversin. Bunda sonra bu topic moped tipindeki motorların olsun.
    devilcerkez MSN de konuşabiliriz MSN adresim aşağıda.

Motosikleti
    ybr125 2008
    şişmesi demekki total 2t yağınn oluyomuş benimkinin de bide yağ katarken her litreye bir kapak atıyorum bu doğru ölcü mü(her zaman ölcekle olmuyo)

Motosikleti
    BMW F650GS

s.a

crxforever slm

Normalde %5 Oranında Yağ Kullanman gerek.Yani 1 Lt'ye 50 Gr yağ kullanmalısın.Ama yinede total marka o berbat yağı kullanıcam dersen 1 Lt reye 1lt rede yağ koyman gerek.Dediğim gibi petrol ofisinden şaşmayın.varsa petrolcünüz petrol ofisi olsun.şimdiye kadar 3 silindir+piston piston 6 defa rettefe yedim.kaç 103 ler 105 ler şişti.Dikkat edin Yağ işi sakat iş.
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    ybr125 2008
    saol devilcerkez madem moped sınıfı ile ilgili bi topic acıldı.bende içimi
    dökeyim.
    mopedle dinlendire dinlendire 300 km evya daha fazla yol yapan var mı aranızda?
    45lik dişli cekişi cok mu düşürür?
    motoru rodajında(airsal marka ispanyol denen silindir taktım)bikackere şişirdim sıkıntı yaratır mı?

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    walla bende kaç zamandır opetin 2t yağlarından alıyorum.. motor biraz devirli çalışıyordu demekki yağdan kaynaklanıyormuş.. motor bionik 2004 model yeni olduğu için kilitlenme yapmıyordu galiba.. peki özellikle tavsiye ettiğiniz bir mobylette için 2t yağ tavsiyeniz warmı? bu arada yeri gelmişken sorayım.. arkadaşlar mobylete disk fren takılabilirmi? takılablirse ne kadara patlar?

Motosikleti
    ybr125 2008
    pug 105lerin disk frenelri takılabilir ama jant göbek ıvır zıvırı ile bir ara araştırdım 70 80i buluyo.cok randımsan veriyo mu onu da bilmiyorum ama bu mobilet bende kalacaksa frenlere kesin bir çözüm bulmak lazım.bisiklet bile daha iyi duruyo.
    yağ konusuna gelirsek nerdense benzinciden hazır yağlı benzin aldığım zamanlarda daha iyi igidiyodu.titizlik yapıp 2t kullanmaya başladım.shellişnki fena değil gibi

Motosikleti
    BMW F650GS

a

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı
    saol devilcerkez madem moped sınıfı ile ilgili bi topic acıldı.bende içimi
    dökeyim.
    mopedle dinlendire dinlendire 300 km evya daha fazla yol yapan var mı aranızda?
    45lik dişli cekişi cok mu düşürür?
    motoru rodajında(airsal marka ispanyol denen silindir taktım)bikackere şişirdim sıkıntı yaratır mı?
    Aman Dostum AIRSAL MArka Silinidirine Dikkat et yoksa piston ararsan Bulamazsın Benim şişen 70 cc lik silindir buydu 4 gün kullandım tyepyeni ama pistonu yok.Bursa'da var dediler.Sen den Ricam Araştırıp bana söylersen parasını sana yollasam bana pistonunu yollasan memnun olurum
    Volkanyaldiz.com

Motosikleti
    BMW F650GS
    45 dişli yi bilmiyorum ustatya sorarım ama önü 12 lik yapınca motor 10 km güçleniyormuş...

Motosikleti
    ybr125 2008
    devilcerkez su anda istanbuldayım ama hafta içinde konyaya gidecem
    konyada airsal olması lazım zaten n bide ispanyol denen airsal var burda glardio ya da sana özelden parca aldığım yerin

telefonlarını vereyim

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    pug 105lerin disk frenelri takılabilir ama jant göbek ıvır zıvırı ile bir ara araştırdım 70 80i buluyo.cok randımsan veriyo mu onu da bilmiyorum ama bu mobilet bende kalacaksa frenlere kesin bir çözüm bulmak lazım.bisiklet bile daha iyi duruyo.
    yağ konusuna gelirsek nerdense benzinciden hazır yağlı benzin aldığım zamanlarda daha iyi igidiyodu.titizlik yapıp 2t kullanmaya başladım.shellişnki fena değil gibi
    ne yani disk dren için jantımıdamı deiştirmem gerekiyor? ya bioniğimin jantları çok güzeldi. : sadece göbeği deiştirmek yetmiyomu

Arkadaşlar ben motorun benzinini ve yağını adam kendisi katıyor. Bende kendi yağımı alıp kendim yağını koyuyum diye düşünüyorum ama en iyi yağ markası ve özelliği ile yazarsanız sevinirim.

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı
    pug 105lerin disk frenelri takılabilir ama jant göbek ıvır zıvırı ile bir ara aradisk freştırdım 70 80i buluyo.cok randımsan veriyo mu onu da bilmiyorum ama bu mobilet bende kalacaksa frenlere kesin bir çözüm bulmak lazım.bisiklet bile daha iyi duruyo.
    ne yani disk dren için jantımıdamı deiştirmem gerekiyor? ya bioniğimin jantları çok güzeldi. : sadece göbeği deiştirmek yetmiyomu
    ustam bu disk frenler pejo için yapılmış.bana olmaz dediler ama yaparım diyen biri varsa yaptır.bende tel jantlarımdan memnunum ama disk fren
    için bu gerekiyomuş.daha doğrusu benim bildiğim bu.frenlerden memnun değilsen mobis marka yumuşak balata varmış onu dene olmadı disk yaparsın

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    bendede 87 puch var.bende total kullanıyodum.cok sısıyodu motor.bıraktım totalı yapmadı bıdaha.benzınıde hep petrol ofısınden alıyom.canavar gıbı.castrol yag atıyom ama bıraz fazla koyuyom.nolur nolmaz dıye.

Motosikleti
    BMW F650GS
    En iyisini bilmiyorum ama barış en kötüsü total, adam kendisi atmasın attırcaksan petrol ofisinde attır.
    Volkanyaldiz.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler