Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

BMW F650 (1994-2000 arası) paylaşımları

Motovento
    REKLAM ALANI

dvd ler çok güzel benim çok işime yaradılar..yalnız manual 22 mb..yollamaya çalışıcam..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Alıntı ozanpinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Gaz yağı bulunmuyor, ben de dün Carrefour'dan Castrol Zincir temizleyici ile Yağlayıcı wax aldım, eski bir diş fırçası ya da ayakkabı fırçası ile ana temizliği yapmayı düşünüyorum. ancak işe girişmeden manual ve videolara göz gezdirmek istiyorum ki parça artırmayalım, ya da birşeyleri elimize almayalım.
    Temizlik için gaz yağı çok iyi olur , sanayi bölgeleride veya motorcularda elbet gazyağı vardır iyice araştırmanı öneririm ....

Parça arttırıcak pek birşey yok zaten 3-4 parça çıkarttığında ulaşılmadık yeri kalmıyor motorun ....

ozanpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    çok teşekkürler.
    Be aware and beware of the Dark

yol gösterici arıyorum

herkese merhaba. ben şu anda motorsuz bir motorcuyum. 6yıl önce yzf 750 mi sattım. şimdi f 650 gs almayı düşünüyorum. 2000-2002 model arası için nakitim var. 8-10 yıllık bir motor bana büyük sıkıntı yaşatırmı.

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Arkadaşlar geçen haftasonu 2 günlük bir kampa gittim döndükten sonra motoru kapattım ve 2 gün ellemedim , daha sonra çıkardığımda motordan benzin aktığını farkettim , araştırmalar ve soruşturmalar sonucu hava filtresinden geldiğini ve sebebinin karbiratörün üstünde 2 tane pimden kaynaklandığını öğrendim , büyük ihtimalle pislik geldi bir şekilde temizleyince geçti , ayrıca içinde bulunan yayları biraz daha esnetmekte yararlı oluyor , sorunu aştım başınıza gelirse diye buraya da not düşeyim istedim , biraz karışık geliyordur büyük ihtimalle başınıza gelince aydınlanır bütün yazılanlar ...

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    arkadaşlar bana da f 650 tamir bakım dvd lazım özel mesaj olarak yollarsanız çok sevinirim
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Herkeze merhaba.
    Ben bu ilandaki model ile ilgileniyorum.
    Bu F560'lerin kronik arızası varmıdır? Alırken nelere dikkat etmem gerek?
    Veya sizler kullanıcı olarak bana bilgi verebilirmisiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-98-f650/detay
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Dream Rider
    Bu motorun 2 adet üretim hatası var. 1.si konjektörünün yeri. 2.si radyatörünün yeri. Daha doğrusu radyatörüne su koyma yeri. Konjektör halen selenin altında ise acilen yerini değiştir. Çoğunda arka çamurluğa yakın bir yere alınmıştır. Bunda göremedim.

2.si ise radyatör suyu selenin altından konur der ustalar. Ama; o küçücük depodan radyatör e giden hortum tıkanıyor. Ve motor susuz kalıp silindir kapak contası yakıyor. Radyatörün üzerindeki termostatlı kapak o kadar ulaşılması zor bir yerde ki; su koymak ölüm. Bir de mümkünse su yerine her daim antifiriz koymanı öneririm.

Son olarak ön amortisör keçelerine de dikkat et. Onlar da sık dağılabiliyor. 6000 den de fazla vermemeye çalış derim ben

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun 2 adet üretim hatası var. 1.si konjektörünün yeri. 2.si radyatörünün yeri. Daha doğrusu radyatörüne su koyma yeri. Konjektör halen selenin altında ise acilen yerini değiştir. Çoğunda arka çamurluğa yakın bir yere alınmıştır. Bunda göremedim.

2.si ise radyatör suyu selenin altından konur der ustalar. Ama; o küçücük depodan radyatör e giden hortum tıkanıyor. Ve motor susuz kalıp silindir kapak contası yakıyor. Radyatörün üzerindeki termostatlı kapak o kadar ulaşılması zor bir yerde ki; su koymak ölüm. Bir de mümkünse su yerine her daim antifiriz koymanı öneririm.

Son olarak ön amortisör keçelerine de dikkat et. Onlar da sık dağılabiliyor. 6000 den de fazla vermemeye çalış derim ben

Benim konjektörüm sele altında , antalyada kullanmama rağmen hiç sorun yaşamadım öncelikle ...

İkinci olarak su koyma konusu kısmen doğru sayılır yalnız , 1.5 lt lik pilastik su şişleri ile su eklemek 1 dk mı almıyor , alttan ağızını denk getirdikten sonra şişeyi sıkarak parça parça kısa zamanda suyu eklemek mümkün ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:49 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba.
    Ben bu ilandaki model ile ilgileniyorum.
    Bu F560'lerin kronik arızası varmıdır? Alırken nelere dikkat etmem gerek?
    Veya sizler kullanıcı olarak bana bilgi verebilirmisiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-98-f650/detay
    Bu yaştaki motorlarda kronik arızalar sahibinden dolayı olur , onun için pek söylenicek bişey yok arıza konusunda , güvendiğin bir ustaya göstermeni tavsiye ederim yalnızca ....

Bende motorumu satmayı daha şehir içine uygun modellere bakmayı düşünüyorum , tabi hayırlısı demek lazım şimdilik....

Motosikleti
    Dream Rider
    İlla ki yaşarsın o konjektörle. Hava sıcaklığı ile ilgisi yok bunun. Mutlaka yanacaktır bir gün. %99 u selenin altından çıkarılmıştır F650lerde konjektörün. Kullanım alışkanlıkların buna mahal vermiyor demektir böyle bir problem yaşamadı isen. Böyle bir sorun olmasa piyasada bulunan neredeyse tüm F650 lerin kojektörlerinin yerini değişmezdi değil mi ?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim konjektörüm sele altında , antalyada kullanmama rağmen hiç sorun yaşamadım öncelikle ...

İkinci olarak su koyma konusu kısmen doğru sayılır yalnız , 1.5 lt lik pilastik su şişleri ile su eklemek 1 dk mı almıyor , alttan ağızını denk getirdikten sonra şişeyi sıkarak parça parça kısa zamanda suyu eklemek mümkün ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:49 ----------

Bu yaştaki motorlarda kronik arızalar sahibinden dolayı olur , onun için pek söylenicek bişey yok arıza konusunda , güvendiğin bir ustaya göstermeni tavsiye ederim yalnızca ....

Bende motorumu satmayı daha şehir içine uygun modellere bakmayı düşünüyorum , tabi hayırlısı demek lazım şimdilik....

İlan sahibi ile iletisime gectim, ilan detayinda yazan bilgilerle adamin telefonda verdigi bilgiler biribiri ile alakasiz, bu nedenle vazgectim. Sanirim bi süre bekleyip F650GS modellerine bakacagim. İlgilendiginiz icin tesekkur ederim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    servis manuel arıyorum elinde olan yok mu ? özel mesaj yoluyla ya da mail atabilir mi lütfen
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    arkadaşlar merhaba motorumu satıyorum ilgilenirseniz teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...28949174/detay

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Konuyu güncelliyelim biraz ....

http://www.motobins.co.uk/ arkadaşlar daha önce bahsedildi sanırım ama tekrar hatırlatalım , bu siteden her türlü parçaya ulaşmak mümkün , geçen hafta yağ pompasının plastik dişlilerinden sipariş ettim 1 hafta içinde PTT aracılığı ile elime ulaştı , tavsiye ederim arkadaşlar herhangi bir üyelik istemiyor sadece kredi kartı ile hallediyorsunuz...

Ayrıca şu yağ pompası konusunuda izah ediyim , 2 hafta önce motorda durup dururken yolda yağ lambası yandı , tabi panik oldum haliyle , zira bu motorlara yağ ve benzin koyduktan sonra hiç bir sorun yaşamazsınız ama yağ lambası yanınca korkmak lazım . Yağ çubuğuna baktım yağ sıfır gözüküyor , mümkün değil filan diyorum kendi kendime . Eve yakındım zaten eve getirdim diğer gün acaba sıcaklardan mı yaktı diye yağı tamamlıyım dedim üstüne 3 Lt yağ koydum banamısın demedi aldı hepsini yağ çubuğunda halen yağ gözükmüyordu :D ( ki yağ kapasitesi 2,3 lt ) , akanda bir yer yok diyorum şaseye mi gidiyor nereye gidiyor :D ....

Neyse sonunda alttan yağı boşalttım , 5 küsür lt yağ çıktı , motorun yağ pompasının olduğu tarafı açtım , 4 tane plastik dişli var , dişleri aşınmış ve birini yerinden çıkarmış , yani yağ pompası yağı çekiyor ama yukarı pomplamıyorumuş . Yağ karter içine dolduğundan motora bir zarar vermedi , filtreyi filan kontrol ettim herhangi bir metal tozu filan yoktu...

Yağ değişimi yapacak olursanız motorun sol tarafı açarak bu dişlileri kontrol etmenizi öneririm , benim ki 15 seneden sonra aşınma yapmış normaldir , sizde bir kontrol edin derim...

İyi forumlar herkese ...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    97-98-99 arasında fark var mı..almayı düşünyorum hangi sorunnlar beni bekliyor
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    97-98-99 arasında fark var mı..almayı düşünyorum hangi sorunnlar beni bekliyor
    94 - 2000 arası modeller genel itibari ile aynı , bazılarında hararet göstergesi bazılarında saat koymuşlar konsola . Herşeyi ile aynı sayılır.
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Sayın F650 sahipleri. Motosikletinize Metzeler Tourance lastikler, MT özel %10 indirimli. KARGO ÜCRETSİZ.

ANES MOTOR BEŞİKTAŞ ŞUBESİ
    0212 216 20 16
    0554 880 05 75

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    bu fiyatı 6.5 7 arası olanlar a bakıyorum 98 den aşağı bakmak istemiyorum bana elimde hurda kalacak gibime geliyor.lafın gelişi yani yoksa R25 vardı
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fiyatı 6.5 7 arası olanlar a bakıyorum 98 den aşağı bakmak istemiyorum bana elimde hurda kalacak gibime geliyor.lafın gelişi yani yoksa R25 vardı
    daha önce yazmıştım bu motorlarda sahipleri belirleyici olur temizlik konusunda , onun dışında yaş çok mühim değil . Umarım gönlünce bir motor bulabilirsin.

Yalnız en kötüsünü düşünsek ve motor kısmının zarar gördüğünü varsaysak bile tamamen orjinal parçalarla 1.5 milyara yeni bir motor oluşturursun ve sanki yeni rodaj yapıyormuşçasına kullanırsın. önünde bir 100 binleri daha devirecek bir motorun olur. Yurtdışı orjinal parçaları çok uygun fiyatlara bulmak kolay , sana toplamak veya toparlıcak birilerini bulmak kalıyor ...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)