Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı ERGUN GÖZET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk benzin değerlerim; 100 km.'de 4,10 tl.Tamamına yakını şehiriçi trafikte.Rodajdan sonra bu rakamın düşeceğini umuyorum..
    Ben de ilk aldığım zamanlarda 4.2 Lt olarak ölçmüştüm. Şehir içi kullanımda. Normal bir değer olarak görüyorum. Şehir içi tüketim değerlerini merak edip ölçmüyorum artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERGUN GÖZET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ilk aldığım zamanlarda 4.2 Lt olarak ölçmüştüm. Şehir içi kullanımda. Normal bir değer olarak görüyorum. Şehir içi tüketim değerlerini merak edip ölçmüyorum artık.
    Haklısınız.Bundan sonra uzun yolda ve rodaj sonrası ölçüm yapacağım...

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    koltuğun altına bi kapalı kask alıomuydu city

Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koltuğun altına bi kapalı kask alıomuydu city
    Maalesef almıyor.

Haftasonu soyle bır sey yaptım, akunun kutusunu soktum, akuyu ıcerıye sunger cıft taraflı bantla sıkıstırdım, ayrıca baska bır yerde okumustum sanırım, arka camurluk ile hava filtre kutusunun arasınada aynı ıslemı yaptım, tıkırtılar baya baya azaldı.

Browning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500 FA
    2011 x cıty'm 10.000 km de bakımını yeni yaptırdım.Bu motora saygı duyuyorum,beni mutlu ediyor.Artcım 55 kg ben 115 toplam 170 kg.yükle bile performansı 250 cc.lik bir motora göre gayet olumlu.Uzun yolda ortalama 90-100 km.de 3.2 şehir içinde 3.6 yakıyor.

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    Selam arkadaşlar, dün itibariyle bende aranıza katılmış oldum. 2011 model, beyaz renk, 6600 km de.
    ilk defa 2. el motor almış bulunuyorum.
    eski sahibi ismail amca motoruna çok titiz bakmış.
    formu baştan sona okuyum devamındada takipte olacağım.

saygılar
    Modenas -1999, Agility 125 -2006, CK 125 -2008, Crypton -2010, X-City 250 -2011, er6N 2006, er6F 2014

Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Hayırlı olsun, hoşgeldiniz X City ailesine...

Motosikleti
    Honda CB 500 FA
    Serhad kardeşim,iki tekeriniz yerden eksilmesin.Kullandıkça ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı anlıyacaksınız.Ne kadara aldınız ?bir arkadaşım da 2.el düşünüyor bilgi açısından soruyorum.Nacizane tavsiyem;ön grenajların yanlarına takılan lastik korumaları taktırmanız.Hem grenajı koruyor hem bacaklarınızı rüzgardan daha çok koruyor.
    Kazasız belasız

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    Hoş bulduk..
    Alıntı ERGUN GÖZET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, hoşgeldiniz X City ailesine...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

amin.
    şimdilik gayet memnunum. 7800 liraya aldım. ama görenler 0 mı aldın diye soruyorlar
    yanlara takılan korumaların fiyatı nedir? gerçi şuan bile neredeyse hiç rüzgar almıyorum gibi geldi bana. siperlik olayı müthişmiş gerçekten, kaskımın vizörünü bile kapatmaya gerek yok hiç rüzgar almıyorum.
    bu arada gps'e göre 10 km fazla gösterdiğini tespit ettim
    merak ettiğim birşey var benzin ışığı yandığında kaç km gidiyor veya depoda kaç litre yakıt kalmış oluyor biliyor musunuz?
    birde TR kullanım klavuzu varmı?
    Modenas -1999, Agility 125 -2006, CK 125 -2008, Crypton -2010, X-City 250 -2011, er6N 2006, er6F 2014

Motosikleti
    Honda CB 500 FA
    Koruma lastikleri 300 tl.Fiyatı biraz tuzlu ama en ufak bir yatmada grenajı yüzdeyüz koruyor.Benzin göstergesinde ışık yandığında fullersem 7.5 lt alıyor

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    hakkaten pahalı geldi :( şimdilik sadece arka çanta düşünüyorum ama birkaç ay sonra..
    yani 3 litre yakıt kalıyor ki onunlada 80 km yapar diye tahmin ediyorum. - ben 60 km yaptım yanımda yarım litrelik bir benzin vardı -

formun ilk 14 sayfasını okudum güzel paylaşımlar var

sağlıcakla kalın

Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Alıntı SALVANO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş bulduk..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

amin.
    şimdilik gayet memnunum. 7800 liraya aldım. ama görenler 0 mı aldın diye soruyorlar
    yanlara takılan korumaların fiyatı nedir? gerçi şuan bile neredeyse hiç rüzgar almıyorum gibi geldi bana. siperlik olayı müthişmiş gerçekten, kaskımın vizörünü bile kapatmaya gerek yok hiç rüzgar almıyorum.
    merak ettiğim birşey var benzin ışığı yandığında kaç km gidiyor veya depoda kaç litre yakıt kalmış oluyor biliyor musunuz?
    Korumaların fiyatları 300 TL civarında.Benzin ışığı konusunda deneyimim yok ama bir iki yerde 30-40 km.denmişti sanırım.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Hoş bulduk..

amin.

ışık yandığında 2.7 lt benzin kalıyor bununla 80km süratle ortalama 70-80km yol gidersiniz
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    nihayet formu hatmettim

ya şu pirelli lastiklerde çatlak sorunu bendede varmış, hemde iki lastiktede.. :(

27 sayfada freenautilus arkadaşımız garantiden değiştirebildi mi acaba merak ettim.

ben balıkesirdeyim bir prelli bayine gidip garanti kapsamında değiştirebilir miyiz?..

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    nihayet formu hatmettim

ya şu pirelli lastiklerde çatlak sorunu bendede varmış, hemde iki lastiktede.. :(

27 sayfada freenautilus arkadaşımız garantiden değiştirebildi mi acaba merak ettim.

ben balıkesirdeyim bir prelli bayine gidip garanti kapsamında değiştirebilir miyiz?..
    zor dostum zor ama umarım başarırsın ben başaramadım arkadaşım başaramadım umarım sen garantiden faydalanup bu adamların hatalarının bedelini ödettirirsin

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    nihayet formu hatmettim

Öncelikle motorunu güle güle kullan. Bu motordaki Pirelli lastiklerin çatlama huyu olduğu biliniyor. Lastiklerinizin bu kadar erken km de çatlaması ilginç. Benim motorum da 6000km ye geldi. İstanbul'un mayın tarlası gibi yollarında bizimkiler de garanti çatlar. Kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motorunu güle güle kullan. Bu motordaki Pirelli lastiklerin çatlama huyu olduğu biliniyor. Lastiklerinizin bu kadar erken km de çatlaması ilginç. Benim motorum da 6000km ye geldi. İstanbul'un mayın tarlası gibi yollarında bizimkiler de garanti çatlar. Kazasız belasız sürüşler...
    teşekkür ederim. tahminim 2010 yılında üretilen partide sorun var. sizin motorunuz yeni muhtemelen lastiklerinizde farklı bir üretim partisindendir ve sorun yaşamamanız normal. umarım yaşamazsınızda.. şöyle bir 20000 km kullanırsınız

bu arada michelin ve metzeler haricinde dunlop ta çok iyi/kaliteli lastik üretimi var - xcity ye göre ebatları var mı araştırmak lazım - benim cryptonumun üzerinde dunlop var 18000 km ye geldim ve işim gereği çok mıcırlı yolda kullanmış olmama rağmen hem 2008 üretimi olmasına rağmen hiç bir sorun yaşatmadı, enaz 5000 km daha binilecek durumda.

bu arada yakıt sarfiyatım 100 km de 4,2 litre soğuk havalardanda biraz fazla yakıyor olabilir..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

[IMG]C:\Users\Salvano\Desktop\xcity (1).jpg[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zor dostum zor ama umarım başarırsın ben başaramadım arkadaşım başaramadım umarım sen garantiden faydalanup bu adamların hatalarının bedelini ödettirirsin
    merhaba sanırım siz xcity nizi satmışsınız, geçmiş sayfalarda sizin ve mcerci arkadaşımızın büyük katkılarını gördüm.

size sormak istediğim birşey var; varyatör içindeki bağaları kendim yağlayabilir miyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Uploaded with ImageShack.us

benim canavarda bu yağmur nedeniyle seleyi korumak için battal boy çöp poşeti geçirdim, çok işe yarıyor kullanımdada sıkıntı oluşturmadı, bu şekilde kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

uzun zamandır resim yüklememiştim bu sebeple deneme yanılma yöntemi ile zorda olsa yükleyebildim ama biraz kirlilik oluşturdu - kusura bakmayınız -

kazasız sürüşler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

birşey dikkatimi çekti, motosikletle alakası olmayanlar -haklı olarak - bunun markası ne diye soruyorlar. arka kuyruk haricinde yamaha yazısı yok

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    teşekkür ederim. tahminim 2010 yılında üretilen partide sorun var. sizin motorunuz yeni muhtemelen lastiklerinizde farklı bir üretim partisindendir ve sorun yaşamamanız normal. umarım yaşamazsınızda.. şöyle bir 20000 km kullanırsınız

bu arada michelin ve metzeler haricinde dunlop ta çok iyi/kaliteli lastik üretimi var - xcity ye göre ebatları var mı araştırmak lazım - benim cryptonumun üzerinde dunlop var 18000 km ye geldim ve işim gereği çok mıcırlı yolda kullanmış olmama rağmen hem 2008 üretimi olmasına rağmen hiç bir sorun yaşatmadı, enaz 5000 km daha binilecek durumda.

bu arada yakıt sarfiyatım 100 km de 4,2 litre soğuk havalardanda biraz fazla yakıyor olabilir..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

https://www.motosiklet.net/forum/C:\Users\Salvano\Desktop\xcity (1).jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

merhaba sanırım siz xcity nizi satmışsınız, geçmiş sayfalarda sizin ve mcerci arkadaşımızın büyük katkılarını gördüm.

size sormak istediğim birşey var; varyatör içindeki bağaları kendim yağlayabilir miyim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

http://img829.imageshack.us/img829/207/xcity1.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    http://imageshack.us/photo/my-images/829/xcity1.jpg/

benim canavarda bu yağmur nedeniyle seleyi korumak için battal boy çöp poşeti geçirdim, çok işe yarıyor kullanımdada sıkıntı oluşturmadı, bu şekilde kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

uzun zamandır resim yüklememiştim bu sebeple deneme yanılma yöntemi ile zorda olsa yükleyebildim ama biraz kirlilik oluşturdu - kusura bakmayınız -

kazasız sürüşler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

birşey dikkatimi çekti, motosikletle alakası olmayanlar -haklı olarak - bunun markası ne diye soruyorlar. arka kuyruk haricinde yamaha yazısı yok

Allah Kazasız belasız eskitmek yada hevesini alıp değerinde satmak nasip etsin.

Varyatör bagalarını yağlamak biraz dikkat isteyen bir iş, eğer gereğinden fazla yağlarsanız yada yanlış türde yağ kullanırsanız varyatör kayışının ve kasnaklarının yağlanmasına sebep olursunuz. bda çekişin düşmesine hatta tamamen kaybolmasına nedenolur. Varyatör kısmını sökerken ve sıkarken krank milinin dişlerini sıyırma yada somunu yeterli sıkmama durumlarda basit gibi görünen fakat oldukça baş ağrıtan meseleler. Ama dikkatli bir el bilinçli bir çalışma ve gerekli anahtar ve ekipmanlarla yapılması oldukça keyifli ve yararlı bir bakımdır. Çalışmalarınızın başarıyla sonuçlanması dileğiyle.

Motosikleti
    er6F ABS 2014
    biraz tırstım ama yinede haftasonu fırsat bulabilirsem açıp bakmayı düşünüyorum.
    sanırım Grafit Esaslı Yağ kullanmak gerekiyor.
    ilginiz için sağolun

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)