Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

SELAMINALEYKÜM arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bana yardımcı olmanızı istiyorum bir arkadaşımda kanuni 250 seyhana benzeyen CHITUMA CTM 250.3 VAR MOTORU ÇOK ÇOK TEMİZ HİÇ BİNİLMEMİŞ DİYEBİLİRİM...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TİGER-250
    S.a leyküm cümletten
    başlık iyice hortlamışş inşallah cevap veren birisi çıkar.
    arkadaşlar sele altında tiger yazan kapakların benim motorda birisi mefta oldu
    kuralkan yedek parçadan parça sipariş etcem bu kapakların adı nedir bilen varmıı
    veya ankarada satan varmıdır acep_?
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    arkadaşlar 2006 tigerim var, üzerinde 9v akü var.. doğru akümü yoksa 12v mi orjinali?

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı redvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a leyküm cümletten
    kuralkan yedek parçadan parça sipariş etcem bu kapakların adı nedir bilen varmıı
    Parça resimlerine bakarak bulabilirsin.

Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2006 tigerim var, üzerinde 9v akü var.. doğru akümü yoksa 12v mi orjinali?
    9 A yazıyodur. Orjinali 9 Amper 12 Volt
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

merhaba tiger'in direksiyonu değiştirebilirmiyiz, şoyle daha alcak bir direksiyon ?

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı hakan_11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba tiger'in direksiyonu değiştirebilirmiyiz, şoyle daha alcak bir direksiyon ?
    T gidon yapanlar var. Daha yüksek takanlar da var. Her şey olur. Sen yeter ki iste

Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    T gidon yapanlar var. Daha yüksek takanlar da var. Her şey olur. Sen yeter ki iste
    nerden bulabılırım

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı hakan_11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerden bulabılırım
    Custom parçacılarından. google de ara bulursun.

Motosikleti
    tiger 250
    debriyaj balatası için yardımcı olacak arkadaş yokmudur ya

---------- Post added at 01:07 ---------- Previous post was at 01:05 ----------

Alıntı redvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a leyküm cümletten
    hocam bende ankaradayım ,benimde onlarda sıkıntı vardı yenisini alıp yine aynı sorunu yaşayacağım için kendim üzerinde birşeyler yapıp kullandım,kullanıyorum orjinalinden daha sağlam oldu.ha dış görünüşünde estetiğinde sıkıntı varsa belki yenisi düşünülebilir ama üzerine döşemecilerde güzelce birşey yaptırabilirsin sanıyorum.
    illa enisini alayım dersen kuralkanın sitesine üye oluyosun,orda bütün yedek parçalarını görebilme imkanın var ve sipariş verip bi bayiye getirttirebiliyorsun.veya dışkapıdaki yiba çarşısına gidersen kanuni bayisi vardı oraya sipariş verirsiniz onlar gelince haber verir alırsın sende.ama pek ilgili bir esnaf değildi ...

Motosikleti
    kanuni tiger
    s.a. arkadaşlar tiger kullanıcısıyım motorda ateşleme sorunu var motor soğuk havalarda tekte çalışıyordu. motoru durdum kontaktan istop ettim tariben yarım saat sonra çalıştırmak istedimde çalıştıramadım vurdurmayı denedim gene çalışmadı motoru yormadan kullanırım böyle bi sorun ilk defa başıma geliyo ve bir türlüde acıklamasını bulamıyorum bunun sebebini bilen biri varmıdır ?? ustaya götürdüm ya sitatör yada beyinden diyor durduk yere bozulması cansıkıcı bi durum ..

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı wxkare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaşlar tiger kullanıcısıyım motorda ateşleme sorunu var motor soğuk havalarda tekte çalışıyordu. motoru durdum kontaktan istop ettim tariben yarım saat sonra çalıştırmak istedimde çalıştıramadım vurdurmayı denedim gene çalışmadı motoru yormadan kullanırım böyle bi sorun ilk defa başıma geliyo ve bir türlüde acıklamasını bulamıyorum bunun sebebini bilen biri varmıdır ?? ustaya götürdüm ya sitatör yada beyinden diyor durduk yere bozulması cansıkıcı bi durum ..
    öncelikle geçmiş olsun.hocam beyin olma ihtimali %90 gibime geliyor.beyinin soketlerini sök kablolarının sağlam olduğuna emin ol ,kolay kolay bozulan bi parça değil ama soketlerinin bağlandığı yerdekopukluk oluyor bazen temas edip bazen etmiyor.benim başıma geldi bikere 1 saat marş bastım almadı arabayla çekmiştik motoru,akşamdı.sabah bi açtım beyinin soketinin bi ayağı kırılmış gibi devresinden.lehimledim canavar gibi oldu.bi bak istersen.bobine giden kabloları felan bi kontrol et hocam.kolay gelsin

Motosikleti
    kanuni tiger
    Alıntı digicem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.hocam beyin olma ihtimali %90 gibime geliyor.beyinin soketlerini sök kablolarının sağlam olduğuna emin ol ,kolay kolay bozulan bi parça değil ama soketlerinin bağlandığı yerdekopukluk oluyor bazen temas edip bazen etmiyor.benim başıma geldi bikere 1 saat marş bastım almadı arabayla çekmiştik motoru,akşamdı.sabah bi açtım beyinin soketinin bi ayağı kırılmış gibi devresinden.lehimledim canavar gibi oldu.bi bak istersen.bobine giden kabloları felan bi kontrol et hocam.kolay gelsin
    kablolarda hiç bi sorun yok beyin soketinde sorun yok kopma yada kırılma :S

Selam Arkadaşlar Bugun kanuni 301 Seyhan Aldım Fakat acemisiyim Hiç Bir Bilgim Yok Arkamda Arkadaşım Vardı Hafif Bi Yokusta Birinci Viteste İken Çıkamadım Sangi Motorda Benzin Bitiyomus Gibi Teklemeye Basladı Çekiç Gücü Düştü Tekrar Denedim Yokusta Çekmiyor Sorunu Neden Olabilir

Motosikleti
    tiger 250
    kablolarda hiç bi sorun yok beyin soketinde sorun yok kopma yada kırılma :S
    bi tanıdığınızda varsa tiger veya gn250 onların beyinini denemek için bi kullanın isterseniz.beyinden olup olmadığı çıkar meydana.birde farın içine kablolar var kahverengiydi sanırım bi kablo var ucunda plastik bi soket var onu cıkarıp deneyin bi ,çalıştırırken sağa sola çevirin direksyonu öyle deneyin kontak kablolarında bi sıkıntı olabilir ,temassızlık felan

Motosikleti
    KLE 500
    kahverengiydi sanırım bi kablo var ucunda plastik bi soket var
    Heh işte ben de onu soracaktım, unuttum. Onun içinde diyota benzer bişey var.Nedir o. Benimki yanmıştı, uçları kısa devre yaptım, o şekilde problem çıkarmadan çalışıyor yaklaşık 7-8 aydır.

Motosikleti
    tiger 250
    Heh işte ben de onu soracaktım, unuttum. Onun içinde diyota benzer bişey var.Nedir o. Benimki yanmıştı, uçları kısa devre yaptım, o şekilde problem çıkarmadan çalışıyor yaklaşık 7-8 aydır.
    valla hocam benimde öyle ,kısa devre yaptım .ama diyot felan yok yahu içinde kısa devre edilmiş soketti yanlış hatırlamıyorsam.
    ısındığı için erir gibi olmuştu bende kısadevre yaptım bıraktım öyle :S

Motosikleti
    KLE 500
    Bisan Lifan ın far tasının içinde de var aynı dalgadan. BYM25E yazıyor üzerinde. Ne işe yarıyor acaba?

Motosikleti
    kanuni tiger
    bi tanıdığınızda varsa tiger veya gn250 onların beyinini denemek için bi kullanın isterseniz.beyinden olup olmadığı çıkar meydana.birde farın içine kablolar var kahverengiydi sanırım bi kablo var ucunda plastik bi soket var onu cıkarıp deneyin bi ,çalıştırırken sağa sola çevirin direksyonu öyle deneyin kontak kablolarında bi sıkıntı olabilir ,temassızlık felan
    kontaktan oldunu sanmıyorum buji ateşleme yapıyo beyinden şüpeliniyorum mubarekte çok pahalı =/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

peki ya statör olabilirmi ??

Motosikleti
    tiger 250
    Bisan Lifan ın far tasının içinde de var aynı dalgadan. BYM25E yazıyor üzerinde. Ne işe yarıyor acaba?

http://i1071.photobucket.com/albums/...kun/BYM25E.jpg
    abi hızlı diyot sanırım.ama benim motorda öyle birşey çıkmamıştı hiç.benden önceki sahibi söküp atmadıysa :S
    motorun elektrik şemasına bir bakayım merak ettim gerçekten

---------- Post added at 03:31 ---------- Previous post was at 03:06 ----------

kontaktan oldunu sanmıyorum buji ateşleme yapıyo beyinden şüpeliniyorum mubarekte çok pahalı =/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

peki ya statör olabilirmi ??

buji ateşleme yapıyosa sıkıntı olmaması lazım değilmi ki.benzinin gittiğine eminmisin hocam.bujiyi sök, pistona biraz benzin koy 5-10 ml bujiyi söktüğün yerden ,bujiyi tak marşa bas motor çalışıyorsa sorun karbüratördendir diye aklıma geliyor.içine koyduğun benzin kadar motor çalışacaktır,dediğin gibi buji ateşliyorsa eğer.
    şase kablolarını kontrol et tam olarak şase almıyor olabilir belki.
    stator olduğunu sanmıyorum,çünki statordan 3 faz çıkıyor konjektörde doğrultulup birleşip çıkış veriyor .pek statordan olduğunu düşünmüyorum açıkçası..
    konjektörmü acaba ama yüksek ihtimalim beyinden olabilir ,buji ateşliyor dediğin karıştırıyo ortalığı :S

sen dediğim gibi bujiyi sök benzin koy pistona,tak bujiyi dene marşa basınca çalışıyorsa sorunu karbüratörden felan arıyacaz.birde motorun ana şase kablolarını kontrol et olmadı şaseye bağlantı yerlerini sök zımparala öyle tak.sonucu merakla bekliyorum

aklıma gelmişken gaz kolunun üzerindeki stop düğmesinin çalışıp çalışmadığına,kontaklarının takılı kalıp kalmadığına ,kablolarına felanda bi göz atıver

yakında biyerde olsaydın benim beyinle denerdik ..

Motosikleti
    KLE 500
    .....
    Sen Bursa'daymışsın yauw.Ekle beni,görüşelim.Belki faydamız dokunur.

Bu arada ben artık motorsuzum.Sattım gitti...

REKLAM ALANI
44. sayfa BirinciBirinci ... 344243444546 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler