Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YBR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeginize saglık gercekten guzel bi gezi raporu. Burada CBF150 ile YBR 250 nin performansı nasıldı. CBF150 nin 30-40 ile gittigi rampaları YBR250 ile 50-60 gibi gidebilirmiyim. Bu hafata başında Mersin'de Konyanın Hadim İlçesine Gittim. Mersinin Sertavul gecidini cıkarken, (Rakım1650) ruzgarında tam karşımızdan vurması nedeni ile cok zorlandık.Uzun bir sure 40-45km hızı gecemedim. Bu gibi durumlarda YBR250 ile 60-65km gibi hızlara cıkabilirmiyim... Bu arada Gezi folarının en kısa zamanda siteye atacagım....
    Ybr 250 o rampalari yırtar derim ben cok rahat bence 60-80 arasi zaten 1. viteste redlinede 60 görmüyormu bu makina
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Beyazs nickli Gökhan Abiyi iyi tanırım. Tespitlerinde yanılmıyor. Aynı makinaları bende kullandım/kullanıyorum. Benin arkadaşımda CBF150 vardı. Vardı diyorum dayanamadı sattı. CBF 150 sahiplerini kınamıyorum yanlış anlaşılmasın. Ama bahsedilen 2 makina farklı makinalar. 2sinide kullandım. YBR250 güven veren bir makina. Hem viraj, frenleme hemde yol alma konusunda. Fiyatına yorumum yok, alıpda 1 senede motor değiştirmek yada ayran gönüllülük gibi problemi olmayan arkadaşlarımızı bu makina pişman etmeyecektir.
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

beyazs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotolarda gördüğünüz CBF150'si olan, benim kayınbiraderim. YBR125'ini satıp, 25 cc fazla olsun, çamurdan olsun diyip aldı CBF150'yi. Ancak hç memnun kalmadı, keske YBR125'i satmasaydım diyor simdi. Parayı denklestirirse, YBR250 alacak. Iki motor 200 km. gidis - 200 km. donus yol yaptık. Performans olarak fark var iki motor arasında. Ancak, bahsedilen rampa performansını yakalayıp, yakalayamayacığını tam söyleyemeyeceğim.

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    jantları güzelmiş makinenin :D ama fiyatı çok uçuk dediğiniz gibi

Sakarya festivali sonrası yaptığımız, günübirlik SülüklüGöl gezisi... YBR 250'ye biraz enduro yaşattık

SülüklüGöl : Yaklaşık 300 sene önce toprak kayması ile Hongurdak Deresi'nin önünün tıkanması sonucu oluşan Sülüklügöl, Adapazarı Dokurcun yakınlarında yaklaşık 1100 metre rakımda bulunuyor. Tabiatı Koruma Alanı ilan edilen göle adını veren sülükler, 1976 yılında üretme amacıyla göle bırakılan balıklar tarafından yok ediliyor.

Sülüklügöl'e, Akyazı üzerinden gidiliyor.

Kahvaltı için Akyazı'dan simitimizi aliyoruz.

Marketten de içeceklerimizi.. Her ne kadar, marketçi amca beni çekme, ben fotojenik değilim dese de...

Kahvaltımızı yapmak için, yol üstünde dere kenarı bir yerde mola veriyoruz.

Kahvaltı sonrası yolumuza devam ediyoruz. Dokurcun köyünü geçer geçmez, manzaralı güzel bir yol başlıyor.

Biraz sonra, bu dağlara tırmanacağız

Asfalt yolun bitip, toprak yolun başladığı noktadayız. Burdan sonra oldukça zorlu 10 km. yol bekliyor bizi

Bazı zorlu yerlerde, yürüyerek çıkmak durumunda kalıyor MILKAm.

Endur ruhu var ama motorumda

45 dakikalık zorlu bir tırmanıştan sonra, Sülüklügöl'deyiz.. Çektiğimiz zorluklara değdi. Muhteşem bir manzarası var.

Kesinlikle, bir haftasonu gelinip, kamp atılacak yer olarak not ediyoruz.

Şimdi de zorlu iniş...

10 km. lik zorlu iniş tamam..

Toplam 450 km. yol yaptık. Zevkli bir haftasonuydu.

Motosikleti
    2000 ford
    cok güzel gzi olmuş abi motoruna saglikk....Ön çamurlugu göremedim

Sedat, ön çamurluğun değişme vakti geldi

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı beyazs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat, ön çamurluğun değişme vakti geldi
    ne olmuştuki abi... enduro yaparken falanGeçmiş olsun valla ybrnin bile orjinal ön çamurlgu 80 lira ybr 250 ninki en az bi 150 lira vardir yan sanayiside yok onun ondan alasın bizimkinin yine yan sanaysii var 20 liraya kapatiyoz işi

Evet sorma.. Aynen 150 lira.. Yamaha yedek parça fiyatları çok fazla. Yedek parçayla motor toplamaya kalksan, motorun 3 katını bulur herhalde. İş dönüşü, arkadan bir servis aracına hafif dokundurdum.

Motosikleti
    2000 ford
    Evet sorma.. Aynen 150 lira.. Yamaha yedek parça fiyatları çok fazla. Yedek parçayla motor toplamaya kalksan, motorun 3 katını bulur herhalde. İş dönüşü, arkadan bir servis aracına hafif dokundurdum.
    Haklisin abi onlarda ydek parcadan parayi buluyolar ne yapsinlar gerci ybr 250 satarkende bayagi kar yapiyolar ama...Yedek parcadada ellerine düşme yani o derece İleride Zincir dişli degişimi yaptigini düşünürsek ben 1000 lira diyorum(ileride dedigim bence 50 binden aşagi degişirilmez heralde o motorda)

Temmuz ayında Brezilya'ya gidiyorum. Oradan alabileceğim yükte hafif, pahada ağır ne yedek parça varsa, alıp getirecem. Ne de olsa, bu motora en az 5 yıl daha binme niyetindeyim

Motosikleti
    2000 ford
    Temmuz ayında Brezilya'ya gidiyorum. Oradan alabileceğim yükte hafif, pahada ağır ne yedek parça varsa, alıp getirecem. Ne de olsa, bu motora en az 5 yıl daha binme niyetindeyim
    öyle bi imkanin varsa ne iyi olur bi takım zincir dişli seti 8-10 adet buji ön arka fren balatalari bide debriyaj balatasi 100 bine kadar götürürü Lastigide budan alirsin cokta güzel olur valla Hep kendi motorumdaki pilanlarim bi ybr 250 alip 50 bin km ye kadar sadece yagini ve bujisini degiştirmek istiyorum....

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bi imkanin varsa ne iyi olur bi takım zincir dişli seti 8-10 adet buji ön arka fren balatalari bide debriyaj balatasi 100 bine kadar götürürü Lastigide budan alirsin cokta güzel olur valla Hep kendi motorumdaki pilanlarim bi ybr 250 alip 50 bin km ye kadar sadece yagini ve bujisini degiştirmek istiyorum....
    28.000 km. de motor. Kitapçığına uyarak gidiyorum. 3 defa yağ, 1 defa buji, ve lastikleri değiştirdim. Üzerindeki Sports Daemon hoşuma gitmediği için, Michelen ile değiştirmiştim.

Motosikleti
    2000 ford
    28.000 km. de motor. Kitapçığına uyarak gidiyorum. 3 defa yağ, 1 defa buji, ve lastikleri değiştirdim. Üzerindeki Sports Daemon hoşuma gitmediği için, Michelen ile değiştirmiştim.
    Kaliteli motorun hali başka oluyo tabiii

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Abi bende istiyorum, beni unutma Ltf.
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

Alıntı MEGAN66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bende istiyorum, beni unutma Ltf.
    Ne lazım sana?

Motosikleti
    2000 ford
    Ne lazım sana?
    abi cumartesi günü seni kartal sahilyolunda gördüm....Motoru koruma demiirinden birde yan çantalardan tanidim...Ön çamurlugun hayirli olsun bu arada peşinden de bi tane cbf 150 yetişcem diye ugrasiyodu artçili

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi cumartesi günü seni kartal sahilyolunda gördüm....Motoru koruma demiirinden birde yan çantalardan tanidim...Ön çamurlugun hayirli olsun bu arada peşinden de bi tane cbf 150 yetişcem diye ugrasiyodu artçili
    Evet, cumartesi sahil yolundan, Gebze'ye kampa gidiyorduk. Pesimde ki CBF 150'si ile, kayınbiraderdi. Onun da çadır, uyku tulumu ivir zivir vs'yi de ben tasiyorum Beldeyama'da olan tek camurluguda aldık bakalım

Geziden bir kaç resim;

bu kriz de bu fiyatt

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar YBR 250 nin yedek parça fiyatları nasıl ? Bakıma kaç bin de bir giriyor ve ödediğiniz bakım maliyetleri ne kadar ? Yağ değişimi kaç binde bir ? Mesela ön arka dişli zincir seti ne kadar ? Mesela ön far.. sağ sol grenaj, sağ sol depo altı grenaj, ekzantrik zinciri ? Deb.. balatası, fren balataları ? Bunları değiştiren.. değiştirmese dahi fiyatlarını bilen varmı aramızda ? Ben cbf 250 almaktan yedek parça ve bakım maliyetlerinin astronomnik seviyede olmasından dolayı vazgeçip cbf 150 aldım. Şu an gayet memnunum hatta 14000 deyim ve geçen cumartesi 5 günde 1750 km yol kat ederek güzel bi güney turu yaptım. Çok yakın gelecekte olmasa bile 250 cc düşünüyorum. Cbf 250 devre dışı kaldı. Motor sıfırlaması 2500 tl (piston, segman, gömlek,krank), ön amortisör takımı 2000 tl, eksantrik zinciri 210 tl, ön kontrol panali komple 1000 tl. Forumdan biri debriyaj balatasını değiştirtmiş 400 tl. Grenaj fiyatlarını bilmiyorum ama bunlardan aşağı kalacağını sanmıyorum. Dolayısıyla ben bu motoru alsamda bi arıza durumunda elimde patlar yaptıramam. Alanlarda herhalde hayli zengince arkadaşlar. Cbf 150 de böyle bi sorunum yok. Mesela 80-100 bin oldu motoru bitirdim. krank dahilk 400 tl ye motor sıfırlıyorlar ve bunu yaptırabilecek gücüm var. Ybr 250 yedek parça ve bakım maliyetleri hakkında bilgi verebilecek arkadaş var mı ? Bi gün alırsam parça fiyatları ve bakım maliyetleri beni üzer mi =? Özellikle eski kullanıcılardan fazlaca km yapmış arkadaşlardan yardım.

Mesela cbf 150 lerde kronik yağ eksiltme durumu var. Ybr 250 lerde bu durum nasıl, yağ ilavesi yapmanız gerekiyormu diğer yağ değişimine kadar ?

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)