Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    İnternetten bakman lazım. Birşeyler çıkıyor;
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...15737269/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Egzost kapağı boyama işi tamam. Ben sonucu beğendim.

yenimsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa xCity 250
    LASTİK DEĞİŞİMİ. Arkadaslar motorun lastigini degistirmek isteyenlere tavsiyem MİCHELİN CITY GRIP LASTİK KESINLIKLE ALMAYIN . Araba icin iyi ama motor icin en az 6 ay sonra yanaklarda deforma oluyor ve direksiyon titremesi yapiyor . Ayar yaptirmak icin kac yere gittim bulamadim yine aynisi olur diyorlar. MOTORDA MICHELIN LASTİK ALMAYIN ARKADASLAR MAĞDURUM 600 LIRA BOŞA GITTI :(

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı yenimsin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LASTİK DEĞİŞİMİ. Arkadaslar motorun lastigini degistirmek isteyenlere tavsiyem MİCHELİN CITY GRIP LASTİK KESINLIKLE ALMAYIN . Araba icin iyi ama motor icin en az 6 ay sonra yanaklarda deforma oluyor ve direksiyon titremesi yapiyor . Ayar yaptirmak icin kac yere gittim bulamadim yine aynisi olur diyorlar. MOTORDA MICHELIN LASTİK ALMAYIN ARKADASLAR MAĞDURUM 600 LIRA BOŞA GITTI :(
    Benim motorda mıchelın cty grip var ve aldığımda üzerindeydi,7aydır biniyorum, daha önce ne kadar kullanıldı bilmiyorum, dağ dere tepe biniyorum,ne gidon titriyor nede bir deformasyon var, takılırken balans ayarı yapılıp takılmış, balans ayarına bir baktır, normal lastikçi taktıysa balans ayarı kaçık veya lastik tam oturmamış olabilir buda gidonda güzel bir titreşim yapar,iyi günler.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı yenimsin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lastikte öyle sorunlar yaşamadım. Fakat ben çok daha beterini arka jantta yaşadım. Ne yazık ki arka jant göbekten yamuk. Bunun tamiri de yok. Yetkili servisten fiyat aldım. Ellerinde yok. Yurt dışından gelecek. Fiyatı da 1660 TL. Baktım 4 silindirli motorlarda 400-500 TL arka jant fiyatı var. Jantın yamulması konusunda ben kabahatliyim. Fakat avrupalı bir kişinin 160 euro ödeyip aldığı bir jant 1660 TL olumu? Olur aslında. Çünkü, biz Avrupalılar gibi fakir değiliz sonuçta Çok sevdiğim motorumu istirahate ayırdım. Bir-iki ay içinde bir karar vereceğim.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Scooty programını kullanan biriyim.Bugun yine acele bir yere yetişmek için motor çağırdım ve almak için niyetli olduğum xcitye binme fırsatım oldu.Daha önce xmax honda PCX ve x10 a binmistim.Ve xcitynin artçı konforunu da merak ediyordum.Arkadaslar gerçekten çok konforlu motormus. Zaten begeniyordum motoru bir kez daha aşık oldum. Bir motor bu kadar rahat olabilirmi ya?Artçı sele pamuk gibi.Diger motorlar gibi dar değil geniş geniş ferah ferah oturuyorsun. Amortisorlerin sertliginden şikayet edilirdi ama amortisörler gayet iyiydi.Uzun Lafin kısası seneye inşallah xcity almaya kesin karar verdim. Kullanan arkadaşlar için bir maşallah diyeyimde nazara gelmesinler

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gassal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooty programını kullanan biriyim.Bugun yine acele bir yere yetişmek için motor çağırdım ve almak için niyetli olduğum xcitye binme fırsatım oldu.Daha önce xmax honda PCX ve x10 a binmistim.Ve xcitynin artçı konforunu da merak ediyordum.Arkadaslar gerçekten çok konforlu motormus. Zaten begeniyordum motoru bir kez daha aşık oldum. Bir motor bu kadar rahat olabilirmi ya?Artçı sele pamuk gibi.Diger motorlar gibi dar değil geniş geniş ferah ferah oturuyorsun. Amortisorlerin sertliginden şikayet edilirdi ama amortisörler gayet iyiydi.Uzun Lafin kısası seneye inşallah xcity almaya kesin karar verdim. Kullanan arkadaşlar için bir maşallah diyeyimde nazara gelmesinler
    Sccoty programini ilk defa duydum dunyadan bi haberiz.. nasil bi servisi var ayaginiza kadar geliyor mu ekipman durumu vs ?

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Ekipman olarak bone ve kask var.Programi kullanarak motor çagiriyorsunuz evinize kadar gelerek sizi evden alıyor ve gitmek istediğiniz yere götürüyor.Acilis 3 tl km başı 1 tl.Gpsle sizi buluyor eve gelene kadarki mesafe ücrete dahil değil. Şoför arkadaşlar özel bir eğitimden geçiyorlar şu ana kadar bana gelen arkadaşların hepsi eli ayağı düzgün motorları çiçek gibi efendi adamlardı. Ücret de çok uygun.Mesela istanbul örnek mahallesinden Acıbadem e 6 tl ye yine örnek mahallesinden şişliye 16 tlye gittim.normal taksi ücretinin üçte biri fiyatına. Tavsiye ederim acil durumlarda hayat kurtarıyor.
    DKN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bir jant için 1660 TL fiyat çekilen motoru kapımda barındırmam. Fakat XCITY gerçekten güzel bir motor. Bu nedenle Jant problemini çözmeye çalışacağım. Parayı matbaada basmadığım için yeni jant alamayacağım. Umarım tamir yolu vardır. Kazasız belasız sürüşler...

Not: Bugün 250 cc skuter almam gerekse XMAX değil yine XCITY düşünürdüm. Üstelik artık üretilmediğini bilerek.

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir jant için 1660 TL fiyat çekilen motoru kapımda barındırmam. Fakat XCITY gerçekten güzel bir motor. Bu nedenle Jant problemini çözmeye çalışacağım. Parayı matbaada basmadığım için yeni jant alamayacağım. Umarım tamir yolu vardır. Kazasız belasız sürüşler...

Not: Bugün 250 cc skuter almam gerekse XMAX değil yine XCITY düşünürdüm. Üstelik artık üretilmediğini bilerek.
    Adrese uğradım taşınmış ama çok yakınına.

Karadeniz mahallesi Ziya Gökalp caddesi No:7 Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

Ancak jantı söktürüp getirmeniz gerekiyor.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adrese uğradım taşınmış ama çok yakınına.

Karadeniz mahallesi Ziya Gökalp caddesi No:7 Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

Ancak jantı söktürüp getirmeniz gerekiyor.
    Yardımcı olmaya çalıştığınız için çok teşekkür ederim. Umarım iyi bir sonuç alırım. Yoksa motoru bu şekilde satmak da benim yapabileceğim bir iş değil.

Rica ederim. İşiniz görülürse memnun olurum.
    O dükkanda iş yaptıran arkadaşımla da konuştum. Jant bi mekanizmaya bağlanıp döndürülüyor. Lazer ışıkları ile yamuk tespit edilip çekiçleniyor. İşlem yapılırken de ustadan bu jantı nasıl bu hâle getirdin diye fırça yeniliyor.

merhaba Arkadaşlar
    XCity 250 kullannan arkadaşlara soruyorum; Xcity de ABS olmaması yeni başlayan biri için dezavantaj mıdır?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    ABS lüzumsuz bir şeydir demek cahillik olur. Fakat XCITY frenleri bana göre gayet başarılı. Sıkıcı olan tarafı arka balatalar inanılmaz derecede çabuk biter.
    Aydin1966 bunu beğendi.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, 2011 model x-city sahibiyim 4 yıldır. Bu yaz bi problem ortaya çıktı, şehir içinde yarım saat civarı kullanımda stop ediyor motor.
    Marşa basıyorum çalışmıyor. Bir saat civarı bi süre geçtikten sonra tekrar çalışıyor. Hararet göstergesinde herhangi bir problem yok düşük gösteriyor.
    Benzin filtresinden olduğunu, tıkanmış olduğunu söylediler ki değiştirdik uzun bi süre tekrarlanmadı fakat şimdi problem devam ediyor.
    Benzin pompasını değiştirelim diyorlar fakat o da biraz tuzlu geldi.
    Başına gelen var mı? Alternatif çözüm fikri olan varsa da dinlemek isterim.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @forza46

Aynı sorunu yaşadım. Epey uğraştıktan sonra Yamaha Tuna"da sorun çözüldü. Maalesef yakıt pompası. Şimdi fiyatı epey kazık olmuştur.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @acemi60
    Hocam yakıt pompasını değiştirdiğinizde problem halloldu mu? Ne zaman, ne kadara mal olmuştu acaba?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @acemi60
    Hocam yakıt pompasını değiştirdiğinizde problem halloldu mu? Ne zaman, ne kadara mal olmuştu acaba?
    350 TL civarında fatura çıkmıştı. 2 sene önce. Sorun çözülmüştü. Şimdi döviz kuru nedeniyle uçuk bir rakam olmuştur.
    forza46 bunu beğendi.

yenimsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa xCity 250
    Hayirli Pazarlar Dostlar. Bir ricam olacakti eger denk gelirse X-city motorumun Lastiklerini cikma bir lastikle degistirmek istiyorum. Eger yeni degistiren olursa eski lastikleri almak istiyorum.Tesekkurler

Motosikleti
    yamaha x-city 250
    tekeriniz düz bassın arkadaşlar 20bin bakımı geliyor yağ olarak motul scooter koyacagım v-kayışı olarak orjinal dışında önerebileceğiniz bir kayış var mı
    ve dr. pulley 13gr. baga koymayı düşünüyorum bilgisi ve tecrübesi olan var mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)