Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YBR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Sorun çıkmadığı için bakmamıştım ne zaman ses yaptı baktık dişlinin dişleri sıçan dişi kadar kalmış ��

Ön 4 kere dönerken arka bi kere dönüyor o aşınma ondan korkulacak bir şey yok ��

Değişimler ilk kez sıkıntı yoktur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Taaam ben de onu degisiyim o zaman... zincir bagzi yerde gergin oluyor...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son bir haftadır incelediğim motor. Hastası oldum resmen. Öyle ki cbf150 mi satıp almak bile aklımdan geçti.

Önemli olan temizini bulmak.

Bu arada sahibinden.com'da ybr 250 trafik polis motoru var. Hurda mıdır acaba bunlar?

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Arkadaşlar bu enjeksiyon şeysi motor çalışırken de vızıldamaya devam ediyor mu sizde de?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bende YBR250 hakkında düşündüklerimi yazayım.Çok kullanan kalmadı ama belki birinin canı çeker almak ister.

Motorum emniyet çıkması 45.000'de idi ancak ustama gösterdiğimde 14.000'de dedi.Kilometre saati ileri sarmış.Şu an 55.000'deyim.Ruhsatı filan çıkarttırdığım için düzeltme şansım da olmadı çok da umurumda değildi zaten motoru kullanıp babama vereceğim.

İlk motorum.Ondan önce babamın motoru olan CBF150 sürdüm sadece.Haziranda aldım motoru.Haftada 2-3 kere çalıştığım ilçeye gitmek için Erzurum merkezden yola çıkıyorum.İlçe ile merkez arası 120 km.Git gel 240 km eder.Haftada 500-600 km garanti yapıyorum.

Şu ana kadar tek sıkıntısı ön amortisörden yağ kaçırıyor.O da sadece keçelik istiyo.Fırsat ve usta bulamadım yaptıracak.Onun dışında motorun hiç bir sıkıntısı olmadı.İstanbul'dan geldi motor.Çok kötü yollara girdi ama hiç tık demedi.Tam bir canavar.

Tarz değiştirip enduro almayı planlıyorum ama YBR 250'liyi bırakmak da istemiyorum.Uzun yolda 120 km/h acayip hızlı çıkıyor 250'lilik makineye göre.Maksimum yaptığım hız düz yolda 140'dı.Yokuş aşağı belki 150-155 olur.Çok keskin virajlarda bile çizgisini bozmadı şu ana kadar.Diz değdirecek kadar yatırdım motoru hiç endişe vermedi.Girdiği gibi virajdan çıktı.Şehir içinde de çok kıvrak bir makine.Torklu bir makine olduğundan kalkışlarda uçuyor.Cüssesi büyük olmadığından araba aralarında da sıkıntısız gidebiliyorsun.Yüksek devirlerde ve 100'ün üstünde ayak peglerinde ve gidonda çok hafif titreme var ama rahatsız edecek kadar değil.Dikkat etmezsen hissetmiyorsun bile.

Yakıtını tam ölçemedim ama 100 km de 3-4 lt yakıyor.Tam emin değilim ama dediğim gibi yakın zamanda uzun yola gideceğim o zaman fulllemeyi düşünüyorum.

Belki ilk motorum olduğundan bana çok güzel geliyor motor.Yamaha'nın Türkiye'ye tekrar getirmesi gereken bir motor bence.Tam Türkiye için üretilmiş.Fiyatını biraz uygun tutsalar eminim ki peynir ekmek gibi gider.Zamanında eşeklik edip pahalıya satıcaz ayağına hiç satamadan bitirdiler güzelim motoru.Brezilya'da hala üretiliyor ve Güney Amerika'da seveni çok.Türkiye'ye gelmediğinden yedek parçaları biraz tuzlu tabii.

10.000 km'de bunlar benim hissettiklerim.Gerçekten çok güzel motor.Aldığımda ustamın dükkanında dururken bir çok kişi gelip motoru çok beğendi.Hiç sıkılmadım şu ana kadar beygirimden.Her gün yine üstüne binip gezesim var.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    1998 cbr 1100 xx
    Öncelikle ankara'da herkese selamlar. Bende onlarca motordan sonra birde ybr 250 alayım dedim aranıza katıldım. Ama motorda biraz sorun var .arıza lambası 1 uzun 4 kısa yanıyor sanırım enjektör hatası . Söküp temizledim iridyum buji taktim şuanda ilk çalışmada çalışıyor sonra aşırı benzin veriyor fakat biraz yol alıp kompresyon yapınca arıza lambası yanıyor ve motorun gidisi düzeliyor. Komple enjektör sordum 2000 küsür lira . Çin de yoycart.com da buldum 860 TL kargo dahil siparis verdim fakat olursa gelmez se yapılacak bi çözüm varmı başına gelmiş olan yada çıkma bulabileceğim yer bilen varsa sevinirim

Motosikleti
    2000 ford
    Çıkma bulabileceğin yer internet sitelerinden takip edip yedek parça olarak satanları bulmak onun dışında tamir olur mu bilmem ama inşallah parçanız gelirde sorununuz çözülür

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumuzun 75.000 bakımı yapıldı bi kaç resim çektim forum şenlensin diye atacağım kmler 60 bini gösterirken RamazanCan ön dişlimizi değiştirmişti hatırlayalım
    http://i.hizliresim.com/B8jAjM.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZYlElV.jpg

Dün akşam yağ değişimi yaptım onun resimleri yok yağ bakımını herkes biliyor zaten bu günde sabah 105 liraya aldığım arka dişlinin değişimi

yaptım.onun resimlerini aktarıyım
    Önce jantı sökmeden somunları gevşettim belki yerde sökemem diye ama hiçte gerek yokmuş dışardada sökülebilirdi..
    http://i.hizliresim.com/aX7GZ4.jpg

http://i.hizliresim.com/Y4oNo2.jpg

Eski yeni üst üste koydum baktım gözle görünen bişey yok ama neticede 75.000 km var ortada

http://i.hizliresim.com/88jdjn.jpg

http://i.hizliresim.com/D3jdjo.jpg

http://i.hizliresim.com/mE0k08.jpg

o kadar söktük balatayıda zımpara yaptık çalışan yerine yağ sürdüm accık

http://i.hizliresim.com/E3jRjz.jpg

ve son zinciri ayarladım bindim bi tur attım ses gitti zincir hala değişmedi b 100.000 görürmüyüz satmazsak görürüz artık

http://i.hizliresim.com/2jp9p2.jpg
    Bizim motorun da zincir dişli değişim zamanı geldi. Siz nereden aldınız acaba? Ben de internetten bu Fatih Kılıçlı'yı buldum. Ürünler güvenilir midir?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma bulabileceğin yer internet sitelerinden takip edip yedek parça olarak satanları bulmak onun dışında tamir olur mu bilmem ama inşallah parçanız gelirde sorununuz çözülür
    Sen nerelerdesin mübarek

En son sim.erp'de çevrimiçi görmüştüm seni

Motosikleti
    2000 ford
    Abi nasılsın dergici olduk oralarda giriyoruz iş icabi ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Henüz zincir almadım dişlileri yamahadan orjinal sipariş ettim kardeşler motor dan

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Evet cıiiz diye ses geliyor bazen net duyuyorum bazen duyulmuyor belkide dikkat etmiyorum

Bu motoru kullanan kalmadı heralde artık.

Motosikleti
    2000 ford
    Ben varım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Bu arada zinciride değiştim abiler 78.000 de çok ses yapmaya başladı emekli oldu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    SEDAT NERDESİN ZALIMMM

Selam abi iyi yaparsın benim motorda sıkıntı var 1 ayi geçkin serviste arızayı bulmuş değiller hala daha doğrusu bulamıyorlar kalandermtr 05435415834 rica etsem arama şansınız var mı sedat abi veya sen

Alıntı kalendermtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb sevgili ybr 250 kullanicilari 6 yildir ybr 250 kullaniyorum bir sorununuz varsa yardimci olabilirim yolunuz acik olsun ruzgariniz sizinle
    Mrb abi benim motor 40 dk lik yolda üç defa gaz kesip istop etti aşağı yukarı 20 dinlendikten sonra yola cikabildim. Bir ayi geckin serviste motor lakin hala arizayi bulabilmis değiller

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEDAT NERDESİN ZALIMMM
    corona oldum evdeyim motoru sattık geçen yıl 90 bine yakındı km alan hayrını görsün

Motosikleti
    YAMAHA YBR250
    Arkadaşlar herkese selam!
    2008 model YAMAHA YBR 250'm var. Motorum BUJİ PATLATMASI YAPIYORDU. MOTORU OTOBÜS BAGAJINDA YAN YATARAK 700KM GİTTİ VE SONRADAN BUJİ YAĞLAMASI YAPMAYA BAŞLADI. ACABA SORUN NEDİR? SUBAP'TAN KAYNAKLANABİLİR Mİ? BUJİ YAĞLANMASINI VE BUJİ PATLATMASINI NASIL ÖNLEYEBİLİRİM? MOTORUN NEYİNİN YAPILMASI LAZIM? HEPİNİZE SAYGILAR

Motosikleti
    YAMAHA YBR250
    Arkadaşlar 2008 Yamaha YBR250'm var. Motorun deposu biliyorsunuz ki 19 litre ve tam dolu depoyla 190km gidiyor. Bu durumu nasil alabilirim. Nelere baktırmam gerek? Destekleriniz için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. Allah teker imize taş değdirmesin

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ybr251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2008 Yamaha YBR250'm var. Motorun deposu biliyorsunuz ki 19 litre ve tam dolu depoyla 190km gidiyor. Bu durumu nasil alabilirim. Nelere baktırmam gerek? Destekleriniz için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum. Allah teker imize taş değdirmesin
    Hocam depoda, hortumlarda kaçak falan mı var? ya da gece deponuzdan benzin mi çalıyorlar? neredeyse 4 silindir yarış motoru kadar yaktırıyorsunuz. Sağlıklı durumda olmayan hava filtresi, zincir, lastikler yakıt tüketimini arttırabilir ama sizinki inanılmaz fazla.

Motosikleti
    YAMAHA YBR250
    Hocam motorun hiçbir yerinde bir kaçak patlak yok ama motorumda hava filtresi yok. Fakat hava filtresi nin de bu kadar yaktıracağını düşünmüyorum. Gaz kelebeği TPS temizliği veya tamiri mi yaptırayım?
    Yoksa motor dan memnunum. Çekişi gidişi çok iyi
    Bu arada çoğunlukla iki kişi biniyoruz. Ortalama hız şehir içi ortalama hız 50 55

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:57 ----------

Alıntı ybr251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorun hiçbir yerinde bir kaçak patlak yok ama motorumda hava filtresi yok. Fakat hava filtresi nin de bu kadar yaktıracağını düşünmüyorum. Gaz kelebeği TPS temizliği veya tamiri mi yaptırayım?
    Yoksa motor dan memnunum. Çekişi gidişi çok iyi
    Bu arada çoğunlukla iki kişi biniyoruz. Ortalama hız şehir içi ortalama hız 50 55
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam depoda, hortumlarda kaçak falan mı var? ya da gece deponuzdan benzin mi çalıyorlar? neredeyse 4 silindir yarış motoru kadar yaktırıyorsunuz. Sağlıklı durumda olmayan hava filtresi, zincir, lastikler yakıt tüketimini arttırabilir ama sizinki inanılmaz fazla.
    Enjeksiyon ayarı yapılır mı? Veya TPS temizliği ile tamir mi yaptırayım?
    Not motorda havva filtresi yok.
    Ve çoğunlukla artçılı kullanmıyorum. Selamlar saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)