Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 600 ABS Hakkında Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sende şu garibi kurtar artık sineklerden

Ben onu fotoğrafı çektiğimin ertesi günü sineklerinden kurtardım , o halde bırakırmıyım hiç .
    mbuyuk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    vites göstergesi uyarlasak nasıl olur bizim cbf lere 7. vitesi aramaktan sıkıldım

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Selamlar, ebay'de tak çalıştır vites göstergeleri mevcut. Fakat biraz pahalı, ama tek yapman gereken ecu ye soketi takmak o kadar. diğer bir yötem mıknatıslı, vites pedalının oraya bir mıknatıs ,karşınada alıcı yerleştiriyorlar, her yukarı çıkşta ya da aşağı inişte vites küçültüp ya da yükseltiyor, pek randımanlı olmadığı söyleniyor. aşağıdaki linkte ecu ye bağlananların fiyat ve özelliklerini bulabilirsin.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trks...at=0&_from=R40

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Selamlar,ön camını değiştirip de eski orjinalini satmak isteyen olursa benimle iletişme geçebilirse çok sevinirim. iyi günler.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    2 hafta önce çıktığımız İstanbul Kastamonu yolculuğundan, çok fazla durup fotoğraf çekmedim. Şimdilik bu kadar. 8 Nisan'da aldığım motorumla ilk uzun yolumuzdu. 2 kişiyle gayet rahat yol aldık. Motoru alırken ondan beklediğim şeyleri yerine getirdi. Artçı ile rahat sürüş, hızlanma, frenleme ve dengesiyle beklediğimden çok daha iyi iş çıkardı.

ER6iNbay bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Selamlar,
    2 hafta önce motorumla ankara - alanya - ankara yaptım. Hiç yormadı gerçekten, yakıt konusunda da çok memnun etti. Ortalama hız olarak 110 120 arası, 4.5 lt yaktı. Biraz daha azimli olsam daha da az yakacak galiba.

Impromptu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Merhaba,
    Ben de yeni almış olduğum CBF 600'le aranıza katıldım. Motoru iki gün önce aldım ancak tempomdan dolayı hala kullanma fırsatı olmadı. Yorumlara göre çok keyif alacağımı tahmin ediyorum. Umarım forum da daha yoğunlaşır. Sorularım ve tecrübelerimle ben de burada olmaya çalışacam. Şimdilik herkese keyifli sürüşler diliyorum...

Kullanımı gayet keyifli ve Leo Vince egzoz ile bütünleştiğinde doyum olmuyor makineye.

Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Herkese tekrar merhaba,

Motorla ilgili kendi izlenimlerimi biraz paylaşmak istedim. Aldıktan sonra yaklaşık 1100km yaptım. Bunun nerdeyse tamamı uzun yolda yapıld diyebilirim. Istanbuldan Eskişekir ve oradan da Ankara'ya geldim. Ankara'da da Okan Sinan hocadan sürüş eğitimi aldım ve özellikle benim gibi 125'lik scooterdan böyle 600'lük bir motora geçiş yapanlar için harika ve elzem bir eğitim olduğunu söyleyebilirim. Ilk gün kapalı parkurda hakimiye çalışmaları yaptık ve motor bana inanılmaz kıvrak geldi. Nereeyse hiç zorlanmadım diyebilirim. Gerçekten kontrolü kolay bir makine.

Bundan önce motorla pek uzun yol deneyimim olmamıştı. Uzun yolda genelde rahat. Sadece sele bazen acıtmaya başlayabiliyor. Tabii bu durum bir süre sonra tüm motorlar için geçerli olabilir. Üzerinde tur camı olduğu rüzgara fazla maruz kalmadım. Ancak kask yine de direk rüzgar aldığı için sürüş konforu açısından kulak tıkacı takmak iyi oldu.

Yakıt açısından eski scooterımdan (HONDA PCX 125) tam iki kat fazla yakıyor diyebilirim. Ortalama 5 litre civarında. Bazen 4.8lt, performanslı sürüşde ise 5.4lt gibi yaktı. Detaylara aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.fuelly.com/motorcycle/hon...hergene/315265

Aldığım performanstan dolayı yakıt hiç gözümde büyümedi.

Üzerindeki leo vince egzosun gerçekten de tatlı bir sesi varmış. Normalde ses konusunda bir beklentim yoktu ama kullandıkça sesine hem alıştım hem de beğendim.

Özetle motorun memnun olmadığım bir yönü pek yok. Sadece 5000 devirde bir titreme yapıyor, 6000 devirden sonra geçiyor. Forumlarda okuduğum kadar cbflerin kronik sorunlarından biri bu. Bir de yoldaki titreşimlerden dolayı aynaların ayarı bozulabiliyor nadiren. Ancak çok sık değil. O yüzden bunları ciddi problemler olarak görmüyorum.

Şimdilik benden bu kadar. Yeni izlenimlerim oldukça yine buradan paylaşmaya çalışacam.
    RAMİREZ, arnold ve dental_land bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf 600sa
    Motorsiklet kullanırken sıcaklık önemli .Akvaryum termometresi .

Lg G3 için gidon aparatı . Navigasyon kullanabilmek amacıyla aldım .

Çakmaklık ve USB girişi .

Voltmetre .

Elcik korumalar .

Dijital vites göstergesi .

Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Güzel aparatlara benziyor hepsi... Elciklerin CBF'de nasıl duracağını çok merak ediyorum. Taktıktan sonra fotoğrafını burada paylaşabilirseniz çok sevinirim açıkcası.
    Bir de vites göstergesi benim de uzun süredir düşündüğüm bir olaydı. Takılması kolay olacak gibi gözüküyor resimden. Ben motoru çok kurcalamaktan yana olmayanlardanım, o yüzden şüphem de var. Sizin deneyimlerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    cbf 600sa
    Elciklerden benimde şüphem var ,yerebtam paralel olmicak muhtemelen. Vites göstergesi ni bende çok merak ediyorum . Beklediğim birkaç sipariş daha var onlar da gelsin montaja götüreceğim .Paylaşırım.
    Impromptu bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    selamlar,
    aldığınız digital vites göstergesi mıknatıslı olandan mı? yoksa direk beyne takılandan mı?

Motosikleti
    cbf 600sa
    Direkt takilandan .

pam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-strom / Pulsar 200
    arkadaşlar merhaba.. ben de 2011 model bir cbf600 alarak aranıza katıldım. ilk 4 silindirli tecrübem olacak.... şimdilik 100 km kadar sürdüm çok keyifli bir motor ancak tur camın orjinal camı ile çok fazla rüzgar yiyorum....
    sahibinden de ZEUS marka 150 tl e 54 cm tur camı satıyolar. tavsiye eder misiniz?

Motosikleti
    cbf 600sa
    Orjinal cam kesinlikle yetersiz.54 cm cam sizi 110-120km/h sürrate kadar yeterli olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:27 ----------

Orjinal cam kesinlikle yetersiz.54 cm cam sizi 110-120km/h sürrate kadar yeterli olacaktır.

Motosikleti
    V-strom / Pulsar 200
    arkadaşlar..
    gidon yükseltmeyi düşünüyorum. 100-150 tl ye yerli imalat çeşitli gidon yükseltme aparatları var.
    ancak sizlere danışmak istediğim şöyle bir baktığımda bu yükseltme sonrası fren ve hidrolik hortumlarının nasıl olacağı...
    özellikle ön fren hidrolik hortumun boyu 2-3 cm lik bir değişimi tolare edemeyecek gibi duruyor?
    bunu nasıl hallettiniz? var mı bir yolu?

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Alıntı pam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.. ben de 2011 model bir cbf600 alarak aranıza katıldım. ilk 4 silindirli tecrübem olacak.... şimdilik 100 km kadar sürdüm çok keyifli bir motor ancak tur camın orjinal camı ile çok fazla rüzgar yiyorum....
    sahibinden de ZEUS marka 150 tl e 54 cm tur camı satıyolar. tavsiye eder misiniz?
    2012'den beri zeus marka tur camı kullanıyorum ve çok memnunum. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. lakin netten sipariş vermek yerine elden alın. bu şekilde montajını da yaptırmış olursunuz.

@dental_land aksesuarlar takılmadı mı hâla? şimdi gördüm, çok merak ettim.

Ps.. arkadaşlar şu bizim başlığı biraz hareketlendirsek diyorum kullanıcılar olarak. ölü toprağı atılmış gibiyiz.
    pam bunu beğendi.
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

Motosikleti
    V-strom / Pulsar 200
    Alıntı arnold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012'den beri zeus marka tur camı kullanıyorum ve çok memnunum. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. lakin netten sipariş vermek yerine elden alın. bu şekilde montajını da yaptırmış olursunuz.

@dental_land aksesuarlar takılmadı mı hâla? şimdi gördüm, çok merak ettim.

Ps.. arkadaşlar şu bizim başlığı biraz hareketlendirsek diyorum kullanıcılar olarak. ölü toprağı atılmış gibiyiz.
    teşekkür ederim. bursadayım. o nedenle netten aldım bugün geldi ve taktım. gayet güzel oldu tur camım. ancak camın üstüne takılan kauçuk bantlar tam oturmadı. biraz havada kaldı eğreti duruyor. sürüş sırasında düşmemeleri için bir önlem almalıyım bakalım....

bahadirce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda motorsuz...
    Merhaba arkadaşlar, 2006 model cbf 600 ile ben de Adana'dan aranıza katılmış bulunuyorum.
    2 haftadır kullanıyorum. Kullanıyorum dediğime bakmayın 150 km oldu daha. :D
    Alışmaya çalışıyorum, cbf 150'yi satalı 2 yıl oldu. 2 yıldır kontak çevirmişliğim yoktu. Yeni başlamış gibi heyecan doluyum şu aralar.
    Hem ilk 4 silindirim, hem de 2 yılın verdiği doluluk var.
    Sormak istediğim bikaç şey var,
    -Şehir içi ortalama 3.000-4.000 civarı sürüyorum, motorun sesine alışamadığım için yüksek devir gibi geliyor sanki. Şehir içi ortalama hangi devirde sürmem hem yakıt için, hem motor için idealdir. 100 km.'de 7,60 lt gibi bir şey yaktı. Yüksek geldi biraz, 5,5-6 lt.ler konuşuluyordu ben almadan önce.
    -7.000 devirlerde bir titreşim söz konusu selede ve elcikte. Sizde de var mıdır? Bunun çözüm yolu var mıdır?
    -Amortisörleri sertleştirmek motorun yerden yüksekliğini arttırır mı? Bi iki yerde (doğru düzgün çukur olmamasına ramen) altı sürttü ya da dürttü.
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)