Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 600 ABS Hakkında Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolar guzel yakit ne yakiyorsunuz acaba?
    en iyi ort.3,5 lt/100km diyebilirim
    gittiğim yola göre değişiyor
    6-7 de olabiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Alıntı Erwin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu alet er6f'e alternatif mi oluyor? Şekilden falan biraz öyle anladım.
    kawasaki er6f --- honda cbr600f
    kawasaki versys650--- honda cbf600 sa
    Erwin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    6.2 lt yakmisim 3 kere kontak actim 150 km surdu toplam istanbul ici sakin kullanim. Bugunki benzinin fiyati ile 33 34 kurus

Hava hic 10 derecenn ustune cikmadi kullanim sartlarinda

Yazin 5.5 yakar diye dusunuryorum

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Honda Cbf 600 sa ile viraj antrenmanı videomuz.
    İyi seyirler.
    Video linki : https://m.youtube.com/watch?v=J59k3HF4ONg

İnstagramda takip etmek isteyenler için : https://www.instagram.com/a.t.a.mcy/

Kanalımızın linki : https://m.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Eğer eleştiri kabul ederseniz .Videonun tamamını izledim cbf kullanan arkadaşın viraj öncesi ve viraj içinde konumlanması çok çok yanlış .Karşıdan araç gelmemesi büyük şans .Her virajda gerildim .gsr kullanan sürücü de koptu gitti göremedim .

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    2006 model ilk sahibinden alınma 20 bin km de siyah renk cbf 600 var satılık
    İsteyen olursa 05364118715 watsapdan yazmanız yeterli 18500 tl hatasız
    Yeni lastikli yeni bakımlı

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    3 yıl ara verdikten sonra 2011 model 21000 kmde beyaz cbf ile tekrar aranızdayım selamlar.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıl ara verdikten sonra 2011 model 21000 kmde beyaz cbf ile tekrar aranızdayım selamlar.
    Hayırlı uğurlu olsun hocam. Buralar bayağı bir ıssız lakin
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun hocam. Buralar bayağı bir ıssız lakin
    Teşekkür ederim, ıssızlık normal motorda sorun yok
    şimdi ben kaldığım yerden devam edeyim zannedersem 3 yıl önce yazmıştım yine sorayım belki bir fikri olan yada kendisi yapan vardır,
    vites bitiyor ben 7. vitesi arıyorum vites göstergesi tavsiye edebilecek yada farklı önerileri olan varmıdır?
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, ıssızlık normal motorda sorun yok
    şimdi ben kaldığım yerden devam edeyim zannedersem 3 yıl önce yazmıştım yine sorayım belki bir fikri olan yada kendisi yapan vardır,
    vites bitiyor ben 7. vitesi arıyorum vites göstergesi tavsiye edebilecek yada farklı önerileri olan varmıdır?
    O dediğiniz olay arada bende de oluyordu. Zamanla alışıyor insan.
    Ha illa vites göstergesi alacaksanız, direkt beyne bağlantı yapılandan alın. En sağlıklısı o
    mbuyuk bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Healtech tavsiye ederim.
    mbuyuk bunu beğendi.

arekinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 2011
    Forumu okurken bir an konu 2008 de filan kalacak sandım bir hayli endişelendim Neyse ki 2017 lere varabilmiş. Madem içerik durgunlaşmış son canlandırmayı da ben yapayım ;) Temmuz 2017 itibariyle cbf500 den sonra rüyalarıma kavuştum ve bir cbf 600 edinebildim. 2011 model 68000 km de ufak tefek eksiklikler ve nazarlıklar haricinde gönlüme ve keseme yatan makinaya sahibim artık. 3 aydır yaklaşık 3 kere sürüş yapabildim ve aldığımdan beri bir hayli şeyine müdahele ettim. o çok gıcık kaptığım paslı egzoz manifoltlarına ve egzozu aynaya çevirdim 15 günlük uğraştan sonra. Cila, boya, çanta tamiri vesaire... Uğraşmaktan inanın büyük bir zevk alıyorum. Çok şükür yolda da bırakmadı, afaki bir yakıt tüketimi de olmadı. Konuyu baştan sonra okudum ve bir arkadaşın benzin 4 tl olsun o kadar dediğini gördüm Keşke yine öyle olsa. Oldu 5.30 TL Neyse ağabeyime sıfır otomatik nc750x aldık. Ben sevemedim o makineleri. 10 tl de olsa litresi benzinin 10 liralık binerim yine buna binerim. Zaman ve fırsat bulursam işten güçten bir kaç fotoğraf da yüklerim buraya. Şimdiki hedefim koltukları yakışıklı ve konforlu hale getirmek. Merhaba ve görüşmek üzere arkadaşlar...
    Scout76, sailor33 ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Hayırlı olsun dostum. İyi günlerde kullanman dileği ile.

Çok keyifli bir makine. Km takıntısı olmamasına sevindim.

Bende 2007 model var. Aldığımdan bu yana fazla binme fırsatım olmadı. Ayda 1 defa falan Üstüne ayak parmağımı kırdım ama bu akşam bir deneyeceğim bakalım. Sürebilirsem ne ala

2008 öncesi karbüratörlü cbf 600 kullanan arkadaşlar titreşim ile ilgili görüşleriniz nedir? Eski sahip olduğum 2006 cbr 600 f e kıyasla bariz bir titreşim var bende. Selede ve peglerde özellikle. P.tesi günü sübap senkron ayarları yapılacak ama titreşimde değişme olur mu? Karbüratörlü oluşuyla mı alakalıdır?

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 öncesi karbüratörlü cbf 600 kullanan arkadaşlar titreşim ile ilgili görüşleriniz nedir? Eski sahip olduğum 2006 cbr 600 f e kıyasla bariz bir titreşim var bende. Selede ve peglerde özellikle. P.tesi günü sübap senkron ayarları yapılacak ama titreşimde değişme olur mu? Karbüratörlü oluşuyla mı alakalıdır?
    Kendi sorumu kendim cevaplıyım. Subap ayarları yapılıp, bujiler değiştikten sonra titreşim ciddi derecede azaldı. Yakıt ölçümünü de yapıp paylaşacağım.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kendi sorumu kendim cevaplıyım. Subap ayarları yapılıp, bujiler değiştikten sonra titreşim ciddi derecede azaldı. Yakıt ölçümünü de yapıp paylaşacağım.
    Daha yeni gördüm hocam. Genelde topic hep aşağılarda kaldığından.

Açıkçası ben bir titreşim yaşamadım. Sadece belli belirsiz 5500 devire geldiğinde çok hafif bir titreşim geliyor gibi belli belirsiz. Onun haricinde böyle bir sorun yaşamadım.

Çok onemli bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Bu titreşim mevzusu bildiğim kadarı ile karburatör ile alakalı değil.

Yakıtta 325 km de yedek lambam yandı. sanırım 375 km falan gorur. Tabi kullanıma bağlı değerler değişir.

Daha yeni gördüm hocam. Genelde topic hep aşağılarda kaldığından.

Açıkçası ben bir titreşim yaşamadım. Sadece belli belirsiz 5500 devire geldiğinde çok hafif bir titreşim geliyor gibi belli belirsiz. Onun haricinde böyle bir sorun yaşamadım.

Çok onemli bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Bu titreşim mevzusu bildiğim kadarı ile karburatör ile alakalı değil.

Yakıtta 325 km de yedek lambam yandı. sanırım 375 km falan gorur. Tabi kullanıma bağlı değerler değişir.
    375 çok iyimiş ben 250 km zor görüyordum Senkron ayarından sonra tekrar bir ölçüm yapacağım. Belki hava filtresini de bi değişmek gerekebilir. Titreşim konusunda evet 5k devir civarlarında titreşim oluyor ama benim genel bütün devirlerde bir titreşim vardı o kayboldu çok şükür.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    375 çok iyimiş ben 250 km zor görüyordum Senkron ayarından sonra tekrar bir ölçüm yapacağım. Belki hava filtresini de bi değişmek gerekebilir. Titreşim konusunda evet 5k devir civarlarında titreşim oluyor ama benim genel bütün devirlerde bir titreşim vardı o kayboldu çok şükür.
    Kullanıma bağlı olarakta değişebilir.
    Ben şehir içinde çok nadir olarak kullanıyorum.
    İlk aldığımda 250 km de yedek lambası yandı.
    2005 model CBF 600 u olan abimiz çok yakmış dedi.
    Bende depoyu falan söküp bir bakayım dedim.
    Buji gevşemiş, buji piposu da aynı keza.
    Şimdi 325 km de filan yedek lambası yanıyor.
    Yedek ile de 50 km gitse 375

arekinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 2011
    Arkadaşlar bu arada aklıma geldi sorayım dedim. Bu facebook ta filan görmüşsünüzdür normal buji ve iridium buji farkını gösteren bir video var. Bu konuda sizin görüşleriniz nedir? Gerçekten motorlarımızda fayda sağlarmıyız ya da palavra mı ?

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı arekinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada aklıma geldi sorayım dedim. Bu facebook ta filan görmüşsünüzdür normal buji ve iridium buji farkını gösteren bir video var. Bu konuda sizin görüşleriniz nedir? Gerçekten motorlarımızda fayda sağlarmıyız ya da palavra mı ?
    Ben orjinalciyim. :D

Kullanıma bağlı olarakta değişebilir.
    Ben şehir içinde çok nadir olarak kullanıyorum.
    İlk aldığımda 250 km de yedek lambası yandı.
    2005 model CBF 600 u olan abimiz çok yakmış dedi.
    Bende depoyu falan söküp bir bakayım dedim.
    Buji gevşemiş, buji piposu da aynı keza.
    Şimdi 325 km de filan yedek lambası yanıyor.
    Yedek ile de 50 km gitse 375
    Hava ayarı yapılıp, bujiler iridyum buji ile yenilendi. Yağ yağ filtresi değiştirildi.(Hava filtresi halen gelmedi değişmesi gerek bekliyoruz)Bu şartlar altında 140-170 arası otoban gezisi ve biraz da şehir içi sonucunda 245 km yapıp benzinliğe girdim. Depo 16 litre benzin aldı. Bu da yaklaşık 6.5 lt/100 km denk geliyor. Bu tempolu sürüşe göre normal gibi geldi bana.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)