Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YBR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    mayko33
    Hade hayırlı olsun bakalım
    Konuları yanlış yere acıyosundur ondan kitleniyodur ya da önceden açılmış konu vardır durduk yere kitlenen konu görmedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı mayko33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben almaya karar verdim gibi arkadaşlar.9000 nakit'i tamamladım gibi.Eğer 9000'e plaka dahil veren bayi çıkarsa alacağım.Yok 9000'i beğenmezlerse size hak vereceğim.Hakşkaten aç kalmamış,tok satıcı bunlar diyebiliriz.
    Emin misin bir daha düşün bence. 2005 5000 km de fz6 10.000 lira. 250 liğin zevki 3 ay sonra kafanı taşlara vurursun.

aaaaaa almışsın neyse kendim yapmışım kadar üzüldüm.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

6500 devirde 100 yapıyuor,bakalım 11000 devirde ne yapacak.Biraz kilometre yapınca denerim artık

ya ne o fiyata ben araba alırlırım be fiyat çook yüksek

ya o fiyat çokk ind olur sda belki olur

ne öyle fiyat

Araba mı alırsın,yaa arkadaş sen yanlış sitedesin galiba.Zaten dünyada arabalar motosikletlerden ucuz.Sen daha motor fiyatlarını falan öğrenememişsin galiba.Ben geçen sene arabamı 7000 ytl'ye satamamıştım,üstelik arabam klimalı hava yastıklı abs'li full ötesi ve sadece 6 yaşında ve 65 000 km'de.Üstelik Alman malı ve orjinal almanya üretimi.
    Ama YBR'ye verdiğim paradan hiç pişman değilim.Üçüncü motorum ve verdiğim paranın az olduğunu bile düşünüyorum.Makina tabiri caiz ise köpek gibi gidiyor ve benzini bitmek bilmiyor.Bence ilkbaharda fiyatı 10000 ytl üstü olacak.

Merhaba arkadaşlar,ybr 250'mi alalı 10-15 gün oluyor ama bütün aramalarıma ramen Bir top case bile bulamadım motoruma.Henüz bakımları başlamadı,umarım yedek parçası vardır.Aksesuar olarak tek bir aksesuarı yok anladığım kadarı ile.
    Uzun lafın kısası motoruma ön cam,çanta takma aparatı ve orta sehpa taktırmak istiyorum.Hiç bir aksesuarı olmadığına göre bunları yaptırmam gerekli.Bu aksesuarları yapan bir yer var mı bildiğiniz ve yaptıran arkadaşlar memnun mu?.
    Ön cam için de cbf 250 veya diğer yuvarlak farlı motorlar için olan camlardan taktırmam işimi görür mü?
    Ben Touring yani yüksek cam istiyorum,Hızımı kesmeyecek aerodinamik bir cam önerebilir misiniz.
    Teşekkürler.

ve sadece 69 yaşında ve 65 000 km'de.

Vay anasınııı...Çok gençmiş bu araba...

Üçüncü motorum ve verdiğim paranın az olduğunu bile düşünüyorum.Makina tabiri caiz ise köpek gibi gidiyor ve benzini bitmek bilmiyor.Bence ilkbaharda fiyatı 10000 ytl üstü olacak.
    Bence de az...YBR mükemmel ötesi kalitesiyle,
    250 Km ve üzerini zorlayan son hızıyla,
    1.8 Sn'lik 0-100 Km hızlanmasıyla,
    Km'de bırakın benzin yakmayı tam tersine içinde olan benzini yakmadığı gibi deposunda benzini az ise kendi kendisini dolduran enjeksiyonlu yakıt sistemiyle bence de hakettiği fiyattan çok aşağılarda bir fiyatla satılıyor...
    Benim kanımca ilkbahara 15000 YTL ve üzerini zorlayacaktır...

Merhaba arkadaşlar,ybr 250'mi alalı 10-15 gün oluyor ama bütün aramalarıma ramen Bir top case bile bulamadım motoruma.Henüz bakımları başlamadı,umarım yedek parçası vardır.Aksesuar olarak tek bir aksesuarı yok anladığım kadarı ile.
    Uzun lafın kısası motoruma ön cam,çanta takma aparatı ve orta sehpa taktırmak istiyorum.Hiç bir aksesuarı olmadığına göre bunları yaptırmam gerekli.Bu aksesuarları yapan bir yer var mı bildiğiniz ve yaptıran arkadaşlar memnun mu?.
    Ön cam için de cbf 250 veya diğer yuvarlak farlı motorlar için olan camlardan taktırmam işimi görür mü?
    Ben Touring yani yüksek cam istiyorum,Hızımı kesmeyecek aerodinamik bir cam önerebilir misiniz.
    Teşekkürler.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ArgaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla tartışmaya gerek yok o para o motora çok ( bence )

125 cc lik modellerden cok daha fazla getırısı olmadığı için

eğer 250 cc lik model 4.500-5.500 civarında olsa idi kimse 250 cc lik modeli köülemezdi e sen kalk 125 lik motorun 3 katı para ver karşılığında +%50 beygir gücü +%30 hız satın al bence burada fiyat performans dengesizliği var

hal boyle olunca küçük cc de kalmak yada çin mali motor almak daha mantıklı gibi

alan arkadaşımıza da allah kazasız belasız suruşler nasip eder inşallah hayırlı uğurlu olsun
    Alıntı ArgaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer 250 cc motor 9-10 bin sınırında ise akla şu sorular gelebılır

1. motor kısıtlı sayıda uretılmıştır bu nedenle yatırım/malıyet = yuksek fıyat
    2. motor super distributor firma bu modele çok fazla guvenıyor fiyatı şışırıyor
    3. bu memlekette motordan anlayan yok fiyatı yuksek tutalım bişey var sanıp alırlar
    4. cep telefonları gıbı yuksek fıyatlı çıkartıp ilerde düşürecekler ( ama bu cep değil )
    5. nasıl olsa sezon başı tutturabıldiğimize satalım satışlar azalınca fiyat kırarız

belkı sizlerin aklına daha farklı sorular gelıyor olabılır ama benım gerçek düşüncem şudur ki 250 cc motora o barayı vereceğime er5 e verir 2006 modelini alırım kafam da rahat olur cebimde ( bugun gördüm gürcan abide sordum kız gibi motor 9.750 istiyor sahıbı dedi ) gelde kıçı kırık 250 liğe o parayı ver

yok arkadaş yok biz adam olmayız

kısaca abartılmış bir durum alın motorunuzu başınıza çalın

bineriz çin malı motorlara olur bıter nsıl olsa adamlar hrşeyı taklıt edıyorlar yakındır 500 lükler 600 lukler siz o paralara zor satarsınız o motorları

yanı çok güçlü değil teknolojik değil aman aman bir özellğide yok alt tarafı 250 lik kardeş bu nedir boyle cbf 250 de çok ucuz değil hanı 5500 ytl ıyı bır fıyattı da satıldı sankı şimdi onu alan mı var o da pahalı
    gerekenler gerektiği kadar söylenmedi herhalde birkez daha söyleyelim yetirmeye çalışalım

Motosikleti
    Yamaha R1
    10.000-- 11.000 ytl ye 2 yaşında 600 lük makinalar var be yawww

Valla bana 9000'e cbf500 teklif ettiler ben almadım.Çünkü hem karburatörlü hem çok güçlü.Sakin kullanımda bile %7 yakıyormuş.Ben ayda 2500-4000 km yol yapıyorum.Bu yakıta cüzdanım dayanmaz.Aldım Ful enjeksiyonlu ybr 250'mi keyifle biniyorum.İstanbul-Ankara otoyolu dışında hiç bir yolda da güç ihtiyacı duymadım.Siz 90 km hız sınırlı yollarda 200-250 ile gidiyorsanız bilemem ben ortalama 110-130 arası seyrediyorum makinam da bu hızlarda çok rahat gidiyor.Ayda 150-200 milyona dünyayı geziyorum.
    Benzinin en pahalı olduğu ülkede yaşıyoruz siz neden bahsediyorsunuz.

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ayda 2500-4000 km yol yapıyorum.Bu yakıta cüzdanım dayanmaz.
    ybr ye 9 milyar vermeye cüzdan dayanıyor yıllık 600 lira benzine cüzdan dayanmıyor...hayret ki ne hayret...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

yıllık 600 mü sizin aracınız yok galiba,ben ybr almadan önce opel corsa'ya biniyordum ve en iyi ihtimalle ayda 600 yakıt geliyordu.Eğer aracınız var ise 20 ytl 20 ytl değil de kredi kartı ile depoyu doldurarak almanızı tavsiye ederim.O zaman aylık yakıtımızın ne kadar astronomik olduğunu farkedersiniz.her gün 20 ytl yaksanız zaten ayda 600 yapıyor.Ki benim işe gidip gelmem 20 ytl zaten,hiç mi çarşıya pazara ya da tatile gezmeye falan gitmeyeyim yani.

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    600 ytl yakıtmı !!! Arkadaşım senin rotan çook uzak o zaman.Ben 1.6 vectra ile şehiriçinde 6.5 litrenin üzerine çıkmıyorum,sakin kullanımda.Bu hesaba göre ayda 3000 km günde 100km yol yapmam lazım.Hele corsa ile 4.5-5 litre ile çok çok daha uzun yollar yaparsın,yaklaşık 4500 km aylık ve 150 km günlük,gidiş-dönüş desek 75 kilometre yol nerde çalışıyorsun mutlaka şehir dışında olmalı.

Normal şartlada istanbul içi için günlük 40 km yol yapsak,ayda 1200km,haftasonları falan derken 2000 olsun,ortalama 6 litre yakarak,taş çatlasa 350 ytl yakıt masrafı olur,corsa ile 300 ytl den az olmalı ki corsa kullandım ve yakacağı odur,kullanan arkadaşlarım halen var.
    Bence 4 ihtimal var;
    1- Haftasonları çok geziyorsun,
    2-İşyerin uzakta,
    3-Aracında sorun var,
    4-Aracını çok yüksek devirli kullanıyorsun.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90
    yaw arkadaş yamaha 250 cc motor cıkarıyor herkes pahalı dıyor ben onlardan yana degılım adamların cıkardıgı yenı modele saygı duymak lazım.tabiki pahalı ama yenı model olsun okadar

Selam sizlere yeni haberlerim var.Motorum'un binlik bakımı geldi ve beni de servisi de çok şaşırttı.
    Ybr 250 'nin bakımları otomobillerden bile az.
    1.5 litre 20/50 yağ konuyor ve bununla 10 000(onbin) km yol gidiyor.Onbinde yağ,yirmi binde de hava filtresi ve buji değişiyor.
    Kısaca servis parası hiç yok gibi bir şey.
    Benzini koy yeter.
    Servis bir motosikletin yağ değiştirmeden 10 000 km yapmasının imkansız olduğunu ve zararlı olduğunu savunuyor ama ben kullanma kılavuzuna uymak kararındayım.
    Aynı servis motoruma 10/40 yağ koymak konusunda da ısrar etti ama kullanam kılavuzunda asla kullanmayın yazıyordu,kavga dövüş dışarıdan 20/50 yağ getirdiler.
    Bir haftadır tepesinden inmedim motor gayet rahat gidiyor bakımdan sonra.Bugün yağına baktım ne eksilmiş ne rengi değişmiş.Galiba hakikaten 10 000 km yol yapacak.

Motosikleti
    CBF150 olacak inşallah
    ya beyler neyin geyiğini yapıyorsunuz adam beğenmiş almış siz de yok pahalı yok o paraya şu alınır bu alınır. Arkadaşın tecrübelerinden faydalanmak daha mantıklı hem önümüzdeki zamanlarda ybr250 nin fiyatı ne olur o da belli olmaz.

mayko33 güle güle kullan yolun açık olsun sen keyif alıyorsan sorun yok bence fiyatı abartılacak kadar da çok değil
    :bounce: önemli olan yolda olmaktır

walla sekil olarak cok gusel yapmislar-racıng havası vermısler-ama fıyat bana bıraz fazla geldı-6-7 olsaydı normal derdık ama 9 fazla olmus sankı

turkshpsicko teşekkürler.Valla bana verdiğim paralar az bile geldi.Çokk memnunum çok,hepinize tavsiye ederim.Eğer bakım kılavuzu doğru ise bu motor çin malından bile ucuza geliyor.Her 2-3 bin'de 50-60 milyon bayılıyorsunuz servislere.Bunda 10 binde bir servise uğurayıp yağını değiştirip basıyorsunuz gaza,neredeyse eski iki zamanlılar kadar servis yüzü görüyor.Bu harika.100 000 km kullansam motor 3000 liraya gelmiş olacak.Ki bu vergi sistemi ile büyütmeyi düşünmüyorum.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    kardeş diyer cevapları okumadım ama zevklerle renkler tartışılmaz bende yamahadan şaşmam ve hayalimdeki makinayı düşünmeden aldım yani 1994mod.xtz750super tenere ve hiçte pişman deilim sen kimseyi dinleme ve yamahadan şaşma
    her nekadar Honda hayat onda deselerde yamahacılar daha fazladır.
    kesinlikle bi tartışma yaratmak istemem sadece yamahayı sevenler daha fazla demek istedim.

Cup Lar Den Hangisi Iyidir Beyler Bayanlar

Selamlar ben antalyadan ömer akalın 16 yaşındayım ye kendıme motor almak iştiyorum siz ce 4 viteslilerden hangisi iyidir aklımdakı markalar şunlardır .
    (yamaha-crpyton110 honda-ınnouva 125 suzukı best 125 ) hangilerıdır caveplarınızı yazarsanız sevınırım..

evet abı ben de yamaha crpton u düşünüyorum hangı 4 vitesliyı alayım abıcım

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)