Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Maalesef aşamaları resimlemedim. Ama zaten özellikli bir çalışma da yapmadım.
    Çantanın arkasındaki küçük reflektörlü kısıma kendinden yapışkanlı kırmızı led şeritlerden 2 sıra
    döşeyip lehimleme işini hallettim sadece. Bu arada x city nin hoşuma giden bir yönünü buldum.
    Stop lambasına giden hattan elektrik çekmek çok pratik bir işlem. önceki scooterımda bu işi
    yapabilmek için tüm arka kaportayı sökmek zorunda kalmıştım. X city de ise sadece 2 stop
    lambasının arasındaki Yamaha yazılı küçük kaporta parçasını sökmek yeterli geldi.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @gokhanuzun
    Çanta ışıklandırma çalışması çok güzel olmuş. Güle güle kullanın. Fakat motorun tesisatından elektrik alma konusuna sıcak bakmıyorum. Fren lambası yerine stop lambası yapıp şarj edilebilir pilden elektrik alan bir düzen düşünüyorum. Çantayı delip elektrik alma derdi de olmaz. Bu sistemi 12V ile çalıştırmaya da gerek yok. Led sayısına göre hesaplayarak bir kaç volt yeterli olur sanırım. Sadece pil bittikçe şarj etme sıkıntısı olur. Anahtarlı yapılırsa bu durum da pek sıkıntı olmaz.
    Bu arada kamera bağlantı aparatı sorununu çözdüm. Kamerayı motosiklete bağlayacak güzel bir yer yok. Kask bağlantı aparatını kullanarak işi çözüme bağladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Şöyle oldu ;

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Alıntı ANELKA340 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bilgilendirme amaçlı bu yazıları yazıyorum... yukarıda yazdığın gibi jantların çin malı olduğunu bilmiyormuşsun ama ben söyledikten sonra öğrenmiş oldun ) para verilen bir mal iyice incelenmeli sağı solu iyice okunmalı... bu yamaha bu honda bu suzuki deyip güvenip para verilip alınmamalı. ona göre değerlendirme yapılıp alınmalı... ben kanuni ile 30.000 km yapıp ta jantlarda sorun yaşamayan çok gördüm... ama iyi bi çukura düşersen 50 km de bile başına olmadık şeyler gelebilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

YAMAHA X-MAX 250 motorun çin ile bir bağlantısı var mı ?
    Çok Teşekkür ederim sayende Çin malı motorlarında 30 bin km yol gittiklerinide öğrendim.

Bizim motorları bu kadar incelediğine göre para verip almak istedin heralde, bu garip yorumları yapmadan önce umarım X city yi kullanma fırsatın olmuştur ve iyice test ettikten sonra yorum yapıyorsundur. Çünkü eğer bu fırsatı yakalayamadıysan senin yorumlarının işkembeden sallamaktan ibaret olduğunu herkes anlayacak.

Biz X city 250i scooterin en büyük özelliğini jantarı derken, jantların imal edildiği yeri, yada kullanılan alaşımını kastetmemiştik. Bizim kastımız ölçüleri idi, büyük oluşundan dolayı idi herkezin rahatlıkla anlayacağını farzettiğimiz için açıklama gereği duymamıştık ama yanılmışız..!

Ben 3s sahibi bir motorsikletciyim.
    yani motorsikleti sadece hobi olarak kullananlardan DEĞİLİM... sizi sadece bilgilendirme amaçlı uyarmıştım ( x-city 250 nin jantlarının china olduğunu bilmeyenler varmış ) öğrenmiş oldu ve benim de buradaki vazifem bitti

Hadi size kolay gelsin Tekerlekleriniz yere sağlam bassın dicem ama jantlar china olunca yola çıkmadan önce dualarınızı baştan okuyun ))

Motosikleti
    yani motorsikleti sadece hobi olarak kullananlardan DEĞİLİM... sizi sadece bilgilendirme amaçlı uyarmıştım ( x-city 250 nin jantlarının china olduğunu bilmeyenler varmış ) öğrenmiş oldu ve benim de buradaki vazifem bitti

Hadi size kolay gelsin Tekerlekleriniz yere sağlam bassın dicem ama jantlar china olunca yola çıkmadan önce dualarınızı baştan okuyun ))

Evet anladım ben seni

İ phone Çinde üretilir ama kalitelidir. X City nin jantları Çinde üretilir berbattır.

Çin malı motorlarda 30 bin km yapacak kadar kalitelidir ama X City nin jantları Çinde üretilmiştir yola çıkarken dua edilmesi zaruridir.

İtalyan motorları Japonlardan bile kalitelidir ama X City nin motoru İtalyada üretildiği için toplama motordur üstelik jantlarda Çinden.

Sen bütün motosikleri kullanmadan, test etmeden şıpdiye kalitesini anlayabilen doğa üstü güçlere sahipsin, biz 5 senedir 30 bin küsür km kullanmışken bize bizim ürünümüzü öğretiyorsun, birde bunu görev olarak yapıyorsun. Sende değil seninle muhattap olanda kabahat.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bugün ayvalık tarafında karşıdan gelen beyaz x-city li arkadaş buradanmı??
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS

Arkadaşım kusura bakma da senden 3s sahibi olmaz senden olsa olsa 3s sahibinin oğlu , kardeşi ya da çalışanı tarzı var... 3S sahibi birisi böyle bir basit nikle üye olup böyle basit vegereksiz bir muhabbete girmezdi...
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Kask montaj aparatı ile kullandığım Midland XTC-100 kamera ile X-City sürüşünü çektim. Fena olmamış. İyi sürüşler...
    http://youtu.be/urXuX-8SOlE

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask montaj aparatı ile kullandığım Midland XTC-100 kamera ile X-City sürüşünü çektim. Fena olmamış. İyi sürüşler...
    http://youtu.be/urXuX-8SOlE
    cok guzel olmus eline kamerana saglik

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

bergama üzerinden ayvalık yolu

İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti

Motosikleti
    gri renge kahverengi koltuk yapmışlar hoşuma gitti

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    abi verip durmayın resimleri içim gidiyor , az kaldı bende alacağım

Motosikleti
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi verip durmayın resimleri içim gidiyor , az kaldı bende alacağım
    sezonun ortasına geldik neredeyse artık patlat şu bombayı

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sezonun ortasına geldik neredeyse artık patlat şu bombayı
    a2 ehliyetinden sonra alıcam o yüzden bu kadar gecikti almam yoksa yaz başında ben de patlatmıştım bombayı,
    inşallah bende krem rengini alıcam 1-1,5 ay önce görmüştüm çok beğendim

Motosikleti
    beyler 35 da plakalı beyaz x-city sahibi buralardansa selam olsun ,geçen pazar çevre yolunda karşılaştık

scooter cı arkadaşlara bir sorum olacak...x city düşünüyorum..ancak ön taraf zeminin düz olmaması düşündürüyor beni..düz olmasının avantajı var diyorlar..eşya koyma açısından bir de allah korusun kazadan kaçma ve ayak rahatlığı için...x city nin fiyatı dışında düz zemin olmaması düşündürüyor beni..fikirlerinizi almak istiyorum

Motosikleti
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter cı arkadaşlara bir sorum olacak...x city düşünüyorum..ancak ön taraf zeminin düz olmaması düşündürüyor beni..düz olmasının avantajı var diyorlar..eşya koyma açısından bir de allah korusun kazadan kaçma ve ayak rahatlığı için...x city nin fiyatı dışında düz zemin olmaması düşündürüyor beni..fikirlerinizi almak istiyorum
    ayak koyma rahatlığı açısından da bence hiç bir fark yok,kaza anındada hiç birşey fark etmez,yük taşıma konusunda tüp veya su taşımayacaksan ön tarafın çıkıntılı olması çok fark ettirmiyor,öndeki kancaya bağlayarak pazar torbasını bile bir kaç kez taşıdım sorunsuz ,zaten x-city alırsan arkaya çanta taktırırsın böylece taşıma probleminde kalmaz

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    X-CITY düşünüyorsan hiç bekleme. Ayak yerinin düz olmaması ise bence artı bir özellik(görsel açıdan). Şehir içi olduğu kadar uzun yol için de çok uygun. Bu ay akdeniz gezisi yaptım. (2000 km) 38-40 derece sıcakta yol aldım. Yormadı üzmedi. Yüksek hız sabit kullandım sorun çıkarmadı. Tavsiye ederim.

bugün bayi ile konuştum x city yok x max verelim dediler...xcity fabrikada da olmayabilir dediler

Motosikleti
    bugün bayi ile konuştum x city yok x max verelim dediler...xcity fabrikada da olmayabilir dediler
    o size elinde olanı satmaya çalışmış sanırım,daha dün bayiye sordurduk şuan siyah rengi varmış 1 hafta içinde temin edilebileceğini söyledi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)