Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bugün motoruma yeni arka jant takıldı. Eskisi arka fren sıkıldığında fren manetine titreşim olarak yansıyordu. Yeni jant takılınca kaymak gibi oldu. Fatura arka fren diski ile birlikte 1500 TL tuttu. Halbuki Yamaha Yıldız (Ümraniye) sırf arka jantı getirmek için 1660 TL fiyat vermişti. Eski Jantı olduğu haliyle satışa koydum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar, 2015 metalik siyah x-city sahibiyim. Siyahın boya kodu "Black Metallic 1M(SM1M;1306)" şeklinde geçiyor. Lakin motordaki gri parçaların boya kodu nedir bulamadım, bilen bulan varsa paylaşabilir mi?

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı Kadir45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 2015 metalik siyah x-city sahibiyim. Siyahın boya kodu "Black Metallic 1M(SM1M;1306)" şeklinde geçiyor. Lakin motordaki gri parçaların boya kodu nedir bulamadım, bilen bulan varsa paylaşabilir mi?
    genelde motorun ana gövdesinin boya kodu yazıyor heryerde. aksesuarların boya kodunu hiç göremedim. bende egzos kapağını boyamak istiyorum hafif çizikler var. bulursan mutlaka paylaş.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde motorun ana gövdesinin boya kodu yazıyor heryerde. aksesuarların boya kodunu hiç göremedim. bende egzos kapağını boyamak istiyorum hafif çizikler var. bulursan mutlaka paylaş.
    Yüksek ısıya dayanıklı boya olarak geçiyor. Bir kutu sprey fazla bile geldi. Mat siyah orijinale göre daha güzel oldu bence.

aviregal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostlar motorum 17000 km de ama haftada 2 kere cok yük koyuyorum alenen katır gibi kullanıyorum..sizden ricam ..
    2000 bakımını erkenden yaptırmak istedıgımden ..şanzıman yağını ve motor kayışını ne marka alayım .. amorsitor için ne yaptırmalıyım? (arkaya cok yuk koyduğumdan önemli benim için)başka tavsiyeniz varsada dinlerim ...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Süspansiyon lar en yumuşakta bile serttir, en yumuşakta kalsın, orjinal kayış taktırdım ben, bagalar eskidiyse değiştir, debriyaj balatasını tasını temizlet, şanzıman yağını bilmiyorum 😁

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı aviregal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar motorum 17000 km de ama haftada 2 kere cok yük koyuyorum alenen katır gibi kullanıyorum..sizden ricam ..
    2000 bakımını erkenden yaptırmak istedıgımden ..şanzıman yağını ve motor kayışını ne marka alayım .. amorsitor için ne yaptırmalıyım? (arkaya cok yuk koyduğumdan önemli benim için)başka tavsiyeniz varsada dinlerim ...
    1. Periyodik bakım 2000 değil 3000 km. de yapılıyor. Yetkili servise gidersen zaten onlar hangi yağı koyacaklarını sormuyorlar.
    2. Motor kayışını orijinal Yamaha almanı tavsiye ederim.
    3. Ben şanjıman yağı olarak aşağıdakileri kullandım. (Valvoline Max-Life CVT- Yamalube Scooter Gear Oil)

Kazasız belasız sürüşler...

Merhaba,
    2015 model Xcity sahibiyim, Birkac sorum olacakti, yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
    1- Xcity 250'nin filtreleri Xmax ile ayni mi yoksa farkli mi? (ben ayni diye biliyorum)
    2- Sakincasi yoksa hesapli site adresi sorsam, nerede daha uygun bulabilirim?
    Car manager diye bir uygulama var (ucretli) her benzin aldigimda buraya bilgileri girerim, suan ortalama 4,1 gosteriyor. 32 kez yakit almisim, 4700km'de motorum. (motoru 165km iken aldim.)

tam bir F/P motoru, verdigin paranin hakkini eriyor.
    Begenmedigim yonleri:
    - Sele alti kucuk, (Buyuk teker nedeni ile az hacim kaldigindan)
    - Arka fren biraz zayif,
    - Trim (plastik aksam) biraz zayif, daha etli malzemeler ve baglantilar olabilirdi.
    - On grenajin altindan ses geliyor kesemedim bir turlu.
    - 12V cakmak girisi yok, olaydi iyiydi.
    - servisi de tuzlu.

Alıntı agulec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    2015 model Xcity sahibiyim, Birkac sorum olacakti, yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
    1- Xcity 250'nin filtreleri Xmax ile ayni mi yoksa farkli mi? (ben ayni diye biliyorum)
    2- Sakincasi yoksa hesapli site adresi sorsam, nerede daha uygun bulabilirim?
    Car manager diye bir uygulama var (ucretli) her benzin aldigimda buraya bilgileri girerim, suan ortalama 4,1 gosteriyor. 32 kez yakit almisim, 4700km'de motorum. (motoru 165km iken aldim.)

tam bir F/P motoru, verdigin paranin hakkini eriyor.
    Begenmedigim yonleri:
    - Sele alti kucuk, (Buyuk teker nedeni ile az hacim kaldigindan)
    - Arka fren biraz zayif,
    - Trim (plastik aksam) biraz zayif, daha etli malzemeler ve baglantilar olabilirdi.
    - On grenajin altindan ses geliyor kesemedim bir turlu.
    - 12V cakmak girisi yok, olaydi iyiydi.
    - servisi de tuzlu.

2. soruna şöyle cevap verebilirim. Ben kullanmadım ama arkadaşım buradan temin edip hava ve debriyaj filtrelerini kullanıyor. Bayaa makul fiyatları var. Tabii yan sanayi. Aslında bir ara ben de satın alıp test etmeyi düşünüyorum. Bakalım orjinal ile farkını fark edebilecek miyim. Son zamlardan sonra hava filtresi 100 TL oldu. Burada hava filtresi 26, debriyaj filtresi 11 TL

http://www.dokuyucu.com.tr/MOTOSIKLE...l#labels=220-2

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @agulec
    XCITY ve XMAX aynı filtreleri kullanıyor diye biliyorum. Ben de internet üzerinden alıyorum. Aynı filtreler Dokuyucu da epey daha ucuz. Bundan sonra oradan alacağım.

Arkadaşlar Merhaba
    Yamaha Xcity ile Ankara - Antalya 600 km yol macerasını sizlerle paylaşıyorum. Scooter candır, xcity ayrı bir heyecandır

www.vimeo.com/237537112
    Kadir45 bunu beğendi.

yenimsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa xCity 250
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun lastik ihtiyacını karşılamada bile sıkıntı varsa sat yerine daha küçük bir şey al bence. Hadi birinden uyduruk çıkma bir şeyler buldun diyelim. Bakımlarını nasıl halledeceksin. Sırf iki filtresi 100 TL yi geçiyor. Ağır bakım falan derken seni üzer. Yada sen motoru üzersin.
    Yorumun için teşekkürler abi. Ben tekirdağda yaşıyorum . x-city motorumu alalı 1 yıl oldu ve ilk 2. ayda lastigini michelin city grip 600 tl sıfır aldım . sonra 3 ay geçti ve yanaklarında deformasyon tellerinin kırılması vb bir saçmalık gibi şikayetleri yıllardır gittigim ustamdan duydugumda herşey geç olmuştu. VE ŞİMDİ MOTORUM DENGESİZ GİDİYOR KOLLARI HAFİF BIRAKAYIM BALANS FALAN HİÇBİŞEY KALMAMIŞ . İDARE EDİYORUM SUAN YOKSA BAŞKA MARKA LASTIKGE GEÇİŞ YAPACAGIM AMACIM ÇIKMA BİR LASTİKLE DENEYİP PERFORMANSININ YERİNE GELDİGİNİ GÖRMEK. YOKSA BÜTÇE OLARAK MOTORA BAKIMDA HERZAMAN ORJİNAL MALZEME KULLANIRIM

Motosikleti
    yamaha x city 250
    Merhaba Arkadaşlar
    Aranıza yeni katıldım.Birkaç sorum olacak.
    1.dr pulley taktıran varmı?faydasıoldumu?Titreşimi azaltıyormu?
    2.Yan bacak koruma ucuza nerden bulruz?Sıfırını sordum 620 tl plastil parçası?
    3.10.000 km bakımında neler yapılıyor?

Motosikleti
    yamaha x-city 250
    11gr dr pulley kullanıyorm ilk başta baya bi azalttı şimdi biraz arttı titreşim ama eskisi gibi değil tabi performans olarak çok bir artış hissetmedm %5 belki vardır

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı nalkapon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar
    Hoş geldiniz.
    1. 11 gr. dr. pulley baga kullanıyorum. Baga tutucu da Dr.pulley takıldı. 5000 km dir kullanıyorum. Titreşim yok. Çok memnunum.
    2. Çıkma bulursan kaçırma.
    3. Filtre ve yağ değişimi yapılıyor.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı barkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba
    Yamaha Xcity ile Ankara - Antalya 600 km yol macerasını sizlerle paylaşıyorum. Scooter candır, xcity ayrı bir heyecandır

www.vimeo.com/237537112
    Tebrikler. Videoyu yeni izledim. Güzergahınız güzelmiş. Hava kabarcığı efekti dışında güzel bir video edit olmuş. Hangi program olduğunu merak ettim. Windows kullanmadığım için (Linux kullanıyorum) video edit programı sıkıntısı çekiyorum. Çok basit programlar ile idare ediyorum. Linux için güzel bir video edit programı arıyorum. Kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    yamaha x city 250
    Teşekkürler arkadaşlar.Bu pulley in demi çıkması oluyor ya

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Merhaba Arkadaşlar
    Teşekkürler arkadaşlar.Bu pulley in demi çıkması oluyor ya
    2 numaralı cevap senin 2 numaralı soruna ait. Başka bir deyişle yan rüzgar korumalarını çıkma bulursan kaçırma.

Merto54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125 / Yamaha X-Max 250 ABS
    Merhaba arkadaşlar. 2012 model 60binde olan,bakımları standart yaptırılmış bir xcity alınır mı? Scarabeo,Xcity ve pcx arasında gidip geliyorum günlerdir kız kardeşime alacağım.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Merto54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2012 model 60binde olan,bakımları standart yaptırılmış bir xcity alınır mı? Scarabeo,Xcity ve pcx arasında gidip geliyorum günlerdir kız kardeşime alacağım.
    Diğer iki motoru kullanmadığım için eksiksiz bir tavsiye veremeyeceğim. Fakat XCITY kronik sorunları olmayan güzel bir motosiklet. Bir bayanın kullanamayacağı kadar ağır da değil. Kız kardeşiniz zayıf-çelimsiz değilse sorun olmaz. Fakat boyu kısa ise PCX ile daha rahat yere basar.

Bir soru da ben sorayım. Benim debriyaj balatası ve çanı orijinal(45 bin km.de). Normalde ne kadar dayanıyor acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)