Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba ,
    Motorum 2014 model ve 6.000 km.'de. Yazın tam dolu depo ile 160 km. yaptıktan sonra yakıt ışığı yanıyordu. Şimdi 115 km. olunca yanmaya başladı. Yakıtımı hep Bp, Shell, PO 'dan alıyorum. Sizlerde durum ne? Acaba kış olduğu için mi böyle oldu?
    Not: Motorumu hep şehir içi kullanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kışın bütün araçlarda yakıt tüketimi artar diye biliyorum. Ölçümünüzde bir hata yoksa sizin tüketim değerleriniz biraz fazla gibi görünüyor. Yazın 180 km de ışık yakıyorum. Kullandığınız yerde yokuşların fazlalığı, iklim, motorun üzerindeki ağırlık, gaz açma alışkanlıklarınız tüketimi etkiler. Benim motorum 30 bine yaklaştı. Benden epey fazla tüketiminiz var. Buji, ateşleme kablosu, sübap ayarı v.s. bir baktırmakta fayda var. İyi sürüşler...

Hocam, olduğum yer genelde hep yokuş. Zonguldak - Ereğli'de yaşıyorum. Birde motorumu hep kısa mesafe kullanıyorum. 2-3 dakika kullanıp park ediyorum. Hep tek kişi ben kullanıyorum. Motorumu yazın 2.el 4.000 km.'de aldım. Şu anda 6.000 km.'de. Yukarıda yazdığım üzere , yazın 160 km.'de yakıt ışığı yanarken, bugün 115.km.'de ışık yandı. 1.000 km. sonra bakım zamanım geliyor. Düzce Dadaş Motora gideceğim. Dediğiniz aksamlara baktıracağım.

Dostum , size çok net bir ölçüm vereyim .Fethiye - Bodrum 232.km yi tastamam bir depo ile katettim . Bunun aşağı / yukarı 40 km si sarı ikaz yanar vaziyette idi,benzin bitmeden yakıt almayı başardım neyse ki ).Özetle bir depo ile net 232 km / uzun yol ve sakin sürüş. Bu arada uyarmak isterim ki ; yakıt alırken depo çok hava yapıyor , tabanca attıktan sonra (motoru silkeleyerek ve tabancayı depo girişinden yükselterek dolum yaptığımda) 2 lt kadar daha yakıt alıyor .Belki bu yüzden sağlıklı ölçüm yapamıyorsunuzdur . Zira sizin sarfiyat cidden çok fazla....

Arkadaşlar lastik havaları ne olmalı?

Yetkili servis Düzce Dadaş Motora sordum öğrendim. Ön 30, arka 33 olacakmış. Motorumun ilk bakımı 3.000 km.'de ilk sahibi tarafından yapılmış. 2.bakıma kaç km.'de gitmem lazım?

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı prof7500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servis Düzce Dadaş Motora sordum öğrendim. Ön 30, arka 33 olacakmış. Motorumun ilk bakımı 3.000 km.'de ilk sahibi tarafından yapılmış. 2.bakıma kaç km.'de gitmem lazım?
    ilk bakımı 1000 km olmalıydı. niye okadar geciktirmiş ki ilk sahibi. bakımlar 3000km bir yapılıyor senin bakım periyodu 6000 9000 12000km olacak artık . kitapçıkta 90kg ve üzeri için lastik basınçları 26-29 yazıyor.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Kış öncesi Ankara'da bir bakım yaptırmıştım ama hatırlarsınız pek memnun kalmamıştım. Kış aylarında 500 km kadar yapmışım toplamda. Ama bu mesafede çok düşük tempolarla kullanmıştım.

Bugün yeni Bajaj NS200 alan arkadaşımla bir gezi yaptık. 3 saat kadar açık yollarda gezdik. Sonra da sağlam bir akşam trafiğinin içine girdik.

Oradan gir buradan çık derken epeyce sıkıştırdım motoru. Sonrasında durduğumda motosikletin altında bir su akıntısı fark ettim. Kontrol ettiğimde antifirizli su olduğunu gördüm. Çok ciddi bir akıntı değildi ama kafam karıştı. Bir 15 dakika durduktan sonra neredeyse tamamı yokuş yukarı olarak bir 20 dakikalık yolculuk daha yaptım ve bu sürede sürekli hararet göstergesini takip ettim.

Normalde de olduğu gibi en fazla gösterge ortasının bir kademe üstüne çıktı.

Sanırım kış bakımında antifiriz konulurken su seviyesi yüksek kaldı ve ondan sonraki ilk sıkıştırmamda fazla suyu tahliyeden attı.

Bu konuyla ilgili başka bir fikri olan var mı?

Kalkış titremeleri nedeniyle bir servis ziyareti daha yapacağım zaten ama bununla ilgili de baktırmam gereken bir şey var mıdır?

Bir de bu lastik işi can sıkıcı olmaya başladı. Bu ölçüler sadece bu 3 markada mı var? Bulamaz mıyız başka bir marka veya model. Pirelli Diablo Scooter diye bir model söylemişler ama malesef bizim ölçü yok yine.

Farklı bir ölçü uygulamak mümkün mü acaba? Ölçülerde bir esneklik payı var mıdır acaba?

Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk bakımı 1000 km olmalıydı. niye okadar geciktirmiş ki ilk sahibi. bakımlar 3000km bir yapılıyor senin bakım periyodu 6000 9000 12000km olacak artık . kitapçıkta 90kg ve üzeri için lastik basınçları 26-29 yazıyor.
    Hocam garanti kitapçığına baktım. Yanlış bilgi vermişim. Motorumun ilk bakımı 1.000 km.'de ikinci bakımı 4.000 km.'de yapılmış. Şimdi motorum 6.000 km.'de. Sondan bir önce depomu full doldurduğumda 115 km.sonra yakıt ışığım yanmıştım. Daha sonra tekrar depomu fulledim. Şimdi 125 km.'de yakıt ışığım yandı. Hep aynı güzergahlarda hep kısa mesafe motorumu kullanıyorum. Son 2 yakıt alımım arasında değişen tek şey havaların sıcaklığı.

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Herkese selamlar;

Arka disk ömürünü tamamladı, fazla çizildiğinden değişmesi gerekiyor. Genel olarak ebc balata tercih ediyorum. biraz araştırma ile fark ettim ki ebc arka disk üretiyor. Orjinal disk en son 140 liraydı, ebc disk 210 lira fiyat farkıda mevcut. Acaba daha performanslı olur mu? uzun ömür ve frenleme olarak ?

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Merhaba arkadaşlar,
    öncelikle birçok kez sorulan bu soruyu sizlere tekrar soracağım için çok özür dilerim
    küçükve büyük cc motorların ardından maddi nedenlerden dolayı xmax yada xcity arasıında seçim yapmam gerekiyor.
    xmax derken yeni kasası değil tabiiki bir önceki kasası.Xcity nin büyük teker oluşu ve bi tık daha iri olması hoşuma gidiyor.
    ama aklımın bir köşesinde de büyük bagajı ve bir kaç daha özelliği olan xmax var.
    Sizce hangisini seçmeliyim. Genelde günlük 25 km işe gidip gelmede ve haftasonları gezilerde kullanacağım.
    Hangisini almalıyım?

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Xcity'le ilgili iki sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1- Bagajına XL beden kapalı kask sığıyor mu?

2- 2015,2016 modeli(sıfır) arasında 1400TL fiyat farkı var. Farklar nelerdir?

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bagaja malesef açık kask dahi sığmıyor. geniş ama yeterince derin değil. 2010 yılından itibaren modellerde bir değişiklik olmadı.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı baran.altun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar;

Arka disk ömürünü tamamladı, fazla çizildiğinden değişmesi gerekiyor. Genel olarak ebc balata tercih ediyorum. biraz araştırma ile fark ettim ki ebc arka disk üretiyor. Orjinal disk en son 140 liraydı, ebc disk 210 lira fiyat farkıda mevcut. Acaba daha performanslı olur mu? uzun ömür ve frenleme olarak ?
    Konu hakkında bilgim yok. Benim de arka disk değişimim yaklaşmış olabilir. Artık senden bilgi alırız.

Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    öncelikle birçok kez sorulan bu soruyu sizlere tekrar soracağım için çok özür dilerim
    küçükve büyük cc motorların ardından maddi nedenlerden dolayı xmax yada xcity arasıında seçim yapmam gerekiyor.
    xmax derken yeni kasası değil tabiiki bir önceki kasası.Xcity nin büyük teker oluşu ve bi tık daha iri olması hoşuma gidiyor.
    ama aklımın bir köşesinde de büyük bagajı ve bir kaç daha özelliği olan xmax var.
    Sizce hangisini seçmeliyim. Genelde günlük 25 km işe gidip gelmede ve haftasonları gezilerde kullanacağım.
    Hangisini almalıyım?
    Ben alacak olsam tekrar Xcity alırdım. Motorum şu an satışta ilanı kaldırmama bir hafta kaldı. Yavaş yavaş satma düşüncesinden çıkıyorum. Bugün deforme olan egzost cıvatalarını değiştirdim. Fren hidroliklerini değiştirdim. Ön fren kaliperini söktürüp bakım ve temizliğini yaptırdım. Kırık olan arka çamurluk ayaklarından birini Ümraniye Oto Sanayi Geçit Oto da yaptırdım. Plastik kaynak orijinalinden sağlam oldu. İyi sürüşler...

Motosikleti
    Herkese selamlar;

sabah ofise geldiğim motordan yağ aktığını gördüm. Yağ tapasında bir sorun yok gibi duruyor çünkü katerin üstüne doğruna her yerde yağ var. Daha önce bu tip bir sorun yaşayan oldu mu ? yarın sabah servise götürcem bakalım ne olucak.

Motosikleti
    yamaha x-city
    Herkese selamlar;

sabah ofise geldiğim motordan yağ aktığını gördüm. Yağ tapasında bir sorun yok gibi duruyor çünkü katerin üstüne doğruna her yerde yağ var. Daha önce bu tip bir sorun yaşayan oldu mu ? yarın sabah servise götürcem bakalım ne olucak.
    motor kaç km de?

Motosikleti
    yamaha x-city
    forumun şaftı kaymış. 31 ağustos 2016 tarihli msj var altta

Motosikleti
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kaç km de?
    33.000 km bugün servise gittim conta patlamış dediler. garanti bittiği için geçmiş olsun çok ucuz bir parça olmasına karşın tüm motor inicek açılacak. normalde böyle bir sorun garanti kapsamındaymış ama km olarak geçtik diye yapacakbirşey yok açıkcası. Motordan son derece memnun olmasam değiştirirdim ama gerekeni yapıp devam. sadece bir motorsiklet alıcam arada kullanmak için sanırım x citye çok yüklendim 1.5 senede 33.000 çok fazla sıfır aldığım bir makina için. çıkan masrafıda yazarım pazartesi salı. işçilik beni korkutuyor açıkcası.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    33.000 km bugün servise gittim conta patlamış dediler. garanti bittiği için geçmiş olsun çok ucuz bir parça olmasına karşın tüm motor inicek açılacak. normalde böyle bir sorun garanti kapsamındaymış ama km olarak geçtik diye yapacakbirşey yok açıkcası. Motordan son derece memnun olmasam değiştirirdim ama gerekeni yapıp devam. sadece bir motorsiklet alıcam arada kullanmak için sanırım x citye çok yüklendim 1.5 senede 33.000 çok fazla sıfır aldığım bir makina için. çıkan masrafıda yazarım pazartesi salı. işçilik beni korkutuyor açıkcası.
    1,5 senede 33.000 Xcity için bir şey değil. düzgün ve bakımlı bindikten sonra 1 senede 50.000 bile yaparsın.
    Siz çok sıkıştırdınız galiba motoru. Veya yagı suyu eksilmiştir siz farkına varmamışsınızdır. Belki bakımda haddinden fazla yag konulmuş olup contaları zorlamıştır.
    motoru devamlı devirli çalıştıran j.costa gibi şeyler var mı ?

Bu arada devamlı yetkili servise gittiyseniz bakım için yamaha'yı bir arayın isterseniz. belki garantiye sokarlar bu arızayı.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra

Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bagaja malesef açık kask dahi sığmıyor. geniş ama yeterince derin değil. 2010 yılından itibaren modellerde bir değişiklik olmadı.
    XL açık kask sorunsuz sığıyor. Artçıya lazım olur diye bir tane açık LS2 duruyor benim alt bagajda sürekli. Ama kapalı imkansız gibi. Bagajın ortasında küresel bir boşluk oluşturulmuş. Oraya denk getirilmesi lazım.

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)