Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YBR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr 250
    Mrb oznkrçm genelde temassızlık olduğu zamanlarda yapar Bazende yağ Değişimi benzeri bir durumda yapar Bazende 6000 deviri geçince de söner ama elektrik bobini tırnakları kabloları kırılınca Akım zayıflıyor ondanda olabilir kontak perçinli olduğu için perçinler gevşeyince elektrik akımı zayıflıyor ondan da olabilir motordan korkunuz Olmasın elektrik bağlantılarından kaynaklıdır iyi yolculuklar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı kalendermtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb oznkrçm genelde temassızlık olduğu zamanlarda yapar Bazende yağ Değişimi benzeri bir durumda yapar Bazende 6000 deviri geçince de söner ama elektrik bobini tırnakları kabloları kırılınca Akım zayıflıyor ondanda olabilir kontak perçinli olduğu için perçinler gevşeyince elektrik akımı zayıflıyor ondan da olabilir motordan korkunuz Olmasın elektrik bağlantılarından kaynaklıdır iyi yolculuklar
    Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Size de iyi yolculuklar dilerim.

Selam üstatlar.
    YBR 250 yi çok beğeniyorum. Gerçekten almak istediğim bir motor ama bu 2. el fiyatları ne olacak ?
    Lütfen kızmayın ama YBR 250 sahipleri çıldırmış olmalı. 8-9-10 yaşında 40-50 bini devirmiş motorlarını en ucuz 7-7500 e satıyorlar.
    9000 bine bile satan var yani. Tamam çok sağlam motordur ama nedir bulunmaz hint kumaşı mı ?
    O paralara ne Er 5 ler ne XT 600 ler ne 250 likler var.
    İnsanı zorla sevdasından vazgeçiriyorsunuz vallahi. 6-6500 e YBR 250 yok şaka gibi.
    Buda side sitemimdir, saygılar.

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı Jeolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam üstatlar.
    YBR 250 yi çok beğeniyorum. Gerçekten almak istediğim bir motor ama bu 2. el fiyatları ne olacak ?
    Lütfen kızmayın ama YBR 250 sahipleri çıldırmış olmalı. 8-9-10 yaşında 40-50 bini devirmiş motorlarını en ucuz 7-7500 e satıyorlar.
    9000 bine bile satan var yani. Tamam çok sağlam motordur ama nedir bulunmaz hint kumaşı mı ?
    O paralara ne Er 5 ler ne XT 600 ler ne 250 likler var.
    İnsanı zorla sevdasından vazgeçiriyorsunuz vallahi. 6-6500 e YBR 250 yok şaka gibi.
    Buda side sitemimdir, saygılar.
    bu motor, cbf250 ve ninja 250'nin piyasasını bir türlü anlamıyorum. eyvallah güzel motorlar ancak fiyatlar cidden çok uçuk. ilanlar satılabiliyor mu cidden merak ediyorum. özellikle ninja 250. 2014 model 250sl'ten pahalıya satıyorlar 2008 model motoru.

Motosikleti
    ybr 250
    Mrb rüzgarı yaranlar evet Pahalı ama bütün motorlar Pahalı 125cc 4 5 bin 150cc 5 6 bin tl den satılıyor kaldı ki cin malları bile bu degerlerde inizuma yakıt fazla Parça Pahalı cbf 250 rahat bir sürüşü yok zaten Honda genelde kaliteyi düşürmüş gelelim ybr 250 ye 7 Yıldır kullanıyorum ilk aldığım ikinci el 15 binde 200 binde piston sekman eksantrik zinciri gergisi debriyaj balatası Değişti 300 bin de krank Rulmanları ve krank hala sağlamdı kronik bir kaç arızası oluyor onunda önlemini alırsanız Başınızı ağrıtmaz şimdi 2 ybr 250 yi kullanıyorum ikinci el 25 binde aldım ve 120 bindeyim ne yağ yakma ne de bir değişim var ve izmire Bursa'ya gittim yormuyor altınızda bir motor olduğu hissi veriyor yani güveniniz trafikte kendini gösteriyor gaz Verdiğiniz zaman sizi kurtarıyor ybr 250 gerçekten sağlam bir makina üretmeye devam etseler tabi ki kaliteyi düşürmeden yine alırım tabi ki uzun yolda 600 Cc olsa yol keyfi tam olur ama genele bakarsak ybr 250 enfes diyebileceğim ve motor tutkumu artıran bir makina arkadaşım tivıstır 250 kullanıyordu ve hayrandı Ybr 250 Aldı motoru söktü ve dediği tek kelime tivıstır 250 ybr nin egsozu bile olamaz evet motor piyasası Pahalı aksesuarı da öyle kaskı da öyle motor kültürü yok ülkemizde yaşam kültürü olmadığı gibi yolunuz acık olsun tşkler
    flame1, Eski_kasa ve sedat_57 bunu beğendiler.

arkadaşlar Fethiye'den herkese selamlar , yıllardır düşündüğüm, motoru ybr 250 aldım, bugüne nasipmiş....çook memnunum....alır almaz 420 km. yol yaptım, ve çok memnun kaldım...kendisi 26 .ncı motorum, sanırım bu son olacak....saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

ybr 125 5500 tl. 500 e yakın plaka ruhsata harcarsın, etti sana 6000tl çok güzel motor fakat uzun yolda adamı öldürür...ybr 250 ile korkmadan dünya turuna bile çıkabilirsin....merak ettiğin noktaları sorabilirsin....şunu bil ki bu makine senin saydığın makinelerin hepsini eskitir....ve üzmez....ve ekonomik....şuan sıfırı hala üretiliyor, sadece ülkemize gelmiyor...gelmiş olsa fiyatı 15 000tl civarı olur.....2 adet inazuma eskitir....hemde cebini üzmeden....!

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bu motorun sübap ayar değerlerini bilen var mı service manualde yazan..

Motosikleti
    2000 ford
    cevabıda kendim yazayım artık

Antalya yamaha sagolsun telefonda söyledi emme 0.05-0.10 eksoz 0.08-0.13

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Bi soru sorucam ilanda ybr 250 gordüm sahibi yikaninca gosterge gozukmuyor demis bu da entegresinden kaynaklaniyor demis cok pahali biseymidir bu entegre denen sey

Motosikleti
    Şu anda yok
    arkadaşlar lütfen şu ybr250 için yardımcı olun ? 2015 yada 2014 sıfır modeli varmı?

brezilyada vardır.
    surcu bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 250
    Alıntı mazaderin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lütfen şu ybr250 için yardımcı olun ? 2015 yada 2014 sıfır modeli varmı?
    .

Bildiğim kadarıyla 2010 modeli çıktı o da 2008 ve 09 model den farkı sadece km saati komple dijital ve arka sinyaller stop lambasının dışındaydı 2010 modelin dışında üretilmedi diye biliyorum

Brezilya ve Arjantinde hala satılıyor. Yamahanın Brezilyada fabrikası var sanırım. Türkiyeye bir daha gelmez. Bu sınıfta MT-25 getirecekler çünkü.

likya1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 2005 Model
    İyi günler. Bu motora sahip olan arkadaşlar; orta sehpa ve arka çanta demirini nasıl temin edebilirim. Faal olarak kullanan Sedat arkadaş bu konuda yardımcı olursan sevinirim. Bende yeni ybr 250 sahibi oldum. Başlangıç olarak motorda eksik olan yazdıklarım. Teşekkürler.

Motosikleti
    ybr 250
    hayırlı olsun kazasız belasız güzelliklerle kullan benim bildiğim orta sehpa Honda cbf 150 nin orta sehpası ve burcu oluyor fiyatıda uygun sadece Ybr 250 nin burcu takacağınız yuvaları biraz genişletmeniz lazım ama daha ince burç ta var yolun açık olsun

likya1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 2005 Model
    cevap için teşekkür ederim kalendermtr. Hepimizin yolu açık olsun.

aynux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikleti sifirdan aldim.. halla kullanıyorum..daha ariza yapmadi..

Motosikleti
    2000 ford
    Motoru 2.el aldım koruma demiri ve orta sehpa üzerinde mevcuttu o yüzden hiç araştırmadım..arka dişli alacağım malum sitede fatih kılıçlı adında biri satıyor güvenilir midir 103 lira normalde 75-80₺ veriyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

ferhatkars bunu beğendi.

Motosikleti
    2000 ford
    Motorumuzun 75.000 bakımı yapıldı bi kaç resim çektim forum şenlensin diye atacağım kmler 60 bini gösterirken RamazanCan ön dişlimizi değiştirmişti hatırlayalım

Dün akşam yağ değişimi yaptım onun resimleri yok yağ bakımını herkes biliyor zaten bu günde sabah 105 liraya aldığım arka dişlinin değişimi

yaptım.onun resimlerini aktarıyım
    Önce jantı sökmeden somunları gevşettim belki yerde sökemem diye ama hiçte gerek yokmuş dışardada sökülebilirdi..

Eski yeni üst üste koydum baktım gözle görünen bişey yok ama neticede 75.000 km var ortada

o kadar söktük balatayıda zımpara yaptık çalışan yerine yağ sürdüm accık

ve son zinciri ayarladım bindim bi tur attım ses gitti zincir hala değişmedi b 100.000 görürmüyüz satmazsak görürüz artık

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru 2.el aldım koruma demiri ve orta sehpa üzerinde mevcuttu o yüzden hiç araştırmadım..arka dişli alacağım malum sitede fatih kılıçlı adında biri satıyor güvenilir midir 103 lira normalde 75-80₺ veriyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

http://i.hizliresim.com/kERoJr.jpg
    otomatik geçiş sistemi heee

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

olum o ön dişli ne olmuş öyle... hiç mi söküp bakmadın...
    bence arka dişli değişmiştir...
    ön o durumda ise arkanın da ondan kalır yanı olmaması lazımdı...
    seni kandırmışlar
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)