Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ss Srad 600
    Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim jantlar tubeless için uygun değil o yüzden tubeless almayı düşünmüyorum bir sıkıntı çıkmasın diye.

bizi yere bağlayan şeyin de lastik olduğunu düşününce acaba pirleli mi alsam diyorum.

ne dersiniz?
    bana gore uygun fıyata aldım o zamn 4 5 yere sormustum 180 220 tl arasıydı..lastık alınca 2 tanede krom dubleks sıbobu almalısın.uymuyor dıye bırsey yok ben taktırdım ve memnunum.

arkasdaslar far ampulunu 100w taksat bırsey olurmu (orjinalı 35w)aku bıtermı nasılı olablılr acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar merhaba,

Ben de aranıza bir kaç saat önce katıldım. İlk motosikletim, umarım düzeyli bir ilişkimiz olur. Tavsiyelerinize açığım.

Motosikleti
    caracal 200
    dostum sakın orjinalinden daha yuksek değerli ampul vs takma kablolar ısınır erir yada platinler vs yani masraf açarsın iş alırsın başına

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar arka stop ampülünü şu ledli ampüllerle değiştiricem.

bunun bir zararı olur mu?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı kemancı34mct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle ve şiddetle tavsiye edrim.en önemlıleri;

1 devir satı var motorun sesını dınleyımde bıraz daha gaz mı vereyım gıbı bısı dusunmıceksın
    2 normal bakımı yabı yag bujı gıbı seylerın malıyetı ucuz tek sılındr 1lt yag ve 1 bujı 30 tl ama mct250 olsa tam 2 katı
    3 yakıtı cok az 11kurus
    4tıtresım mct den cok dusuk 100km yı gcnce anlarsın mct de 80 dedım mı tammdır

yardımcı olabıldıysem ne mutlu

Böyle bir şey yok arkadaşım , motorcu adam motorun sesine göre vites değiştirir ona bakacam derken düşecek ondan sonra yazık günah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

Alıntı ziya27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor parçası satan her yerde bulunuyor 17 ön dişli CG tipi motorların ön dişlileri uyumlu ben onlarınkinden taktım aynısı bu çelik küba yada kanuni breton bunlardan herhangi birisinin ön dişlisi olur.

Ayrıca ben motorumla 150 görüyorum ve rampa aşağı olursa 150 geçebiliyorumda ama benim motorum rektefiyeli ojinalinden daha büyük bir piston takılı içinde birde o kavuçuk ve karton bozması hava filtresini söktüm motor daha rahat nefes aldı çok daha rahatladı devirler yükseldi 10,000 devir yapabiliyor şu anda ama herzaman bukadar zorlamaya gerek yok bu motorları yapılış amaçları belli motorlar racing değiller.

Motorumu satıyorum ayrıca ilgilenen arkadaşlar varsa ilan aşağıda, iyi sürüşler.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32316860/detay
    Arkadaşım bu motor 150 yı görsün eşek gibi anırırım , 200 cc lık motor diyorsun kı buyuk pıston caktım , honladım vs kaclık pıston attın merak ettım , hava fıltresını sokmen , sadece sesı artırır ve 15-1 olan karısım belkı de 20-1 e kadar cıkar buda fakir karısım yapar cekıs gucu duser . Hava filtresı motoru sıkmazsa motorda güçten duser . Türkiyede bu motora ılk bınenlerden bırısıyım , ıbren yanlıs gosterıyor senın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 ----------

bana gore uygun fıyata aldım o zamn 4 5 yere sormustum 180 220 tl arasıydı..lastık alınca 2 tanede krom dubleks sıbobu almalısın.uymuyor dıye bırsey yok ben taktırdım ve memnunum.

arkasdaslar far ampulunu 100w taksat bırsey olurmu (orjinalı 35w)aku bıtermı nasılı olablılr acaba?
    gücün varsa michelin al

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:28 ----------

akünü yersin , oraya 35 w saglıklı bır sekılde iletıldıgı ıcın 35 lık takmıs adam 75 lık taktım 1 saatte akuyu yedı . Sakın takma 12 v 7 a ureten bır makıne
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garajda
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Arkadaşlar Statöre İhtiyacı Olanlara Bende Var Bilginiz Olsun,
    Orjınal Kanuni Parçası,,
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36125250/detay
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Serkan , servistede 60 lira . Herkes servisi tercih eder . Hyırlı işler dilerim

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar yukarlarda da yazmıştım ama tam anlayamadım, bizim motosiklete tubelass lastik alırsak bir de sbop mu alacaz, uyumsuzluk olur mu? yoksa direk tube lastik de alırım sorun değil benim için. illa tubeless olcak diye bir kaide yok.

Motosikleti
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan , servistede 60 lira . Herkes servisi tercih eder . Hyırlı işler dilerim

eyw saolasın,
    bende serviste bulamayanlar için dedim zaten
    ben 3 servise sordum ve 4.de buldum
    ve eleman motoru getırdıgınde ise sorunun konjektor oldugunu söyledim
    ve sorun çözüldü,
    tabıkı ücretımı aldım,
    ama bu elımde kaldı,(vatandaş usta benım hatam üzgünüm dedi ucretımın dısında 20 lırada fazladan verdı yanı toplamda hakkımı aldım,)
    o nedenle servis fiyatını verdim bende...

arkadaşlar yukarlarda da yazmıştım ama tam anlayamadım, bizim motosiklete tubelass lastik alırsak bir de sbop mu alacaz, uyumsuzluk olur mu? yoksa direk tube lastik de alırım sorun değil benim için. illa tubeless olcak diye bir kaide yok.
    dostum çelık jantlara gerek sıbop yuvası matkap ile genişletilerek,
    gerekse direct sıbop uydurulup DUBLESK lastik takılabılır...

Kolay Gelsin...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    yani jantın biçimiyle bir uyumsuzluk yoktur, tek uyumsuzluk vardır oda sibop uyumsuzluğu diyorsun doğru mu?

eğer doğruysa bir riski var mı, kullanışlı mı?

ve hangi lastiği almalıyım.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar bu arada ben motorumu kapattım, kapatmadan kısa bir süre önce far düğmesi açık konumda kalmış ancak kontak kapalı olduğu için yanmamış. sabah gittiğimde akü çevirmiyordu motoru, ayak marşıyla çevirdim, ısındıktan sonra motoru durdurunca akü çeviriyordu.

sizce nedir sorun?

Arkadaşlar,

Bizim motorlarda kullanılan NGK buji kodunu bilen birisi paylaşabilirmi lütfen

Motosikleti
    caracal 200

akü far dinamo vs

ya ne dicem, motoru gece kullanınca akü pek iyi şarj olmuyor diyebilirim. dinamonun ürettiği değer belli olduğuna göre bunu nasıl çözeriz daha düşük watt değerinde ama yinede yüksek ışık veren ampull vs varmı yada nedir bir yolunu önerecek olan varmı birde malliyeti düşük olsun tabi ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:08 ----------

arkadaşlar bu arada ben motorumu kapattım, kapatmadan kısa bir süre önce far düğmesi açık konumda kalmış ancak kontak kapalı olduğu için yanmamış. sabah gittiğimde akü çevirmiyordu motoru, ayak marşıyla çevirdim, ısındıktan sonra motoru durdurunca akü çeviriyordu.

sizce nedir sorun?
    sanırım kontak kapalıyken de o ısıklandırma paneline elektrik geliyor cunku park konumuna alınca yanıyor :D demekki ısık acık konumunda ışın sonmesini sağlayan mekanizma yinede tam olarak devrenin kapanmasını sağlamıyor yada üzerinde elektrik döndürüyor yada direkç var vs aklıma gelen bu.. unutmamaya çalış :D

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    direksıyonu kılıtlerken , sola fazla cevırıyorsunuz elektrıgı yenıden devreye sokuyor .

CARACALIMI SATTIM VE ARTIK 1 YILLIĞINA PİYASALARDAN ÇEKİLİYORUM VN 800 İLE DÖNECEGIM NASIPSE SAGLICAKLA KALIN

Motosikleti
    Ss Srad 600

sis farı sorun

Merhabalar arkadaslar,dün sis farı taktırdım 55w lık 2 tane 10 km gittim farlarla beraber gelince stop ettım sonra calıstırayım dedım aku yok))

neden boyle oldu acaba ne yapmak lazım?

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    @taltintas

D8NEA buji.

@kemancı34mct

dostum zaten bizim aküler en fazla 55 watt üretebiliyor, 35 watt da normal fara gidiyor. sense fazladan 110 watt yüklemişsin.

@mterayes26

dostum senin bu başlığa katkın yadsınamaz. dilerim alırsın yeni motorunu, şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    kanuni caracal 200 2008

Satıyorum

SLM arkadaşlar 3 yıl aradan sonra caracalımı satıp büyütmeye karar verdim drag star alacağım http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...45538742/detay

guneylee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 Nisan Stoğu...
    Selam Chopper sever kardeşlerim acil paraya sıkıştığımdan piyasanın çok çok altına motorumu vereceğim bilginiz olsun motorla ilgili detaylar alttaki linktedir (resimler cep telefonuyla çekildiğinden çok iyi görünmüyor ama daha iyi resimlerini de ekliyicem) ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42109909/detay
    Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur...

Motosikleti
    Eray Hakkında Hayırlısı Olur İnş...

Merhabalar arkadaslar,dün sis farı taktırdım 55w lık 2 tane 10 km gittim farlarla beraber gelince stop ettım sonra calıstırayım dedım aku yok))

neden boyle oldu acaba ne yapmak lazım?
    Dostum Motorunun Ürettiği Elektrik,
    12.8'den 14, belkıde bazıan 15 wolt üretir,
    16,ile 20 wolt üretenler ise,
    aşırı elektrik ürettıgınden aküyü kaynatır ve Aküyü Bozar,
    bu durumlarda yani yüksek üretimlerde konjektörde kabloların yanlışlıgı olabılır,
    yada yapacak bişiy olmadıgından değişimi gerekebilir,

uzun lafın kısası,

Motorunuza Takmayı Planladığınız Her Ne Tür Işık .Lamba.Sis. vs ürünlerin tamamen LED'ile döşeli olanından düşünün,
    aksi taktirde Hevesiniz Kursağınızda Kalır...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler