Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YBR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Öncelikle hayırlı olsun ; sizin ilanınızı epey takip ettim lakin şuan işsizim , kendime göre uygun bi iş bulana dek motor almayı düşünmüyorum ama iş bulduğumda ilk yapacağım şey ileride fikrim değişmezse sizin motora talip olmaktı , hayırlısı diyelim sık sık fiyat değişiklikleri oldu , motora atıp tutan çok oldu ama sonuçta satıldı , umarım yeni sahibi içinde hayırlı olur , bu arada ilanınız epey aklımı çeliyordu ya git bak boşver al vs. daha uygun fiyata daha temizini mi bulcan vs.. neyseki satıldı artık benimde kafam rahat , çünkü aliyim mi almiyim mi tereddütlerim ortadan kalktı tekrar hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun ; sizin ilanınızı epey takip ettim lakin şuan işsizim , kendime göre uygun bi iş bulana dek motor almayı düşünmüyorum ama iş bulduğumda ilk yapacağım şey ileride fikrim değişmezse sizin motora talip olmaktı , hayırlısı diyelim sık sık fiyat değişiklikleri oldu , motora atıp tutan çok oldu ama sonuçta satıldı , umarım yeni sahibi içinde hayırlı olur , bu arada ilanınız epey aklımı çeliyordu ya git bak boşver al vs. daha uygun fiyata daha temizini mi bulcan vs.. neyseki satıldı artık benimde kafam rahat , çünkü aliyim mi almiyim mi tereddütlerim ortadan kalktı tekrar hayırlı olsun
    Tşkler. Bizde "Mal canın yongasıdır" diye bir ata sözü vardır. Bende makinalarıma böyle bakarım. Dolayısıyla alan kişi kolay kolay pişman olmaz. Sınırları hiç zorlamam. Makina Pırıl Pırıl gitti, alana da güle güle kullanmak nasip olsun.
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

Selam arkadaşlar. Ben Hasan. Daha önceden Tomos-honda titan-yamaha ybr 125 im vardı 3 senedir motosiklet kullanmıyorum. Banka kredisiyle sıfır yamaha ybr 250 almak istiyorum. Hangi satıcılar kaça, daha ucuza, teknik servis hizmeti kimin daha iyi vb. bilgilerde yardımcı olursanız çok sevinirim. Kazasız belasız sürüşler...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı knigth58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Ben Hasan. Daha önceden Tomos-honda titan-yamaha ybr 125 im vardı 3 senedir motosiklet kullanmıyorum. Banka kredisiyle sıfır yamaha ybr 250 almak istiyorum. Hangi satıcılar kaça, daha ucuza, teknik servis hizmeti kimin daha iyi vb. bilgilerde yardımcı olursanız çok sevinirim. Kazasız belasız sürüşler...
    yıldız ticaret'in verdiği cevap

1 yıldır gelmiyor ama bize gelecek deniyor biz onların yalancısıyız ,dediler bizzat arayıp kendim sordum geçen hafta
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

selam arkadaşlar bende ybr 250 var,fakat motorum ilk çalıştırmamla birlikte sanki silindirden gelen takırtı ses var ısınınca gidiyo,sizce neden ne olabilir? 10_40 kastrol tam sentetik yağ kullanıyorum sakıncası söz konusu olabilirmi?eğer fikri olan varsa yardımcı olsun ,dost ybr grubuna saygılar

Motosikleti
    malesef yok
    fiyat yüksek ama sanırsam vakitle düşer o zamana kadar ybr 250 ye hiç yanaşmayın bence sonra satarken çok zarar edersiniz ama motor sağlam dır ona bişey demem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:44 ----------

herhangibir motor a bakım yapacaksan en iyisini yap en fazla50-60 verirsin ama kafan rahat olur

02_06 tarihli soruma cvp verebilecek arkadaşlar ,bu konuyla ilgili bilgi olan yardımcı olurlarsa sevinirim.tşk ler

selam arkadaşlar.ya bu ybr nin eksantrik zinciri ve gergitlerini bulmak neden bukadar zor,nerden teemin edebiliriz bilgisi olan varmıdır?2haftadır motorum yatıyo tamircide böyle bi durumla karşılaşanlar bilir

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı kerim_oz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.ya bu ybr nin eksantrik zinciri ve gergitlerini bulmak neden bukadar zor,nerden teemin edebiliriz bilgisi olan varmıdır?2haftadır motorum yatıyo tamircide böyle bi durumla karşılaşanlar bilir
    Dostum motor neden yatıyor servisde sıkıntı nedir? Bu makina kolay kolay sıkıntı çıkarmaz 20bin km kullandım sıkıntı yaşamadım. Parça sorunu yamahanın stok bulundurmamasından kaynaklanıyor.
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

motosikletin tamircide yatma sebebi,ekzantrik zinciri değişmesi gerek oldunu söylediler fakat bulamadık ,dışardan sıpariş verdi büğük ihtimal yamaha servisiki 4 hafta oldu daha yok, bakalım 3 ile 5 haftada gelirmiş,istanbuldan bulamadık bide şu beldeyamanın ayrılması iyi olur işallah bizede sıkıntı yaşatmaz parça konusunda cevabın için saol arkadaş_sanırım gsr 600 var sizde sonraki hedefim işallah güzel ve cimri bir makine olduğunu biliyorum,herkeze kasklı ve kazasız sürüşler.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkadaslar sıfır kadar temiz 2009 model ybr 125 ile ,motorunu takas etmek isteyen varsa bana mesaj atabilir.Takas için "ÖNCELİKLE" YBR 250 ,İkinci tercih olarakta cbf 250 arıyorum çok temiz , masrafsız , orijinal ve beni üzmeyecek bir motor olmalı..

Motosikleti
    cbf 500
    Dün itibarı ile ybr 125 city motosikletimi 2007 model ybr 250 ile takas ettim.Bir günde 600 km gidiş- 600 km geliş toplam 1200 km /gün yolculuktan sonra eve ulaştım. İlk intibam oldukça iyi ama gece aydınlatması beni pek tatmin etmedi. Sanırım xenon far gerekiyor.Ayrıntıları ileride paylaşmak üzere...

Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün itibarı ile ybr 125 city motosikletimi 2007 model ybr 250 ile takas ettim.Bir günde 600 km gidiş- 600 km geliş toplam 1200 km /gün yolculuktan sonra eve ulaştım. İlk intibam oldukça iyi ama gece aydınlatması beni pek tatmin etmedi. Sanırım xenon far gerekiyor.Ayrıntıları ileride paylaşmak üzere...
    Ayrıca uzun yada kısa yol ayırmadan egzostun aşırı ısındığını fark ettim. ybr 250 lerde bu durum normalmidir?

sayın abimiz bendede aynı durum söz konusu heralde normal olması gerek egzozun bukadar ısınması. 5haftadır ısınmadı çünkü eksantrik zinciri bekliyoz uzaydan gelicek heralde 3 ile 5 haftada gelir dediler ama sarımsak olmuş 5 ci hafta buğün haala yok,bana bulma konusunda bilgisi olan tlfnu veya adresini söylerse sevinirim tşkürler

Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı kerim_oz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın abimiz bendede aynı durum söz konusu heralde normal olması gerek egzozun bukadar ısınması. 5haftadır ısınmadı çünkü eksantrik zinciri bekliyoz uzaydan gelicek heralde 3 ile 5 haftada gelir dediler ama sarımsak olmuş 5 ci hafta buğün haala yok,bana bulma konusunda bilgisi olan tlfnu veya adresini söylerse sevinirim tşkürler
    YBR 125 haricinde tüm yamaha larda parça sıkıntısı had safha olduğunu biliyorum. Sanırım "beldeyama" ile "yamaha japon" arasındaki devir sancısından kaynaklanıyor. Umarım kısa sürede sorun hallolur. Sizin gibi hatta çok daha uzun bir süredir parça bekleyenler var.Savaskayan bu konuda oldukça muzdarip.

teşeküller sayın abimiz,bidaha motosiklet alıcak olursam250 lik düşünmüyeceğim:

Motosikleti
    cbf 500
    Yamaha Ybr 250 motosikletim şehir içi kullanımda vites küçültürken (özellikle 3 ten 2 ye , yada 2 den 1 e düşürdüğümde tam düşürme aralığında çok nadir de olsa stop etmeye başladı.Rölanti normal ,kullanım hatası yok,benzin 30 yıldır benzin aldığım ve hiç sorun yaşamadığım yer,enjektörlerde sorun olduğunu sanmıyorum,elektrik tesisatıyla da ilgili bir durum değil tahminimce.Olayı çözemedim.Aynı sorunu yaşayan ,bilen -duyan varmı?Yada aklına başka bir şey gelen ,yaşayan varmı. Servise şöyle bir ayaküstü sordum zira işim çok yoğundu bekleyemezdim,mantıklı bir cevap veremedi.Önerisi yada bir fikri olan varmı?

Alıntı kartepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes sen yazımı tam okumadın galıba paran yetmemıte alamamıssın gıbı bı seyler yazmıssın bende 2 tane motor var suzukı Freewind XF650 dıgerıde yolda ustunden atlar ybr nın

arkadasım 160 mumkun degıl gormez o makına test ettım dıyorum yolda benım ıbre 130 du kafa kafaya gıdıyoduk yolda cbf 140 basıyor ama bu 130 zu gecmıyo duzde burda ınsanlar ybr yı kotuledıgımı zannedıyor kotu motor demıyorumkı sadece benım gozumde ederı 6000 lıra haa madem 9000 vermısın 130 zu haylı haylı gecmesı lazım bendekı tiger nal toplatıyo yolda buna ınanmayan varsa ugrasın bı ızmıte kapısalım ıkı tane motor var bende bırı suzukı bırı tiger tigerım 300 cc ye cıkarılmıs 160 rahat vuruyo 250 lık kende rahat 140 yapıyodum hoysoung gt 250 de nallar bunu oda devırıyo 160 sı felan bız makınayı kotulemıyoruzkı burası forum herkes yazar dusuncesını motorun eksılerını ama yamaha motoru alırkende parca satarkende cok ıyı nallıyo onu soylıyım..
    merhaba kartepeli galiba motoruna biraz modofiye yapmışsın bende dişlilerle oynamak istiyorum şu an önde 15 arkada 39 numara dişli var bu şelik yatmadan 105 flan yatınca 120 km ye çıkıyor 2 dişliyi de değiştirmek istiyorum bir birine orantılı olarak ön ve arkaya kaç numara dişli taksam daha iyi olur titreme de var bi yardım edermisin.şimdiden saol.

Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Ybr 250 motosikletim şehir içi kullanımda vites küçültürken (özellikle 3 ten 2 ye , yada 2 den 1 e düşürdüğümde tam düşürme aralığında çok nadir de olsa stop etmeye başladı.Rölanti normal ,kullanım hatası yok,benzin 30 yıldır benzin aldığım ve hiç sorun yaşamadığım yer,enjektörlerde sorun olduğunu sanmıyorum,elektrik tesisatıyla da ilgili bir durum değil tahminimce.Olayı çözemedim.Aynı sorunu yaşayan ,bilen -duyan varmı?Yada aklına başka bir şey gelen ,yaşayan varmı. Servise şöyle bir ayaküstü sordum zira işim çok yoğundu bekleyemezdim,mantıklı bir cevap veremedi.Önerisi yada bir fikri olan varmı?
    Sıkıntı rolanti vidasından. Rolantiyi arttır.

Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı rolanti vidasından. Rolantiyi arttır.
    Evet çözüm rolantideymiş. Beni yanıltan ilk çalıştırmada otomatik jikle devreye girdiği için rolantinin düşük olduğu belli olmuyordu.Isındıktan sonra devir saati 900 e kadar düştüğü için zaman zaman stop edebiliyordu.Nasıl fark edemedim ben de şaşırdım.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)