Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Storm 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    13.04.2008

6888 km-7037 km 149 km yapmış alınan benzin 13,00 ytl 13,00/149=0,0872 ytl km başına

7037 km-7172 km 135 km yapmış alınan benzin 14,00 ytl 14,00/135=0,1037 ytl km başına

7171 km-7340 km 173 km yapmış alınan benzin 17,50 ytl 17,50/173=0,1011 ytl14/04/2008

7340 km-7488 km 148 km yapmış alınan benzin 16,50 ytl 16,50/148=0,1114 ytl km 19/04/2008

7488 km-7647 km 259 km yapmış alınan benzin 31,00 ytl 31,00/259=0,1196 ytl km -01/05/2008 BP litre fiyatı 3,33 ytl

15.07.2008

7647 km - 9250 km 1603 km yapmış alınan benzin 165,50 ytl 165,50/1603=0,1032 ytl km başına ortalama

1603,0 km boyunca alınan benzinler:

20,00 11.07.2008 ziyal petrol
    20,00 02.07.2008 haramidere avcılar
    22,00 23.06.2008 ziyal petrol
    20,00 14.06.2008 öz yılmaz büyükçekmece
    9,00 18.05.2008 halk evi kocaeli
    17,00 18.05.2008 tuzla
    22,50 18.05.2008 balıkesir
    15,00 16.05.2008 ziyal petrol
    20,00 08.05.2008 ziyal petrol
    165,5 ytl

Bunlar sadece benzin masrafları ve yapılan kilometre ....
    değerler gerçek değerlerdir.

Tek sıkıntı verici sorun KRANK kesmesi oldu .
    Garantiden değişildi.

7400 km de değişen triger kayışı da yanaktan lif attı ve kayışı değiştirdim .(zor durumlarda yine de iş görür.)

umud ederimki mutlu ve de huzurlu bir şekilde yoluna devam eder.

Arkadaşlarımın sorularına cevap vermiyorum sanmasınlar ...
    Bildiğim konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum ...

Görüşmek dileğiyle ....

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paneldeki dijital saat nasıl ayarlanıyor bilgisi olan var mı. orda aldığımdan beri :28 yazıyor. altındaki slikon gibi şeyler buton mudur nedir?
    tarih kısmında takılı kalmış ayarlanması gerekiyor.
    bende pek beceremiyorum orayı ayarlamayı :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    İsmail abi bu ne hesaba kıtaba fazla dalmıssın yaw :D
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail abi bu ne hesaba kıtaba fazla dalmıssın yaw :D

(Fazla dalmamışım aslında sadece benzin masrafları ...
    Diğer ek masraflar içinde değil . (servis ,tamir , bakım v.s.))

O kadim arkadaşım .Bilginim nerelerdesin sen yafs .
    Görüşemez olduk ... :D
    Düzcelerdemisin ,Yoksa hala istanbuldamısın .
    Bir ara memlekete gideceğim . 1 ay içerisinde tabiki .
    Geçerken yanına uğramak isterim . ;)

Motosikleti
    Octavia
    Abı ben suan Düzce de yım her zaman beklerım İsmail abi
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Alıntı can-ahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yha bu kanuniden memnunmusunuz

ama memnunmusunuzz yanii nsll gidioo bnde alcam ama çinlilerden korkuorum dewamlıı gidemem ölee tamirhanelere

bide sizz bahçeli ewlerdemisnizz
    AMAN ABİ UZAK DUR ÇİNLİDENN:D

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı coolizma39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AMAN ABİ UZAK DUR ÇİNLİDENN:D
    Sende amma takıntılısın kardesım ya o baslıkta uzak dur bu baslıkda uzak dur sankı herkzın butcesı aynı tovbe ya madem cok bılıyodun bu ısı en basta nıye aldın bence bos konusuyorsun kusura kalma

Kanuni Storm 150 Istanbuldan Izmite Kadar Sorunsuz Tek Kontakta Gidermi?

Alıntı tsoner adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evet gidiyor ....

Ancak sürekli dip gaz yapmaman lazım.... ;)

Bizzat gittim .

hanedan bir depoya istanbuldan izmite gidebilirmiyim?masrafım ne olur?

Motosikleti
    Octavia
    Sen ne dıyorsun o Storm Istanbuldan Abanta geldı

hanedan bir depoya istanbuldan izmite gidebilirmiyim?masrafım ne olur?
    1 depo benzinle (tam dolu olacak )
    şehir içi 200
    şehirler arası 230 km ortalama gidiyor.

geri kalanını hesapa işte

Zaten Nitrius arkadaşım da cevabı bir nevi yazmış...

Motosikleti
    Kymco People S200
    13 yıldır motosiklet dünyasını ve gelişmelerini izleyen, 23 yaşında yeni mezun bir ingilizce öğretmeni olarak büyük hayalimi sonunda gerçekleştirmeye karar verdim. Aslında yüksek bütçeli bir Kymco istiyordum ancak aile baskısı yüzünden sadece yazları kullanacağım için Grand dink 250 ya da Xcting 250 alıp garaja atmak yerine göze daha hoş gelen ve kişiselleştirmeye çok yatkın olan Storm 150'yi seçtim. Seçimimde bu başlıktaki yorumlar büyük rol oynadı. Motoru önümüzdeki hafta alıyorum. Size hem motor hem ekipman konusunda bir kaç sorum olacak.

- Storm 150 'nin standart olarak çıkan hataları neler? Benim bu başlıkta tek yakaladığım gidonun boşluk yapması ve sürekli sıkılması gerektiği. Karburatör ayarının bozuk olması standart bir hata mı? Alır almaz servise söylemek gerekir mi?
    - Kask olarak Cox Trip çene açılır güneş gözlüklü gri kask ve eldiven olarak (elim çok terleme yaptığı için gerek duyuyorum, önceki motorumda gaz kolu kayıyordu) Revit torx kırmızı siyah yazlık eldiven almayı düşünüyorum. Sizce yaz kullanımı için başka ekipman gerekir mi?
    - 40lt'lik bir arka kutu almak istiyorum, marka-model ve fiyat konusunda kullanan arkadaşların önerileri ne olur? En sağlam olan, problem çıkarmayan model nedir, nekadardır?

Bu kadar sanmayın, motoru alınca sorularum devam edecek :D
    Arabasız, kazasız ve motorlu günler

ben storm kullanmıyorum ama dün kullanan bi arkadaşla konuşdum motorundan çok memnun olduğunu söyledi ben bu mora 4 kişi biniyorum ve çok güçlü bir motor dedi.duyduğuma ve incelediğime göre çok iyi bir scooter.....

Alıntı TypeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13 yıldır motosiklet dünyasını ve gelişmelerini izleyen, 23 yaşında yeni mezun bir ingilizce öğretmeni olarak büyük hayalimi sonunda gerçekleştirmeye karar verdim. Aslında yüksek bütçeli bir Kymco istiyordum ancak aile baskısı yüzünden sadece yazları kullanacağım için Grand dink 250 ya da Xcting 250 alıp garaja atmak yerine göze daha hoş gelen ve kişiselleştirmeye çok yatkın olan Storm 150'yi seçtim. Seçimimde bu başlıktaki yorumlar büyük rol oynadı. Motoru önümüzdeki hafta alıyorum. Size hem motor hem ekipman konusunda bir kaç sorum olacak.

- Storm 150 'nin standart olarak çıkan hataları neler? Benim bu başlıkta tek yakaladığım gidonun boşluk yapması ve sürekli sıkılması gerektiği. Karburatör ayarının bozuk olması standart bir hata mı? Alır almaz servise söylemek gerekir mi?
    - Kask olarak Cox Trip çene açılır güneş gözlüklü gri kask ve eldiven olarak (elim çok terleme yaptığı için gerek duyuyorum, önceki motorumda gaz kolu kayıyordu) Revit torx kırmızı siyah yazlık eldiven almayı düşünüyorum. Sizce yaz kullanımı için başka ekipman gerekir mi?
    - 40lt'lik bir arka kutu almak istiyorum, marka-model ve fiyat konusunda kullanan arkadaşların önerileri ne olur? En sağlam olan, problem çıkarmayan model nedir, nekadardır?

Bu kadar sanmayın, motoru alınca sorularum devam edecek :D
    Arabasız, kazasız ve motorlu günler

Hayırlı olur umarım senin için.
    Hırpalamadığın zaman sıkıntısı fazla olmayan bir motosiklet.

Gidondaki boşluk fazla önemsenecek şekilde değil .zaten zamanla gerek kalmıyor sıkmana.

Yaz kullanımından ziyade Tam koruma makbüldür ...
    ( kask,-korumalı yazlık bir mont.-dizlikler-ve mümkünse bir de motosiklet botu tabiki eldiven.)
    unutmamalıki motosiklet sürücülerinin kaportası üzerlerine giydikleri korumalardır.))

Arkaya alacağın sepet için de tavsiyem montun ve kaskın sığabilsin. ;)
    Marka ve model incelemediğim için kıyaslama yapamayacağım bu konuda.

ben storm kullanmıyorum ama dün kullanan bi arkadaşla konuşdum motorundan çok memnun olduğunu söyledi ben bu mora 4 kişi biniyorum ve çok güçlü bir motor dedi.duyduğuma ve incelediğime göre çok iyi bir scooter.....

Adı üstünde 150 cc büyük çoğunluğu çinli bir scooter bu ...
    Her zaman dediğim gibi fazla hırpalamaya gelmez ...
    Sonra eline alır tekerleri gezmeye başlar

stormu en fazla kaç taksitle alabilirim...

Motosikleti
    Kymco People S200
    Cevap için sağolun hanedan, ancak motoru alırken duraksamama neden olan 2 nokta var, aslında bunların cevabı her ne olursa olsun motoru alacağım ama kafamda soru işareti kalmasın diye sorayım:

1- Motoru garaja çekeceğim yer yazlık, yani deniz kıyısı, dolayısıyla nemli olacak. 3-5 ay orada kalacak. Motoru evin içine geçirdikten sonra ne gibi önlemler almak gerekir? 60 liralık özel motor örtüleri var ondan mı alsam? Paslanmayı önler mi?

2- Her ne kadar motorcu için aldıktan sonra canınızdan bir parça olsa da, satma durumunda Storm 150 çok zarar ettiriyormuş. Örneğin, bu sene anahtar teslimini 2700ytl'ye aldığım motoru seneye 1500e satabilirmişim, bu doğru mu?

stormu en fazla kaç taksitle alabilirim...
    www.kanuni.com.tr den SSS (Sık Sorulan Sorular) bölümünde şöyle yazıyor:

"Tüm kredi kartlarına ilgili kredi kartının tanıdığı imlkanlar kadar taksit yapılabilir. Ayrıca sadece kimlik fotokopisi ile bayilerimize başvurulduğu zaman 24 aya kadar vadeli kredilendirilmektedir.. "

Cevap için sağolun hanedan, ancak motoru alırken duraksamama neden olan 2 nokta var, aslında bunların cevabı her ne olursa olsun motoru alacağım ama kafamda soru işareti kalmasın diye sorayım:

1- Motoru garaja çekeceğim yer yazlık, yani deniz kıyısı, dolayısıyla nemli olacak. 3-5 ay orada kalacak. Motoru evin içine geçirdikten sonra ne gibi önlemler almak gerekir? 60 liralık özel motor örtüleri var ondan mı alsam? Paslanmayı önler mi?

2- Her ne kadar motorcu için aldıktan sonra canınızdan bir parça olsa da, satma durumunda Storm 150 çok zarar ettiriyormuş. Örneğin, bu sene anahtar teslimini 2700ytl'ye aldığım motoru seneye 1500e satabilirmişim, bu doğru mu?

www.kanuni.com.tr den SSS (Sık Sorulan Sorular) bölümünde şöyle yazıyor:

"Tüm kredi kartlarına ilgili kredi kartının tanıdığı imlkanlar kadar taksit yapılabilir. Ayrıca sadece kimlik fotokopisi ile bayilerimize başvurulduğu zaman 24 aya kadar vadeli kredilendirilmektedir.. "
    1-çadır paslanmayı önlemez.işlemeyen demir pas tutar.(uzun zaman kullanmayacağın zaman nikelajlı ve görünen demir aksamlarını yağlı bir bezle silmen çare olabilir.(sonuçta çok üst düzey bir makine değil.)
    2-her üründe olduğu gibi bu motosikletinde ikinci eli yaklaşık o fiyatlarda.
    (kaza durumuna göre durum değişiyor tabi aksesuar da önemli.)
    yanlış hatırlamıyorsam şuan 2400 ytl-2500 ytl civarı anahtar teslim fiyatı.
    Birçok motosiklet 2.el de o fiyat oranında aşağıya düşme yaşıyor.diğer marka motosikletlerden daha iyi derim yinede.

Son kararı sen bilirsin .

Slm Millet Storm Ekzozunu Değiştiren Varmı????

Motosikleti
    Kymco People S200
    Gri Storm 150'mi sonunda ısmarladım, birkaç gün içinde gelecek.

Hanedan, senin tavsiyene uyacağım. en iyi yöntem yağlı bezle silmek. Ama hala kafama bir konu takılıyor, burada storm kullanan bir kaç arkadaşla konuştum, ilk geldiğinde çok benzin yaktığını, serviste karbüratör ayarı yaptırmanın şart olduğunu söylediler. Bu tüm motorlarda çıkan bir hata mı? Acaba alır almaz onu yaptırsam mı yoksa hiç mi kurcalatmasam motoru?

Alıntı STORM-83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Millet Storm Ekzozunu Değiştiren Varmı????
    Açıkçası daha dün çok beğendiğim Bobcat'in eksozunu Storm'a taksam ne olur diye düşünüyordum, ancak garantisinin bozulması ya da yüksek masraf gibi sonuçları olabildiğinden orijinalini bozmamaya karar verdim. Yinede servise bir sormakta fayda var.

Gri Storm 150'mi sonunda ısmarladım, birkaç gün içinde gelecek.

Hanedan, senin tavsiyene uyacağım. en iyi yöntem yağlı bezle silmek. Ama hala kafama bir konu takılıyor, burada storm kullanan bir kaç arkadaşla konuştum, ilk geldiğinde çok benzin yaktığını, serviste karbüratör ayarı yaptırmanın şart olduğunu söylediler. Bu tüm motorlarda çıkan bir hata mı? Acaba alır almaz onu yaptırsam mı yoksa hiç mi kurcalatmasam motoru?

Açıkçası daha dün çok beğendiğim Bobcat'in eksozunu Storm'a taksam ne olur diye düşünüyordum, ancak garantisinin bozulması ya da yüksek masraf gibi sonuçları olabildiğinden orijinalini bozmamaya karar verdim. Yinede servise bir sormakta fayda var.

Mrb.
    her motosiklette rodaj süresince normalin üzerinde yakıt sarfiyatı olur bu gayet normal.hemen karbüratörle oynatma sakın .
    Motosikletin 2000-3000 km leri gördüğünde ancak biraz sağlıklı bir ölçüm yapabilirsin .

Örnek : ;)
    Ben istanbuldan zonguldağa geldim .... toplam tam 400 km ciddi bir sorunla karşılaştım sayılmaz . hatta hiç karşılaşmadım
    Ortalama hızım 70-80-90 arasındaydı .yolculuk molalarla beraber 6-7 saat sürdü.
    İstenirse uzun yol da yapılabiliyor ama her zaman dediğim gibi sen motosikletini üzmezsen ,O da kolay kolay seni üzmez ....

egzost olayına gelince bobcatin egzostu olabilir neden olmasın keyfine ve parana kalmış bir şey ....
    Hatta performans egzostu bile takabilirsin ....

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler