Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

BMW F650 (1994-2000 arası) paylaşımları

Motovento
    REKLAM ALANI
    rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    http://www.motobins.co.uk/bmw-parts....del=F%20Series , INSTRUMENTS kısmında var , e-bay da vardır araştırmak lazım...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Arkadaşlar çok sevdiğim motorumu satmış bulunmaktayım . Şimdi şimdi satmasamıydım düşüncesi oturdu iyice içime ...

Hayırlısı diyelim , ileride tekrar bmw ile yolumuz kesişir sanırım...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Huckle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik yok
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok sevdiğim motorumu satmış bulunmaktayım . Şimdi şimdi satmasamıydım düşüncesi oturdu iyice içime ...

Hayırlısı diyelim , ileride tekrar bmw ile yolumuz kesişir sanırım...
    Hayırlısı olsun dostum. Bu başlık altında verdiğin tüm cevaplardan yola çıkarak Bmw'siz kalamayacağın açık

mavi prens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 teker
    merhaba arkadaşlar,yazdıklarınızın hepsini olmasada yarısından fazlasını okudum,zaten 12 sayfa tutmuş kimse pek ugramıyor sanırım....

ikinci motorum mct chopper'ımı büyütme istegi uyandı içimde ama nasıl birşey aradıgımıda bilmiyordum açıkçası.hem görünüş hem tarzı beni tatmin edecek bir motor düşünüyordum derkenn görevdeyken bizim motorize (yunuslar ) arkadaşların motorlarına yanaşıp duruyordum nasıl bişiler vs diye.varadero degilde beni bmw daha çok çekiyordu nede olsa çocukluktan kalma bmw tutkum vardı. bi ara f650'nin üstüne bindim şöyle bi bakim nasılmış diye dedim ve beni nasıl etkiledi anlatamam.sadece üstüne oturmakla bu kadar etkilendim siz düşünün oturma pozisyonu gayet rahat ve güven verici derken dayanamayıp anahtarı istedim 'sürmemek şartıyla' kontaga bastıgımda o cigerden gelen bögürtü beni yedi bitirdi mest oldum gösterge paneli zaten hoş,ekranlı vs hoşuma gidiyodu...o bögürtüsü hala içimde yaw nasıl canım çekiyo anlatamam içimde kaldı bi binemedim yahu )) maddi durum olsa bi enduro alıcam ama 2000 tl'lik chopper'dan sonra şu sıralar durum pekte müsait degil.çin min buna benzer enduro olsa uygun alırdım yani ) 4500 en düşük fiyatı...neyse eski meski ama çok hoş motor bence.
    Asfalta yakın olmayı seviyorum hatta eğilip öpesim geliyor

Motosikleti
    Bmw F650
    Herkese Merhabalar; 97-99 model arası F650 almak istiyorum. Km olarak 60.000 & 80.000 arası fiyat olarak 5.000 & 6.000 arası extraları mevcut alınır mı tavsiye edermisin ve istanbuldan ikamet etmekteyim şehirdışından alabilirim antalya'dan beğendiğim bir motor var 700km yolda bana sıkıntı çıkarabilirmi?

Cevaplarınız için teşekkürler

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB

Aküleri söktüm ve 2011 bahar bakımlarını yaptım.
    Suları tamamlandı, şarjları yenilendi.
    Zıpkın gibiler ve sezona hazırlar.

Fıstıkın ilanı da güncellendi. >>> http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41798362/detay

(Başlığa biraz hareket gelsin yahu.)
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Selamlar arkadaslar, 98 model lacivert bir f650 ST sahibiyim bir aydir.. kafama takilan bir kac soru var onlari sormak istiyorum...

Birincisi, bu konjektoru sele altindan almazsak cok sorun acar mi basimiza. Benim makinanin konjektoru orjinal, makina 99.000`de ve hala sela altinda duruyor.

Bir diger konu, fren diskleri hala orjinal diskleri oldugu icin bayagi bir incelmis. Su anda pek bir skinti yaratmiyorlar ama, degistirmek istiyorum yaz gelirken. Balatalarla beraber degistirecegim ama disk fiyatlari cok yuksek geldi. En azindan benim baktiklarim beni asiyor. Fren disklerini biraz makul fiyatlarla, guvenligimi de tehlikeye atmadan nasil halledebilirim acaba?

son olarak ise, makinanin bir top case`i var. Ben buna yan canta da alacagim ancak fiyatlar gene en buyuk kriter. Hard Case olan yan cantalar icin takmam gereken baglama aparati canta fiyatina neredeyse. Acaba bu koltuk altindan askilari gecirilen KAPPA cantalarin kullanimi nasildir? onlar icin de yine bir baglanti demiri takmaya gerek var midir? F650 sahibi arkadaslar kullandiklari cantalar hakkinda bilgiler verebilirse cok sevinirim.

Saygilar, sevgiler.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    excavatus hayırlı olsun motorun , güzel bir tercih yapmışsın .

Konjektör'ü kafana takma , bende uzun süre koltuk altındayken kullandım hiçbir sorun yaşamadım , eğer sorun yaşarsan o zaman düşünürsün öyle bir değişikliği . Çok fazla bir para değil zaten ...

Sadece diskler değil , yedek parçaların tümü için yurtdışı'nı tavsiye ederim , ebay , motobins ...vs gibi siteler mevcut . Yalnız disk ve balata konusu mühim , bu konularda şansını denemeni önermem , en kaliteli malzemeyi baz alarak fiyatlara bakarsın umarım .

Yan çanta konusunda bez çantalar için demir'e filan gerek yok , oldukça kullanışlı ve fiyatları uygun oluyor.

Tekrar hayırlı olsun , burdan cevaplamayı atladığımız sorular olursa özel mesaj yoluyla da sorularını elimden geldiğince severek cevaplarım ...

İyi akşamlar.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    excavatus hayırlı olsun motorun , güzel bir tercih yapmışsın .

Konjektör'ü kafana takma , bende uzun süre koltuk altındayken kullandım hiçbir sorun yaşamadım , eğer sorun yaşarsan o zaman düşünürsün öyle bir değişikliği . Çok fazla bir para değil zaten ...

Sadece diskler değil , yedek parçaların tümü için yurtdışı'nı tavsiye ederim , ebay , motobins ...vs gibi siteler mevcut . Yalnız disk ve balata konusu mühim , bu konularda şansını denemeni önermem , en kaliteli malzemeyi baz alarak fiyatlara bakarsın umarım .

Yan çanta konusunda bez çantalar için demir'e filan gerek yok , oldukça kullanışlı ve fiyatları uygun oluyor.

Tekrar hayırlı olsun , burdan cevaplamayı atladığımız sorular olursa özel mesaj yoluyla da sorularını elimden geldiğince severek cevaplarım ...

İyi akşamlar.
    Hocam tesekkur ederim verdigin bilgiler icin.
    Sunu sormak isterim, Bez canta kullaniyor musun? veya kullandin mi? marka model soracagim o yuzden

Disk konusunda da zaten pek ucuza kacasim yok.. ama pahalisi da bu aralar asiyo beni. Bu diskler ne kadar daha gider onu bir turlu soyleyebilen olmadi bana..

soyle diyeyim, dedigim gibi diskler 0 makina uzerinde gelen diskler, su anda balatalarin temas yuzeyi, diskin orjinal yuzeyinden 3mm kadar asagida..

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Bende orjinal yan çantalar vardı , ama olmasaydı bez çantalara yönelirdim . Tabi senin kullanım amacın önemli burda ...

Disklerde sorun olmaya başlarsa zaten frenajda hisettiricektir , belli bir süre vermek zor , biraz sana kalıyor . Yenisi herzaman iyidir tabi ...

Yinede ayrıntılara takılmadan keyif sürme taraftarıyım , sorunlar gelmeden kendini hisettiriyor zaten , yeter ki motoru iyi tanıdığımızdan emin olalım...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Saolasin...
    Dedigin gibi kendini hissettiriyor sorunlar..

Bakalim, canta konusunda riske giricem, alicam bi bez canta kappa. Olmazsa sahibinden de satariz.. sonrasina bakariz..

Frenler konusunda da, biraz sorun vardi, borusan`da, fren hidroligi degisti ilk bakimi sirasinda. Simdi canavar. Accik dokunuyosun.. miss.. herhangi bi sorun yok.. sadece egilip bakinca ve dokununca.. "ANAMM!! bitmis lan diskler" gibi bi tepki veriyo insan.. o kadar incelince.. ) balatalar da eski, onlari da degistireyim once.. disklere sonra bakariz..

daha teker istiyo motor.. off of.. canta, teker, frenler..

Arkadaşlar, F650'nin benzin deposu yanlara doğru tombul duruyor ve ön sinyaller de hayli çıkıntılı, motor yatarsa hemen sinyaller kırılır ve depo ezilir gibi bir hissiyat oluştu bende, bu konuda ne söylersiniz?

Alıntı DusenAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, F650'nin benzin deposu yanlara doğru tombul duruyor ve ön sinyaller de hayli çıkıntılı, motor yatarsa hemen sinyaller kırılır ve depo ezilir gibi bir hissiyat oluştu bende, bu konuda ne söylersiniz?
    hocam motor koruma demiri motoru korurken aynı zamanda depo için de belli bir seviye farkı oluşturduğu için ezilmeleri engeller diye düşünüyorum.
    Sinyal için tasa etme, Bw's nin sinyali 5 tl.

@excavatus
    ben geçen yıl motorun dışında duran konjektörün arızası sonrası malum sanel konjektörü aldım, sele içine taktırdım. şimdilik sorunsuz. umarım yazın da sorun çıkarmaz.
    uzun yol için bir tane de yedek alırım yanıma.
    ayrıca çanta dert değil de sen bir an önce lastik ve fren eksiklerini tamamla derim naçizane...

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Yatsın diye yapılmadığı kesin , kırılması muhtemel ...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı malina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca çanta dert değil de sen bir an önce lastik ve fren eksiklerini tamamla derim naçizane...
    Vallahi son aldığım bilgilere ve bilirkişi raporlarına göre uzun yola çıkmadığım sürece (2000+ km) bu lastikler bu sezonu çıkartabilecek durumdaymış. Ramazan bayramına kadar vaktim var yani.

Fren konusunda da, bakcaz bakalım.. of masraf.. )

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Bilirkişi'nin kim olduğu merak ettim doğrusu , uzun yola gidemeyen lastik şehiriçi nasıl kullanılabiliyor anlıyamadım ...

Yol tutuşu her zaman önemli , belki iyi niyetle şehiriçi bişey olmaz denilebilir ama fren ve lastiklere yapılan masraf masraftan sayılmaz , zaruri ihtiyaçtır bunlar ...

Yine de tekerinizin düz basmasını dilerim...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Sooole diyem... tekerleklerde goruntu itibariyle hic bi sorun yok.. hatta tahminen 2k-3k yol yapmislar en fazla..

ancak tekerlekler 2007 imalati.. o yuzden.. sehir ici, kisa mesafelerde, dusuk hizlarda, cok da buyuk problem cikarmazlar diye dusunulmekte.. ancak uzun yolda.. dikkat seviyesinin daha dusuk oldugu, hizin daha yuksek oldugu uzun yolculuklarda, riske girmemek gerekebilir.. 4 yas bir teker icin fazla dediler bana..

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar, 98 model lacivert bir f650 ST sahibiyim bir aydir.. kafama takilan bir kac soru var onlari sormak istiyorum...

Birincisi, bu konjektoru sele altindan almazsak cok sorun acar mi basimiza. Benim makinanin konjektoru orjinal, makina 99.000`de ve hala sela altinda duruyor.

Bir diger konu, fren diskleri hala orjinal diskleri oldugu icin bayagi bir incelmis. Su anda pek bir skinti yaratmiyorlar ama, degistirmek istiyorum yaz gelirken. Balatalarla beraber degistirecegim ama disk fiyatlari cok yuksek geldi. En azindan benim baktiklarim beni asiyor. Fren disklerini biraz makul fiyatlarla, guvenligimi de tehlikeye atmadan nasil halledebilirim acaba?

son olarak ise, makinanin bir top case`i var. Ben buna yan canta da alacagim ancak fiyatlar gene en buyuk kriter. Hard Case olan yan cantalar icin takmam gereken baglama aparati canta fiyatina neredeyse. Acaba bu koltuk altindan askilari gecirilen KAPPA cantalarin kullanimi nasildir? onlar icin de yine bir baglanti demiri takmaya gerek var midir? F650 sahibi arkadaslar kullandiklari cantalar hakkinda bilgiler verebilirse cok sevinirim.

Saygilar, sevgiler.
    yan çantaları ikinci el almakla birlikte touratechden de alabilirsiniz türkiye dist. türkiyede var görmek isterseniz

bunlar yan çantalar

http://www.touratech.com/shops/001/i...04a299bd993355

bunlar da demirleri ;

http://www.touratech.com/shops/001/i...04a299bd993355
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Bmw F650
    Herkese Merhaba arkadaşlar,
    3 gün önce Bmw F650 sahibi oldum ve gerçekten kalitesini gücünü yolda gösteriyor. Sizden bir isteğim olucak. Arka lastiğin arkasında bulunan plastiği nereden temin edebilirim. Resimde kırmızı ile çizdiğim parça..

Uploaded with ImageShack.us

Yatsın diye yapılmadığı kesin , kırılması muhtemel ...
    Evet ama sonuçta bunlar kendi başına ayakta duramayan aletler ve ustalık düzeyine bakmaksızın dalgınlık vb. çeşitli nedenlerle yan yatabiliyorlar. Sinyaller sorun değil ama basit bir yatmada depo eziliyorsa can sıkıcı olur. (Almayı düşünüyorum da ondan araştırıyorum.)

Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sooole diyem... tekerleklerde goruntu itibariyle hic bi sorun yok.. hatta tahminen 2k-3k yol yapmislar en fazla..
    ancak tekerlekler 2007 imalati.. o yuzden.. sehir ici, kisa mesafelerde, dusuk hizlarda, cok da buyuk problem cikarmazlar diye dusunulmekte.. ancak uzun yolda.. dikkat seviyesinin daha dusuk oldugu, hizin daha yuksek oldugu uzun yolculuklarda, riske girmemek gerekebilir.. 4 yas bir teker icin fazla dediler bana..
    Altı üstü 200 cc'lik bir motosikletim var. 2006 model bu motosiklet birkaç yıl boyunca çok az kullanıldığı için, 2010 yılı itibarıyla lastikleri yeni gibi görünüyordu ama sertleştiği için kuru asfaltta bile kaymaya eğilimi gösterdikleri için değiştirdim. İnanın yol tutuşu ve frenlemesi çok değişti, ki aldığım yeni lastikler de ucuz lastikler. Bütçenizi çok zorlamayacaksa değiştirin derim. Mümkünse kaliteli lastiklerle...

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)