Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

zongshen raporum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motor şu an 300 km ye yaklaştı.şu ana kadar teknik açıdan bir sorun çıkarmadı .yalnız motordan motor sesinin haricinde şıkı şıkı diye bir ses geliyor.tahminim araba motorundan yürüyüyorum bu tahmini sübaplardan geliyor bu ses .ilk bakıma kadar servise gitmeyim diyorum.
    arkadaşlar 125 cc lik motora göre bazıları kalıbının büyük olduunu söyleselerde bence çok seri bir motor.-kırk yıllık motorcu edasıyla oldu ama-
    anında 70 km ye çıkıyor ama 90 km civarında motor bagırmaya başlıyor.
    -rodajda olmasına ragmen 3 kere 90 bastım-
    birkaç toprak dik yokuşa vurdum topragı resmen kazıttırdı banamısın demedi.yarım gazla çıktı gitti.yokuş yukarı gaza bastıkça ortalıgı toza bozuyor.
    egzozu açtırdım servisten daha alırken motoru.şimdi nasıl kapatırım diye düşünüyorum.
    bu motoru kulanan kişilerde çok memnunlar hepsi bekledimin üstünde çıktı diyor.bitanesi tam gaz giderken ön tekerini köprünün çıntısına çıkarmış akşammış kesin jant s olmuştur diye düşünmüş ama bir bakmış hiç bir şey yok.
    yalnız motorun vites göstergesi ve devir saati yok.bunlar bir eksi.
    motorun frenleri çok iyi yada ben yeniyim bana öyle geliyor ama şu var arabalardab çabuk duruyor sanki.70 km le giderken 2 fren -ön ve arka- anında görüntü yani.
    bide şu var bu motor 105-110 km yi geçecek gibi görünmüyor.bunun hızını nasıl artırırım acaba.

bir ara arkadan ses geliyormuş gibi oldu.incelerken bunun alet takımı olduunu gördüm.
    alet takımı çok kalitesiz
    trafikte ani kalkışlarda önümde kimse kalmıyor ama 10 saniye sonra herkes beni geçiyor.rodajdan sonra nolacak bakalım.

<arkadaşlar rodaj bakımında ücret ödüyormuyuz >

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Rodaj bakımında sanırım sadece yağ parası ödeyeceksin, ayrıca o motorla 90 km. hızı geçmenin bir inlamı yok. Sonuçta o motorun üretim amacı farklı. Ayrıca birçok motorun alet takımı adi görünsede çok işlevseldir. Devir göstergesi olmaması gerçekten ilginç ve bir dez avantaj ama hiçbir motorda zaten vites göstergezi yoktur atv ler hariç, motorunun kalıbının büyük olmasına gelince ; zaten kalıbı büyük olmasa ona cross motor denmezdi. tatarx olm her 100 km. de bir topic mi açacaksın ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

O motor 105 kmh yaparsa daha ne istiyosun. İlk Bakımda elbet para ödeyeceksin. Rodaj sonunda da 10 saniye sonra diğer arabalar seni geçecek.
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

millet bilgilensin kararsız onlarca insan var dedik metal.
    bu arada antalya muhabbeti güzel.
    manzara güzel.
    siz güzel.
    bi kafalarınız güzel degil her halde. oda güzel olmasın boşverin.

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    İyi demek sag salim gittin hocam. ama beklentiler ilginç hem kros alıyorsun hem süratfilan. Şöyle düşüm hocam asfalttan çıktıktan sonra seni R1 bilem geçemez.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Motor sürüyoruz valla denge gerekiyor o aleti sürmek için ve kafalarda güzel olsa o dengeyi biraz zor kurarız. Onun için motorsiklet kullanırken veya herhangi bir araç içip içip direksiyon veya gidon başına geçme taraftarı değilim :=).
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

tabii tabii
    çok dogru
    no alkol saglıgada zararlı metal kardeş
    saol oduncu dostum mantıgın güzel

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    selam millet,
    bende şu cros motordan almayı düşünüyorum bu hafta ama kararsızım
    beni birazdaha aydınlatırmısınız.bilhassa kullanan arkadaşlar

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    dostum senden fikir almam lazım
    tatarx,

ARCHANGEL, Benim bildiğim kullanan bir tek tatarx var. Bende 200 cc olanını alacağım ama daha gelmemiş.

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    kardes sonunda muradına erdın he hadı tekrar hayırlı olsun boswer sıfır motor sıfırdır bence ıyı yaptın arkadasların dedıı gıbı 90km yapsın yeter bence onemlı olan o tıp motorlar ıcın motor 90ı gecmesın ama 90a cok cabuk uılassın yeter altının yukseklııde cabası sanrıım dun gıttımız yerlerı gordun oralarda sorun cıkartmaz zannedıyorum gule gule kullan
    saygılar...
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    aythakan, dostum iki saat önce 200 cc olanını biraz inceledim
    arada 400 ytl oynuyor sence değermi

Varmı 200 cc olanı ben bulamadım Antalyada Fiat olarak kaç para tam olarak. Arkadaşım tarzın buysa ve yamaha XT 600 alacak paran yoksa alacağın motor budur.

fromalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS 150
    hakan abi su motoru bı satayım bu ayıda bı atlatayım belkı bende 1-2aya kadar alıcam o motordan
    ''Çekemedim Akça Kızın Göçünü , Yol Ver Bana Çubuk Beli Geçeyim''
    AB RH (+)

valla şu 200 cc olanı gelsin benim motora 2 tane talip var birine verip alacağım. 125 cc heybetli duruyor 200 cc olanı kimbilir nasıldır.

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    aythakan, Dostum ben ist. dayım.Burayada daha yeni geldi,iki haftadır bende takip ediyorum.Bugün denk geldi ama çin malı bunlar pek güvenemiyorum sonra paralar uçup gitmesin

Arkadaşım Yamaha ve hondanın birçok modeli çinde yapılıyor. Adamlar artık kötü yapa yapa iyi yapmasını öğrendiler. Ancak 2. elde satarken zorlanırsın biraz. Zaten motora temiz bakarsan alıcı olur herzaman.

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    aythakan, 125 cc ile 200 cc arasında hiçbir dış görünüm farkı yok

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    tatarx, Önceliikle Hayirli ugurlu olsun. Sana Tek Anqarali olarak bi kac tavsiye. Motor rodaj da iken öncelikle tanimaya calis rodaj süresince fren mesafesini viteslerin gecis araliklarini motorun sesini ve bu esnada motrunun yeni montajdan ciktigini düsünerek henüz bazi vida somun vsvs gibi aletlerin gevseyecegini yerinden cikacagini varsayarak kullan önce motoru tani boylece daha saglikli bilgi ve motorun butun özelliklerini kabiliyetini yapilmasi ve yapilmamasi gereken hareketleri ogrenmis olursun.

Diger bir konuda bazi anlattiklarin seri kalkislar ve en önde gitmeler gibi yazilar bana motoru rodajdan cikmadan zorlamaya basladigini ve hizli bir sürücü oldugunun kanisina varmama neden oluyor. Bu sekilde sadece motorun daha cok zarar gormesine de neden olabilirsin. Ve kitapciginida okuduysan ki ilk rodaj süresinde Bayinin bile tavsiye ettigi hizin cok altinda kullanilmasi gerektigini yazar. Bu olayda biz motorcular icin Gülü seven dikenine(rodajina) katlanir hesabidir.

Bir süre sabret yaz bitmeden seninle ikimiz bulusalim senden benden baska ankarali yok sanirim bi mogan parki,gölbasi,beypazari gibi bi yerelere gidebiliriz.

Motora kötü davranma sakin
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şıkırtı seninde tahmin ettiğin gibi süpaplardandır büyük ihtimalle ama yinede zincir sıkılığını bir kontrol ettir
    cros tipi motorlar benim en sevdiğim aletlerdir amacı sürat yapmak deil zevk almaktır herkez beklerken 20 cm kaldırıma çat diye çıkarsın genelde devir +vites göstergeleri yoktur hatta benzin göstergesi bile yoktur zamanla beynin bu göstergelerin yerine geçer göstergeli motorlarda dahi sese kulak verir motorun devrini anlarsın yokuşlarda hiç zorlanmaz deneyimlerini paylaşmaya devam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler