Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tozlukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Orta sehpa ayağını bende söktüm, yan ayak oldukça başarılı hiçbir sıkıntı yaşamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    istanbul caracalcılarıyla bir toplaşsak bir ara...??

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    orta ayak değil başka birşeydi de, 800 bakımına götürdüm orda halledildi mevzu, rodajım bitti 1200 km civarlarındayım iki kişi biniyoruz, yokuşlarda kalkışı güzel. umarım sorun cıkarmaz.

bence orta ayağı sökmeyin, bakımlarda vs. işe yarıyor, servise gidemeyceğiniz arızi bir durum olduğunda orta ayağı kullanırsınız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:45 ----------

arkadaşlar caracal için üretilen armode çantaları takan arkadaşlar artçılarını naısl rahat ettiriyorlar zira ayaklıklar iptal gibi birşey oluyor ve uzun süre topuk basarak gitmeleri de konforü düşürüyor.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar caracal için üretilen armode çantaları takan arkadaşlar artçılarını naısl rahat ettiriyorlar zira ayaklıklar iptal gibi birşey oluyor ve uzun süre topuk basarak gitmeleri de konforü düşürüyor.
    benim çekincem senin başına gelmiş usta...
    ben sürekli artçıyla kullanıyorum ...dedim bu çantaları takarsam ayaklarını nereye uzatacak...erteleyip duruyordum...sanırm hepten rafa kaldırmalı..

birde o çantaları takmasıda sökmeside bir dert....böyle oluncada teker bakımı ve jant temizliiği baya bir uğraştıracak ...en iyisi takmamak galiba...

bu arada benim devir saati kafasına göre bir çalışıyo ...bir çalışmıyo...:D

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    devir saati çok sık arıza yapan bir parçaymış yetkili servis söyledi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motor 10000 km de daha devir saati ile sıkıntı yaşamadım.

tek sıkıntım gaz teli kopup duruyor. deli ediyor beni.
    birde benim ön amortisör yağ keçesi patladı. www.kuralkan.net sitesinde yağ keçesi satışı yoktu.
    bende www.sikayetvar.com adresinde şikayet ettim. sonra keçe satışını koymuşlar kuralkan.net e
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    dostum peki gaz teli kopunca kendin mi değişiyorsun? naısl tedarik ediyorsun anlatır mısın.

ilk koptuğunda yedek parça yayisinden aldım. adamlar bana 11 tl fiyat çektiler sonra hadi 10 tl ye verelim dediler. neyse o zaman bayden aldım. aldım derken ellerinde yoktu getirttiler.
    sonrakin de www.kuralkan.net sitesinden kendim sipariş verdim
    ordaki fiyatı kdv dahil 6,46 tl. ama +10 tl de kargo ücreti ödüyorsun. tani 16,46 tl ye gelmiş oluyor.
    ikinci sefefer koptuğumda 2 gaz teli birde debriyaj teli sipariş vermiştim. kargo dahil hepsi 30 tl e geldi. yalnız sistemin bi salaklığı var. adresine göndermiyorlar. sen bi tane kanuni bayi seçiyorsun oraya gönderiorlar. sonra gidip kargonu ordan alıyorsun.
    tabiki kendim değiştiriyom. bide bi gaz teli değiştirmeye para mı verecem
    zaten çok basit bişey. sende kendin rahatlıkla tek başına değiştire bilirsin.
    gaz verdiğpin elciği sök. eskisinı ordan çıkart. yenisini tak. zaten gaz telinin ucunda kurşun var. yani elcikte de yeri var cup diye oturuyor. özel bişey yapman gerekmiyor.
    alk kısımda gaz teli ikiye ayrılıyor. benzin pompasında iki tane girişi var yani. bir tanesi görünen kısım gazı verdiğin zaman yarım dağre şeklinde siyah plastikten şey var o yukarı kalkıyor. diğeri de benzin pompasının üstünden içeri giriyor.
    yalnız orda dikkat etmen gereken bi nokta var.
    şimdi üst kısımda telin girdiği yerde bi kapak var onu söktüğün zaman gaz telinin bağlı olduğu bir tane içi boş silindir şeklinde siyah renkte bir metal parçasına bağlı. ucunda da iğne gibi bir şey var.. gaz teli ile silindir metal arasında da kocoman yay var. eski gaz telini çıkardıktan sonra yenisini taktıktan sonra arasına da yayını koyarak benzin pompası içine yerleştiirken dikkat etmen bi nokta var. silindir şeklindeki metalin iki kısmı 3 mm kadar kesik. bir kısmı daha uzun bir kısmı daha kısa.
    şimdi o silindir şeklindeki metali yerleştirirken benzin pompasına içine tam girmesi gerekiyor. o dediğim 33 mm kadar kesikler benzin pompası içinde uvası var oraya oturmasını sağlıyor. eğer biri kısa diğeri daha uzun. ona dikkat edecen. aslında tam oturmuş zannede bilirsin. sonra kapadıktan sonra motoru çalıştırdın zaman gaz vermesen bile motor sanki son gazdaymış gibi çalışmaya başlıyor. onun sebebi aslında yuvasına tam oturttmamışın demek. yani o 3mm kadar olan kesikleri yanlış yerleştirmişin demek tam tersi çevirdin zman sende görecen benzin pompasının içine kadar cup diye giriyor.
    tek dikakt etmen nokta orası. onun dışında çok basit.
    biraz karışık anlattım sanırım kusura bakma.
    ufak tefek şeyler için servise gitmeye değmez. ha garantisi vardır o zaman gidecen tabi para mı virecen bide parçaya
    kolay gelsin
    tuncay

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    geçen bakımda sordum eleman da biz bile zor dğeiştiriyoruz dedi ayak yapıyor gibime geldi, debriyaj ve gaz teli önemli birisindne görerek öğrenip yanında yedek taşımada fayda var gibi, teşekkürler dostum.

bu arada plakayı nasıl takıyorsunuz arkadaşlar, benim geçen gün düşmüş ve gruptaki arkadaşlar getirdi, nasıl bir yol izliyorsunuz titreşimsiz takmak için, ufak plaka yaptıran var mı ya da?

Ben o serviscinin taa.. Ya adam ayak yapmis ya. Ya motordan anlamiyo ya da milleti kaziklamak istiyo. Bi gaz telini degistirmek 5 dakka bilemedin 10 dakika sursun. Debriyaj telini de kendim degistirdim, ki ben motordan anlayan biri degilim. Caracalla motor surmeyi ogrendim...
    Benim plaka da vidalarin oldugu yerden kirildi.
    Simdi arkasina bi tane sac kestim. Bi plaka kadar. Plakanin rakamlari 875, 8 rskaminin icine ve 5 rakaminin icine birer delik actim. Ordan da saci vidaladim. Sana tavsiyem butun vidalarin somonlarin arasna lastik conta koy. Boylece titresimden daha az etkileniyor plaka. Plakanin arkasina koyacagin sacin malzemesine dikkat et. Sert dayanikli olsun. Ama agir olmasim. Agir olursa bu sefer de motor cukurlara girdigi zaman yollar da bozuk zaten sallanmaktan plakana bisey olmaz da plakanin tutuldugu camurluk kirilir. Sahsen basima geldi

Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Debriyaj ve gaz telleri çok önemli nüans sık değiştirmekte fayda var bana göre..
    Ben tabelacıya ucuz bir meblaya reflektörlü app plaka yaptırdım daha ufak çalınma ve düşmeye karşı tedbir vs..
    Tabiki polisin durdurup sorma ve ceza kesme hakkı var. Şuana kadar başıma gelmedi umarım gelmez de =)
    Fotoğraf ekliyorum fikir sahibi olabilirsiniz.

plaka güzel olmuş. motora yakışmış
    benim de aklıma geldi arkdaşlarım da hep diyorlar bi reklamcıya git ufak plaka yaptır. ama senin de dediğin gibi ceza yüzünden vazgeçtim.
    polisin sağ solu belli olmuyor ki o yüzden tırstım yaptırmdım..

toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KARA KIZ
    herkese merhaba
    bana caracalın bir çift hava kapağı lazım
    ankarada ikamet ediyorum ,nerede bulabilirim ve ortalama fiyatı nedir ?
    yardımcı olursanız çok sevinirim
    şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Merhaba,
    Kuralkan.net sitesinden Caracal'a ait bütün parçaları fiyat bilgilerini görerek sipariş verebilirsiniz.
    Üye olup, kredi kartı ile ürünü satın alıp size en yakın bayi hangisi ise orayı seçmelisiniz.
    Ürün kataloğu/Ürün Ağacı/Yedek Parça Kanuni/Caracal menülerine sıra ile girip kolayca halledebilirsiniz.
    Kolay gelsin.

Motosikleti
    KARA KIZ
    Alıntı tozlukcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Kuralkan.net sitesinden Caracal'a ait bütün parçaları fiyat bilgilerini görerek sipariş verebilirsiniz.
    Üye olup, kredi kartı ile ürünü satın alıp size en yakın bayi hangisi ise orayı seçmelisiniz.
    Ürün kataloğu/Ürün Ağacı/Yedek Parça Kanuni/Caracal menülerine sıra ile girip kolayca halledebilirsiniz.
    Kolay gelsin.
    yardımlarınız için teşekkür ederim ama kuralkan sitesinde bu parça yok
    caracal parçası satan servis varmı acaba ?

Alıntı toprakozz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımlarınız için teşekkür ederim ama kuralkan sitesinde bu parça yok
    caracal parçası satan servis varmı acaba ?
    Dostum kafama takıldı bütün parçalara tek tek bakmaya başlamıştım.
    yedek parça kanuni/caracal/sase ye gel. orda göreceksin.
    DEPO DEKORATIF KAPAGI SAG CARACAL ürün kodu 801073-2520020
    DEPO DEKORATIF KAPAGI SOL CARACAL ürün kodu 801072-2520020
    Fiyatı da teki 40,64 tl. www.kuralkan.net ten sipariş verirsen +10 tl de kargo ödersin.
    sağ ve sol alacaksan 92 tl ye mal olur sana.

Bunlar da Ankara da ki kanuni yedek parça bayilerinin iletişim bilgileri..

10M1884YP CENGIZ KANKAL ANKARA BEYPAZARI 312 7630712

10M0193YP ÖZCAN YÜCE-YAYCILAR BISIKLET ANKARA DIÞKAPI 312 3101843

10M1763YP SIMSEK MOTOR-ISMAIL SIMSEK ANKARA ANKARA 312 2781848

10M1777YP ULUSAN MOTOR EGITIM OTO GIDA SAN. TIC. LTD. STI. ANKARA CANKAYA 312 4401717

10M1822YP YURTÖREN OTOMOTIV BILG. MÜM. ITH. IHR. SAN. VE TIC. LTD. STI. ANKARA CANKAYA 312 2224343

Ayrıca sana bir tavsiye eğer bir ürün gerçekten kuralkan.net te satışı yok ise, www.sikayetvar.com a kuralkan ı şikayet et böyle böyle şu motor için şu yedek parça satışınız yok diye. onlar hemen düzeltiyorlar.
    caracal için ön amortisör için yağ keçesi satışı yoktu. bende şikayet ettim. sonra ürünü sistemlerine eklemişler...
    ama şikayet etmeden önce bütün listeyi kontrol etmeni tavsiye ederim.
    bak senin kapak şase menüsü altında çıktı..
    kolay gelsin

Motosikleti
    KARA KIZ
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kafama takıldı bütün parçalara tek tek bakmaya başlamıştım.
    yedek parça kanuni/caracal/sase ye gel. orda göreceksin.
    DEPO DEKORATIF KAPAGI SAG CARACAL ürün kodu 801073-2520020
    DEPO DEKORATIF KAPAGI SOL CARACAL ürün kodu 801072-2520020
    Fiyatı da teki 40,64 tl. www.kuralkan.net ten sipariş verirsen +10 tl de kargo ödersin.
    sağ ve sol alacaksan 92 tl ye mal olur sana.

Bunlar da Ankara da ki kanuni yedek parça bayilerinin iletişim bilgileri..

10M1884YP CENGIZ KANKAL ANKARA BEYPAZARI 312 7630712

10M0193YP ÖZCAN YÜCE-YAYCILAR BISIKLET ANKARA DIÞKAPI 312 3101843

10M1763YP SIMSEK MOTOR-ISMAIL SIMSEK ANKARA ANKARA 312 2781848

10M1777YP ULUSAN MOTOR EGITIM OTO GIDA SAN. TIC. LTD. STI. ANKARA CANKAYA 312 4401717

10M1822YP YURTÖREN OTOMOTIV BILG. MÜM. ITH. IHR. SAN. VE TIC. LTD. STI. ANKARA CANKAYA 312 2224343

Ayrıca sana bir tavsiye eğer bir ürün gerçekten kuralkan.net te satışı yok ise, www.sikayetvar.com a kuralkan ı şikayet et böyle böyle şu motor için şu yedek parça satışınız yok diye. onlar hemen düzeltiyorlar.
    caracal için ön amortisör için yağ keçesi satışı yoktu. bende şikayet ettim. sonra ürünü sistemlerine eklemişler...
    ama şikayet etmeden önce bütün listeyi kontrol etmeni tavsiye ederim.
    bak senin kapak şase menüsü altında çıktı..
    kolay gelsin
    Tundzhay arkadaşım çok teşekkürler , katologdaki her sekmeye baktım ama şasede olacağı hiç aklıma gelmemişti.
    evet sonunda buldum ama fiyat biraz pahalı geldi iki plastik kapak için 90 tl başka alternatiflere bakacağım ,olmazsa mecbur alacağız.
    yardımların için tekrar teşekkür ederim.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar ön dişli değiştiren var mı? değiştirirsek nasıl bir performansa dğeişimi olur? kalkışta, son hızda, çekişte vs. yazarsanız sevinirim.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    dişliden mi bilmiyorum ama bende sürekli bir zincir sesi sandığım bir ses geliyor ..
    özellikle vites değiştirdikten sonra ...
    sizde de var mı?

birde ön fren sıktığımda bir kanırtma sesi gibi bir ses var...
    sanki diski çiziyormuş tadında ...
    normal gelmedi bana..

Motosikleti
    VT750C Shadow YBR 125
    Ön fren sesini hiç duymadım ancak zincir sesi kaçınılmaz.. Bu konuyu servisle de konuştum.
    Şase üzerine ağırlık binince gevşeme yapar dedi, gerçekten de öyle oluyor. 2 kişi binince hele, koyun çanı gibi =)
    Sadece Caracal'a has bir durum değil tabi bu, arkadaşlarımın çançinçonları da aynı. (İdare edicez)
    Zinciri belli aralıklar ile (örn. haftada 1) gerebilirsin, kompressör yaptıkça da zincir gevşer.
    Tek kişi gezerken de çok zincir sesi geliyorsa baya gevşemiştir zincirin, germen lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler