Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Xt 600 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    alplion öyle bir soru sormuşsun ki zannettiğinden çok geniş bir cevabı olabilir bu sorunun.Şu ana kadar birçok ikinci el motor almış biri olarak(hiç 0 km almadım) çok uzun bir cevap yazabilirim sana bununla ilgili.Ama cevabın özü şu olur bir malı alırken kar etmek diye birşey vardır.Alabildiğin en uygun fiyata ve bulabildiğin en sorunsuz motoru almalısın.Ama burda arkadaşların atladığı birşey var en iyi motor her zaman yeni modelli olanlar değildir.yani arada doğru bir orantı falan yoktur.Bütün 95 model motorlar yada bütün 2006 model motorlar aynı değildir.Ama bunu anlamak için bilgi birikimi gerekiyor tabi..yada yanında bilen, güvendiğin biri.
    Cross derken XT 600 endurodur.cross demek yanlış olur.belki hard enduro denebilir ama o sınıfta da TT 600 vardır.Yani demek istediğim XT 600 kullanıcıları genelde(%90 belki) ciddi anlamda araziye girmezler.Çünkü ağır bir motor XT.175 kg civarında.Hoplayıp zıplarsan pek hoş olmaz.Zaten onu yapacak kişi DT 125 R, KX 200, WR 250...bilemedin XT 350, DR 350, KLR 250 falan alır ki daha çok araziye girsin.Bunun dışında hiçbir XT 600 stabilize yolda, toprak-taşta, kumsalda kullanmayla eskimez.Yani soft enduro da denemez XT 600'e.Yani arazide transalp, f650, dl 650, KLE 500 gibi motorlardan kat ve kat daha iyidir.Ama ağır olduğundan cross da değildir.
    Ufak tefek bakımlardaki masrafa gelince o biraz kişinin yaratıcılığı ile ilgili.Yani her parçayı, en ufak-sıradan parçayı sipariş verip almak istersen altından kalkamazsın zaten.Ama ufak tefek bakımları kendin yapabilir, sıradan parçaları çok daha ucuza temin edebilirsin.Öte yandan çok önemli bir nokta var ki; o da kesinlikle orijinaliini kullanman gereken parçalar da var XT 600de.Motor aksamı parçaları(egzantrik zinciri, valf, krank kolu, piston kolu gibi) mutlaka orijinal olmalıdır değişecekse.Bunun yanında vites dişlileri, debriyaj balataları, fren balataları-diskleri, jantlar-telleri gibi parçalar da orijinali yada en az onun kadar kaliteli markalar olmalıdır.Yoksa motor aptallaşır.
    Motorun genel olarak problemi yoksa,yağ filtresi ve yağını her 3000-4000 km'de sentetik olmayan yağ ile değiştirirsen(4.5 lt), elektrik aksamını kontrol edersen arasıra onbinlerce km rahatlıkla kullanırsın.
    Bunun dışında araziye sık giriyorsan amortisörler, ön takım-arka takım bilyeler falan filan arasıra bakım isteyebilir.Ama karşılaştırma yapmak gerekirse problem çıkarma bakımından dünyanın en az problem çıkaran motorlarından biridir diyebilirim rahatlıkla.Tek dikkat edilmesi gereken nokta bana göre yoğun trafik ve sıcak havada sık kullanılması(düşük vites-yüksek devir) motora zarar verir.Hava soğutmalıdır çünkü.Ama ben 91 model XT 600'ümle bugün çıksam inanıyorum ki Dünya turu yapabilirim rahatlıkla.

oldcityboy benim yan plastik kapaklar kayıp.Bu parçaların çıkmasını falan bulabileceğim biyer yada tanıdığın biryer var mı?91 model seninkinden değil yani biraz farklı kapaklar.istanbul'da bulamadım henüz bir de sana sorayım dedim XT kullanıcısı olarak bilgin vardır belki.teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 525 EXC
    konumuz hayırlı olsun..

bende birtane xt600 99 model sahibiyim.. ve xt 600 pistonlarının fiyatları hakkında bi bilgisi olan arkadaş varmıdır bizi bilgilendirirse sevinirim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    piston 100 Euro, Segmanlar 33 Euro orijinalleri.Bütün parça fiyetları hakkında bilgim var. başka merak ettiğin varsa sorabilirsin.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    @ emre ;

Benim sana verdiğim telefon numarasını tam1deli den almıştım
    Msn işini halledemedin mi ?

@ Özcan ; Şekerim, hoşgeldin
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    KTM 525 EXC
    Alıntı tam1deli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konumuz hayırlı olsun..

bende birtane xt600 99 model sahibiyim.. ve xt 600 pistonlarının fiyatları hakkında bi bilgisi olan arkadaş varmıdır bizi bilgilendirirse sevinirim..
    Emre Teşekkür ederim bilgi ve ilgi için.. pistonu nerden temin edebilirim bu konu hakkındada beni biraz bilgilendirirsen sevinirim... piston ölçüsü - 96, 25 -
    piston ölçüsü gerekirse diye bi bilgi vereyim dedim : )

Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ emre ;

Benim sana verdiğim telefon numarasını tam1deli den almıştım
    Msn işini halledemedin mi ?

@ Özcan ; Şekerim, hoşgeldin

Tuğbacım, Hoşgördüm teşekkürler sitede tanıdıkları görmek güzel bir olay : )
    İki Satırlık Adamları, Musallat Ettik Ömrümüze..

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bizimkiler buraya takılmıyor yanlız, tek takılan benim Sadece tanıdık beni göreceksin

Bu arada, imzaya, resim/adres eklemek yasak, o eskidendi, ahhh ahhhh

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    güzel bilgiler birikmeye basladı topicde... Teşekkürler arkadaşlar... Ama Yakıt Konusunda Bana 100 Km de Kaç litre yAktıgını soleyebilecek bi arkadaş var mı? Km de kurus olarak solediginizde hergün fiyatların değişmesi nedeniyle pek saglıklı bilgiler olmuyor...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hayır mı Harun, Gözünü XT lere mi diktin şimdi de sen Falcon hayalin ne oldu

Motosikleti
    KTM 525 EXC
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bilgiler birikmeye basladı topicde... Teşekkürler arkadaşlar... Ama Yakıt Konusunda Bana 100 Km de Kaç litre yAktıgını soleyebilecek bi arkadaş var mı? Km de kurus olarak solediginizde hergün fiyatların değişmesi nedeniyle pek saglıklı bilgiler olmuyor...

Xt 600 ler 1 litre benzinle 18 km yol gider.. ben bizzat kendim denedim şehir içinde 1 litre benzin ile 17,5 km yol gitti... 5,5 litre benzin ile 100 km yaparsın... benzinin litresi 3 ytl olsa 16 ytl ile 100 km yol yaparsın...
    yanlışım varsa düzeltin lütfen..

Xt 600 bakım : karbüratöre giden Benzin hortumuna takacağınız bir filtre çok işe yarayacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Emre Teşekkür ederim bilgi ve ilgi için.. pistonu nerden temin edebilirim bu konu hakkındada beni biraz bilgilendirirsen sevinirim... piston ölçüsü - 96, 25 -
    piston ölçüsü gerekirse diye bi bilgi vereyim dedim : )
    rektefiye yapmayı düşünmüyorsun sanırım.ama bence yapsan daha iyi olur o zaman 0.50 takman gerekir.XT 600 yamaha orijinal pistonlar 0.25 0.50 ve 1.00 ölçülerinde.0.75 yok mesela.bu yüzden 2 rektefiye hakkına var aynı silindirde.Parçaları ben Aydın Motordan almıştım istanbul'da.05358603983 Aydın Motor Bahçelievler'den Aykut'un telefonu.Parça satış işleriyle ilgilenen arkadaş.Ona ulaşırsan çok faydalı olur.
    Yalnız stokta yoksa bekleyebilirsin 2-3 hafta.Sizin oralarda daha kolay temin edilebiliyor bildiğim kadarıyla.Aslanko falan var.Bir de farklı marka pistonlar da var XT için.Wiseco olabilir mesela.Onlar da sizin oralar da bulunuyor, Almanya'dan falan geliyor, fiyatı daha uygun olabilir belki.

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    emredvm açıklama için teşekkür ederim.
    bu arada senin yan kapaklar için kalıp varsa fiber den döksen olur heralde.
    ne kadar da çin de olsa benim motorum bu ğüne kadar teker patlaması veya benzin bitmesi harici tamamen benim hatam olaylar harici yolda kalmadım şimdi elimdekini de veripte sorunlu bi makina almak istemiyorum.Bu güne kadar bu tarz motorlar hakkında hep araştırma yapmaya çalışmıştım ama en iyi açıklama senden geldi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    hiç önemli değil, yardımcı olabilmek ne mutlu.Evet yan kapalar fiberden dökülebilir ama 91 model.piyasada pek yok kalıbı..birinden bulmam lazım ama tanıdığım birinde yok.gerçi yamaha getiriyor orijinalini ama tanesi 136 YTL.Bunu da eklemiş olayım bari japon motorun sorunu da bu işte ıvırı zıvırı biraz pahalı

Banada depo grenajı lazım arkadaşlar. Elinde olan yada nerde olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Motosikleti
    KTM 525 EXC
    Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rektefiye yapmayı düşünmüyorsun sanırım.ama bence yapsan daha iyi olur o zaman 0.50 takman gerekir.XT 600 yamaha orijinal pistonlar 0.25 0.50 ve 1.00 ölçülerinde.0.75 yok mesela.bu yüzden 2 rektefiye hakkına var aynı silindirde.Parçaları ben Aydın Motordan almıştım istanbul'da.05358603983 Aydın Motor Bahçelievler'den Aykut'un telefonu.Parça satış işleriyle ilgilenen arkadaş.Ona ulaşırsan çok faydalı olur.
    Yalnız stokta yoksa bekleyebilirsin 2-3 hafta.Sizin oralarda daha kolay temin edilebiliyor bildiğim kadarıyla.Aslanko falan var.Bir de farklı marka pistonlar da var XT için.Wiseco olabilir mesela.Onlar da sizin oralar da bulunuyor, Almanya'dan falan geliyor, fiyatı daha uygun olabilir belki.
    emre teşekkür ederim... 2 ay önce motoru rektefeye soktum. bütün parçalarını değiştirdim 1700 ytl para harcadım... geçtiğimiz hafta motorun 3500. km sinde motordan ses gelmeye başladı. motoru tekrar bakıma soktum piston çizilmiş... bütün parçalarını sıfır yamahanın orjinal parçaları ile toplamıştım daha 3500 km. de böyle bişey yapınca motor kullanma şevkim kırıldım şimdi 0,25 piston arıyorum fiyatlar yüksek geliyor.. o yüzden geniş çaplı bi araştırma yapmaya karar verdim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    emre teşekkür ederim... 2 ay önce motoru rektefeye soktum. bütün parçalarını değiştirdim 1700 ytl para harcadım... geçtiğimiz hafta motorun 3500. km sinde motordan ses gelmeye başladı. motoru tekrar bakıma soktum piston çizilmiş... bütün parçalarını sıfır yamahanın orjinal parçaları ile toplamıştım daha 3500 km. de böyle bişey yapınca motor kullanma şevkim kırıldım şimdi 0,25 piston arıyorum fiyatlar yüksek geliyor.. o yüzden geniş çaplı bi araştırma yapmaya karar verdim..

geçmiş olsun.talihsizlik ve muhtemelen usta hatası yada yağlama sorunu vardır motorun bilemiyorum.ben de yeni topladım ve 2500 YTL falan harcadım.Piston fiyatları yamaha'da standarttır oda 100 euro iyi biliyorum.ama diğer markaları araştır istersen.yurtdışı sitelerde falan var hatta performans pistonları var bombeli ama türkiyeye nasıl gelir hiç bilgim yok.bir de aynı ölçülerde bulsan bile eğer XT 600 için değilse pistonuymaz,piston mili ile falan bulman gerek.

Motosikleti
    KTM 525 EXC
    Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.talihsizlik ve muhtemelen usta hatası yada yağlama sorunu vardır motorun bilemiyorum.ben de yeni topladım ve 2500 YTL falan harcadım.Piston fiyatları yamaha'da standarttır oda 100 euro iyi biliyorum.ama diğer markaları araştır istersen.yurtdışı sitelerde falan var hatta performans pistonları var bombeli ama türkiyeye nasıl gelir hiç bilgim yok.bir de aynı ölçülerde bulsan bile eğer XT 600 için değilse pistonuymaz,piston mili ile falan bulman gerek.
    Emre, Teşekkür ederim.. evet motor bi yerden yağ kaçırıyordu ama kaçırdıı yeri göremedik bulamadık muhtemelen yağ kesti ve bu durum söz konusu oldu.. bu arada verdiğin numarayı aradım telefonu kapalı... Yarın tekrar deneyeceğim Tekrar Teşk ederim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Aydın motor şirinevler 0212 452 72 61 pbx(yamaha yetkili satıcısı) bi de yıldız motor var ama aydın'ı öneririm.

ben de motoru aynı sebepten dağıtım toplamıştım.bu yağ kaçırma derdi hala devam ediyor hem de 135 YTL verip orijinal conta takımı aldığım halde.ne biçim yağdır böyle anlamıyorum.artık 20-50 koyuyorum ben.10-40 daha fazla kaçırıyor çünkü.

Alıntı yolcu07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada depo grenajı lazım arkadaşlar. Elinde olan yada nerde olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. XT600 97 E
    antalya-kemer motoaslankoda depo grenajı plastik ve fiber olmak üzere var.site adresi de sanırım motoaslanko.com orda resimlerini de görebilirsin mevcut parçaların.motoaslanko rent motor firması ve ellerinde sanıyorum 15in üzerinde XT 600 var.Birçok parçası da var.

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    Alıntı oldcityboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim Diyo Yaa Xt 600 Fazla Yakiyormuş Diye Motor.sacmalamayin Ya.tek Silindir Bir Makine Ben Kullaniyorum Yaa.javadan Mz Den Az Yakiyor Bu Bir.4 Subab Bir Makine Kolay Kolay Yakmaz.zaten Her Aracta Aynidir 90 N Gecin Yakar Yaaw.bu Pazar 400 Km Yol Yaoruk Yağmur Ve Dağ Yolunda Camurda 2 Saat Yol Aldik Yağmur Altinda. Yaktiğim Benzini Söylimm
    50ytl Civari Falan..

oldcityboy un yazdıklarına göre,

harun bu motor 400 km de 50 ytl yakıyorsa,
    km de 125 ykr yakar,
    100 km de 12,5 ytl yakar,
    benzini 3 ytl den hesaplarsak
    100 km de 4,2 lt yapıyor,
    ama sen 4,5 - 4,8 yaktırırsın, haklısın ben de yaktırırım.

iyi oldu bu topic yaa..

ben de birkaç foto ekleyeyim...

Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    Benim gibi (1.68) kısa boylular için uygun mudur bu makina? Bir de amortisörlerde yükseklik ayarı var mı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler