Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Slm bu sırt dayama sisibar bir ara bende takmayı düşünüyordum.kafamda böyle bir soru işareti vardı.yamaha bayi merkezle görüştü.üst modeli x-city lerde demiri çıkarmadan da monte edilebiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    en son benzin tüketimimi sizlerle paylaşayım arkadaşlar,2kişi ve 46lt lik topcase ile birlikte 70-90km sürat aralığında şehiriçi ve şehirlerarası karışık toplam 307km yol yaptım toplam 9.6 lt benzin aldım , ortalama tüketim 100km/3,13lt şeklinde oldu.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Demırı cıkarmadan takabılıyorsam cok ıyı olur cıdden, ben bır kontrol edıp haber verıcem.

BU arada far ampullerı h7; stoplar ve sinyaller nedir kod olarak bılenınız var mı ?

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    selam arkadaşlar; kafama bişey takıldıda siz daha iyi bilirsiniz, bu x-citylere takılan bacakları rüzgardan koruma aparatıyla yan grenaj koruma aparatının arasındaki fark nedir acaba? ikiside aynı gözüküyo. yani grenaj korumayı taksak rüzgardanda korumazmı? nedir farkları? teşekkürler...

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Neden apron almayı düşünmüyorsunuz Yamaha in orjinal apronlari gerçekten kış ayları için ideal .

Motosikleti
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden apron almayı düşünmüyorsunuz Yamaha in orjinal apronlari gerçekten kış ayları için ideal .
    yok benim sorum daha çok ikisi arasındaki farkı öğrenmekti sadece.

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    X City için grenaj koruyucu var mı bilmiyorum.
    Bacak koruyucu diye satılan ürünün temel amacı bacakları rüzgardan korumak
    olmakla beraber yan yatma durumunda grenajı da koruyacaktır. Bu parça için
    bu başlığın 20. sayfasında kısa bir bilgi mevcut.
    Fiyatı biraz tuzlu olmakla beraber işlevsel görünüyor.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

Motosikleti
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X City için grenaj koruyucu var mı bilmiyorum.
    Bacak koruyucu diye satılan ürünün temel amacı bacakları rüzgardan korumak
    olmakla beraber yan yatma durumunda grenajı da koruyacaktır. Bu parça için
    bu başlığın 20. sayfasında kısa bir bilgi mevcut.
    Fiyatı biraz tuzlu olmakla beraber işlevsel görünüyor.
    teşekkürler gökhan; bu bacak koruyucu sanırım yan yatmada da koruyucu oluyor, o zaman faydalı bi ürünmüş. x-city alırsam bu parçadan taktırmayı düşünürüm.

Çok soru soruyorum ama daha rodaj bitmedi normal karşılarsınız umarım 95 ve 97 oktan arasında gidişte bir fark yok ama bana motor daha sessiz geldi, ben mi kendimi kandırıyorum yoksa boyle hısseden baska kımse var mı ?

ERGUN GÖZET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Selam arkadaşlar. Ben de aranıza katılıyorum. Dün Yamaha bayiine X City siparişimi verdim, sanırım p.tesi, salı elimde olur. Bu arada İnnova ANF 125'imi satıyorum. Bilgilerinize..
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kaaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok soru soruyorum ama daha rodaj bitmedi normal karşılarsınız umarım 95 ve 97 oktan arasında gidişte bir fark yok ama bana motor daha sessiz geldi, ben mi kendimi kandırıyorum yoksa boyle hısseden baska kımse var mı ?
    evet daha sessiz ve daha az vibrasyonlu çalışıyor
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Dominar
    Alıntı ERGUN GÖZET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Ben de aranıza katılıyorum. Dün Yamaha bayiine X City siparişimi verdim, sanırım p.tesi, salı elimde olur. Bu arada İnnova ANF 125'imi satıyorum. Bilgilerinize..
    Hoşgeldiniz ve hayırlı olsun
    ERGUN GÖZET bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz ve hayırlı olsun
    Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Dominar
    Alıntı Kaaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir kaç kez 97 oktan benzin kullandım. Evet motor biraz daha sessiz çalışıyor ve rölantide daha az titreşim yapıyor.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Su oktan konusunda forum da yuksek sıkıstırma oranlarına sahıp motorlarda 97 kullanın diye arkadaşların yazılarını okudum. Birde bu tip motorlar dışında super sport vs kullanıldığı zaman aşırı ısınmaya neden olabileceği söylenmiş. Xcity 250 , xenter 150 için 95 mi 97 iyice kafam karıştı .
    Benzini hep aynı yerden aldığım için 95 veya 97 kalite konusunda sıkıntım yok sadece motorun ömrünü kısaltmıyayım yanlış oktan kullanıp

Motosikleti
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su oktan konusunda forum da yuksek sıkıstırma oranlarına sahıp motorlarda 97 kullanın diye arkadaşların yazılarını okudum. Birde bu tip motorlar dışında super sport vs kullanıldığı zaman aşırı ısınmaya neden olabileceği söylenmiş. Xcity 250 , xenter 150 için 95 mi 97 iyice kafam karıştı .
    Benzini hep aynı yerden aldığım için 95 veya 97 kalite konusunda sıkıntım yok sadece motorun ömrünü kısaltmıyayım yanlış oktan kullanıp
    ben 95 kullanıyorum arada büyük bir fark yok,motorun ömrünü de etkilemez

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:07 ----------

bence kullanılan yağ çok önemli en son servisimde bu yağı koyduk,

API sertifikası SL ve tam sentetik ,yamalube un en kaliteli yağlarından birisi,koruyucu ve kaliteli olduğuna inanıyorum, ama motorun tam performans vermesini bence etkiliyor, 15w-50 bu motora kalın geliyor gibi geldi,eski motosikletim scarabeoda castrol 5w-40 tam sentetik kullanıyordum ve motosikletimin performansı gözle görülecek şekilde artmıştı,bir dahaki bakımda 5w-40 koymayı düşünüyorum ama yamaha bakım kitapçığı en ince yağ olarak 10-30 veya 10-40 öneriyor,5w-40 yağın sizce bir zararı olurmu?başka bir forum sitesinde 5-40 yağların sıkıştırma oranı yüksek makineler için tavsiye edildiğini özellikle 12:1 ve üzeri sıkıştırma yapan makinelerde hem daha iyi yağlama yaptığı ve makinenin performansını arttırdığını okumuştum ama düşük sıkıştırma oranlı makinelerde kullanıldığında olumlu veya olumsuz bir etkisinin olduğuna dair herhangi bir yorumda bulunulmamış,bu yüzden bende sizlerle bu konu üzerine düşüncelerinizi almak istedim,scarabeo lar 12:1 sıkıştırma oranına sahipti ve piaggio da 5-40 yağı tavsiye ediyordu,ama x-city 10:1 gibi bir sıkıştırma oranına sahip ve kitapçıkta 10-30 veya 10-40 a kadar olan yağları önermiş bu yüzden şüphede kaldım ,5-40 yağı piaggio grubu dışında kullanıp memnuniyeti veya memnuniyetsizliği olan arkadaşlar deneyimlerini bizlerle paylaşırsa sevinirim

Motosikleti
    Atatürk oto sanayi sitesi Maslakta yamahanın yetkili serevisi varmı bu motora bakan?

Apron alacaklar orjinalindense tucano yu alsalar daha iyi ederler. Ben orjinalinde kalan araliklardan soguk yiyorum. Tucano on tarafi daha siki kapatiyor

Motosikleti
    Yamaha X City 250
    İlk benzin değerlerim; 100 km.'de 4,10 lt.Tamamına yakını şehiriçi trafikte.Rodajdan sonra bu rakamın düşeceğini umuyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)