Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    sıfır tiger s mi yoksa otomatik dorado corvus mu fiyatları birbirine yakın, otomatik olan bana kolay geliyor ama diğeri de sıfır yani..ikisini de şehirlerarası sorunsuz sürebilirmiyim? servis sorunum olmasın istiyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır tiger s mi yoksa otomatik dorado corvus mu fiyatları birbirine yakın, otomatik olan bana kolay geliyor ama diğeri de sıfır yani..ikisini de şehirlerarası sorunsuz sürebilirmiyim? servis sorunum olmasın istiyorum...
    Güzel bir soru, sürücü olarak kanaatim Tiger den yana olur, tabiki bu benim kanaatim otomatik vites otomobilde dahi sevmiyorum.

Diğer taraftan, sorun yaşamak istemiyorsan, bulunduğun bölgede en iyi servis ve yedek parça hizmeti veren markayı seç derim.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    yok
    kanuni tiger 250 nin siyahı yok mu

mctago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    var ama yeni modellerinde. benim aldığım zaman da (2005 olması lazım) yoktu.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu modelin titreşim ve performans bilgilerini kullanıcılarından öğrenmek istiyorum.

gv250 yerine bunu almakta var
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    benim motoru örnek verirsem performans çarkı var (kanuni de satılıyor) onu almadan önce 100 km de vibrasyon aşırı derecedeydi.zaten normalde tek silindir olmasından kaynaklanan bi vibrasyon var.ama çark yokken ellerim bile uyuşuodu.şimdi iste 110 km de bile tık yok.çekişinden hiçbirşey kaybetmedi, performansı arttı ve vites araları uzadı...ayrıca kanuni tiger de bişeyedikkat ettim motorun orda bi yerlerde şasi de vidalarla birleştirme var . acaba bu ek yerleri güzelce bi kaynaklansa şasi bi sağlama alınsa titreşimi kesmek için ve tabiki sağlamlık için iyi olur mu?

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    "Diğer taraftan, sorun yaşamak istemiyorsan, bulunduğun bölgede en iyi servis ve yedek parça hizmeti veren markayı seç derim."

kesinlikle güzel bir tavsiye!!

ikiside ayni yakinlik da ise, daha cok sehir ici ve bir iki haftada bir sehir disi gezeceksen, dorado dan cok daha keyif alirsin,umarim almayi cok düsündügüm ve kesinlikle sevdigim tigeri burda kiyasladigim icin kizmazsiniz bana. netekim 250 cc lik bir motorsu sehir icinde sürekli tekmelek, vites atmak zorunda kalacaksin. kalitesi ne yazikki dorado ya yaklasamiyor, titresim ise kiyaslanamaz, tiger burun deliklerini bile gidiklarken, doradonun kuvetli scooter motorunu hisetmiyorsun bile.
    ama etrafinda doradoiservisi yok ise, ben yinede tiger al derim
    all you need is love

Motosikleti
    kanuni tiger05 dı. şimdi 92 integra
    selamlar tıger konusunda bende bı ıkı sey solemek ıstıyorum bende 05 ten berı tıger kullanıyorum tabırı caizse gordugumde asık oldum o donemde butun chopperler sıyah tı bu alev gıbı rengıyle benı kendısıne asık ettı motoru sıfır teslım aldım 4200 ytl ıdı yaklasık kredı ıle 6200 e geldı banklar cok uckagıtcı neyse ılk 800 km devır gostermedım max 5000 gordu benım ıcın baya bı sıkıntılı surectı bu arada motoru kartal yesılyurtlardan aldım aldıgımda suspansıyon patlaktı garantıden degıstırdıler
    ucretsız 800km bakımı geldı sanırım 30 lıra verdım ve daha sonra arızalar ust uste gelmeye basladı mesala su ana kadar dort defa arka dıslı vıdalarını kırdım kı bunlar dort adet
    gosterge musurlerım degıstı
    ıkı defa debrıyaj baskı ları degıstı
    sanzımanda 3 vıtes dıslısı kırıldı ıkı hafta tuzladan kartala gelmesını bekledım
    bakımdan aldım yag karter contasını sıkmammıslar tem de yaklasık 130km ıle dustu arka lastık yag ıcınde motor yanlıyarak zor durdu(verılmıs sadakam varmıs artık daha cok sadaka verıyorum)
    tatıle ıgneadaya gıderken agustos ayında corlu yakınlarında kablolar kısadevre yaptı corlu yakısıklı motor ıkı kablo degıstırdı 140 lıra aldı pazar gunu 34 plakaya anladınız umarım s.s. yanı
    hatırlıyorumda motoru bakımdan alıyorum ıkıncı hafta baska bı arıza cıkarıyor (kartal yesılyurtlar)
    artık her ay rutın maas tan bakım parası ayırdıgımı hatırlıyorum ...bazen motoru denıze atmak veya yakmayı bıle dusundum satmak baskasına bela acıcaktı
    basımdan gecenler cook cook daha fazla
    ama sonucta benım baya bı cefamı cektı o arıza verdı ben daha cok sıkıstırdım...aramızda duygusal bı bag olustu motorumu sevıyorum aramıza gıren hıc bı ısten anlamayan kendılerıne servıs dıyen cakallar olmassa cok daha ii olucak...
    lafın kısası hala kapıda benı motoshow a o goturdu daha cok yerlere goturucegını dusunuyorum
    teknık konulara gırmıyorum ozellıklerını herkes bılıyo zaten soguk hava motoru sıcak ta sısıyor cok guclu ıvmelı bı motor...heybeti yeter.

Motosikleti
    XT 660X
    aabalta senin kadar sorun yaşamadım, işin aslı servise gitmiyorum, dışarda bildiğim birine yaptırıyorum. Geçen yaz 2 honda 2 tiger 1 mondial 1 hayabusa 6 motor ile gittiğimiz side tatilinde, twister sekman kırdı, tiger in biri ön frenleri sıkıştırdı, mondial i dönüşte seydişehirde bıraktık. Anlıcanız önemli bir sorun yaşamadık tigerlerde, yağ eskiyse sıcakta motorun canına okuyor. Motorun kanı yağı. 10 bin devire kadar çıktığım oluyor, şu an tek sıkıntım sağ eksozun içinden ses geliyor, 2 eksoz u 100 ytl ye yapan bir yer buldum, onu da hallettik mi uzun süre beni idare eder.
    Free Motorcycle Team

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu nekadar sorunlu bir motormuş yaw.

Bende bu motorun görüntüsüne tutulanlardanım ama almam bu saatten sonra işi gücü bırak motoru motorcu dolaş olmaz valal istemem.

Anca bi cenaze bulursam vitrine koyarım şöyle balköpüğü olsun bol nikelajlı
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    ben caracalcıyım kanuniyi daha kaliteli parca uretmeye cagırıyorum gaz telinde baska bır sıkıntım yok habıre kopuyor
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben caracalcıyım kanuniyi daha kaliteli parca uretmeye cagırıyorum gaz telinde baska bır sıkıntım yok habıre kopuyor
    Acaba takılan tel orjinal mi? Orjinalse, gaz kütüğü ve karbüratör girişinde koparmasına neden olan birşey vardır. 2. el almama rağmen 1 yıldır kopan tek km teli oldu o da yağsızlıktan, 5 ytl ye taktırdım :D
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    arkadaşlar bu akşam geçirdiğim ufak bir kaza sonucu motorumun sol aynasını kırdım.debriyaj kolu yamuldu.Ayna ve debriyajın bulunduğu konsol değişmesi gerekiyor.Fiyatı hakkında bir bilginiz var mı? (Durduğum yerde bana çarpan ehliyetsiz ve tamamen korunmasız bir maganda ve hiçbir uyarı ışığı veya sesi olmayan bir motor...)

Motosikleti
    XT 660X
    Geçmiş olsun. www.kuralkan.net de parça fiyatları var.
    Free Motorcycle Team

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    tiger s modeli için fuarda dişli değişimine gerek yok, çünkü titreşim ve diğer sorunlar giderildi dendi, tiger s alan yok mu s modelleri için müşterilerin sorunlarını sıraladık, o sorunları çözdük dediler ama ben güvenemedim, kullananların tecrübelerini bekliyorum, aslında keeway landcrouser beğendim ama fiyatta takıldık, sorunsuz regal de var ama boyutları bu iki motoru görünce sırıttı gözümde, ilk önce dorado diyordum ama sahipsiz kalmış olacak ki fuarda yoktular, güvenim o markaya sarsıldı, tiger s ciler de birşeyler yazarsa sevinirim

Motosikleti
    XT 660X
    Bugün Kanuni Konya Yedek parça bayiine uğradım. Arka dişli takozları ve sağ sinyalde çatlak vardı sipariş vereyim diye. Çok şaşırdım, takoz var, saplamaları var, sinyal var

Kanuni de baya ilerleme var, bakkaldan alışveriş yapar gibi, istediğin parçanın anında elinde olması güzel bir duygu.
    Free Motorcycle Team

motorsuzmotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model Tiger 250
    Merhaba arkadaşlar 1.5 senedir takip ediyorum burayı ama tabi nicktende belli olduğu için yazmaya yüzüm olmuyordu : ) ama bu nick benim ilk başlangıcım olup gıpta ile yazılarınızı okuyarak benim kahrımı çektiğinden Tiger almış olmama rağmen değiştirmiyorum : ) şimdi ben de hayırlısıyla 15 gün önce tigerımı aldım, ama hesaplar hiç tutmadı motorun zaten daha önceden vurulduğum cazibesi yüzünden çok irdeleyemeden aldım, maşallah zaten ne var ne yok değiştirmek zorunda kaldım : ) " Beyin (cdı), konjektör, debriyaj balata, ve ufak tefek ıvır zıvır toplam maliyeti bana 450 YTL civarında patladı, ama şu anda inşallah iyi gibi görüyor, motor çok seri kalıbını rahat taşıyor o kiloya rağmen ben performansından memnunum hatta işte biraz daha alaşım kullansalar dı motor 100 de değil 120 titremeye başlar, tabi adamlar hazır yapmış tabi bu mümkün olmasa da şimdilerde eğer motor bi rayına oturursa bende bu performans dişlisi olayına bakmak istiyorum ama değiştiren arkadaşlardan da bilgi istiyorum kimilerine göre ciddi manada güç kaybı olduğundan bahsediliyor herkesin farklı bir rivayeti olsa da ben bire bir kullananların görüşlerine önem veriyorum, şimdiden teşekkür eder ve herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı motorsuzmotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor çok seri kalıbını rahat taşıyor o kiloya rağmen ben performansından memnunum hatta işte biraz daha alaşım kullansalar dı motor 100 de değil 120 titremeye başlar, tabi adamlar hazır yapmış tabi bu mümkün olmasa da şimdilerde eğer motor bi rayına oturursa bende bu performans dişlisi olayına bakmak istiyorum ama değiştiren arkadaşlardan da bilgi istiyorum kimilerine göre ciddi manada güç kaybı olduğundan bahsediliyor herkesin farklı bir rivayeti olsa da ben bire bir kullananların görüşlerine önem veriyorum, şimdiden teşekkür eder ve herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Güç kaybı kesinlikle yok diyebilirim, sadece 5. viteste 8000 devirde sabitliyor, diğer viterslerde istediğin kadar yüklenebiliyorsun. Bizim grupta 3 tane Tiger var bir tek bende dişli değişik bariz fark atıyor diğerlerine
    Free Motorcycle Team

motorsuzmotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model Tiger 250
    chocolateman aydınlatıcı bilgin için teşekkür ederim, ama her yanda tiger görmem rağmen neden bu başlık altında tiger sahibi arkadaşları yeteri kadar göremiyorum acaba, hayır istanbuldaki gebze tarafındaki tigercı arkadaşlar ile taşınmak isterim, neticede bu motorun tek dez avantajı var ki tek başına tadı çıkmıyor yani benim bildiğim tek başlık altında olan tiger bölümü için az bir takipciye sahibiz gibime geliyor ?

Motosikleti
    XT 660X
    Sizin bölgeyi bilmem de Konya daki Tigercilerin 1 tanesi hariç hepsi ile görüşüyoruz diyebilirim.
    Free Motorcycle Team

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler