Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sehir ici kullanim icin tavsiyeniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Herkese merhaba,

Bu yaz ben de butceme uygun bir motor almak istiyorum. Forumu epey bir inceleyip biraz fikir sahibi oldum.

Oncelikle yeni bir surucu oldugumdan 125 cc ile baslamak uygun gozukuyor. Ancak gereksinimlerime uygun olan modeli secmek konusunda teredutlerim var.

Beni asagidaki konularla ilgili aydinlatip model tavsiyesi verebilirseniz sevinirim:

1. fiyat araligi 3000-5000 arasinda olmali. taksitle sifir bir motor almak istiyorum.
    2. istanbul ortakoyde oturuyorum, isyerim maslakta. dolayisiyla yaz kis ise gidip gelirken gunluk kullanmak istiyorum.
    3. motoru kapali garajda tutmak gibi bir luksum yok. arka bahcede ancak yagmurdan koruyabilecegim bir balkon alti var. dolayisiyla cbr 125 gibi bisey alirsam parcalari zarar gorebilir. scooter mi tercih etmeliyim ?
    4. bu fiyat araliginda yamaha veya honda gibi bir scooter almak zor gozukuyor. diger model tavsiyeleriniz neler ?

Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle , MT ailesine hoşgeldin.

Açıklamaların sana yardımcı olmamızda faydalı olacaktır. Teşekkürler...
    Her ne kadar başlangıç motoru olsada yine de vitesli motor tercih etmen senin açından avantaj sağlar! ve sana tavsiyem ; mutlaka japon markalarını tercih et.

Verdiğin fiyat aralıklarına uygun olarak ;

Yamaha YBR 125 : http://www.motosiklet.net/forum/moto...ha-ybr125.html
    Honda CBF 150 : http://www.motosiklet.net/forum/moto...da-cbf150.html

şimdilik aklımda bunlar var...

Not 1 : Motorunu ; tahta bir platform üzerinde park et ve brandayla üstünü kapatmayı unutma.
    Ayrıca dışarda bulunan motor için ekstra güvenlik önlemi al. (Disk kilidi, zincir, vs vs)

Not 2 : CBR 125 dayanıklı bir motordur. Parçaların zarar görmesi ihtimali oldukça düşüktür.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yazdıklaına göre sana en uygun görünen modeller Yamaha YBR125 (~3500 ytl), Honda CBF150 (~4200 ytl) ve Honda CBR125R (~5200 ytl). O fiyata Honda'nın ve Yamaha'nın küçük cc scooterları da vardı galiba, ama yeterince bilgim yok, konuya hakim arkadaşlar cevap verir. Taksitli satış için satıcılarla görüşmen daha iyi olur, bazı firmalar kampanyalarında 1500 peşin gerisi 12 ay %0 faiz gibi seçenekler sunuyor.

Motosikleti
    beklemede
    yaa bu msjın bu topıcte ne işi var???
    lütfen biraz daha dikkatli olalım arkadaşlarım...
    dostum sana tavsıyem guzel bı schoteer al...
    iyi günler...
    BiRi TeKNoLoJiYi DuRDuRSuN..!

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    günlük kullanacagin motoru hic teredüt etmeden sokaga koyabilirsin. biraz yagmur veya kardan birseycik olmaz. yani scooter veya ufak bir motosiklet fark etmez, hangisi daha cok hosuna gidiyorsa onu al.

ankara'li oldugumdan istanbul'u iyi bildigimi söyleyemem ama ortaköy maslak az yol degil diye hatirliyorum. kisin cok zevksiz olacaktir diye düsünüyorum...

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence scoter almalısın ama iyice arastırmadan karar verme bence

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cbr ın parcalarının dayanıklılıgı konusunda suphe olmasın benım canavarım bı yıldır kapalı garaj yuzu cok az gordu..bı sorunu yok..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Alıntı protesto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Bu yaz ben de butceme uygun bir motor almak istiyorum. Forumu epey bir inceleyip biraz fikir sahibi oldum.

Oncelikle yeni bir surucu oldugumdan 125 cc ile baslamak uygun gozukuyor. Ancak gereksinimlerime uygun olan modeli secmek konusunda teredutlerim var.

Beni asagidaki konularla ilgili aydinlatip model tavsiyesi verebilirseniz sevinirim:

1. fiyat araligi 3000-5000 arasinda olmali. taksitle sifir bir motor almak istiyorum.
    2. istanbul ortakoyde oturuyorum, isyerim maslakta. dolayisiyla yaz kis ise gidip gelirken gunluk kullanmak istiyorum.
    3. motoru kapali garajda tutmak gibi bir luksum yok. arka bahcede ancak yagmurdan koruyabilecegim bir balkon alti var. dolayisiyla cbr 125 gibi bisey alirsam parcalari zarar gorebilir. scooter mi tercih etmeliyim ?
    4. bu fiyat araliginda yamaha veya honda gibi bir scooter almak zor gozukuyor. diger model tavsiyeleriniz neler ?

Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler.
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle , MT ailesine hoşgeldin.

Açıklamaların sana yardımcı olmamızda faydalı olacaktır. Teşekkürler...
    Her ne kadar başlangıç motoru olsada yine de vitesli motor tercih etmen senin açından avantaj sağlar! ve sana tavsiyem ; mutlaka japon markalarını tercih et.

Verdiğin fiyat aralıklarına uygun olarak ;

Yamaha YBR 125 : http://www.motosiklet.net/forum/moto...ha-ybr125.html
    Honda CBF 150 : http://www.motosiklet.net/forum/moto...da-cbf150.html

şimdilik aklımda bunlar var...

Not 1 : Motorunu ; tahta bir platform üzerinde park et ve brandayla üstünü kapatmayı unutma.
    Ayrıca dışarda bulunan motor için ekstra güvenlik önlemi al. (Disk kilidi, zincir, vs vs)

Not 2 : CBR 125 dayanıklı bir motordur. Parçaların zarar görmesi ihtimali oldukça düşüktür.
    Yanlis yazmisim, CBR yerine CBF yazacaktim.

Dedigin gibi fiyat araligina uygun modeller bunlar aslinda. Ama bu tip bir motorla Scooter arasinda temel farklar nelerdir ? Neye gore bir tercip yapmaliyim ? Scooterin kasasi oldugundan parcalarin paslanma ihtimali daha az diye dusunmustum, yaniliyor muyum ?

Guevenlik ve tente olayini ayarlayabilirim sanirim, ama tahta platform ne icin ?

Herkese yorumlari icin cok tesekkur ederim.

Arkadaşlara katılmaktayım. Japon malları öncelikli tercihin olmalı. Ancak hesaplı olsun dersen çin mallarından almayı düşünürsen kendi motorumu tavsiye ederim. bende işten eve evden işe giderim ara sırada gezilere. Çinliler arasında en sağlan modellerdir. Göze hitap etmeside cabası tabiki

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklaına göre sana en uygun görünen modeller Yamaha YBR125 (~3500 ytl), Honda CBF150 (~4200 ytl) ve Honda CBR125R (~5200 ytl). O fiyata Honda'nın ve Yamaha'nın küçük cc scooterları da vardı galiba, ama yeterince bilgim yok, konuya hakim arkadaşlar cevap verir. Taksitli satış için satıcılarla görüşmen daha iyi olur, bazı firmalar kampanyalarında 1500 peşin gerisi 12 ay %0 faiz gibi seçenekler sunuyor.
    Honda CBF150 nin fiyatı artık 3.640 ytl oldu.yukarıdaki fiyat eski fiyat.
    ayrıca gerek ekonomikliği, gerek parçalarının çok ucuz oluşu ve gerekse sorunsuzluğundan dolayı cbf150 yi şiddetle tavsiye ederim.
    büyüklük olarak da en kaslı duran motosiklet gene cbf 150 dir...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Alıntı protesto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlis yazmisim, CBR yerine CBF yazacaktim.

Dedigin gibi fiyat araligina uygun modeller bunlar aslinda. Ama bu tip bir motorla Scooter arasinda temel farklar nelerdir ? Neye gore bir tercip yapmaliyim ? Scooterin kasasi oldugundan parcalarin paslanma ihtimali daha az diye dusunmustum, yaniliyor muyum ?

Guevenlik ve tente olayini ayarlayabilirim sanirim, ama tahta platform ne icin ?

Herkese yorumlari icin cok tesekkur ederim.

Motosikletlerdeki parçalar , paslanmaz madde ile kaplanmıştır. Paslanma konusunda hiç korkun olmasın. Zaten sürekli kullanacağın için hiç tereddüt etme...

Lastikler soğuk zeminde (rutubet vs) beklediği zaman , ömürleri kısalır ve hava basınçları düşer.

---

Scooter ile bu tip motorların arasında oldukça fark vardır.
    Sitede biraz araştırma yaparsan istediğin bilgileri bulursun...

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    cbr 125 veya ybr 125 almanızı tavsiye ederim.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikletlerdeki parçalar , paslanmaz madde ile kaplanmıştır. Paslanma konusunda hiç korkun olmasın. Zaten sürekli kullanacağın için hiç tereddüt etme...

Lastikler soğuk zeminde (rutubet vs) beklediği zaman , ömürleri kısalır ve hava basınçları düşer.

---

Scooter ile bu tip motorların arasında oldukça fark vardır.
    Sitede biraz araştırma yaparsan istediğin bilgileri bulursun...
    Evet temel fark vites anladigim kadariyla. Acikcasini soylemek gerekirse biraz bu fiyat araliginda daha iyi bir japon alamayacagim icin de Scooter ve CBF arasinda gidip geliyorum. Scooter CBF'e veya YBR'e gore daha estetik geliyor.

Tabiki scooter estetik olarak güzel.
    Fakat performans ve kullanışlılık açısından CBF veya YBR daha mantıklı.

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    fiyatini bilmiyorum ama honda dylan tavsiye ederim, sehir icinde vitesli motor trafikte bikkinlik getirebiliyor
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    tabiki scooter alacaksın

yaşadığın memleket dağlık taşlıksa vitesli değilse otomatik alcaksın

mesela honda beat güzel bizde var (otomatik)
    mesela yamaha ybr honda cbf150 (vitesli)

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Hoşgeldin arkadaş,
    Benim Şiddetle tavsiyem Honda Dylan dır
    Çok üstelediler, hatta alma dediler beygiri yüksek diye. Uzun süre kullanabileceğin çok tatmin edici bir motor
    Vazgeçemeyeceğinden eminim.
    Ne isitiyorsan, ne seviyorsan gönlüne göre versin
    Poturdak

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Benim size tavsiyem 3-5 arası kadar ödeme bütçesine sahip iseniz REGAL RAPTOr marka motosikleti tavsiye ederim. Motosiklet fazla yüksek olmadığı için özellikle yeni başliyan kişilerin daha rahat hakimiyet sağlayabileceği biçimde.Sonrasi çift silindirli ve gayet modren. Üçüncüsü görüntüsü güzel.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    bence bir honda bayiğine gidin ve sırasıyla;
    honda cbf 150 vitesli
    honda dylan 150 ve scooter
    honda beat 100cc scooter motorlarını bir inceleyin.

Benim tavsiyem vitesli motor almanızdan yana.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Tesekkurler cevaplariniz icin. Buyuk ihtimal Honda Dylan alacagim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)