Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    cevap veren ve ilgilenen arkadaşlara teşekür ederimözelikle fromghetto kardeşim çok saol ama yakından birde görcem hayırlısı neyse o olsun saplama sorununu halediyorlarmış biraz uğraşlı ama .. benzin 3.5 iyi de 4 ve üstüne çıkması korkutuyor sonuçta 4.8 lt si :S şuan 3 üstüne çıkdımı küfrediyom ama kalıp farkı vaar tabi..
    fromghetto bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

valla hacı 140 km hıza kolay ulaşıyorum fakat 150 km için biraz mesafe gerekiyor. ön dişli aynı performans dişlisi.
    motor bloklarım elle dokunulamayacak şekilde ısınması beni korkutuyor. Motoru yapan usta krank bilyalarını takarkenmi sıkıntı yarattı diye düşünmüştüm. ama herkes motor yağı diyor. motor yağı normal çizgi hizasında ve 1000 km yeni oluyor. durum böyle olunca o zaman akla yağ filtresi geliyor. motorun önü açık rüzgarı engelleyen bişey yok. peki yazlık olarak kaç numara ve kaç litre yağ koymam gerekir motora.....

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bütün motorların motor bloğu elle dokunulmayacak kadar ısınır. Bu gayet normaldir.

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    valla ben tüm kış hep 10/40 kullandım yağ değişim zamanım geldi e havalar ısındı motor ısındıkça yağın vizkozitesi çok düşüyo gibi geliyo bana 20/50 kullanıcam bu sefer bi 400-500 km memnun kalırsam devam edip yazarımburaya yok motor tepki verirse telrar 10/40 a geçicem

bende bu gün gidip 20/50 yağ alıcam. birde filtre filan komple bir bakım yapayım. . bakalım değişiklik olacakmı. ama kaç litre yağ koymam gerekiyor onu bilmiyorum.. birde şunu sormak istiyorum motor çalışır durumdayken hafif olarak sekman seslerini alabiliyormusun abartısız normal bir şekilde...

seko arkadaşım dün aynı mesafeden bir arkadaşla geldik ve motor bloklarına dokundum onun motor bloğu gayet normal ve el ile rahat dokunabilmekteydim ama benim motor bloğuna dokununca elini çekme gereksinimi duyuyorsun. büyük ihtimal yağlanmalarda bir sorun var.

Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    valla hacı benim motor çalışırken bi takırtı geliyo ama bi kaç tamirciye gösterdim egzantrik zinciri dediler önemi yok değiştirsende 400-500 km sonra böyle olur bu tip motorlarda normal dediler bika kişiden aynı şeyi duyunca üzerine düşmedim hiç. sen elimi değdiremiyorum diyosunda ben giderken bloğa vuran rüzgar ayağıma geliyo ayağımı yakıyo öyle sıcak ki zaten su soğutmalı araçlardasu ısısı 90 derece sabit tutulmaya çalışılır su o sicaklıkta iken yağın sıcaklığı daha yüksek olucaktır haliyle ki 90 dereceye elini değdiremezsin zaten

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    öyle dokunulmayacak kadar sıcak oluyorsa yağ filtresi ya tıkanmıştır yada özelliğini kaybetmiştir banada oldu değiştirdim düzeldi tavsiye ederim
    yağı ise 20/50 kullanmanızı tavsiye etmem ben kullandım bi gariplik salaklık hissettim 10/40 geri döndüm fakat 10/50 bulamadığım için deneyemedim.
    yağı ise 1300 gram yazıyor blokta fakat kanuniye yazdığımda 1200 gr dediler bende 1250 koydum

Motosikleti
    tiger 250
    20/50 olarak castrol kullandım ama tavsiyem. 10/40 shell in yağı var,advance vsx 4t.sx olanı değil vsx olmalı.kanunininde tavsiye ettiği yağ.biraz pahalı ama en güzeli o ,vites felan pamuk gibi oluyor,hissediyorsun.tecrübeyle sabittir

oguzhansan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --HYOSUNG GV250-- pinokyo bisikleti de duruyor :)
    Arkadaslar elimde eski motoruma aldigim ama yedek halde duran 15t ön disli var, simdi fiyati nedir bu parcanin?

_Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    [IMG]22012012598[/IMG]

Motosikleti
    Alıntı _Kotto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylasimini anlayamadim dostum resim cikmiyor

Motosikleti
    Bir uyeye ucretsiz on disliyi vereyim diye yazmistim, kimse sallamadi...

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    selam arkadaşlar İstanbul'da 2005 model Tiger için "Kaplin Lastiği" ve "Zincir Dişli Göbek Cıvatası" nereden temin edebilirim? Kanuni'nin sitesinde kaplin lastiği yok.

Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    maslaktaki kayalar motor muydu neydi sanayi mah. kanuni servisi ordan tüm parçaları temn edebiliyorum.. şimdiye kadar bi sıkıntı yaşamadım hem byaa yardımcı oluyo arkadaşlar....

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    eyv hocam irtibata geçtim ve sipariş verdim

STEWARD26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KNUNİ TİGER 250 2007
    Arkadaslar tigerinizin lastik hava basinclari nedir? Birde ideal zincir boşluğu nu ne kadar birakiyorsunuz??Kolay gelsin.

Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    ön 28, arka 32 psi basıyorum hacı zincir değiştiriceğimden boşluğu bayağı var bi yorum yapamiicam....

STEWARD26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KNUNİ TİGER 250 2007
    Arkadaşlar bir soru daha
    Benim tigerin eksozlarini tutup oynattigimda veyahut tumsekten gecerken ses çıkarıyor. Tavsiyeler inizi bekliyorum.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    aynı sorun bendede vardı fakat benimki olduğun yerde gaz verdiğinde oluyordu sorunu nasıl çözeceksin biliyormusun
    şimdi egzozun içinde manifoltdan beri bir boru daha gidiyor bunun amacı manifoldun veya dönemeçlerde falan sararma veya zamanla sıcaktan kopma düşme olasın...
    o duyduğun ses egzozla içerdeki borunun birbirine vurması...
    bunu benim ustam silindirin ordan çıkıp motorun altına doğru dönen kısım varya oraya ince matkap ucuyla delik açıp bi tane vida atmıştı.böylece ne oldu içerdeki boruyuda sabitleyince birbirine vurmamaya başladılar.bir süre sonra öteki egzozda ses yapınca onuna bu şekilde kendim yaptım fakat bir zaman sonra vida düşüyor ne kadar sıkı sıkıya girse bile.en son egzozcuya götürüp o delikten beri içerdekini dışardakine kaynakladı en temizi böyle oluyor.benim egzozun sesi dediğim yerden geliydu bu şekilde yapıldı seninkinide incele egzoza yumruğunla tık tık vur en çok nerde ses yapıyorsa ordan dediğim işlemi yaptır.
    fromghetto bunu beğendi.

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    bay steward lastik üstünde psi cinsinden olması gereken değer yazıyor orta boy puntalı bir yazıyla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler