Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X City mi alalı 2,5 ay oldu ama iş güç vs derken ancak birkaç resim paylaşma imkanı bulabildim.
    Motorum şu anda 3.700 km de ve herhangi bir sorun yaşamadım.
    Pirelli Sport Demon lastikleri ben de bir kaç kez sağanak altında denemek durumunda
    kaldım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

http://i143.photobucket.com/albums/r...un/motor01.jpg

http://i143.photobucket.com/albums/r...un/motor02.jpg

http://i143.photobucket.com/albums/r...un/motor03.jpg

http://i143.photobucket.com/albums/r...un/motor04.jpg

motorunuz çok güzel ,siyah renk bu motora çok yakışıyor ,gerçeği söylemek gerekirse insan hangi rengini alacağını şaşırıyor ,beyazı ,siyahı, grisi hepsi çok güzel görünüyor,kazasız belasız güle güle kullanın motosikletinizi,artık bunun arkasına güzel bir topcase yakışır
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    X CİTY le doğada gezmesi bir başka

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Bu akşam Vize'ye (Kırklareli) gitmek için Halkalı'daki evimden çıktım ama tam 212 Alışveriş Merkezi'nin
    oradaki sapaktan Basın Ekspres Yolu'na katılmak üzereyken bir aracın arkadan dokunması
    sonucu plakayı tutan arka çamurluğun bağlantılarından biri kırıldı. Neyse ki çok hafif bir dokunuştu ve kırılan
    çamurluk dışında herhangi bir hasar oluşmadı. Ama benim Vize'ye gidiş planım yattı tabii ki
    Umarım parça tedariki hızlı gerçekleşir yoksa bir süre motorumdan ayrı kalmam gerekecek.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

Motosikleti
    ç
    Bu akşam Vize'ye (Kırklareli) gitmek için Halkalı'daki evimden çıktım ama tam 212 Alışveriş Merkezi'nin
    oradaki sapaktan Basın Ekspres Yolu'na katılmak üzereyken bir aracın arkadan dokunması
    sonucu plakayı tutan arka çamurluğun bağlantılarından biri kırıldı. Neyse ki çok hafif bir dokunuştu ve kırılan
    çamurluk dışında herhangi bir hasar oluşmadı. Ama benim Vize'ye gidiş planım yattı tabii ki
    Umarım parça tedariki hızlı gerçekleşir yoksa bir süre motorumdan ayrı kalmam gerekecek.
    çok geçmiş olsun ,Allah korumuş diyelim ,umarım biran önce parçanız gelir sizde zevkle motorunuza binmeye devam edersiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:52 ----------

Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X CİTY le doğada gezmesi bir başka
    http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...53900290_n.jpg
    fotonuz çok güzel ,yeşile doğaya aşık biriyim ve motosiklet ile çayır çimen turları bir başka olur,daha bana x-city ile nasip olmadı ama ilk piknikte bende deneyeceğim ) tekeriniz düz bassın
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler, kısmetse bir X-City almak niyetindeyim. Olur ya, belki içinizden vitesli motora geçmek isteyen vardır, şöyle bir ilanım var:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0671439/detay/

En kısa zamanda görüşmek dileğiyle..
    Adem Balkan bunu beğendi.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

X CİTY 250 nin tek avantajı tekerlekleri fakat jantlarda MADE İN CHİNA yazıyor koskoca ) Peki geriye hangi avantajı kaldı ?

bence X CİTY e verilen paraya yazık... sırf bunu yazmak için siteye üye oldum... )

Motosikleti
    Alıntı ANELKA340 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X CİTY 250 nin tek avantajı tekerlekleri fakat jantlarda MADE İN CHİNA yazıyor koskoca ) Peki geriye hangi avantajı kaldı ?

bence X CİTY e verilen paraya yazık... sırf bunu yazmak için siteye üye oldum... )
    sizin atladığınız birkaç ufak ayrıntıyı da ben ekleyeyim, X-city nin motor kısmı italyada yamahaya ait olan motori minarelli fabrikalarında üretilmekte,şasesi ve montajı ise fransada yine yamaha ya ait olan MBK isimli firma tarafından yapılmaktadır,sizinde belirttiğiniz buradaki montajlama esnasında çin de yaptırılmış olan jantlarda kullanılmaktadır ama bu motorun çin malı olduğu anlamına gelmez,ha bu arada xcity e verilen paraya yazık mı değilmi ona bu motora binenler karar verir bence
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar
    S 350 Mercedes'in benzin deposunda da Made in China yazıyor
    Nerede yapıldığından daha önemlisi hangi standartta yapıldığıdır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    S 350 Mercedes'in benzin deposunda da Made in China yazıyor
    Nerede yapıldığından daha önemlisi hangi standartta yapıldığıdır diye düşünüyorum.
    volvoda çinde üretiliyor ,yakında harley davidsonda üretilirse şaşırmam :D

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin atladığınız birkaç ufak ayrıntıyı da ben ekleyeyim, X-city nin motor kısmı italyada yamahaya ait olan motori minarelli fabrikalarında üretilmekte,şasesi ve montajı ise fransada yine yamaha ya ait olan MBK isimli firma tarafından yapılmaktadır,sizinde belirttiğiniz buradaki montajlama esnasında çin de yaptırılmış olan jantlarda kullanılmaktadır ama bu motorun çin malı olduğu anlamına gelmez,ha bu arada xcity e verilen paraya yazık mı değilmi ona bu motora binenler karar verir bence
    Bende o ayrıntılar ufak diye yazmadım. çünkü ortada büyük bir ayrıntı var... bi motoru diğer motorlardan farklı kılan 15-16 jant oluşu ise ve bu motoru yüksek tutan jantlar da china da yapılmış ise burada bence büyük problem var... sen jant ı china da yaptır sonra montaja fransa ya gönder ne kadar kaliteli olabilir ki ??? nakliyesi gümrüğü filan ??? bu motorun ciğeri zaten jantları

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

hareket halinde olmayan çok fazla önemi olmayan parçadır benzin deposu... enjektörleri, motor aksamları veya ön düzen aksamları china yapsınlar bakalım neler oluyor... kaç kişi alıyor s 350 görelim...

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Ben 2007 model X city sahibiyim. 30 Bin km dir kullanmakta olduğum motosikletimden gayet memnunum. Ufak tefek sıkıntılar yaşasam da motorun 2 takım lastik eskitmiş olsa da jantlarının üretim yerinin çin olduğunun bilmiyordum. çünkü hiçbir zaman jantlarında hatta tekerlek bilyalarında bir sorun yaşamadım. Yol tutuşundan ve fren performansında da oldukça memnunum...

Bundan önceki üç motorum honda idi ve bence bu motorun onlardan eksiği yok fazlası var. Fiyatını karşılığını kat kat veren bir makine ve şuan fiyat-performans açısından piyasada rakibi yok..

Sen ne kadar kötülersen kötüle gerçekler bunlar..
    Tolme bunu beğendi.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Bende o ayrıntılar ufak diye yazmadım. çünkü ortada büyük bir ayrıntı var... bi motoru diğer motorlardan farklı kılan 15-16 jant oluşu ise ve bu motoru yüksek tutan jantlar da china da yapılmış ise burada bence büyük problem var... sen jant ı china da yaptır sonra montaja fransa ya gönder ne kadar kaliteli olabilir ki ??? nakliyesi gümrüğü filan ??? bu motorun ciğeri zaten jantları

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

hareket halinde olmayan çok fazla önemi olmayan parçadır benzin deposu... enjektörleri, motor aksamları veya ön düzen aksamları china yapsınlar bakalım neler oluyor... kaç kişi alıyor s 350 görelim...
    Bir şeyin farkında değilsiniz... Çinliler kötü mal üretmez sadece ürünü talep edenin istediği kalite de ürün üretir...
    Honda nın 500 cc altı çoğu motoru çinde üretiliyor...keza italyan markası aprilla ve gilera nın da bazı modelleri çin de üretiliyor...
    Bu ortam da şu yaptığınız tamamen insanları yanlış yönlendirmedir...
    Tolme bunu beğendi.

Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2007 model X city sahibiyim. 30 Bin km dir kullanmakta olduğum motosikletimden gayet memnunum. Ufak tefek sıkıntılar yaşasam da motorun 2 takım lastik eskitmiş olsa da jantlarının üretim yerinin çin olduğunun bilmiyordum. çünkü hiçbir zaman jantlarında hatta tekerlek bilyalarında bir sorun yaşamadım. Yol tutuşundan ve fren performansında da oldukça memnunum...

Bundan önceki üç motorum honda idi ve bence bu motorun onlardan eksiği yok fazlası var. Fiyatını karşılığını kat kat veren bir makine ve şuan fiyat-performans açısından piyasada rakibi yok..

Sen ne kadar kötülersen kötüle gerçekler bunlar..
    ben bilgilendirme amaçlı bu yazıları yazıyorum... yukarıda yazdığın gibi jantların çin malı olduğunu bilmiyormuşsun ama ben söyledikten sonra öğrenmiş oldun ) para verilen bir mal iyice incelenmeli sağı solu iyice okunmalı... bu yamaha bu honda bu suzuki deyip güvenip para verilip alınmamalı. ona göre değerlendirme yapılıp alınmalı... ben kanuni ile 30.000 km yapıp ta jantlarda sorun yaşamayan çok gördüm... ama iyi bi çukura düşersen 50 km de bile başına olmadık şeyler gelebilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şeyin farkında değilsiniz... Çinliler kötü mal üretmez sadece ürünü talep edenin istediği kalite de ürün üretir...
    Honda nın 500 cc altı çoğu motoru çinde üretiliyor...keza italyan markası aprilla ve gilera nın da bazı modelleri çin de üretiliyor...
    Bu ortam da şu yaptığınız tamamen insanları yanlış yönlendirmedir...
    YAMAHA X-MAX 250 motorun çin ile bir bağlantısı var mı ?

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    x-City ile geziye çıkan yok mu? Gezi yazısını janta tercih ederim.

Kamera bağlantı aparatı benim için hala bir sorun...

Bu arada, Anelka Fener'de mi oynamıştı?

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    ben bilgilendirme amaçlı bu yazıları yazıyorum... yukarıda yazdığın gibi jantların çin malı olduğunu bilmiyormuşsun ama ben söyledikten sonra öğrenmiş oldun ) para verilen bir mal iyice incelenmeli sağı solu iyice okunmalı... bu yamaha bu honda bu suzuki deyip güvenip para verilip alınmamalı. ona göre değerlendirme yapılıp alınmalı... ben kanuni ile 30.000 km yapıp ta jantlarda sorun yaşamayan çok gördüm... ama iyi bi çukura düşersen 50 km de bile başına olmadık şeyler gelebilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

YAMAHA X-MAX 250 motorun çin ile bir bağlantısı var mı ?
    Sen araştır bir bağlantı bulursan bilgilendirirsin bizi ? Hepimizin aydınlanmaya ihtiyacı var engin bilgilerini lütfen bizden eksik etme ...
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    çok hoş motor bunlar ya

Motosikleti
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen araştır bir bağlantı bulursan bilgilendirirsin bizi ? Hepimizin aydınlanmaya ihtiyacı var engin bilgilerini lütfen bizden eksik etme ...
    bende aynı düşüncedeyim arkadaş bu işin iyi bilenlerinden, bizi aydınlığa kavuşturacak kişi ,merakla yeni paylaşımlarını bekliyoruz, ben artık satarım bu motoru

Motosikleti
    Dominar
    Kırılan arka çamurluğu değiştirdim.
    40 TL ye satın alıp işçiliği kendim yaptım.

Topcase için de led çalışması yaptım.
    Sadece fren yaptığımda yanacak.
    Üşenmezsem bu akşam fren lambasından elektrik çekip halledebilirim
    Üşengeçlikten küçük bir ışıklandırma ile işi bitirdim.
    Amaç fren yaptığımın net anlaşılması

Önceki motorumun topcase ışıklandırmasını yaparken yandaki büyük reflektörlerin altına led döşemiştim.
    Alttaki resim eski motorum için yaptığım çalışmaya ait.

tamericel bunu beğendi.

Motosikleti
    Kırılan arka çamurluğu değiştirdim.
    40 TL ye satın alıp işçiliği kendim yaptım.

Topcase için de led çalışması yaptım.
    Sadece fren yaptığımda yanacak.
    Üşenmezsem bu akşam fren lambasından elektrik çekip halledebilirim
    Üşengeçlikten küçük bir ışıklandırma ile işi bitirdim.
    Amaç fren yaptığımın net anlaşılması

http://i143.photobucket.com/albums/r...iklandirma.jpg

Önceki motorumun topcase ışıklandırmasını yaparken yandaki büyük reflektörlerin altına led döşemiştim.
    Alttaki resim eski motorum için yaptığım çalışmaya ait.

http://i143.photobucket.com/albums/r...n/DSCF0741.jpg

çanta çok güzel olmuş keşke yaparkende foto çekseydin,eğer çektiysen onlarıda paylaşırsan bizlerde seviniriz

jazztime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX

Tesekkur ederiz şimdi çıkabilirsin
    Tolme ve tamericel bunu beğendiler.
    ***** GİDECEĞİ LİMANI BİLMEYEN KAPTANA HİÇBİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ *****

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)