Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    [QUOTE=Tolme;2644560]dostum ilaç ve spreylerin genel amacı lastiği yaptırana kadar idare etmesidir,düzgün bir motosiklet tamircisine arka lastiği söktürüp mümkünse içerden sıcak yama yaptırman en sağlıklısıdır,fitil olayıda bana pek güvenilir gelmiyor, ben öne 26 arkaya da 30 basıyorum[COLOR="Silver"]

Aslında yama çokta kötü bir tamir şekli değildir, yalnız dikkat etmek gereken nokta tamir edilecek deliğin büyüklüğü ve bulunduğu konum.
    Şayet deliğin büyüklüğü uygunsa ve yeri lastiğin asfalta temas ettiği yerde değilse yani dişlerin arasındaysa fitille lastiğin ömrü bitene kadar kullanabilirsiniz. ama asfalta temas alanındaysa fitil lastikten çabuk yıpranıp yeniden basınç kaybı yaşatacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    pirelli bu kadar kötü mü yahu yerden yere vurdunuz

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirelli bu kadar kötü mü yahu yerden yere vurdunuz
    yok yahu okadar kötü değil ama bir metzeller veya michelin kadarda iyi değil
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yahu okadar kötü değil ama bir metzeller veya michelin kadarda iyi değil
    yani caponlar yinede kötü tekerlek standart olarak vermiyorlar; ortalama kalitede bir teker vermiş sen daha ileriki bir zamanda atıyorum 15000 km yaptıktan sonra için rahat olsun diye değiştirebilirsin, yerine michelin alabilirsin, ben hız düşkünü biri değilim ama yeri geldiğinde 100 km üzerine çıkmak gerekebilir o zaman güven veren lastiklere ihtiyaç duyarım ama pirelli yinede kötü denemez çünkü adamların bir sloganı var "Kontrolsüz güç güç değildir" bu söz herhalde ürettiği lastiğe duyduğu güveni yeterli kılan bir slogandır

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar pirellinin kendi içinde de lastikleri kalite kalite.. Altın Elbiseli Adam'ın YZF-R125 in üzerindeki standart gelen pirellilere yorumu Pirellinin ''gariban serisi'' idi

Bilginize...

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pirellinin kendi içinde de lastikleri kalite kalite.. Altın Elbiseli Adam'ın YZF-R125 in üzerindeki standart gelen pirellilere yorumu Pirellinin ''gariban serisi'' idi

Bilginize...
    aynen öyle pirellinin 500-600 lirayada motosiklet lastiği var 120 lirayada var ,arada da dağ gibi kalite farkı var
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Slm arkadaşlar.tolga senin söylediğin balata fren EBC shinter siparişi verdim bugün geldi kiler mağazadan çifti 100 tl yarın taktıracaz bakalım diğerinden farkli olmasını umuyorum.gerçeği benim 7000 km değişim zamani gelmiştir diye kmleri çoğu uzun yolda yaptım balatalar daha yeni olması gerek fazla freNajda bulunmadım

Motosikleti
    Alıntı adibendesakl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar.tolga senin söylediğin balata fren EBC shinter siparişi verdim bugün geldi kiler mağazadan çifti 100 tl yarın taktıracaz bakalım diğerinden farkli olmasını umuyorum.gerçeği benim 7000 km değişim zamani gelmiştir diye kmleri çoğu uzun yolda yaptım balatalar daha yeni olması gerek fazla freNajda bulunmadım
    hayırlısı olsun organik olanlardanmı aldın? yoksa metal bazlı olanlardanmı? 7000km de normalinde bitmez balatalar bencede,aşınmaları yarıda bile çıkmayacaktır taktır bakalım yarın görüş ve düşüncelerini alalım ,bende merak ettim

EBC shinter olanı aldım yani metal olanı.bugün misafirlerim vardı taktirmaya zamanım olmadı artık pazartesiye kaldı.ee tolga senin motor ne durumda kullanımla ilgili memnuniyetin ne durumda

Motosikleti
    EBC shinter olanı aldım yani metal olanı.bugün misafirlerim vardı taktirmaya zamanım olmadı artık pazartesiye kaldı.ee tolga senin motor ne durumda kullanımla ilgili memnuniyetin ne durumda
    metal olanların performansı daha iyi deniyor ,benim motorun selamı var ellerinden öper en son geçen hafta pazar binebildim iş güçten dolayı dükkanda kapalı duruyor,bu hafta sonuda yağmurdan pas geçiçez gibi görünüyor,kullanım memnuniyetim motora alıştıkça artıyor

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    X-City 250 kullanıcılarına merhaba. Bu hafta Yamaha Kardeşler Motosiklet'ten motorumu teslim alarak aranıza katılacağımı sanıyorum. Sıkı bir Naked sever olarak "Scooter'e bineceğime araba kullanırım daha iyi" derken scooter almaya karar verdim. Benim gibi birinin scooter'a binince neler hissedeceğini buradan aktarmaya çalışacağım. Motorumu merakla bekliyorum. İyi sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-City 250 kullanıcılarına merhaba. Bu hafta Yamaha Kardeşler Motosiklet'ten motorumu teslim alarak aranıza katılacağımı sanıyorum. Sıkı bir Naked sever olarak "Scooter'e bineceğime araba kullanırım daha iyi" derken scooter almaya karar verdim. Benim gibi birinin scooter'a binince neler hissedeceğini buradan aktarmaya çalışacağım. Motorumu merakla bekliyorum. İyi sürüşler.
    hayırlı olsun kazasız belesız sürüşler dilerim

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin motorunuza,

bu arada hafta sonu yaptığım gezinin tüketim sonuçlarını sizlerle paylaşayım toplam 220km yol gitmişim 7,84lt benzin aldı ,100km km de ki tüketimim 3,56lt oldu ,ortalama sürüş süratim 90-100km arasında oldu yer yer 110 yer yer ise 80 civarında sürdüm

Slm foruma giremedim malum is güç ebc fren balatalari 4 gün önce taktim herhangi bir fark hissedemedim hatta orjinal balatalarin biraz daha iyi gibi hissettim. şuan 7500 km de eski balatalar sıfır gibi.artık bununla devam edelim bittiğinde eski orjinal balatalar yine taktiririm.

Bugün hava güzel olduğu için motorumla 100 km yol yaptım performansi beni çok etkiledi 7500 kmdeyim motor sanırım daha da açıldı aslanlar gibi kükrüyor masaallahi var hakkını gerçekten veriyor.tolga kardeş topik dönmüyor aprillaya döktürüyordun kardeş

Motosikleti
    Bugün hava güzel olduğu için motorumla 100 km yol yaptım performansi beni çok etkiledi 7500 kmdeyim motor sanırım daha da açıldı aslanlar gibi kükrüyor masaallahi var hakkını gerçekten veriyor.tolga kardeş topik dönmüyor aprillaya döktürüyordun kardeş
    ya senden benden başka pek yazan yok takipteyim bu sıralar ,motorun açıldığını bende hissediyorum,özellikle 120 ye kadar eskisine göre çok daha iyi hızlanıyor

Motosikleti
    bende bir alabilseydim ben de yorumlarımı yazardım; yorumlarınız takipçisiyim

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    X-City 250'mi aldım.

Yamaha Kardeşler Motosiklet'ten motosikletimi teslim almaya gidebileceğimi öğrenince soluğu Kardeşler Motosiklet'in Küçükköy'deki mağazasında aldım.

Harun usta motorumun yeni gelen grenaj korumalarını takıyordu.

Harun usta tek tek kullanım detaylarını anlattı. Motorumu teslim aldıktan sonra binince vitesli motor kadar rahat kullanırım diye düşündüm. Motoru hareket ettirmek için sol ayağımı motorun döşemesine bastırıp vitese geçirmeye çalıştım. Ama bir türlü vitese geçmedi. Harun usta durumu görünce “giderken sakın debriyajı sıkma” diye takıldı. Debriyaj niyetine arka freni sıkarsam ne olur acaba” diye düşündüm. Arka fren yerine sağ döşemeye abanmakta vardı işin içinde. Neyse o kadar acemilik olur deyip kalabalık trafiğin içine daldım. İlk izlenimim selesinin önceki motorlarıma göre biraz daha yüksek olduğuydu. Gaz kolunun ve fren kollarının tepkilerini defalarca denedim. Gaz kolu oldukça iyi tepki veriyordu. Arkamdaki araçla arayı açmak istediğimde istediğimden fazlasını yapabiliyordu. Frenler ise balataların ve lastiklerin yeni olmasına rağmen oldukça iyi idi. Vites değiştirme derdi olmaması ise sürüşte rahatlık sağlıyordu. Boğaz köprüsünü kuvvetli rüzgara rağmen rahat bir sürüşle geçtim. Önceki motosikletlerimde kuvvetli rüzgarda boğaz köprüsünü geçerken epey geriliyordum. İşlerimi hallettikten sonra hem gezinti hem de rodaj niyetiyle Riva yoluna koyuldum. Yol tutuşu hızlanışını çok beğendim.
    Motorumdan resimler ;

Motosikleti
    "acemi60" kazasız belasız iyi sürüşler dilerim

Motosikleti
    hayırlı uğurlu olsun acemi60 kazasız belasız bin arkadaşım ,benim motorun aynısından almışsın bu renk çok güzel yada bana öyle geliyor (kuzguna yavrusu şahin görünürmüş ) hazır motoliz den almışken arkaya birtane orjinal çanta alsaydın keşke en ucuz oradaydı ben 300tl ye almıştım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)