Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi anlaşıldı. Eğer hararet göstergesi kırmızıya yaklaşmadıysa sorun yoktur bence. Fakat senin yerinde olsam motorun soğutma sıvısını (tamamen antifiriz) değiştirirdim. Yetkili servis ücretlerinin pahalı olduğu doğrudur. Eğer güvenebileceğin bir ustan varsa ağır bakımı daha ucuza çıkarırsın. Ben ağır bakımlar dışındaki bakımları kendim yapıyorum. Fakat yağ filtre değişimi haricinde yetkili servise gidiyorum.
    çok sağol Dostum servise gittim servis bir makineye bağlıdı her şeyin normal olduğunu söyledi usta konusunda da benim bildiğim gittiğim bir usta yok maalesef bu durumda servise seve seve 1000 tl bayılacağız gibi duruyor ama 10.000 liralık motor içinde 1000 TL açıkçası çok pahalı geldi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı blueelube adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar için çok tşk herşeyi eski haline döndürdüm serviste. yalnız ilginç Bir şey oldu motorla sahilde trafikte biraz dolaştım dur kalk yaptım eve geldiğimde sola ayağı indirdiğimde kontak açık halde yalnız motor çalışmıyorken falan devreye girdi bir hararet kırmızıya kadar geldi ama motor çalışmıyor bunu belirteyim .
    Başka bir değişle trafikte gittim ve yarımın üstüne biraz geçiyordu. Fakat durduğunda sol ayağı indirdim de fan çalışmaya bir hararet göstergesi motor çalışmazken artmaya başladı bu sizce normal midir ya da böyle bir şey yaşayan varmıdır teşekkürler
    Birileri cevap yazar diye düşündüm, yazmışlarda, bide ben yazayım madem,
    Normal bişey, şimdi motor sıcak, stop ediyorsun birden, devirdaim duruyor, sıcak motor devirdaim olmayan suyu ısıtıyor, radyatör deki su devirdaim etmediği ve motor sıcak olduğu için suyun ısınması ve hararetin kontak açık motor çalışmazken yükselmesi normal, tabi motor sıcakken, tekrar çalıştırınca devirdaim de çalıştığı için bir iki dakikada ibre normale düşmesi lazım, düşmüyorsa sorun vardır,
    Yani normal bir durum korkulacak bişey yok.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorum satışta. Fakat kullanmaya devam ediyorum. Bugün yağ ve filtre değişimini yaptım.
    XCITY 250 üzerinde 47.200 km. geride kaldı.
    Çok sayılmaz. Ama merak ediyorum. Var mı benden fazla yol yapan?

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Km si yüksek olanlar yazabilirlermi. Scarabeo dan x citye geçmeyi düşünüyorum.

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Alıntı volkanocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam selamlar,
    2 hafta önce beo'dan xcity'e geçtim.
    gözlemlediğim en büyük fark, beo'nun kalkıştaki seriliği ve kıvraklığı xcity'de yok. beo 200 cc'ye rağmen gaza dokunduğunuz anda ivmeleniyor. xcity bunu daha yavaş yapıyor.
    beo'da ayaklarımın ancak ucu yere basıyordu. xcity de direkt tabanları basabiliyor. durduğum zamanlarda daha güvenli. yan ayaklık cabası.
    eşim de bende öyle cüsseli insanlar olmamamıza rağmen beo'ya 2 kişi binerken zorlanıyorduk. xcity derya deniz.
    yakıt tüketimleri öyle aman aman farklı değil.
    koltu altı bagaj xcity'de daha büyük ama kask yine sığmıyor. ancak mont ve takım koyarsınız
    Xcity heybetine rağmen inanılmaz dengeli bir motor. bu durum beni çok şaşırttı.
    beo'nun göstergeleri çok güzel. xcity eh işte
    beo'nun sesi güzeldi. xcity resmen traktör gibi ses çıkarıyor. bence en tırt yanı bu kötü sesi.
    beo yedek parça nispeten daha pahalı. Xcity, xmax parçalarını da kullanabildiği için hem orjinal ve yan sanayi parça bulmak hem kolay hem ucuz

Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam selamlar,
    2 hafta önce beo'dan xcity'e geçtim.
    gözlemlediğim en büyük fark, beo'nun kalkıştaki seriliği ve kıvraklığı xcity'de yok. beo 200 cc'ye rağmen gaza dokunduğunuz anda ivmeleniyor. xcity bunu daha yavaş yapıyor.
    beo'da ayaklarımın ancak ucu yere basıyordu. xcity de direkt tabanları basabiliyor. durduğum zamanlarda daha güvenli. yan ayaklık cabası.
    eşim de bende öyle cüsseli insanlar olmamamıza rağmen beo'ya 2 kişi binerken zorlanıyorduk. xcity derya deniz.
    yakıt tüketimleri öyle aman aman farklı değil.
    koltu altı bagaj xcity'de daha büyük ama kask yine sığmıyor. ancak mont ve takım koyarsınız
    Xcity heybetine rağmen inanılmaz dengeli bir motor. bu durum beni çok şaşırttı.
    beo'nun göstergeleri çok güzel. xcity eh işte
    beo'nun sesi güzeldi. xcity resmen traktör gibi ses çıkarıyor. bence en tırt yanı bu kötü sesi.
    beo yedek parça nispeten daha pahalı. Xcity, xmax parçalarını da kullanabildiği için hem orjinal ve yan sanayi parça bulmak hem kolay hem ucuz
    XCITY'nin sesi konusunda yorum yapmayacağım çünkü ses ilgi alanımın dışında. Benim için güzel ses diye bir şey yok. Tek güzel ses sessizlik.
    Fakat XCITY'nin kalkışı zayıf diyenler için bir tüyo vereyim. Aşağıdaki gresi alın.(Yüksek basınç ve ısı altında çalışan ortamlar için üretilmiş, Koruyucu film tabakası sağlayan, damlama ısısı 260 derece gres) 11 gr DR.Pulley baga, Dr.Pulley baga tutucu ve tırmak alın. Ön varyatöre montaj esnasında bu gresi bolca sürdürün. Kalkışta motorunuz yanlamaya çalışır. Şu anda yeni taktırdığım arka varyatör debriyaj balatası silkeleme yapıyor. Ona rağmen motorumun ivmelenmesi scootere hiç benzemiyor. Gayri ihtiyari yüzümde bir gülümseme oluşuyor.

Uyguladığım kemer sıkma tedbirleri kapsamında daha önce cc küçültmeye karar vermiştim. Bugün önce yetkili servise gidip debriyajdaki silkeleme sorununu hallettirdim. Sonra da Lifan KP150 deneme sürüşüne gittim. Satıcı motorumu inceledi. Sıfır Lifan KP150 + 1000 TL teflif edildi. Şimdi benim karar vermem gerekiyor. Siz olsaydınız bu takas teklifini kabul edermiydiniz. XCITY ciler cevabınızı merakla bekliyorum.

Lifan KP150'yi benim motorla yan yana koyunca cüsseden yana fazlası var. Eksiği yok.

Attan inip, eşeğe bineceğim diyorsun yani
    yns0707 bunu beğendi.

Alıntı Düşük_Hız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Attan inip, eşeğe bineceğim diyorsun yani
    Henüz kararımı vermedim. Eşek olabilir. Fakat hafif, çevik, çok yemeyen, güzel giden bir eşek. Euro4 nedeniyle artık getirilemiyor olmasaydı çoktan kararımı vermiştim.

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    Hocam o 1.000 TL'ye ihtiyacınız yoksa kesinlikle bu değişimi yapmayın. X-city gibi titreşimsiz, rüzgar almayan, japon bir motordan çin malı, yüksek titreşimli, belki de her gün gevşeyen vidalarını sıkmak zorunda kalacağınız bir motora geçiş yapacaksınız. Çin motorundan çok çektim. bir daha çok zor çin malı motor alırım. Daha geçen hafta bir arkadaşım 9 günlük çin motorunun birinde motor yaktı.
    Anladığım kadarı ile ekonomik nedenler tabii ki en büyük etken ama ben yine de tavsiye etmem. bırakın lifan 150'yi, bajaj pulsar ile bile değişmenizi tavsiye etmem

Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o 1.000 TL'ye ihtiyacınız yoksa kesinlikle bu değişimi yapmayın. X-city gibi titreşimsiz, rüzgar almayan, japon bir motordan çin malı, yüksek titreşimli, belki de her gün gevşeyen vidalarını sıkmak zorunda kalacağınız bir motora geçiş yapacaksınız. Çin motorundan çok çektim. bir daha çok zor çin malı motor alırım. Daha geçen hafta bir arkadaşım 9 günlük çin motorunun birinde motor yaktı.
    Anladığım kadarı ile ekonomik nedenler tabii ki en büyük etken ama ben yine de tavsiye etmem. bırakın lifan 150'yi, bajaj pulsar ile bile değişmenizi tavsiye etmem
    Takas yapmamaya karar verdim zaten. Motorumda bir problem çıktı. Karşı taraftan saklamak benim yapacağım iş değil. İlk iş tamirini yaptıracağım. Arka fren kaliperini tutan üstteki iki cıvata yuvası yalama olmuş. Diş açılacak. Ve gerekirse cıvatalar değişecek. Yeri gelmişken yazayım. Bu cıvatalar 23 nm torkla sıkılacak. Tabii ki bunu sıkan çocuk en az 40 nm. torkla sıkmıştır. En son yetkili serviste balata değişmişti. Sağolsunlar yalama etmişler.

Takas işine gelince; Lifan KP150 muadili olan Bajaj Pulsar 150'den kaliteli. Fren disklerini çok ince yapmışlar. Hararet göstergesi koymayıp lamba koymuşlar. Onun dışında eksisini görmedim. Hafif, çevik az yaktığı söylenen, su sogutmalı titreşimsiz güzel bir motor. Bajaj Pulsar 150 almam. Deneme sürüşüne de gitmem. Fakat Lifan KP150 deneme sürüşü için Bursa'ya gidip gelmeye üşenmedim. Euro 4 uygunluğu olmaması, devamının gelmemesi kararımda etkili oldu. XCITY ile uğraşmaya devam. Kazasız belasız sürüşler...

yenimsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa xCity 250
    EVET TEKRARDAN MERHABA ARKADAŞLAR NASILSINIZ KIŞ SEZONUNDAN DOLAYI CENGAVERIMIZI GARAJDA UYUTUYORDUK VE ARTIK GÜN YÜZÜNE ÇIKMA ZAMANI. 20 BİN BAKIMINI YAPTIRIP ÖZGÜRLÜĞÜN TADINI ÇIKARTMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM.

ŞİMDİ BİR PROMOSYON NİTELİĞİNDE SİTELERDEN ZİYADE BURDA EMEGİ GEÇEN VE PAYLAŞMAYI SEVEN ARKADAŞLAR İCİN YAN RUZGARLIK BACAK KORUYUCU ÇIKMA EKIPMAN FAZLALIGIM OLDU BUNU MAKUL FİYATTA SATMAK İÇİN YAZIYORUM PİYASA FİYATLARI BELLİ . 2. EL İÇİN ADINI SİZ KOYUN AZ KULLANILMIŞTIR. MESAJ ATABİLİRSİNİZ..

yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Alıntı volkanocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 Model X-city var. Ailede herkes kullanıyor km saati 99.999da kaldı üstüne birde 40 bin yapılmıştır motor ile tık yok
    the first day of my rest of my life today

aviregal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostlar lastik seçenegimiz bu yılda sınırlımı...?
    tavsiyelere açıgım....

Alıntı aviregal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar lastik seçenegimiz bu yılda sınırlımı...?
    tavsiyelere açıgım....
    Linkte 4 tane seçenek var. Ben Michelin ve Mitaş(Namı diğer Sava) kullandım. Arka lastik olarak Sava'yı beğendim. Hem fiyatı daha ucuz. Şu anda ön arka Michelin kullanıyorum. Michelin veya Mitaş öneririm...

https://www.lastikal.com.tr/140-70-1...let-Lastikleri

çok teşekkür ederim ...

XCITY 250'mi bugün sattım. Motosiklet sevdasından yaş haddi nedeniyle emekli olmayı düşünüyorum. Fakat, bu öyle bir virüs ki kendimi bir anda satılık ilanlarına bakarken buldum. Kazasız belasız sürüşler...

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    XCITY 250'mi bugün sattım. Motosiklet sevdasından yaş haddi nedeniyle emekli olmayı düşünüyorum. Fakat, bu öyle bir virüs ki kendimi bir anda satılık ilanlarına bakarken buldum. Kazasız belasız sürüşler...
    hayırlısı olsun. model km ve kaça verdiğinizi öğrenebilir miyim? bende önümüzdeki günlerde satmayı düşünüyorum da mukayese açısından sordum.

Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun. model km ve kaça verdiğinizi öğrenebilir miyim? bende önümüzdeki günlerde satmayı düşünüyorum da mukayese açısından sordum.
    2012 model 48 binde. 9 bin TL den satıldı.
    bulut59 bunu beğendi.

2012 model 48 binde. 9 bin TL den satıldı.
    hayırlısı olsun ..peki su an alsanız ne alırdınız ..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Benim motorda 2012 model, 21binde,9.5 bin liraya koydum satılığa,saçma sapan teklifler gelince kaldırdım satmadım, elimde kalsın daha iyi, hiç Yamaha sıfır fiyatlarına açıp bakiyorlarmi acaba?9bine bile verirdim adam gibi teklif verene.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)