Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021

BMW F650 (1994-2000 arası) paylaşımları

Leoncino
    Motosiklet Online
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    Teşekkürler hocam.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, buralar biraz ölü ama belki canlandırabiliriz.

Dün itibariyle 1997 model BMW F650 sahibiyim. Motoru Kayseri'den alıp İzmir'e sürdüm, aldığım gün 900km yapmış oldum. Neredeyse sürekli 130-150 arası geldim, 5.8lt/100km yaktırabilmişim. Şehir içi veya şehir dışı düşük devirde tüketim ne olacak merakla bekliyorum.

Sorunlarım;
    - Yola çıkmadan önce motorun sahibinin ustası motorun yağını tamamlarken fazla koymuş, silindir contası terleme-kaçırma arası yağ sızdırıyor.
    - Sele altındaki radyatör suyu haznesi biraz biraz akıtıyor bir yerden, henüz bakma şansım olmadı ama yola çıkmadan önce ve yolculuk bittikten sonraki seviyeyi biliyorum, korkutacak bir şey yok, tamir etmek lazım.
    - Yolda stop lambasını düşürmüşüm. :D Tek yerde buldum o da 120 lira, sanırım mecburen alacağım.
    İyi günlerde kullanın , tecrübelerinizi yazarsanız memnun oluruz.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günlerde kullanın , tecrübelerinizi yazarsanız memnun oluruz.
    Selamlar hocam,
    2.000km kadar oldu; şehir içi-şehir dışı, agresif-sakin karışık kullanımda 5.5-6.5lt/100km bir yakıt tüketimim var. 650cc, tek silindir olayı zaten tork ama yine de her kullanışımda gaz açtığım an hayran kalıyorum.

Özellikle merak ettiğiniz bir şey varsa cevaplayayım.
    mgora bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Forumda benden başka aktif kullanıcıs yok mu acaba?

Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar hocam,
    2.000km kadar oldu; şehir içi-şehir dışı, agresif-sakin karışık kullanımda 5.5-6.5lt/100km bir yakıt tüketimim var. 650cc, tek silindir olayı zaten tork ama yine de her kullanışımda gaz açtığım an hayran kalıyorum.

Özellikle merak ettiğiniz bir şey varsa cevaplayayım.
    Soğutma suyu işini nasıl çözdün hocam nasıl yapıyorsun direk hazır karışık olanmı daha iyi yoksa kendimiz mi hazırlayalım bende yeni 2005 sahibiyim de yaz a girişte değişmeyi düşünüyorum hazır 40₺/1lt su var motor için özel diyor sadece koyuyor musun öyle mi yapsam yoksa castrol filan antifiriz alıp %50–60 a %50-40 su mu yapsam

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğutma suyu işini nasıl çözdün hocam nasıl yapıyorsun direk hazır karışık olanmı daha iyi yoksa kendimiz mi hazırlayalım bende yeni 2005 sahibiyim de yaz a girişte değişmeyi düşünüyorum hazır 40₺/1lt su var motor için özel diyor sadece koyuyor musun öyle mi yapsam yoksa castrol filan antifiriz alıp %50–60 a %50-40 su mu yapsam
    Selamlar; ben de birkaç hafta içinde tüm sıvı değişimlerini yapacağım, çok bilgi sahibi değilim ama sadece benimki biraz daha eski olduğu için özellikle organik koymamı önermişlerdi o kadar, onun dışında saf suyu koyup gerisine çok takılmıyorum.

F650 serisi için şöyle muhteşem bir kaynak var bu arada; http://faq.f650.com/main.html

Leoncino
    Daelim Motosiklet
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)