Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 600 ABS Hakkında Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satabildiniz mi hocam motoru vfr?
    Evet çantasız olarak sattım. Ama hala vfr bulamadık kafamıza yatan
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çantasız olarak sattım. Ama hala vfr bulamadık kafamıza yatan
    hayırlısı olsun. CBF ten sonra VFR yorumlarını da bekleriz.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun. CBF ten sonra VFR yorumlarını da bekleriz.
    İnşallah.Bakalım bir aksilik olmazsa

arekinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 2011
    Arkadaşlar aldığımdan beri yağ değiştirmedim motorda. Hangi marka veya özellikte yağ kullanıyorsunuz? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Alıntı arekinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aldığımdan beri yağ değiştirmedim motorda. Hangi marka veya özellikte yağ kullanıyorsunuz? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    Motul 7100 koydurdum ben en son memnunum.

Motosikleti
    CBF 600 2011
    Eyvallah. Bende araştırmalarım sonucu onda karar kılmıştım. Sen tasdik ettin. Teşekkürler...

Motosikleti
    CBF 600 2011
    Beyler yağ olarak hemen yukarıdaki postta da belirttiğim üzere motul 7100 koyacaktım ama son anda bir araştırma daha neticesinde PETRONAS SYNTIUM 10W-50 tam sentetik motor yağı aldım. Hem de daha ucuza geldi motul dan. Bu yağ hakkında da gerek yurtiçi gerek yurtdışı kaynaklarda bir hayli olumlu yorum okudum. Şimdilik bir sorunum yok. Bilgi vermek isterim... İyi sürüşler...

snrdngurme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, yaklaşık 3000 km kadar pulsar 200 ns kullanıp geçen sezon sattım,motosiklet hem küçük geliyordu hem de frenleri güven vermiyordu. A ehliyetim var eğitimimde Mt7 kullandım. büyük cc motorların ne denli tehlikeli olabileceği konusunda az çok fikir sahibiyim yaşım 34. Esasında v strom 650 almak istiyorum fakat onun da frenleri çok kötüleniyor, bu nedenle 2011 model cbf 600 alma niyetindeyim. Sizce cbf 600 veya v strom 650 benim için erken mi bir de her iki motosikleti kullananlar kıyaslama yapabilirler mi? özellikle fren performansı bakımından.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı snrdngurme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, yaklaşık 3000 km kadar pulsar 200 ns kullanıp geçen sezon sattım,motosiklet hem küçük geliyordu hem de frenleri güven vermiyordu. A ehliyetim var eğitimimde Mt7 kullandım. büyük cc motorların ne denli tehlikeli olabileceği konusunda az çok fikir sahibiyim yaşım 34. Esasında v strom 650 almak istiyorum fakat onun da frenleri çok kötüleniyor, bu nedenle 2011 model cbf 600 alma niyetindeyim. Sizce cbf 600 veya v strom 650 benim için erken mi bir de her iki motosikleti kullananlar kıyaslama yapabilirler mi? özellikle fren performansı bakımından.
    Cbf600 diğer 600 lüklere nazaran nispeten sakın bir yapıya sahiptir.

2011 modellerde hem enjeksiyon hemde kombine abs artısı olacaktır ki, kombine abs nin tadı bir başkadır.

2007 model kullandım 1 yıl boyunca. Yeni kasaları bilemem ama arka fren hissiz geliyor insana. Ama tutuyor aslında.

Yani dl 650 ya da cbf600 arasında olsam yine cbf600 alırdım. Parça maliyeti de sanırım suzukiye göre daha makuldur.

Eğer fırsatınız varsa bir eğitim alın bence. Bu sadece motosikleti kullanmak için değil kendi can güvenliğiniz içinde daha iyi olur

snrdngurme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf600 diğer 600 lüklere nazaran nispeten sakın bir yapıya sahiptir.

2011 modellerde hem enjeksiyon hemde kombine abs artısı olacaktır ki, kombine abs nin tadı bir başkadır.

2007 model kullandım 1 yıl boyunca. Yeni kasaları bilemem ama arka fren hissiz geliyor insana. Ama tutuyor aslında.

Yani dl 650 ya da cbf600 arasında olsam yine cbf600 alırdım. Parça maliyeti de sanırım suzukiye göre daha makuldur.

Eğer fırsatınız varsa bir eğitim alın bence. Bu sadece motosikleti kullanmak için değil kendi can güvenliğiniz içinde daha iyi olur
    honda'nın güvenli sürüş eğitimlerine katılmayı istiyorum ama Ankara'da her zaman olmuyor zannedersem.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı snrdngurme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda'nın güvenli sürüş eğitimlerine katılmayı istiyorum ama Ankara'da her zaman olmuyor zannedersem.
    Honda yı arayıp tarihleri öğrenirseniz, önceden rezervasyon yaptırıp yer bulma imkanınız artacaktır. Bildiğim kadarı ile belli bir sayı var eğitimler için
    snrdngurme bunu beğendi.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Merhabalar, CBF 1000 arayışlarım neticesinde henüz bütçeme ve kriterlerime uygun bir motosiklet bulamadığımdan CBF 1000' in küçük kardeşine bakmaya başladım. Kendime birkaç motosiklet buldum fakat siz tecrübeli CBF 600 kullanıcılarına sormak isterim. Linklerini vereceğim motorlar ile ilgili bana - veya + ne söyleyebilirsiniz? Belki aranızda bu 600' leri daha önce görmüş, hatta kullanmış olan bile vardır : ).

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-kusursuz-hatasiz-567405552/detay

ve

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-600-luk-zimba-568471608/detay

Olmadı önerilerinize de açığım. Şimdiden teşekkürler ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, CBF 1000 arayışlarım neticesinde henüz bütçeme ve kriterlerime uygun bir motosiklet bulamadığımdan CBF 1000' in küçük kardeşine bakmaya başladım. Kendime birkaç motosiklet buldum fakat siz tecrübeli CBF 600 kullanıcılarına sormak isterim. Linklerini vereceğim motorlar ile ilgili bana - veya + ne söyleyebilirsiniz? Belki aranızda bu 600' leri daha önce görmüş, hatta kullanmış olan bile vardır : ).

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-kusursuz-hatasiz-567405552/detay

ve

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-600-luk-zimba-568471608/detay

Olmadı önerilerinize de açığım. Şimdiden teşekkürler ...
    Mobilden giriyorum o nedenle linklere bakamıycam.

Daha önce 2007 modelini kullandım. Gayet keyifli bir motosikletti. Temizi bulunursa kaçırmayın

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Mobilden giriyorum o nedenle linklere bakamıycam.

Daha önce 2007 modelini kullandım. Gayet keyifli bir motosikletti. Temizi bulunursa kaçırmayın
    İşte zaten en büyük handikap bu ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte zaten en büyük handikap bu ...
    Çok karamsar olmayın bence. Önceki motorumu 59 k km de sattım. 2007 modeldi ve hem makinesi hem görünüşü ile çok temizdi. Sadece biraz sabredin. Nasibinizde olan gelir sizi bulur.

Geçenlerde de bir arkadaşımız 2010 modelini aldı. 2007 ve öncesinden farkları; kombine abs ,enjeksiyon ve benzin göstergesi.

Bu arada kombine fren kendini pek hissettirmedi kendini. Vfr daha belirgin bir hissiyat var. Yakıt olarakta enjeksiyon ve karbüratör arasında 1 lt oynar 100km de.

Beğendiğiniz motorun sahibi ile önceden görüşün ve şunu mutlaka belirtin söylediğinin haricinde birşey çıkarsa masraflarımı alırım diye. Zaten motoruna gerçekten güvenen kişi hayır demez. Sonunda da expertizinizi yaptırıp kafanız rahat bir şekilde kullanın

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    bence fiyatlar çok yüksek üretimi durmuş bir motosiklet için.
    ben 2006 modelini kullandım 1 sene kadar. çok memnundum.çok dengeli ve keyifli.
    ama arkadaşımın cbf 1000 ini de kullandım. aralarında dünya kadar fark var...

2011 Model CBF 600 SA uzun yol yakıt Tüketimi

2011 Model Cbf 600 SA Enjeksiyonlu motorumu yeni aldım. 78.000 km de motorum. Uzun yolda arkadaşlar ne yakıyor diye soruyordu cevap veremiyordum. 10Riders Balıkesir motor kulübünün Cunda Adasında 8. cisini düzenlediği festivale katılıp dönünceye kadar toplamda 365 km yaptım. Hızımı 90-105 olarak tutmaya çalıştım. YAKIT TÜKETİM: 365 km de 15.74 lt benzin yaktı .Eğer yanlış matematik hesabı yapmadıysam 365 km de 15.74 lt benzin yakmışsa 100 km de 4.30 lt benzin yakmış demektir. Normal de benzini lukoil den flash kart ile 6.29 tl dan indirimli olarak 6.03 tl e aldım. Sanırım 26 kuruşa geldi . Fiyat kuruş bence önemli değil çünkü değişken. En önemli sonuç litre bence . Sizce yakıt tüketimim nasıl . Saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:51 ----------

Arkadaşlar arka fren balatalarım bitmişti ben de TRV marka sinterli bakır rengi 89 tl ye N11 den satın aldım . Zaten frenler az tuttuğu için değiştirmiştim Alışır dedi az tutar gibiydi Sonra iyice tutmamaya başladı . Birkaç yorum okudum tam sinterli sert olduğu için Cbf 600 abs li iyi tutmaz diyorlar . Ustama gittim söktü zımparaladı diski iyice sildi vs yine aynı. Elinde başka çıkma Balat'a vardı taktı . Fren tutuyor. Allah Allah dedim demek ki doğru . Bana orjinal Balata al dedi . Ben de pahalı diye şimdi yarı sinterli yeni Balata aldım. Denemedim . Ustanın taktığı çıkma Balata ile idare ediyorum. Yarı sinterli nakaratı takarsam yorumlarımı yazacağım. Siz de tam sinterli Balata takıp arka frenlerin tutmadığını gördünüz mü ?

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    İyi akşamlar arkadaşlar. CBF 600 forumu aktif değil ancak bana yardımcı olacak arkadaş çıkacaktır diye umuyorum. 2006 model cbf 600 aldım ancak km saatine giren soketi kesmişler. Soket buldum ancak kablo dizilimi nasıl yapıcam bilmiyorum. Cbf600 ü olan bir arkadaşın Bana fotoğraf atma şansı varsa çok mutlu olurum şimdiden çok teşekkür ederim.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar. CBF 600 forumu aktif değil ancak bana yardımcı olacak arkadaş çıkacaktır diye umuyorum. 2006 model cbf 600 aldım ancak km saatine giren soketi kesmişler. Soket buldum ancak kablo dizilimi nasıl yapıcam bilmiyorum. Cbf600 ü olan bir arkadaşın Bana fotoğraf atma şansı varsa çok mutlu olurum şimdiden çok teşekkür ederim.
    cbf600 Topiği ölmüş, kimse yok mu?....
    I live my dream life.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor problem çıkarmıyor ki. Çıkarsa yazarlar Bence internette servis manuelini arayın orada bulursunuz elektrik şemasını

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)