Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 600 ABS Hakkında Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava ayarı yapılıp, bujiler iridyum buji ile yenilendi. Yağ yağ filtresi değiştirildi.(Hava filtresi halen gelmedi değişmesi gerek bekliyoruz)Bu şartlar altında 140-170 arası otoban gezisi ve biraz da şehir içi sonucunda 245 km yapıp benzinliğe girdim. Depo 16 litre benzin aldı. Bu da yaklaşık 6.5 lt/100 km denk geliyor. Bu tempolu sürüşe göre normal gibi geldi bana.
    Şehir içi ve tempolu kullanımı sayarsak normal görünüyor. Hava filtresi değişiminden sonra bir miktar daha düşecektir. Artı olarak havaların da soğuması ile yakıt sarfiyatı biraz artmıştır.

Bakımları nerede yaptırıyorsunuz bilmem ama. Kullanım ve bakım klavuzunu da indirin bence. Honda nın kendi sitesinde mevcut
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi ve tempolu kullanımı sayarsak normal görünüyor. Hava filtresi değişiminden sonra bir miktar daha düşecektir. Artı olarak havaların da soğuması ile yakıt sarfiyatı biraz artmıştır.

Bakımları nerede yaptırıyorsunuz bilmem ama. Kullanım ve bakım klavuzunu da indirin bence. Honda nın kendi sitesinde mevcut
    Yardımlarınız için teşekkürler kılavuzu indirdim. Yağ Motul 7100 ile değiştirildikten sonra genel titreşim de bariz bir şekilde azaldı ve vites geçişleri kolaylaştı. Hava filtresi yenilendikten sonra tekrar ölçüm yapacağım. Bakım için Honda'ya gitmiyorum Kocaeli'de bilinen tanınan bir ustaya götürüyorum.

75 bg gücü neredeyse bütün rakiplerinin(4 silindir 600cc) gerisinde kalsa da bu fiyata bu konforu bu frenajı bir arada veren başka bir motosiklet yok.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yardımlarınız için teşekkürler kılavuzu indirdim. Yağ Motul 7100 ile değiştirildikten sonra genel titreşim de bariz bir şekilde azaldı ve vites geçişleri kolaylaştı. Hava filtresi yenilendikten sonra tekrar ölçüm yapacağım. Bakım için Honda'ya gitmiyorum Kocaeli'de bilinen tanınan bir ustaya götürüyorum.

75 bg gücü neredeyse bütün rakiplerinin(4 silindir 600cc) gerisinde kalsa da bu fiyata bu konforu bu frenajı bir arada veren başka bir motosiklet yok.
    Frenler konusunda hem fikirim. Yalnız ortak kanı arka frenin hissiz olduğu. Hoş daha doğru düzgün abs yi devreye sokacak bir gereksinim yaşamadım çok şükür.

75 beygir konusu evet gücü düşük ama yeterli. Yeri geldiğinde yasal limitlerin üzerinde de stabil olarak gidebiliyor.

Bu arada yakıt konusunda sakin kullanımda 100-110 km bandında , uzun yolda 3,83 lt/100km yi gördüm.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    2008 öncesi ve sonrası arasındaki tek fark enjeksiyonmudur? bende almak istiyorum ömürlük 2008 öncesi alsam parça sıkıntısı çekermiyim filtre vs ?

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 öncesi ve sonrası arasındaki tek fark enjeksiyonmudur? bende almak istiyorum ömürlük 2008 öncesi alsam parça sıkıntısı çekermiyim filtre vs ?
    Ben 2007 kullanıyorum. Parça olarak filtre sıkıntısı vs çekmedim açıkçası. Önemli bir parça lazım olursa da internetten sipariş ile getirilebiliyor zaten.

Enjeksiyon haricinde bir fark olduğunu bilmiyorum açıkçası

Enjeksiyon dışında bir fark yok benim de bildiğim kadarıyla. Tabi alınabiliyorsa 2008 üstü ama karbüratörlüsü de gayet güzel.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Enjeksiyon dışında bir fark yok benim de bildiğim kadarıyla. Tabi alınabiliyorsa 2008 üstü ama karbüratörlüsü de gayet güzel.
    Bu arada yarı karbüratör diyorlar genelde 2008 öncesine. Karbüratörlerin içerisindeki enjektör vasıtası ile beslendiği için.

Motosikleti
    AT1000Dct
    bakım maliyetleri nekadar tutuyor kac kmde bir bakım yapıyorsunuz ?

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    bakım maliyetleri nekadar tutuyor kac kmde bir bakım yapıyorsunuz ?
    Periyodik bakımları diyorsan, kullanım klavuzunda 12 bin km de bir yağ ve filtre değişimi yazıyor. 6 binde bir değiştiriyorum ben.

Fiyat olarak birşey diyemiycem, ustam hem arkadaşım hem ben beraber yapıyoruz

Motosikleti
    AT1000Dct
    Periyodik bakımları diyorsan, kullanım klavuzunda 12 bin km de bir yağ ve filtre değişimi yazıyor. 6 binde bir değiştiriyorum ben.

Fiyat olarak birşey diyemiycem, ustam hem arkadaşım hem ben beraber yapıyoruz
    peki hocam alırken nelere dikkat edilmeli ? 3 motor aldım bu zamana kadar hepsinde dikkat ettiğim ilk yer blokta izler varmı daha sonra zincir durumu balata lastik sağa sola çekme vs. çok şükür 3 motorumdada en ufak sıkıntı yaşamadım.ama konu biraz yaşlı bir motor olunca dikakt edilmesi gereken farklı yerlerdir diye düşünüyorum

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    peki hocam alırken nelere dikkat edilmeli ? 3 motor aldım bu zamana kadar hepsinde dikkat ettiğim ilk yer blokta izler varmı daha sonra zincir durumu balata lastik sağa sola çekme vs. çok şükür 3 motorumdada en ufak sıkıntı yaşamadım.ama konu biraz yaşlı bir motor olunca dikakt edilmesi gereken farklı yerlerdir diye düşünüyorum
    Açıkçası bizlerin yapabileceği , anlayacağı şeyler kısıtlı. Her zaman söylerim, bildiğiniz güvendiğiniz bir yerde ya da ustaya motosikleti göstermeniz.

Ben bu konuda şanslıydım. Gruptan bir abimizin arkadaşından aldım motosikleti. Bakımları, geçmişine kadar biliyordum.

Piyasada maalesef çok kanı bozuk var. Cbf 600 ararken, yine siyah 2006 full orjinal diye bir ilan vardı. Motosiklet tesadüf eseri benim ustanın kuzenine bakıma giden motosiklet ve komple tüm parçalar değiştirilmiş. Bunu beyzade söylemiyor tabi. Neyse. Herkes böyle olacak diye birşey yok.
    Ama tedbiri elden bırakmayın.

Cbf600 ün zaten kronik bir sorununu da duymadım. Kullanım klavuzunu indirip, zamanında belirtilen bakımları yaparsan ömürlük binersin.

Dikkatli olun o yüzden.

mustisas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 ZC
    Arkadaşlar merhaba bahsettiğiniz yakıt değerleri cok iyi geldi bana. Ben 50 tl yakıtla 150 km yol gidiyorum şu anki güncel benzin fiyatıyla.
    Cbf 600ü merakeden arkadaşlar için elimden geldiğince tanıtım videosuda hazırladım umarım faydalı olur. Değerli yorumlarınızı beklerim.

https://www.youtube.com/watch?v=0lUPil--kTQ

Motosikleti
    AT1000Dct
    Sahibinden de mototalin koyduğu bı ilan var 16250 alınır mı bu motor ?

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı mustisas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bahsettiğiniz yakıt değerleri cok iyi geldi bana. Ben 50 tl yakıtla 150 km yol gidiyorum şu anki güncel benzin fiyatıyla.
    Cbf 600ü merakeden arkadaşlar için elimden geldiğince tanıtım videosuda hazırladım umarım faydalı olur. Değerli yorumlarınızı beklerim.

https://www.youtube.com/watch?v=0lUPil--kTQ
    Şehir içi kullanım mı ?

Mustisas hocam bildiğiniZ bir ustaya göstermeden birşey söylemek doğru olmaz.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Sahibinden de mototalin koyduğu bı ilan var 16250 alınır mı bu motor ?
    iki hafta önce baktığımda satıldı, kapora aldık, salıya teslim demişlerdi.
    ama hala duruyor nedense, motor iyi gibi görünüyordu. sanıyorum 15.250 ye kadar düşüyorlar.
    ben2 sene önce sattım. soğuk havalarda çalıştırmak problem oluyordu. karbüratörlü olmasından kaynaklanıyor sanırım.

Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki hafta önce baktığımda satıldı, kapora aldık, salıya teslim demişlerdi.
    ama hala duruyor nedense, motor iyi gibi görünüyordu. sanıyorum 15.250 ye kadar düşüyorlar.
    ben2 sene önce sattım. soğuk havalarda çalıştırmak problem oluyordu. karbüratörlü olmasından kaynaklanıyor sanırım.
    Karbüratörlü motorlar iyi akü istiyorlar açıkçası. Motobat akü taktım 10 gün de bekletsem tek marşta çalıştırıyorum havaların soğuduğu bu günlerde.

Arkadaşlar tek kişilik agresif sürüşlere daha uygun olabilecek daha hafif bir motosiklet alabilmek için motosikletimi satışa çıkardım ilgilenen olursa

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2482872/detay/

arekinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 2011
    Arkadaşlar kendime ait bir youtube kanalım var. Linki burada
    Zaman zaman bizim oğlanın videolarını yüklüyorum. Gerek yolda gerek yaptığım işlemlerle ilgili. Burada daha önce bir arkadaş egzoz olarak AVCROM egzozu tavsiye etmişti. Ben de yaptırdım Videosunuda çektim linki burada Beğenilerinize

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Selam dostlar. VFR800 e geçme kararı aldım.

1 yıldır kullandığım motosikletimi bu sebeple satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2669446/detay/

Selam dostlar. VFR800 e geçme kararı aldım.

1 yıldır kullandığım motosikletimi bu sebeple satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2669446/detay/
    Satabildiniz mi hocam motoru vfr?

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)