Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Xt 600 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canım o tokatı zaten xt de yiyiyoruz fazlasıyla (boy 1.86 m. olunca!)

Daha önce bir cam yapmıştım o baya iyi gelmişti. Sanırım bu yaz için yenisini yapıp monte edeceğim. Aslında bana 1150 gs gibi hakikatli makine lazım yol için ama imkan ve şartlar bu kadar şimdilik. ER-5 alıp güzel bir givi marka cam takıp çantalarla doldurmak planlarım arasında. Bakalım becerebilecek miyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    xt 600 e yağ radyatörü atıcaz kanka sen al bir kendini toparla ))yüzde 30 daha sessiz öçalışıcak alet b)))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Gerek var mı ki? Ya da nasıl yapmayı planlıyorsunuz?
    gs500inanc bunu beğendi.

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    İzmit yolları taşlı... Geliyor japonn aşkı

gs500inanc bunu beğendi.
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ya arkadaslar 4 ay önce xt aldım durumu çok kötüydü bütün parcalarını deiştirdim 20gün önce pes ettim dedim artık bi tamirciye verim işin içinden çıkamadım cünkü senteyi bulamıyodum yada başka bi sorun var devir yükselince motor boguluyo bi kac tamirci araştırdım herkezin yapıcagı iş deil cünkü gültepede biyer buldum ismini vermiyim derdimi anlattım bakın şöle böle dinlemediler pek söker hallederiz dediler 2gün sonra aradılar oldu diye ben dedim bakın denedinizmi evt tamam fln dediler 520tl verdim aldım 50metre gittim gitmedim baktım gaza ceyrekten fazla basmaya baslıyınca boguluyo ilk günkü gibi sanki tamirciye hiç gitmemiş orda biraz sevindim demekki tamirci dedigin tipler bile benden iyi anlamıyo cözemiceklerini baştan biliyodum şansımı denedim cünkü 2 ay sökmedigim yeri kalmadı 520 tl yide hiçbir parca takmadan istediler ha yok conta yok vide yok somun parasında deilim motor olmuyo yarın sabah gidip bakcam gene olmadı aydın motora vercem sorunu gaza basınca boguluyo siyah duman atıyo bu kadarmı zor yani bunu cözmek :S bence bulaşılmaması gereken bi motor bende 3 tane var 2si üst kafa yedi zorlayınca üst kafaya yag gelmiyo sıyırıyo bedeli 1300tl neyse aldık bi kere calıstırıcam kafaya koydum
    Motosiklet mucidi

Zorlayınca değil de teker yapınca olmasın o? Zira zorlama ile üst kafayı bozabileceğiniz bir makine değil xt (bana göre). Japon yılllaaaar önce yapmış bu aleti bozulmasın diye. Hakkaten de bozulmuyor. Yağı biraz az kalıp da dediğim gibi can sıkıldıkça teker yapıyorsanız malum yağ üst noktaya kadar gelemediğinden yağlama olmuyor/ eksik kalıyor sonuç malum :(

Karbüratör membranında sıkıntı yok değil mi buarada ? O da bu hareketleri yaptırır gibi kanımca.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorlayınca değil de teker yapınca olmasın o? Zira zorlama ile üst kafayı bozabileceğiniz bir makine değil xt (bana göre). Japon yılllaaaar önce yapmış bu aleti bozulmasın diye. Hakkaten de bozulmuyor. Yağı biraz az kalıp da dediğim gibi can sıkıldıkça teker yapıyorsanız malum yağ üst noktaya kadar gelemediğinden yağlama olmuyor/ eksik kalıyor sonuç malum :(

Karbüratör membranında sıkıntı yok değil mi buarada ? O da bu hareketleri yaptırır gibi kanımca.
    ya olayı sana anlatim artık sen nasıl yorumlarsan benim biraderdede xt var bendede yakın arkadasımdada herneyse fatih dedigim bi arkadaşta 1000rr var kardeşime diyo gel otobanda gazlıyalım ben dedim olum bak seniki tek silindir zorlama o motorla denk deil bu dedi ya ben ona 2 makas atarım aklı gider dinlemedi sütlücüye kadar basmışlar kadranda 180e kadar gelmiş hiç devri kesmemiş zaten geçilmeyi tahamül etmez yansın motor gene gecilmesin motor küt istop etmiş saga cekmiş beni cagırdı dedim aferin söktüm üst kafayı egzantirigi görme şeker gibi olmuş üst kafa alt üst yemiş kavurmuş şimdi kafa arıyo sony vaio laptopunu sattı yaptırmak için olay bu.
    bana gelelim dedigin memran karbüratör diyaframı mı? cünkü onu deiştirdim ama sağlam taktılar başka model yamahadan uydurdular ya yarım dierinin karbüratörü takcaklar öle denicekler zaten egzantrik zincirimi gevşek acaba aklım almıyo ya
    Motosiklet mucidi

Countdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xt 600
    Ben de xt 600'üme kavuştum nihayet.Ankara'dan selamlar.
    ilkantek ve rasta07 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Countdown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de xt 600'üme kavuştum nihayet.Ankara'dan selamlar.
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belâsız kullanırsınız inşallah....
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    Xt 600
    Teşekkür ederim.Şimdi bir iki ciddi bile sayılabilecek problemimiz var aslında motorda.Ben önceden kawa için nail ustaya giderdim çok da memnundum ustalığından ve kendisinden.Yine ona da gideceğim ilk olarak ancak Ankara'da bu modeli kullanan arkadaşların tercih ettiği servis veya ustalar var ise paylaşırlarsa sevinirim.(Yamaha'nın kendi servisi hariç tabi birlik mahallesindeki, kötü falan diye değil aksine dürüstçe burda yaparsak tuzlu olur sana diye yönlendirdiler sağolsunlar.)

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Teşekkür ederim.Şimdi bir iki ciddi bile sayılabilecek problemimiz var aslında motorda.Ben önceden kawa için nail ustaya giderdim çok da memnundum ustalığından ve kendisinden.Yine ona da gideceğim ilk olarak ancak Ankara'da bu modeli kullanan arkadaşların tercih ettiği servis veya ustalar var ise paylaşırlarsa sevinirim.(Yamaha'nın kendi servisi hariç tabi birlik mahallesindeki, kötü falan diye değil aksine dürüstçe burda yaparsak tuzlu olur sana diye yönlendirdiler sağolsunlar.)
    Problemi yazsaydınız buraya detaylı bi şekilde bi fikir yürütürdük en azından elimizden bişey gelirse yapardık falan?
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Problemi yazsaydınız buraya detaylı bi şekilde bi fikir yürütürdük en azından elimizden bişey gelirse yapardık falan?
    Açıkçası Yunus' a katılmadan edemeyeceğim ) )

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Selamlar arkadaşlar konu pek aktif olmayınca unuttuk gittik buraları . Yaz geliyor yağ değişimi düşünüyorum 15-40 koyma taraftarıyım , antalya koşulları için başka tavsiyesi olan varsa sevinirim .
    ilkantek bunu beğendi.
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Motosikleti
    Geçen motoru soyup inceledim vida kontrolü falan yaptım.Birkaç kareyi paylaşayım bende...

Bu kadar yeter şimdilik
    rasta07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xt 600
    Problemi yazmaya elim varmadı moralim bozulduğundan Şöyle ki yağ kaçırıyoruz bir yerden veya bir yerlerden.Her duruşta 10 15 damla illaki yere indiriyor.Arka fren pedalı vs. civarları hep yağ içinde.Serviste şöyle bir göz atmayla ustanın söylediği "bu yan kapaktan bile olabilir yenisi gerekebilir" dedi iyice çöktüm zaten.Yine de detayını dediğim gibi bi nail ustaya göstermek niyetindeyim ama şu yüzden sormuştum aslında hani genel olarak siz kimlerden memnun kaldınız bu makineler için,bu adam bu aletin ustası denebilecek birileri var mıdır gibi.
    Biraz uydur kaydır yapılmış yani yapılanlar açıkçası uğraştıracak gibi duruyor hafiften.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Problemi yazmaya elim varmadı moralim bozulduğundan Şöyle ki yağ kaçırıyoruz bir yerden veya bir yerlerden.Her duruşta 10 15 damla illaki yere indiriyor.Arka fren pedalı vs. civarları hep yağ içinde.Serviste şöyle bir göz atmayla ustanın söylediği "bu yan kapaktan bile olabilir yenisi gerekebilir" dedi iyice çöktüm zaten.Yine de detayını dediğim gibi bi nail ustaya göstermek niyetindeyim ama şu yüzden sormuştum aslında hani genel olarak siz kimlerden memnun kaldınız bu makineler için,bu adam bu aletin ustası denebilecek birileri var mıdır gibi.
    Biraz uydur kaydır yapılmış yani yapılanlar açıkçası uğraştıracak gibi duruyor hafiften.
    Hava filtresinin alt kısmından motorda ki fazla yağı atan tahliye var , fren pedalı ve civarını yağlandırabilecek bir nokta . Bu hususa dikkat etmeni öneririm.
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Motosikleti
    Xt 600
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresinin alt kısmından motorda ki fazla yağı atan tahliye var , fren pedalı ve civarını yağlandırabilecek bir nokta . Bu hususa dikkat etmeni öneririm.
    Yarın ilk işim buna bakmak olacak çok teşekkürler.Çünkü aldığım arkadaş ustasıyla da görüştüğünü ve adamın "olamaz öyle birşey" dediğini söyledi.Nitekim servis fazla yağın (tahliyeden bahsetmeksizin) filtreye basılacağını söylemişti.Umarım dediğiniz gibidir teşekkür tekrar.

Bu arada motoru Antalya'dan aldım Boray isimli bir arkadaştan (Side'de) tesadüf . Jv 410 plakası. Bunu kendisi kullanmıyor olsa da dragstar 1100'ü ile aktif bir kullanıcı.İhtimal ya bilirsiniz belki .
    rasta07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yarın ilk işim buna bakmak olacak çok teşekkürler.Çünkü aldığım arkadaş ustasıyla da görüştüğünü ve adamın "olamaz öyle birşey" dediğini söyledi.Nitekim servis fazla yağın (tahliyeden bahsetmeksizin) filtreye basılacağını söylemişti.Umarım dediğiniz gibidir teşekkür tekrar.

Bu arada motoru Antalya'dan aldım Boray isimli bir arkadaştan (Side'de) tesadüf . Jv 410 plakası. Bunu kendisi kullanmıyor olsa da dragstar 1100'ü ile aktif bir kullanıcı.İhtimal ya bilirsiniz belki .
    aslında motoru komple grenajlarından kurtardıktan sonra 2lt gazyağı ile motor bloğunu ve zincirini dişlisini vssini güzelce temizledikten sonra yağın nerden aktığını rahatlıkla bulabiliriz bunu cumaya kadar iş çıkışında dahi yapabiliriz siz eski yerinizde oturuyorsanız yakınız aslında birbirimize Bende anıttepe tarafındayım zaten ister siz gelin benim evin arkadaki çıkmaz sokakta yapalım yok benim yerim daha müsait derseniz ben gelirim beraberce bi tespit yapabiliriz nede olsa size borçluyum ve bundan zevk duyarım
    ANGARAJ

Motosikleti
    Xt 600
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında motoru komple grenajlarından kurtardıktan sonra 2lt gazyağı ile motor bloğunu ve zincirini dişlisini vssini güzelce temizledikten sonra yağın nerden aktığını rahatlıkla bulabiliriz bunu cumaya kadar iş çıkışında dahi yapabiliriz siz eski yerinizde oturuyorsanız yakınız aslında birbirimize Bende anıttepe tarafındayım zaten ister siz gelin benim evin arkadaki çıkmaz sokakta yapalım yok benim yerim daha müsait derseniz ben gelirim beraberce bi tespit yapabiliriz nede olsa size borçluyum ve bundan zevk duyarım
    Estagfurullah öncelikle ne borcu öyle bir şey yok . yarın trafik işlemlerini halledeyim çarşamba'dan itibaren girişicem aynen.Şimdi bi sildim üstün körü o hava filtresi tahliyrsini tam kestiremesem de sanırım ordan değil bariz bir kaçak var gibi sanki maalesef.Şu nail ustaya da bir gideyim önce, tuzlamaz sanıyorum çünkü şimdi o işe girişsek bugün gördüm ki elimizde kalacak dediğim gibi herşey üstün körü monte edilmiş tutturulmuş vb. Ben aynı yerdeyim, şu ıvır zıvırı halledince sizin orayı bir ziyaret edeyim o zaman ) hem görüşmüş oluruz iyi olur.
    So far, so good... so what!

Motosikleti
    Estagfurullah öncelikle ne borcu öyle bir şey yok . yarın trafik işlemlerini halledeyim çarşamba'dan itibaren girişicem aynen.Şimdi bi sildim üstün körü o hava filtresi tahliyrsini tam kestiremesem de sanırım ordan değil bariz bir kaçak var gibi sanki maalesef.Şu nail ustaya da bir gideyim önce, tuzlamaz sanıyorum çünkü şimdi o işe girişsek bugün gördüm ki elimizde kalacak dediğim gibi herşey üstün körü monte edilmiş tutturulmuş vb. Ben aynı yerdeyim, şu ıvır zıvırı halledince sizin orayı bir ziyaret edeyim o zaman ) hem görüşmüş oluruz iyi olur.
    Vida vs önemli değil ulustan buluruz (ki ben öyle yapıyorum) en kısa zamanda bekliyorum
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler