Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    koraytras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ********************I**********************
    Tanrının değirmeni ağırdır ama iyi öğütür.
    >>>koraytras<<<

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    just_life motorun hayırlı olsun arkadasım gülegüle kasasız belasız kullanman dileğiyle ileride inşallah dahada iyileri nasib olsun..

koraytras, konunun dışındasın arkadasım .bu topici motosohbet bölümüne acsaydın daha iyi olur hemde arkadasımızın konusunu bölmemiş olurduk böylece..!!
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    shadow-vt, iyi dileklerin icin tesekku ederim Bi shadow yapariz insallah
    gurzan, Motorun uzerine bindim isik yan1yordu Benzinlikten 20 ytl lik benzin aldim. Önce bu sekilde bir hesap yapmak istedim Motor 235 km oldugunda isik tekrardan yandi. Yani 20 ytl benzin 235 km ortalama Hesabim Km de 85 ykr yak1o su an ama kullan1m hizim en fazla 5000 devir. Servis bana km de 70 yakar demisti ama inanmiyordum simdi rodajda iken 85 lira yak1osa bi dogruluk var gibi
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

tiger ın hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. adı gibi bi motormuş ;)

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Hayırlı olsun kardeş motorun, kazasız belasız mutlu güblerde kullanırsın inşallah. Bende de bundan 5 ay önceye kadar Kanuni Seyhan 250 cc vardı ve ilk 4. km. de ön diski düşmüştü neyse dedim servise götürdüm adamlar binbir özür dileyerek yenisini taktılar. 1-2 hafta sorunsuz bindim ve bir gün yolda giderken takır tukur sesler gelmeye başladı birde baktım ki eksoz düşmüş ve yerde sekiyor olay orada koptu zaten, sonrada motoru yaklaşık 1.000 YTL zararına sattım. Sanıyorum ki Seyhan Çinde, Tiger İngileterede üretiliyor. Umarım sen memnun kalırsın ve herşey dilediğin gibi olur...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Fazer
    MeTaL, Tesekkur ederim seni forumlarda takip ettiim kadari ile motorla yolda kalmazss1n tekerde düsse,motorda inse fakat bazende sans isi gibi bisey oluyor san1rim bu isler bundan önceki motorumda Kanuni idi ya allah sizi inandirsin 17850 Km yol yaptim Ankaradan antalyayada gittim. Motor tik bile demedi 3,5 sene boyunca bir kere debriyaj balatasini bir kere fren balatasini degistirdim hepsi bu. Demekki ben cok sansliyim
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    motorun hayırlı olsun.hangi şartlarda aldın biraz bahsedebilirmisin bize?

Mendizabal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sitede yeniyim gecen msj yazdım nasıl yaptıysam yayınlanmamış. benimde aklımda tiger var motor almak hiç aklımda yokken bir motosiklet bayiide gördüm ve o günden beri araştırma yapıyorum motosikletler hakkında.
    Just life sana bir iki sorum olacak cevaplarsan sevinirim. önce şöyle başlayım daha hiç vitesli motorum olmadı 3-5 kez kullandım ama. her yerde duyuyorum tiger hakkında vibrasyon yapıyor diyorlar bu vibrasyon dediğiniz titreme oluyor ama nasıl bir titreme motorsiklet salınımamı giriyor yoksa motorun deviri arttığında, bozuk bir pervanenin yaptığı gibi mi bir titreşim yaratıyor biraz daha açıklarsan sevinirim. birde herkes amartisörlerinin sert olduğunu söylüyor motoru aldıktan sonra bu amartisörler için bi çözüm yolu bulunamıyormu?

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    just_life iltifatın için teşekkürler kardeşim, bu arada bundan önceki motorun yani MZ Alman malı ve mükkem bir motordu yani Kanunin şu anki kalitesine oranla mükemmel denilebilecek bir aletti. Yinede İngilizlerde bu işi biliyor. Sonuçta mekanik bir alet kullanıyoruz 1 YTL para verip 5-10 yıl kullanadabiliriz 1000 YTL para verim 5-10 günde kullanabiliriz. Bunlar birazda şans işidir sanırım...

Motosikleti
    Fazer
    Mendizabal, Öncelikle Tiger sakin sakin sehir icinde dolasmak icin yapilmis diyebilirim dis gorunusu olarak benide cok etkilemisti ve surus tecrubemde oldugu icin sehir icindede sakin sakin tadini cikararak gezmek istedigim icin bir kac motorun arasinda secim yapmak zorunda kaldim ve Tigeri tercih ettim ki bana göre hakli sebeblerim yaygin servis agi ve bol yedek parca olayidir. Siz daha once vitesli motor kullandiginizdan bahsetmissiniz ama 3-5 kez kullandim demissiniz ki kesinlikle hic bir tarz motor icin 3-5 kez kullanmak tecrube degildir bi sekilde bir sure egitim almanizi tavsiye ederim.

Vibrasyon sorunuza gelince Tiger'da kesinlikle vibrasyon oluyor fakat bunu su ana kadar yuksek hizlarda oldugunu gordum vibrasyon yani Motorun titremesidir Yuksek devirde suratinizin 80'in uzerine geldiginde ama ben okadar abarti gormuyorum. Motor titremeye basliyor ama bu vibrasyon seni korkutmasin Motorun sallanmasi gibi bir durum degil bunu bir sure motor tecrubesi olan herkes kolayca anlaya bilir zaten. Bu tarzda iki motor daha var Junlin ve Mondial bunlardada vibrasyon var Mondialci arkadaslar yanlis anlamasinlar bugun mondial bayisinden durdum bir mondial ci geldi ve adam yasli basli biri idi virago535 ini satmis ve ucuz diye mondial almis ama adam ile biraz sohbet etttim ki adam derdine care ariyor vibrasyondan dolayi sikayetci idi ve motora mutlaka bir vites daha eklenmeli deyip duruyordu. 5, vitesin Motor rahatlatma vitesi oldugunu ama adam 5, vitesle Yokus ciktigini anlatiyordu bana. Sonuc olarak bu duruma dusmek istemem adam aldigim fiyata satacam dedi bana bende biraz pahali olur dedim adam bana cok kizdi sonra ben aradan kayboldum. Ben vibrasyonlu motor almak istemem dersen biraz daha fazla parayi gozden cikarip bir Virago al derim

Amortisorler hakkinda herkes sert oldugunu soyluyorlar evet haklilarda motoru aldigimda ve diger motorumla kiyaslamistim Oha felan oldum yanii Bu ne sert bir amortisor dedim neyse Bayii dekiler biraz beni rahatlatmak icin olsa gerek ileride yumusar dediler forumlarda bazi arkadaslarda ayni seyi soyleyince ben biraz rahatladim ve gercekten de rahatladigini gordum. Ayrica bir baska ozellik ise su Amortisorler iki kiisi oldugunuzda cok iyiler arkada oturan kisi bunu hissetmiyor bile. Bunun icin illa bir cozum yolu bulmaliyim derseniz bilemem ama Kendi ayarlari da var zaten.

Motosikleti
    Fazer
    MeTaL, Bunlarda Metalmi

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    just_life, MeTaL kardeşim onlarda MeTaL

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.

Mendizabal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağol bilgiler için justlife sana bir soru daha sorsam ya olurmu? eger bir şekilde cevaplamamak istemezsen anlarım. motoru kaç liraya aldın (peşin mi taksit mi?).

Motosikleti
    Fazer
    MeTaL, Yatmadan dönülmüyor zaten otobanda test surusunde denge acısının cok iyi oldugunu gordum racing gibi degil ama uzun virajlarda gayet güzel yatılıo

Mendizabal, 4,560 ytl satış fiyatıdır. +120 plaka ruhsat = 4,680 ytl

120 plaka ruhsat ama bunu iş takipcisi yapıyor kendın yaparsan dusuk bi fiyata gelir.

Ben motoru 3,000 ytl peşin verdim 1,560 ytl içinde kredi kullandım. Bununda belli bir faizi var yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    ya ben hala kararsızım dostlar. deli gibi arastırma yapıyorum. tıger eskısehırde var ama cbr 125 bı tanme bıle bulamadım.satan bı yer var oda siparisle getiriyo.yani goremıyom motoru belkı kutahyaya gıdıcem gormek ıcın.orda budum bı ılandan. kafayı yıcem yakında. sıyırmadan alsam motoru baska bısı ıstemem ama cbr alcam gıbı.

Motosikleti
    Fazer
    _Si_BeMoL_, ankarada Honda bayiinde bile yok ikinci el gormustum bende

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    just_life, abi bana bi fikir versene yauw. nerde bulcam bu cbr ı??? herkesten bısey duyuyom motor hakkında ama bı turlu kendım gorup te ınceleyemedım.bırı der lastıgı ınce bırı der motoru gucsuz bırı der cok celımsız ne dusuncemı bılemedım. gormedende almayı goze alamıyom.

Motosikleti
    Fazer
    _Si_BeMoL_, Cbr125r için görmeden konuşmasın kimse gayet güzel bi alet boyuna göre yani. Ve nereden bulacam sorusunada ben Bayisinde bile bulamadım fakat internette 2, el olarak satan birisi ile görüşmüştüm daha sonra caydım almaktan yani sende internette arayıp bulabilirsen ne mutlu

Motosikleti
    Fazer

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler