Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni ATV 110

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    arkdaşlar bu atv yi kullanan arkdaşların yorumlarını alabilirmiyiz almayı dusunuyorumda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ah agility ah....
    arkadaşlar gerçekten bu konu benim için de çok önemli,atv 110 olmasa bile atv tecrübesi olan arkadaşlaen verecei bilgilere çok ihtiyacım(ız) var...

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @delituran eğer arazi ağırlıklı kullanacaksan 200 cc ve üzeri modellere bakmanı tavsiye ederim. 500 cc altında pek4 çeker model yok. iki çeker olanlar çok ağır arazi dışında yeterli gelir. arazide kullanacağını düşünerek geri vitesi olan elden (elektrikli) ve ayakla marşı olan modelleri tavsiye ederim. iki çekerli modeller 20 cm kar kalınlığına kadar harekette çok zorlanmıyorlar. kullanım amacını söylersen daha detaylı bilgi verebiliriz.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    ah agility ah....
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @delituran eğer arazi ağırlıklı kullanacaksan 200 cc ve üzeri modellere bakmanı tavsiye ederim. 500 cc altında pek4 çeker model yok. iki çeker olanlar çok ağır arazi dışında yeterli gelir. arazide kullanacağını düşünerek geri vitesi olan elden (elektrikli) ve ayakla marşı olan modelleri tavsiye ederim. iki çekerli modeller 20 cm kar kalınlığına kadar harekette çok zorlanmıyorlar. kullanım amacını söylersen daha detaylı bilgi verebiliriz.
    öncelilkle teşekkür ederim zaman ayırıp ilgilendiğin için.... şimdi bazı arkadaşlar (belki sen de dahil) kızacak bana ama amacım atv'yi şehir içi kullanmak
    tanışma yazımda da yazmıştım belki okumuşsundur,2 tekerle aram pek iyi değil ama bi gün arkadaşın Fazer'ına binince bende acaip bi sevgi başladı
    2 tekerle de pek aram olmayınca atv'de karar kıldım + bana normal bir motorsiklete göre daha güvenli geliyor....
    Düşündüğüm kullanma şekli :
    -Genellikle şehir içi,İzmir'de oturduğum için en uzak iki yer arası (çok abartılı olmadıkça) 30-40 km....
    -ara ara da otoban üzerinden çeşme,kuşadası vb bi yerlere gitmek....
    istediğim makina 80-100 taş çatlasın 120 yapsa yeter,ztn şehir içi ne kadar basabilirim ki?o hızları yapabilecek bi makina istememin sebebi yazdığım 2. madde...
    bu arada "utility"den ziyade "sport" model atvler bildiğim kadarıyla yazdığım kullanım şekline daha uygun...
    cevabını hevesle bekliyorum,saygılar....

Motosikleti
    yol için kullanıma çok elverişli olduğunu söyleyemem. KANUNİATV 110 yarı otomatik olduğu için belki 70 - 80 km hızları görebilirsin fakat uzun süre o hızda sürmen motor için çok sağlıklı bir şey olmayacaktır. bu gün bir sitede kullanılan 150 lik Kanuni atv ye baktım geri vites yok. normal yol kullanıma sahip lastikleri var site içinde getir götür işlerinde kullanılıyor kullanan kişi 50 km den sonra yolda tutmada zorlandığından bahsediyordu. atv kiralayan yerlerden almayı düşündüğün modeli test etmek için kullanabilirsin.
    normal motosiklete göre güvenli olduğu görüşüne katılmıyorum. özellikle viraj dönüşlerinde daha yavaş olmak zorundasın. bunun yanında rotlarda biraz boşluk olduğu için 60 km üzeri hızlarda yolda sabit bir çizgide gitmek zorlaşıyor. 125 lik scooterde daha seri ve stabil gidebiliyorum. amaç kamp malzemelerini taşıyabileceğin zaman zaman yol dışına çıkmaksa atv tamam fakat ulaşım için çok tavsiye edeceğim bir araç değildir.
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    ah agility ah....
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol için kullanıma çok elverişli olduğunu söyleyemem. KANUNİATV 110 yarı otomatik olduğu için belki 70 - 80 km hızları görebilirsin fakat uzun süre o hızda sürmen motor için çok sağlıklı bir şey olmayacaktır. bu gün bir sitede kullanılan 150 lik Kanuni atv ye baktım geri vites yok. normal yol kullanıma sahip lastikleri var site içinde getir götür işlerinde kullanılıyor kullanan kişi 50 km den sonra yolda tutmada zorlandığından bahsediyordu. atv kiralayan yerlerden almayı düşündüğün modeli test etmek için kullanabilirsin.
    normal motosiklete göre güvenli olduğu görüşüne katılmıyorum. özellikle viraj dönüşlerinde daha yavaş olmak zorundasın. bunun yanında rotlarda biraz boşluk olduğu için 60 km üzeri hızlarda yolda sabit bir çizgide gitmek zorlaşıyor. 125 lik scooterde daha seri ve stabil gidebiliyorum. amaç kamp malzemelerini taşıyabileceğin zaman zaman yol dışına çıkmaksa atv tamam fakat ulaşım için çok tavsiye edeceğim bir araç değildir.
    hayallerim yıkıldı
    başka bi sitede okudğum kadarıyla kanuni 150 atv 60km/s son hıza sahip,ne kadar doğru bilmiyorum....
    atv kiralayıp deneme olayını ben de düşündüm olmadı bi yer bulucam artık.Bu bahsettiğin problemler markadan markaya değişir mi mesela Yamaha'nın da atvleri onlarda da görülür mü?sen kendi atv'ni ne tip yollarda kuulanıyorsun?

Motosikleti
    atv ler yüksek torka yönelik vites oranları kullandıkları için yol kullanımında 70 km de çok fazla zorlanıyorlar. ben atv yi genellikle bozuk yol ve hafif arazi şartlarında kullanmaktan hoşlanıyorum. konfor olarak yolda iyi olduğunu söyleyemem. arazide eğlenmek için birebir. atv 110 kullanan birisi 80 km ve üzeri hıza çıktığını söylemişti şahsım adına düşük hacimli bir atv ile o kadar yüksek hızda uzun süre yolculuk yapmak istemem.
    diğer kullanan arkadaşlar kendi deneyimlerini yazarlar ve sende kiralama ile test imkanı bulursan daha net bir sonuca ulaşman mümkün olur.
    amacın konforlu yolculuksa az vibrasyonlu iki tekerli modellere yönelmeni tavsiye ederim. aynı benzin masrafı ile daha uzun ve konforlu yolculuk yapabilirsin

Motosikleti
    ah agility ah....
    çok teşekkür ederim ilgilendiğin için...
    kafamda net bir fikir oluştuğunda burdan ya da başka bir başlıktan bişeyler yazarım.ilgilendiğin için tekrar saol,saygılar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)