Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Maxsym 400i
    @ömerson
    İnşallah uygun şartlarda bir XCITY alırsınız...[/QUOTE]

Teşekkür ederim.
    Kafama takılan bişey var, bu XCITY'nin her yerinden (amortisör, grenaj, gösterge paneli, çamurluk) hep sesmi geliyo???.
    Yorumlarda sıkça dile getirilmiş, bunun çözümü hep vidaları sıkmak mı yoksa silikon türevi uygulamalarla çözüm bulunamazmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı ömerson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ömerson
    İnşallah uygun şartlarda bir XCITY alırsınız...
    Teşekkür ederim.
    Kafama takılan bişey var, bu XCITY'nin her yerinden (amortisör, grenaj, gösterge paneli, çamurluk) hep sesmi geliyo???.
    Yorumlarda sıkça dile getirilmiş, bunun çözümü hep vidaları sıkmak mı yoksa silikon türevi uygulamalarla çözüm bulunamazmı?[/QUOTE]

3 senedir kullanıyorum. Bir kere gösterge paneli açılıp içindeki vidalar sıkıldı. Daha önce kullandığım Volkswagen arabada ve şimdi kullandığım Peugeot arabada da ön konsol ses yapıyor.

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    Yorumlarda sıkça dile getirilmiş, bunun çözümü hep vidaları sıkmak mı yoksa silikon türevi uygulamalarla çözüm bulunamazmı?
    3 senedir kullanıyorum. Bir kere gösterge paneli açılıp içindeki vidalar sıkıldı. Daha önce kullandığım Volkswagen arabada ve şimdi kullandığım Peugeot arabada da ön konsol ses yapıyor.

Forumlarda en konforlu scooter olarak geçen XCITY'den İNAZUMA konforu bekliyoruz. Benim merlin yağ gibi asfaltta bile batari çalıyo. Beklentilerimizi çok abartıyoruz herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    3 senedir kullanıyorum. Bir kere gösterge paneli açılıp içindeki vidalar sıkıldı. Daha önce kullandığım Volkswagen arabada ve şimdi kullandığım Peugeot arabada da ön konsol ses yapıyor. [/QUOTE]

Forumlarda en konforlu scooter olarak geçen XCITY'den İNAZUMA konforu bekliyoruz. Benim merlin yağ gibi asfaltta bile batari çalıyo. Beklentilerimizi çok abartıyoruz herhalde.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    İş-gezi karışımı yaklaşık 1800km lik bir tur yaptım. İstanbul-Küçükkuyu-Didim-Çandarlı-İstanbul. XCITY'i bir kere daha sevdim. Sürekli yüksek devirlerde çalışmaya zorladığım, Kros motorluk ve çok dik patika yollara iki kişi(biraz da acıyarak) soktuğum XCITY hiç bir problem yaşatmadan turu tamamladı. Yoğun işlerimden fırsat bulunca gezi yazısını yazacağım. İyi sürüşler...

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Bir deneme yaptım, bir süredir yanımda 2 litre benzin ile dolaşıyordum.

Işık yandıktan sonra motorla 86.5 km daha yol yaptım ve benzin bittiği için kesiklik yaptı.
    Arkadaşlar daha önce 70-80 km gider yazmışlardı, doğru olduğunu test etmiş oldum.

İlk kesiklik yaptığında yanımda bulunan 2 litre benzini depoya ekledim,

Depoyu benzinciden fullediğimde ışık yandıktan sonra toplam 104.5 km yol almıştım.

Depom 9.47 litre daha benzin aldı.

Sözün özü eskiden ışık yanınca, en fazla 15-20 km sonra ne olur ne olmaz benzin bier yolda kalırım diye hemen benzin alırdım, artık ışık yandıktan sonra abartmadan 50-60 km daha kullanabileceğimi biliyorum.

Ve 300 km yolu bir depo benzinle gitmenin mümkün olduğunu gördüm.

Bu arada benzini bitirmek için tek defada uzun yol yapmadım. Dur kalk trafikte hiç kullanmadım ama farklı günlerde olmak kaydı ile hep şehirlerarası yolda sürdüm, genellikle 80 km hızla kullandım sadece bir kaç kez 90-100 hıza çıktım, ani gazlamalardan kaçındım.

Bu denemeler esnasında, hava sıcaklığı 27-30 dereceler cıvarındaydı ve motosiklet 7000 km de.

Motosikleti
    Maxsym 400i
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2013-yamaha-x-city-kazasiz-mat-gri-4220-km-de-hatasiz-orjinal-212380669/detay

İlan sahibi buralarda mıdır?? Makine bayağı temiz görünüyo..

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Son yakıt harcamam, 100 km de 3.15

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    ben bu motorun ön takımından hiç memnun değilim beyler! bi istikrarsızlık, bi kararsızlık, bi ayarsızlık nedir bu böyle anlamadım gitti.ön taraf yüksek hızlarda özellikle resmen geziniyor, tak tuk sesler vs.canımı çok sıkıyor napsak ne etsek anlamadım! daha 2000 km.de motor bi benimseyemedim gitti.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    x-citynin eksoz koruma kapağı kırıldı. yenisi ile değişeyim dedim.
    kapak 125tl + kapağın iç kısmında yapıştırma izalasyon malzemesi var oda 60tl.
    ettimi sana 185tl. neredeyse tek lastik fiyatı.
    aman kapağı gözünüz gibi bakın. kırılırsa sunfix ile yapıştırın

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu motorun ön takımından hiç memnun değilim beyler! bi istikrarsızlık, bi kararsızlık, bi ayarsızlık nedir bu böyle anlamadım gitti.ön taraf yüksek hızlarda özellikle resmen geziniyor, tak tuk sesler vs.canımı çok sıkıyor napsak ne etsek anlamadım! daha 2000 km.de motor bi benimseyemedim gitti.
    öyledir, 120'den sonra noluyo ya dersin, ama motokros hissi verir, motosiklet kullanımı geliştirir, at sürüyomuş hissi versede iyidir yine stabilitesi 120'ye kadar
    srhtsglm bunu beğendi.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x-citynin eksoz koruma kapağı kırıldı. yenisi ile değişeyim dedim.
    kapak 125tl + kapağın iç kısmında yapıştırma izalasyon malzemesi var oda 60tl.
    ettimi sana 185tl. neredeyse tek lastik fiyatı.
    aman kapağı gözünüz gibi bakın. kırılırsa sunfix ile yapıştırın
    benden önceki sahibi yerde sürütmüş,egzosda sıyrıklar var.gri karbonla kaplatacağım.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    2 dir servise götürüyorum ön lastik hava basıncı 42 çıkıyor biz 30-32 e indiriyoruz o şişiyor! anlamadım gitti yol tutmaması birazda bundan sebepmiş...ilk scooter im agility city 125 idi kısa bir süre kullanmıştım, o zaman demiştim ki scooter işi bana göre değil..hadi dedim bu kez maxi si olsun daha güçlüsü olsun sınıfının en iyisi olsun vs.ama nafile. motosiklet kullanmaya alışan adam için scooter tatminsizlikten öte bişey değil bir kez daha anladım! bu sezonu kaparım önümüz sezona Allah Kerim!

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Bu kadar fark olmaması lazım. Arızalı olan hava istasyonlarında bazen bu tip sorunlarla karşılaşılabiliyo. Sürekli aynı yerden hava basıncını kontrol edin.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı ömerson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar fark olmaması lazım. Arızalı olan hava istasyonlarında bazen bu tip sorunlarla karşılaşılabiliyo. Sürekli aynı yerden hava basıncını kontrol edin.
    hava istasyonu yada benzincide vs.hic basmadım hava, bayi çıkışı servis son kontrollerde bar 32 idi teslim alırken..1000 km de 40 idi, 2000 km de 42 çıktı serviste bir anlam veremedi en son 3 ayrı cihazla kontrol edildi 30 bar ile çıktık bakalım şimdilik sorun yok gibi 300-500 km sonra tekrar ölçtüreceğim gerçi ölçmeyede gerek yok malum sürüş karakteri müthiş farkediyor.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    @srhtsglm, sizin lastik durumu bilim adamlarınca araştırılacak seviyeye gelmiş, yada sürekli yerden ısı alıyor lastik başka açıklaması yok, yada içerde bişey sürtünüp ısımı arttıyor bilemedim,

bu arada ilk zamanlar motora sövmeniz gayet normal, benimde ilk aldığım zamanki mesajlara bakarsanız demediğim kalmamıştır ama alışınca ayrılması çok güç, tracer aldım bu namussuz yüzünden binemiyorum
    srhtsglm bunu beğendi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Bir önceki x city mde benzin ibresi kırmızıya gelince ışık yanıyor ve trip fuel e geçiyor du o 2011 model di. Bu2014 model ve benzin ibresi dibe vurduktan bi müddet sonra ışık yanıyor ve trip fuel e geçiyor. Sizlerde durum nasıl. Ve benzini tekrar fullemek isteyince 8.5lt benzin alıyor. Galiba2011 modelle 2014 arasında depo da bi fark var.

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki x city mde benzin ibresi kırmızıya gelince ışık yanıyor ve trip fuel e geçiyor du o 2011 model di. Bu2014 model ve benzin ibresi dibe vurduktan bi müddet sonra ışık yanıyor ve trip fuel e geçiyor. Sizlerde durum nasıl. Ve benzini tekrar fullemek isteyince 8.5lt benzin alıyor. Galiba2011 modelle 2014 arasında depo da bi fark var.

2013 model, şehirlerarası yolda hız sınırlarına uygun yumuşak sürüşle ışık yandıktan sonra 84.5 km daha yol yaptıktan sonra yakıt bitti. İbre dibe vurup kırmızıya girse bile ışık daha doğru diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Ön lastiğim ortadaki su oluğunun her iki tarafından yere paralel olarak kendi kendine yarılmış, km 7000
    yeni lastik alacağız,
    galiba bu durum pirelli lastiklerde çok rastlanan bir olaymış,

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 400
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-1.sahibinden-servis-bakimli-x-city-214749823/detay

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @srhtsglm, sizin lastik durumu bilim adamlarınca araştırılacak seviyeye gelmiş, yada sürekli yerden ısı alıyor lastik başka açıklaması yok, yada içerde bişey sürtünüp ısımı arttıyor bilemedim,

bu arada ilk zamanlar motora sövmeniz gayet normal, benimde ilk aldığım zamanki mesajlara bakarsanız demediğim kalmamıştır ama alışınca ayrılması çok güç, tracer aldım bu namussuz yüzünden binemiyorum
    sanırım bar yine yükseldi kıçı başı ayrı oynamaya başladı zira pzt servise götürcem yada diyorum ki hiç uğraşma öne taktır michellin i olsun bitsin!

Motosikleti
    Maxsym 400i
    7000km'de hala kenar fitilleri sağlam virajda yatırın birazda yanlardan yesin lastiğiniz. Hep düz giderseniz olacağı o

REKLAM ALANI
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)