Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

obkavi kasma dostum Allah muhafaza yoldan emin olmadığın zaman basma aman diyim.

Alıntı borty adlı üyeden alıntı
    Zeda dostum yakında servis açarsan hiç şaşırmayacağım,sen bir 150 super light duayenısın
    [B]Karanlığa Taş Atılmaz [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    abi nası kasmam 14/07/06 da istanbul -azonguldak yapacağım 380 km 200 km si ankara-istanbul otobanı bu yolda 80 lemi gideyim
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    80 az gelir bu motorun hakkı 100
    onurcan - AB+

gider dostum gider 80 i mutlaka devirir. Fakat 80le baya bi gitmen gerekiyor ilk kez 110 nu gördüğüm zamanı hatırladımda baya bi kasmıştı 80 de sonra ibre delirdi 110 kadar dayanmıştı. sonraları 120 yi gördü. önceki sayfalarda ben çok şikayet etmiştim nasıl gitmez 8 0i geçmez diye ama sonraları koptu tabiri caizse
    [B]Karanlığa Taş Atılmaz [/B]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Obkavi degistir su silindiri istersen getir motoru buraya hemen degistirelim seninkinide benim ki ile 200 cc iste.120 ile rahat rahat gidersin. Sen 80 ile gidilirmi diyorsun ama ben Istanbul - Antalya yi 50 cc scooter ile hemde iki kisi gideni biliyorum. Sence onlar 80 ile gitmek icin neler verirlerdi ajaba
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    selam arkadaslar
    az once 4500 km bakımına bıraktım motorumu bu arada aceofspades ile tanıştık kendisine saygılar burdan.egsozum motora bağlantı kısmından curuyup catlamıştı garanti kapsamında parçayı getirtiyorum ve uzun zamandır karnımı ağrıtan subap ayarı yapılacak servisteki ali usta egzantrik milinde problem olabilir dedi.garanti kapsamında bunların hepsi halledilecekmiş.bu arada motomaxdan ugur beye burdan tesekkür etmek isterim hızlı ve olumlu cevapları için.servisteki(uzman oto) ali bey gercekten nazik ve iyi bir usta.sanırım aldığımdan beri kabusum haline gelen yetkili ama bilgisiz servilsrden kurtuldum.bu arada ali ustanın sl 150 ler hakkında yaptıgı yorumu paylaşıyim istedim sizle.bu motorların bazı problemleri var ama halledilince o problemler sorunsuz çalışıyor dedi.ki bu da hepimizin bildiği bir gercek.csunluya tiger konusunda katılmamak mümkün değil.tamam sl ler kadar yakışıklı olmasa da kaliteli bir motor.bu arada su an ismini hatırlyamadıgım arkadasım motor blogunun içinden gelen ve sanki bir parca kopmus diye adlandırdığın sesin kaynagı benimki gibi subap ayarları olabiliri.cunku aynı ses bende de var.
    iyi sürüşler

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yeni çantalarım:
    Yan, alt kısımlar ve fermuarın ön tarafında kalan 5-10 cm'lik bölmenin iç tarafına ince sac döşenerek bu şekile getirildi:

1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Keeway Sl 150
    cok guzel durmuş

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    cantaların cok guzel begendım
    Yeni yine yeniden

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Alıntı locco adlı üyeden alıntı
    selam arkadaslar
    az once 4500 km bakımına bıraktım motorumu bu arada aceofspades ile tanıştık kendisine saygılar burdan.egsozum motora bağlantı kısmından curuyup catlamıştı garanti kapsamında parçayı getirtiyorum ve uzun zamandır karnımı ağrıtan subap ayarı yapılacak servisteki ali usta egzantrik milinde problem olabilir dedi.garanti kapsamında bunların hepsi halledilecekmiş.bu arada motomaxdan ugur beye burdan tesekkür etmek isterim hızlı ve olumlu cevapları için.servisteki(uzman oto) ali bey gercekten nazik ve iyi bir usta.sanırım aldığımdan beri kabusum haline gelen yetkili ama bilgisiz servilsrden kurtuldum.bu arada ali ustanın sl 150 ler hakkında yaptıgı yorumu paylaşıyim istedim sizle.bu motorların bazı problemleri var ama halledilince o problemler sorunsuz çalışıyor dedi.ki bu da hepimizin bildiği bir gercek.csunluya tiger konusunda katılmamak mümkün değil.tamam sl ler kadar yakışıklı olmasa da kaliteli bir motor.bu arada su an ismini hatırlyamadıgım arkadasım motor blogunun içinden gelen ve sanki bir parca kopmus diye adlandırdığın sesin kaynagı benimki gibi subap ayarları olabiliri.cunku aynı ses bende de var.
    iyi sürüşler
    Kusura bakma Locco sana hoşçakal diyemedim, ayrılışım biraz ani oldu servise geri döneceğimi düşünüyordum ancak diğer serviste iş biraz uzun sürdü, ancak eve gelebildim.
    Diğer serviste fazladan baskı balata bulunuyordu onlar takılacaktı ancak balatanın çıkmasını engelleyen parçayı sanırım yağ pompası sökemediler ellerinde uygun anahtar yoktu. Şimdilik eski yaylarım geri takıldı ve bunların üzerine kalınca birer pul yerleştirildi, usta bunun bir süreliğine idare edeceğini söyledi en azından balata gelene kadar. Açıkçası şu an gayet memnunum kavrama,boşa alamama, vites kaçırma problemleri yok. Umarım motomax şu yay sorununa kalıcı bir çözüm bulur yakın zamanda.

csunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Arkadaşlar bugün şanslı günümdeydim herhalde.. Paso başka motorlar kullandım Ilk önce Kanuni bayiine gittim.. Dedim nedir bu Tiger'ın olayı.. Dedi al dedi istersen bi tur at.. Dedim eywallah.. Ehliyette yok ha bi kaza yapsak başımız belaya girecek cık cık cık neyse abi dedim al benim anahtarı ben bi tur atiim o zaman.. Dedi saçmalama al anahtarını takıl Tiger'la gel.. Neyse arkadaşlar aldım Tiger'ı Kadıköy'e kadar gittim döndüm.. Içim şimdi çooook rahat.. Motorum mükemmelmiş dedim kendi kendime.. 1. viteste gitmiyor Tiger.. 2'de hızlanabiliyorsun kopuyor ama rahatsız bir gidonu var.. Hafif döndürünce bacağım engelliyor malum 196 boy.. Alışmışım ben düz gidona.. Yolda 10 kere falan stop etti ve daha birçok şey.. Pek hoş bulmadım açıkçası ve direk vazgeçtim olaydan.. Ordaki arkadaş benim motora baktı yarım saat, çok hoşuna gitti.. Bindi gaz verdi birşeyler yaptı ve senin subap ayarların bozuk ses var falan dedi.. onun dışında bayıldı motora..

Sonra Mondial'e gittim 2. el bir kros motor vardı.. Abi üzerinde durması müthiş bir motor.. Çalıştırdım biraz yol aldım falan.. hakkaten krosun zevki başka.. Ama tabi gereksiz bir yatırım olur şimdi..

veeee gittim Kızıltoprağa.. Hysoung.. Bndim çalıştırdım falan.. Hakkaten çok hoş bir motor para olsa şu an hiç düşünmem arkadaşlar.. Dedi senin keewayi alalım peşinata sayalım Tamam ulan sayalım dedim kaç para dedim 1750 dedi.. siiiiiiiieeeeeeeeeee dedim içimden:D

Sonuç olarak motorumla bu şekilde devam etmeye karar verdim.. Satıp tekrar bir Çin motoru alıp boşuna masraf yapmak istemiyorum.. Balata daha gelmemiş bekliyoruz bakalım.. Yaz sonuna kadar idare edip direk satıcam seneye bakarız artık..

Bu arada arkadaşlar Hysoung GV650 mutlaka mutlaka görün.. Abi böyle güzel birşey olamaz.. Dragstar yanında kuş gibi kalıyor.. 2,5 mt abi motor Bacağım kadar egzost.. Acaip güzel bir dizayn.. Yani hakkaten gidip görün ne demek istediğimi anlayacaksnız.. 70 beygir mi neymiş:D

Motosikleti
    Keeway Sl 150
    ace estagfurullah ben motoru bıraktım yarın alıcam kısmetse.benim eski yaylarda kayıp bakalım ne yapıcaz.

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    dostlar debriyaj ile ilgili sorunu motomax'a mail olarak attım bakamlım ne sonuç çıkacak

arkadaşlar mailime cevap geldi

Sn. .....
    Firmamiza ve ürünlerimize göstermis oldugunuz ilgiye tesekkür ederiz.
    Belirtmiş olduğunuz şikayetlerinizin tespiti ve garanti şartları dahilinde
    çözümü için sizi yetkili servis noktasına davet ediyorum. Servis yetkilisi
    konu hakkında bilgilendirilmiş olup, servisler müdürlüğü kontrolünde
    aracınıza müdahale edilecektir. Saygılarımızla

uzman grup diye göztepede başka bi servise yönlendirdiler
    uzman grup u aradım ve ne yapabileceğimizi sordum onlarda bana eski yayları tekrar takacaklarını ve araya pul koyacaklarını söylediler. çünkü yeni takılan yaylar çok yumuşakmış ye balatayı yiyormuş haberiniz olsun
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostlar sanirim Pazartesi gunu motor servise giriyor ve olayaya basliyoruz , bu arada siparis etmis oldugum Airbrush seti de gelmis oldu.Artik su aleti boyama zamani gelmistir.Gusel bir desen calismasi yapmak lazim

Bu arada canta bir harika , Olcan138
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Keeway Sl 150
    arkadaslar uzman group adlı servisten yeni geldim.
    garanti kapsamında
    1-egsoz
    2-sinyal kutusu
    değişecek.ben 4500 bakımına soktum.yagı 1 hafta once değiştirdiğim için değiştirmediler.kısa far ile benzin deposu ampulu değişti.standart bakımı yapıldı ve subap ayarı yapıldı.artık motor blogunun içinden gelen aptal ses gelmiyor.
    ve sonuc olarak 20 ytlk verdim arkadaslar.sonunda kendime sordugum sorulara cevap verebilecek gercekten işten anlayan paragöz olmayan ve ilgili bir servis buldum.burdan ali ustaya tesekkürlerimi bildiririm.
    obkavi sana da tavsiyem bir an önce ali ustaya gitmen.bu arada ali usta lastiklerimi dublexe cevirebileceğimiz soyledi.garanti kapsamındaki parçalar değiştirildiğinde onu da yaptırıcam.sonucalrı size iletirim.zaten daha önce yapmışlar ve başarılı olmuşlar.bu arada dublex lastikelrd ekullanılan tamir spreyinin lastik patlamadan öncede lastiğe sıkılabildiğini ve patladıgı zaman sıkılan malzemenin hemen etkisini gosterdiğini anlattı bana.uzman group un hemen yanındaki lastikçi arkadaş halledicek ve ben ondan aldıgım bilgileri yine size aktarıcam.
    bana sadece subap ayarı yapmak için 30 ytl gibi bir masraf cıkarmışlardı
    20 ytl ye yapılan işlemler
    1-subap ayarı
    2-genel bakım vidaların sıkılması hava filtresi temizlenmesi vs
    3-konjektörü tutan kol kırılmış ali usta farketti ve kaynak yaptırmış
    4-iki adet ampul değişimi ki bunlar zaten sadece 10 ytl tutuyor.

not bakıma para almıyoruz dedi.
    10 ytl kaynak 10 ytl ise ampuller hepsi bu.
    eger yay değiştirseydim extradan onun parasını da vericektim.
    şu ana kadar izlenimlerim bunlar.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Dostlar sanirim Pazartesi gunu motor servise giriyor ve olayaya basliyoruz , bu arada siparis etmis oldugum Airbrush seti de gelmis oldu.Artik su aleti boyama zamani gelmistir.Gusel bir desen calismasi yapmak lazim

Bu arada canta bir harika , Olcan138
    Zeda en kisa zamanda resimLeri bekLiyoruz

Locco bu arada nazar degdi sanirim ayni ses benden de geLmeye ba$Ladi, ve zincir gev$ek oLmamasina ragmen kaLki$Larda zincirden tuhaf sesLer geLiyo.. MaiL attim, benide ba$ka bi servise yonLendirdiLer, konu hakkinda biLgi vermi$Ler servise..
    Sevgi, saygi vs.vs. KeyifLi RuzgarLar..!

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    locco, bu ali usta hangi serviste söyleyebilir misin lütfen?

locco söylede şu ali ustanın yerini bizide şu servis olayından kurtar

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    arkadaşlar konuyla pek alakası yok ama bende keewayin focus modelini kullandım 2ay kadar...alet fena diildi hala bi sorun çıkardığını söyleyemicem(1700km) ama jikleden bütün keeway kullanıcılarının şikayet ettiğini duydum...bende sl150almayı düşünüyodum sora vazgeçip hyosung rx 125 aldm..almakla iyimi ettim görücez
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    GÖZTEPE UZMAN GRUP 0216 566 26 06 0216 567 73 01 GÖZTEPE SAN. SİTESİ ÇÖMLEKÇİ ÇUKURU CAD. NO:173

www.motomax.com.tr diye bir site var, araştırmaya bile gerek yok, servislerde ilk sırada. Burada sormaktan eminim daha zahmetsiz ve daha pratiktir bulmak.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler