Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 400
    arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar 7300 km de x-cıty var 2013 model fakat ön lastikte bağlantı yerlerinde çatlama oldu lastikçi arkadaşım kışı çıkarırsın dedi fakat motoru sürekli olarak sıcak asfaltta kullandım yamaha bayisi şase numarasını alıp garantiyle görüşmelere başladı fakat gelen sonuç garanti kapsamına girmiyor dedi mayısda aldığım motorun 7000 km lastik çatlaması bana ilginç geldi köy yerinde vs yerde kulanıyor olsam sıkıntı yok ama durup dururken lastik parası çıkardı başıma 2 sini birlikte değiştireceğim arka sapa sağlam uygun fiyat veren olursada buradanda satışı gerçekleştire bilirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tesekkurler, hepimize kazasiz belasiz insallah.

Tolme bunu beğendi.

genera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x city 2013
    Motosikletinizin üstünde fabrika lastiği pirelli demon sport kalite olarak sert lastiktir ve sıcak asfalt gördüğü için sert yapısından dolayı kauçuk yüzeyde çatlamalar olacaktır..
    6500 Km de bende 2013 x city satın aldım 3.5 aylık motordu ancak tecrübemden dolayı lastiklerin ömrünün olmadığını ve kışı çıkartamayacağını anladım michelin city grip aldım çok memnunum..

Pirelli lastiklerinde çok karşılaşılan bir durum çatlamalar ve kış kullanımı için sport demon lastikler iyi değil bilginize..
    kuş avcısı.....

hayirli bayramlar hepinize
    biraz goz gezdirdim fakat bulamadim, isik yandiktan sonra ne kadar daha gider asagi yukari?
    dolu depoyla 185km sonra isik yandi, sanirim degerlerin ustunde yakmisim.
    30km daga tirmanmis, sehir icinde dur kalk fazla yapmis, 40 50km de sehir disinda 120 civari yol almistim.
    bunlar bu kadar yakmasina yeterli mi baska bi problem var midir? tesekkurler

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz goz gezdirdim fakat bulamadim, isik yandiktan sonra ne kadar daha gider asagi yukari?
    30km daga tirmanmis, sehir icinde dur kalk fazla yapmis, 40 50km de sehir disinda 120 civari yol almistim.
    Yakıt tüketimin normal ben de de aynı. Daha az tüketen var fakat kullanıma göre değişiyor. Hiç denenedim. Fakat ışık yandıktan sonra 50 km gider diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha x city 2013
    Şehir içi dur kalklı 185 normal değer açıkçası 200 ü gördüm 2 depo öncesinde..
    Ekonomik kullanımda ise 200 üstünü görmek mümkün ancak söylediğiniz gibi tırmanış şehir içinde dur kalklar yer yer agresif kullanım ile 185 km de ışık yanması normal..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Bu arada bende merak ediyorum depo rezerv ışığı yandıktan sonra kaç km menzili var ?

Browning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500 FA
    İlginçdir bir arkadaşımın uyarısı üzerine o pet benzininden kullanmaya başladım.Işık yanana kadar 210-215 giden motor 240-245 gitmeye başladı.Denemenizi tavsiye ederim

daha sakin kullanimla tekrar olcecegim bakalim, tesekkurler cevaplar icin
    yagmurun tadini cikardim gecen gun 8)

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise sormuştum kullanıma göre 70 km. yol yapar dedi ama ışık yandıktan sonra benzin koymamı önerdi.
    Benzin koymazsan enjektör pompası mı artık tam hatırlamıyorum, zarar verebilirsin demişti. Yanmasını bekleme bence.

190km de depoyu tekrar fulledim yukarida anlattigim kullanisimdan sonra, 40liralik benzin aldi.
    Yani asagi yukari 100kmde 4.3 yakmis, bana muthis fazla geldi.
    Yarin 170km yapicam tek marsla, bakalim nasil yakacak uzun yolda.

Ayrica direksiyon ve gostergelerin oldugu kisim cok fazla vibrasyon oluyor kalkis ve 20km altindaki anlik hizlarda, o cikan ses cok rahatsiz ediyor. Yarin bi ustaya goturecegim yola cikmadan nasipse..

Motosikleti
    Yamaha x city 2013
    Uzun yolda 90 ile 110 arası kullanımda ciddi ekonomik olacaktır eğer rodaj döneminde değilseniz.. Merakla bekliyorum sonucu..

Dolu depoyla 10km sehirici 50km dag yolu 110km duz yol olmak uzere 170km yol yaptim bu sabah.
    Dag yolu bittikten sonra duz yolda 100-110km ortalama hizla yol aldim, ruzgar vardi ama rahatti yolculuk. Ruzgarlik biraz daha yukselse daha konforlu olacak, boyum 1.84 ve kask cok maruz kaldi ruzgara, boynum agriyor hafiften.
    Sonuc olarak 170km sonunda tekrar fulledim 6.6litre aldi depo. 100km de 3.8litre yakmis bu sefer ortalama.
    Ustaya gittim sabah vibrasyondan dolayi, bi iki yer sıktık azalmadi vibrasyon, debriyajin oldugu kutu sokulup temizlenmesi gerekliymis, eski sahibi evine giderken kucuk bi patikadan geciyormus o yuzden toz kaciyormus o da yilda bi iki kere temizletmis. 3saat civari surecegi icin bekleyemedim kisa zamanda temizlenecek insallah, vibrasyon ve yakit tuketimi duser insallah.
    Bu arada 2011 model 7bin km'de motorum.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu motoru çok beğeniyordum sahip olmak kısmet olmadı. hasbel kadaer Honda sh300i sahibi oldum. Aynı segmente ve neredeyse aynı özellikte olmalarına karşın ve honda 270 cc çok daha az yakıyor. 100km/3.0 litre karma kullanım.

Ama tip olarak Gözüm hep bu xcity de )
    forza46 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x city 2013
    Benzin alırken pompanın atmasına güvenmeyin arkadaşlar yedek rezerv deposu bir kaç saniye bekleyince yakıtı kendine çekiyor fokurdadığını ve aşağı indiğini göreceksiniz benzinciyi uyarın eliyle manuel olarak tamamlasın deponuzu yaklaşık 8 litre alması gerekli toplam 10.5 litrelik benzin deposu var rezerv dahil..
    Tolme bunu beğendi.

Haftasonu nasipse 500km yakin bi yolculuk yapacagim, xcity ile yakinlasacagiz iyice

Merhaba,

20000 km'de yapılması gereken ağır bakımı yaptıran ve maliyetini hatırlayan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunursa çok sevinirim.

Teşekkürler, iyi sürüşler.

Selamlar, parklari ya da stoplari led ampul ile degistiren var mi ? Var ise memnun mu ve ampul kodlari nedir acaba ?
    Bir soru daha michelin lere kac hava basiyorsunuz ? Normal den daha cok basmak lazim ama kac ?

Motosikleti
    Yamaha x city 2013
    Alıntı Kaaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, parklari ya da stoplari led ampul ile degistiren var mi ? Var ise memnun mu ve ampul kodlari nedir acaba ?
    Bir soru daha michelin lere kac hava basiyorsunuz ? Normal den daha cok basmak lazim ama kac ?
    Ön 30 arka 32 basıyorum arkada 47 lik topcase mevcut..
    kuş avcısı.....

Browning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500 FA
    Mihelin nin X city için verdiği değerler 31-34

Motosikleti
    Yamaha x city 2013
    X city için iphone 5 cep telefonu bağlantı aparatı uyguladım..
    Fotoğraflar linkte http://yadi.sk/d/YxJjR4iMCaBoH

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)