Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 600 ABS Hakkında Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    uguratac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600S ABS
    Alıntı tunoka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende geldim buraya gerçi tertibim 1000 lendi ama neyse.
    Tuncel abi hatırladıkca gülümsüyorum ya
    cbf 500 le çıktıgın geziden cbf600 le döndün ya harikasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Alıntı uguratac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuncel abi hatırladıkca gülümsüyorum ya
    cbf 500 le çıktıgın geziden cbf600 le döndün ya harikasın
    Eee motorcuya estimi yapar biliyorsun.

Motosikleti
    HONDA CBF 600S ABS
    haklısın motorcunun kafasına essin yeter :D

Motosikleti
    Kymco Agility
    beğendiğim makineler listesinde üst sıralarda.. Özellikle ebatları itibariyle. Bilmiyorum aynı kategoride sayılırlarmı ama DL650 gibi iddalı bir rakibi var!
    Burak Murat

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam benim ebadıma uygun bi motor allah bizede nasip eder inşallah :(
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    arkadaşlar öncelikle eleştirmek adına yazmıyorum.konuyu açan arkadaş hiç objektif yazmamış.resmen hondanın reklam sayfa yazısını alıp buraya koymuş.
    amacım bu motor hakkında ciddi bilgi sahibi olmak.bazı sorularım olacak kullananlar cevaplarlarsa sevineceğim:
    1.yakıt karbüratörlü olduğu halde çok denmiş.ben fz6 fazer ile mukayese ettim aradaki çok ciddi güç farkına rağmen neredeyse fazer kadar yakıyor gibi geldi.bu konuda ne düşünüyorsunuz.
    2.abs performansı nasıl(yeterince sağlıklı çalışıyor mu.yani abartı titreme,fren mesafesini çok etkileme vs.)
    3.şehir içi kullanımda nasıl.düşük hızlarda hararet sorunu var mı(sahibinden. com daki motorların fotoğraflarında dikkatimi çok çekti hemen hemen bütün eksozlar sanki rengini çok koyulaştırmıştı.bu acaba şehir içi kullanımda motorun iyi soğumaması ve eksozun aşırı ısısından mı yoksa benim gözüme mi öyle gözüktüler.)
    4.arkadaşın biri 19lt/368 km hesabı yapmış.bu şehir içinde kaç litreye çıkar?
    5.hondanın yedek parçada yamahadan pahalı olduğu söyleniyor.kaza ve arıza durumları hariç normal şartlarda zincir,balata,yağ,lastik vs masraflar ortalama yıllık ne kadar bütce ister.(misal bir çift lastik ne kadar vs.)
    6.şimdi fazer ile bunu mukayese edersem bana çok kızan çıkacaktır.ama sormaya mecburum çünki abs seçenekleri açısından mukayese etmek istiyorum.fazer yüksek güç nedeniyle durmada sorunluymuş.abs işin içine girdiğinde cbf in mi yoksa fazerin mi duruşu daha düzgün.
    son olarak:
    iki motor da 2006 model,ikisi de abs li,fz6 fazer 17000 de ve full aksesuarlı.cbf 600s i ise henüz görmedim,ama 8000 km de olduğunu öğrendim.iki motorun da fiyatını yazmak doğru olmaz.sizce uzun vadede hangisini almak doğru olur(yamahanın parçaları daha mı ucuzdur?).fazer ile cbf600s fiyatları arası oran nasıl olursa normaldir(sıfırları arasında 3000 ytl fazer sanki abs li olanda daha pahalı duruyor.).

Motosikleti
    HONDA CBF 600S ABS
    Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle eleştirmek adına yazmıyorum.konuyu açan arkadaş hiç objektif yazmamış.resmen hondanın reklam sayfa yazısını alıp buraya koymuş.
    amacım bu motor hakkında ciddi bilgi sahibi olmak.bazı sorularım olacak kullananlar cevaplarlarsa sevineceğim:
    1.yakıt karbüratörlü olduğu halde çok denmiş.ben fz6 fazer ile mukayese ettim aradaki çok ciddi güç farkına rağmen neredeyse fazer kadar yakıyor gibi geldi.bu konuda ne düşünüyorsunuz.
    2.abs performansı nasıl(yeterince sağlıklı çalışıyor mu.yani abartı titreme,fren mesafesini çok etkileme vs.)
    3.şehir içi kullanımda nasıl.düşük hızlarda hararet sorunu var mı(sahibinden. com daki motorların fotoğraflarında dikkatimi çok çekti hemen hemen bütün eksozlar sanki rengini çok koyulaştırmıştı.bu acaba şehir içi kullanımda motorun iyi soğumaması ve eksozun aşırı ısısından mı yoksa benim gözüme mi öyle gözüktüler.)
    4.arkadaşın biri 19lt/368 km hesabı yapmış.bu şehir içinde kaç litreye çıkar?
    5.hondanın yedek parçada yamahadan pahalı olduğu söyleniyor.kaza ve arıza durumları hariç normal şartlarda zincir,balata,yağ,lastik vs masraflar ortalama yıllık ne kadar bütce ister.(misal bir çift lastik ne kadar vs.)
    6.şimdi fazer ile bunu mukayese edersem bana çok kızan çıkacaktır.ama sormaya mecburum çünki abs seçenekleri açısından mukayese etmek istiyorum.fazer yüksek güç nedeniyle durmada sorunluymuş.abs işin içine girdiğinde cbf in mi yoksa fazerin mi duruşu daha düzgün.
    son olarak:
    iki motor da 2006 model,ikisi de abs li,fz6 fazer 17000 de ve full aksesuarlı.cbf 600s i ise henüz görmedim,ama 8000 km de olduğunu öğrendim.iki motorun da fiyatını yazmak doğru olmaz.sizce uzun vadede hangisini almak doğru olur(yamahanın parçaları daha mı ucuzdur?).fazer ile cbf600s fiyatları arası oran nasıl olursa normaldir(sıfırları arasında 3000 ytl fazer sanki abs li olanda daha pahalı duruyor.).
    arkadaşım bazı şeyleri karıştırıyosun galiba karbüratörlü motorlar enjeksiyonlulara göre daha fazla yakar fazer ile cbf600 ün yakıtları hemen hemen aynı sayılır. fazer daha güçlü daha fazla yakması gerekir diyosan fazer ında karbüratörlü olması lazım bu konuda fazer gücüne oranla yakıt bakımından cbf 600 den daha avantajlı iki motorunda enjeksiyonlu olması halinde ise doğal olarak cbf 600 daha az yakar mesela yeni cıkan 2008 cbf ler enjeksiyonlu

gecen hafta arkadasım MERT in motorunu kullandım 2005 fazer çok güclü ancak frenleme konusunda hayal kırıklıgına ugradım CBF600 ün konforu ve ABS nin verdigi güven yok korkudan 180 i gecmedim CBF in frenlemesi çok güzel kesinlikle kayma titreme durmama gibi bi lüx ü yok bu konudada CBF bir adım önde

hararet sorunu yaz aylarında bazen olabiliyor oda tamamen kilitlenmiş bir trafikte yavas değil hiç yol alamıyorsanız olur bu durumda yol acılana kadar motoru kapatıp beklemek lazım eger hararet yapmışsa kontagı acık bırakıp fanın calışmasını saglamak gerekir. hem su hem sıvı sogutmalı oldugu için düşük süratlarde hararet problemi fazla olmaz

19/368 hesabını ben yapmıştım bu şehir içi için gecerli zaten uzun yolda kullanıma göre bu oran değişir tabi ancak yukarı cıkmaz aşagı iner sehir içinde 368km yapıyosan uzun yolda bu 280-300 km lere kadar geriliyo tabi otobanda 80-90 km hızla gidersen o ayrı bi konu

yedek parça pahalı zincir 200 ytl (oring) arka lastik 190 euro ön lastik ** euro
    yag +- 100 ytl (6000km)

abs yi acıklamıştım ama eklemek istiyorum abs fren sisteminin durmasında sorun yok ama en önemli özelliği tekerlekleri kilitlememesi ve sana manevra şansı tanımasıdır ( acil durumlar için )

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Benim bildiğim Fazer deli dolu bir motor , CBF 600 daha uysal konfor sahibi
    uzun yolda oldurmez , Fazer biraz sanki kısa mesafelerde daha uygun gibi .

Motosikleti
    HONDA CBF 600S ABS
    2000 ytl farkla 2008 CBF600 e enjeksiyon eklenmiş bu yakıtı baya düşürür bu durumda fazer dan daha ekonomik olur

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?

hız ibresi sürekli 0'ı gösteriyor !

Bugün amcamın oğlunun 2008 model CBF 600'ünü aldım ve yaklaşık 100 km yol yaptıktan sonra motoru işyerine götürüp teslim ettim. Yola çıktıktan 7-8 km sonra Hız ibresinin yerinden oynamadığını fark etmiş. Durdu motoru orta sephaya alıp tekrar baktık ama sorun hala devam ediyordu. Daha 8000 km olan bir motor neden böyle sorun çıkarttı anlamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Bu motor bana çok cazip geldi doğrusu. XT'yi sattığımdan beri depresyondan çıkamadım, 2. el temiz bir CBF enjeksiyonlu buldum haftaya anlaşabilirsem ben de buralardayım artık :I
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    CBF600'lerin şehir içi ve dışı sakin ve hırçın kullanımı ile ilgili yakıt durumları ile bilgi verirmisiniz?

ŞEHİR İÇİ SAKİN 100 KM ....... LT YAKIT TÜKETİR..
    ŞEHİR İÇİ HIRÇIN 100 KM ....... LT YAKIT TÜKETİR..

ŞEHİR DIŞI SAKİN (100-110 KM/H) 100 KM ....... LT YAKIT TÜKETİR..
    ŞEHİR İÇİ HIRÇIN (130-140 KM/H) 100 KM ....... LT YAKIT TÜKETİR..

Gibi.. Yorum katmadan sadece rakamlar... Teşekkürler...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    CBF600'lerin şehir içi ve dışı sakin ve hırçın kullanımı ile ilgili yakıt durumları ile bilgi verirmisiniz?

ŞEHİR İÇİ SAKİN 100 KM ....... LT YAKIT TÜKETİR..
    ŞEHİR İÇİ HIRÇIN 100 KM ....... LT YAKIT TÜKETİR..

ŞEHİR DIŞI SAKİN (100-110 KM/H) 100 KM ....... LT YAKIT TÜKETİR..
    ŞEHİR İÇİ HIRÇIN (130-140 KM/H) 100 KM ....... LT YAKIT TÜKETİR..

Gibi.. Yorum katmadan sadece rakamlar... Teşekkürler...

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaslar yok mu bu aleti kullanan kisiler yahu....

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selçuk abi cbf 600'e mi geçmeyi düşünüyon?walla bende fırsat buldukça takip etmeye çalışıyom bu motoru.fena makine değil ama..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    2008 model cbf600 ler satılmadı mı? İkinci elleri piyasada yok...
    2008 yılında motor değiştirilip enjeksiyonlu motora geçtikten sonra ne gibi artıları oldu?Kullanıcılar bilgi verebilir mi?

Özellikle yakıt ekonomisi ve performansı konusunda...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Türkiye gibi benzinin 4 liraya dayandığı bir ülkede, kullanıcılar böyle harika bir motoru caaart diye kurban eder.. Bence motosiklet dünyasının mükemmel motorudur CBF600. Herşeyi ile. İvmelenmesi konforu karizması hiçbir şeyde yoktur. Ancak Türkiye gibi benzin mağduru ülkede iş yapamadı.. Yakıt tüketimi olarak 5.5 deniyor ama 4 silindir daha fazla yakıtı pistonlara çeker gibi geliyor. Kullanmadım ama bu rakam bence 6-7 litre gibi... İran'da yaşasaydım bu motoru tek geçerdim..

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Kimse yok mu uuuu uuu uu u ?

tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Benzin hesabı yapmadan biniyorum CBF600 e
    Benzini hesaplıyacaksan yani tasarruflu gitmek istiyorsan 150 lik denemeni tavsiye ederim.
    Seyyahrasim ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı tunoka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin hesabı yapmadan biniyorum CBF600 e
    Benzini hesaplıyacaksan yani tasarruflu gitmek istiyorsan 150 lik denemeni tavsiye ederim.
    Elbette, ama forum amacıda zaten en ekononik en verimli çözümler elde etmek değilmidir?

Kararım, CBF600 bence muhteşem.. Ne tek silindirin rahatsızlığı ne iki silindirin kararsızlığı, 4 silindir uysal bir aslan gibi. Deli dolu ama oturaklı ve konfor sahibi..

Sport Touring tarzının 1. numaralı temsilcisi bence..
    Karizmatik, uysal, güçlü...
    Honda CBF600 alıcalsın ve İstanbuldan Ardahana kadar gideceksin..
    Yakıt mı eğer 5.5 lt ise mükemmel bir rakamdır. Hatta 6 litre bile...

İkinci motorum siyah CBF600 olabilir, bazen başlarım yakıtına falan diyor aklımı alıveriyor bu motor... Enduro diyorum ama asfalta hangi enduro olursa olsun tırmalar durur.. Cadde motoru bence ayrı...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)