Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    volkantuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    Alıntı harun karlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar keeyway 150 alacagım2010 model 3800 nasıl motor.birde hızı nasıl beni bilgilendirirmisiniz teşşekkürler
    kardeş ben satayım sana 2009 model 3 bine ne dersin? ilan nosu #27508223 sahibinden.com da.

bu arada sevgili carsvegas kardeşim istenbulda nerdesin tanışalım,çay içelim,turlayalım beraber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı volkantuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben satayım sana 2009 model 3 bine ne dersin? ilan nosu #27508223 sahibinden.com da.

bu arada sevgili carsvegas kardeşim istenbulda nerdesin tanışalım,çay içelim,turlayalım beraber
    olur kardeşim memnuniyetle buluşalım ben pendikteyim...

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    bak hemen çıkar gelirim yanına

Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    bak hemen çıkar gelirim yanına
    beklerim kardeşim buyur... işim yok şimdi nasılsa tanışır laflarız yarın festivale katılacak mısın?

çarkçıbaşı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 25
    Arkadaşlar bir süredir yurt dışındaydım..bu süreçte vakit ayırıp soruma cevap yazan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..volkantuna hocam motorumun km si konusundaki kuşkuları ziyadesiyle ben de taşıdım ilk önce..ancak sahibiyle tanışınca ikna oldum..adam hali vakti pek yerinde biriydi..motoru sıfır almış başlangıç motoru olarak ama pek binmemiş..garajında beklemiş motor..bu işlerde ben çok acamiyim ama yanımda 10 yılllık motor sürücüsü oldukça deneyimli bir dostumla gittik bakmaya..o önerdi ben de aldım..daha önce baktığımız hiçbir motoru beğenmemişti arkadaşım..bunun için çok temiz dedi..bu kalkış sorununu çok dik yokuşlarda yaşatıyor bir tek..adam kullanmayı bu motorda öğrenmiş..belki de o süreçte zarar görmüş olabilir baskı balata..ben önerdiğin şekilde alsam 3mm sirkeciden balata, tavsiye ettiğin taktırabileceğim bir ustan var mı..ben gittiğim yerden hiç memnun değilim de..bu arada pendikte oturuyorum..bu soruma carsvegas arkadaşım da cevap verirse çok sevinirim..herkese teşekkürler..

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bir önceki mesajdaki şu 2. viteste mi kalkış yapmak lazım yokuşlarda kısmını anlayamadım ben? 1.vites bile yetmiyorsa, dik yokuşta 2. vitesten nasıl bir verim alınabilir ki?

Servis konusunda debriyaj balatası söz konusu olunca ben de çok çekmiş, çok kıvranmıştım... Fiyat aldığım, sorduğum yerler uçuk şeyler söylüyordu... Yetkili servisle de bir konuşup sormakta fayda var ama, birçok kişinin gittiği Ferhat Usta vardı Üsküdar'da, debriyaj balatası değişimi için gayet uygun bir fiyat vermişti ve orada değiştirmiştim. Şu an adresi telefonu ulaşabileceğim yerlerde değiller ama geçmiş sayfalarda muhakkak geçmiştir, aratıp bulabilirsin sanırım.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı çarkçıbaşı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir süredir yurt dışındaydım..bu süreçte vakit ayırıp soruma cevap yazan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..volkantuna hocam motorumun km si konusundaki kuşkuları ziyadesiyle ben de taşıdım ilk önce..ancak sahibiyle tanışınca ikna oldum..adam hali vakti pek yerinde biriydi..motoru sıfır almış başlangıç motoru olarak ama pek binmemiş..garajında beklemiş motor..bu işlerde ben çok acamiyim ama yanımda 10 yılllık motor sürücüsü oldukça deneyimli bir dostumla gittik bakmaya..o önerdi ben de aldım..daha önce baktığımız hiçbir motoru beğenmemişti arkadaşım..bunun için çok temiz dedi..bu kalkış sorununu çok dik yokuşlarda yaşatıyor bir tek..adam kullanmayı bu motorda öğrenmiş..belki de o süreçte zarar görmüş olabilir baskı balata..ben önerdiğin şekilde alsam 3mm sirkeciden balata, tavsiye ettiğin taktırabileceğim bir ustan var mı..ben gittiğim yerden hiç memnun değilim de..bu arada pendikte oturuyorum..bu soruma carsvegas arkadaşım da cevap verirse çok sevinirim..herkese teşekkürler..
    kardeşim bende öneri istemişsin sana anca kendi gittiğim sultanbeyli özkanlar motoru önerebilirim pazar pazarı sokağındalar uzunderede yanlız bu kurtköye yakın bir alternatif olduğu için tercihim tabi ustalar da iyi ama bir arkadaşım pendik sanayideki jinlun bayisini de baya övmüştü işinin piriymiş bu da ayrı bir alternatif...

sağlıcakla...

Motosikleti
    BENELLI TNT 25
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki mesajdaki şu 2. viteste mi kalkış yapmak lazım yokuşlarda kısmını anlayamadım ben? 1.vites bile yetmiyorsa, dik yokuşta 2. vitesten nasıl bir verim alınabilir ki?

Servis konusunda debriyaj balatası söz konusu olunca ben de çok çekmiş, çok kıvranmıştım... Fiyat aldığım, sorduğum yerler uçuk şeyler söylüyordu... Yetkili servisle de bir konuşup sormakta fayda var ama, birçok kişinin gittiği Ferhat Usta vardı Üsküdar'da, debriyaj balatası değişimi için gayet uygun bir fiyat vermişti ve orada değiştirmiştim. Şu an adresi telefonu ulaşabileceğim yerlerde değiller ama geçmiş sayfalarda muhakkak geçmiştir, aratıp bulabilirsin sanırım.
    bu 2. viteste kalkış mevzuu bana da tuhaf gelmişti duyunca ama 10 yıllık deneyimli bir motor sürücüsü söyledi bunu bana telefondan..ben de anlamayınca forumda bir de sizlere danışmak istedim..bunun dışında verdiğin bilgiler için sağol kardeşim..bi bakarım bu ustalara ben ilk fırsatta..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:21 ----------

Alıntı carsvegas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende öneri istemişsin sana anca kendi gittiğim sultanbeyli özkanlar motoru önerebilirim pazar pazarı sokağındalar uzunderede yanlız bu kurtköye yakın bir alternatif olduğu için tercihim tabi ustalar da iyi ama bir arkadaşım pendik sanayideki jinlun bayisini de baya övmüştü işinin piriymiş bu da ayrı bir alternatif...

sağlıcakla...
    kardeşim kurtköy bana da yakın..bu özkanlar motora gidebilirim aslında önerin doğrultusunda..eyvallah sağol..

Motosikleti
    keway sl 150
    merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 20 gün önce keeway SL 150 bej renkte bi motor aldım ki çok hoş duruyor, fakat birkaç kusuru var mesela; sanki biraz fazla titriyor gibi tabi bilemiyorum bu benim ilk motorum , öte yandan arka çamurlukta 10 - 15 cm civarında salam bi çatlak var ve koruma demiri kırılmış sonradan da kaynak yapılmış benden önceki kullanıcı tarafından bunları makul bi fiyata ankarada nerede yaptırabilirim acaba bana bi öneride buluna bilirmisiniz

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Alıntı odyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 20 gün önce keeway SL 150 bej renkte bi motor aldım ki çok hoş duruyor, fakat birkaç kusuru var mesela; sanki biraz fazla titriyor gibi tabi bilemiyorum bu benim ilk motorum , öte yandan arka çamurlukta 10 - 15 cm civarında salam bi çatlak var ve koruma demiri kırılmış sonradan da kaynak yapılmış benden önceki kullanıcı tarafından bunları makul bi fiyata ankarada nerede yaptırabilirim acaba bana bi öneride buluna bilirmisiniz
    İskitlerde keeway servisi var ama ben ne parça aldım ne yaptırdım motorumu.
    Parça fiyatları çok yüksek.

Demiri bende kaynattırdım ama yine çatladı.
    Çamurluğu bi grenaj tamir yapabilen bi yere 10-20 liraya yaptırabilirsiniz.
    Airbrush işiyle ugraşanların çogu yapıyor bildigim kadarıyla.

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    eğer usta bulamadıysan ben takarım gebzeye gel benim takımlar mevcut zaten herşeyini kendim yapıyorum boşuna bisikletçiden terfi etmiş scooter tamircilerine kazıklanma,elimden gelir bu işler.Gerçi benim motor 2009 model henüz debriyajını balatalarını değiştirdim o kadar 11 bine yaklaştım çok şükür tık yok makinamda.Birde arkadaşlar 2009-2010 modellerde ilk gözüme çarpan eski modellere göre revizyon yapılmış noktalar var örneğin, motorun şaseye bağlantısı araya lastik takozlu bir sac parça konularak titreşimi düşürülmüş.

Motosikleti
    keway sl 150
    önerileriniz için teşekkürler bahsettiğiniz unsurları dikkate alıcam tekrar teşekkür ederim

Motosikleti
    BENELLI TNT 25
    eğer usta bulamadıysan ben takarım gebzeye gel benim takımlar mevcut zaten herşeyini kendim yapıyorum boşuna bisikletçiden terfi etmiş scooter tamircilerine kazıklanma,elimden gelir bu işler.Gerçi benim motor 2009 model henüz debriyajını balatalarını değiştirdim o kadar 11 bine yaklaştım çok şükür tık yok makinamda.Birde arkadaşlar 2009-2010 modellerde ilk gözüme çarpan eski modellere göre revizyon yapılmış noktalar var örneğin, motorun şaseye bağlantısı araya lastik takozlu bir sac parça konularak titreşimi düşürülmüş.
    kardeşim çok düşüncelisin mahcup ettin beni..nazik teklifin için çok sağol..benim şu anda çok büyük zaman problemim var..bir türlü sıra gelmedi motorumla ilgilenmeye..ama fırsat bulabildiğim bir gün senin de vaktin olursa çok sevinirim..gerçi bu iş ne kadar vakit alan ne kadar emek gerektiren bir iş onu da bilmiyorum ilk motorum olduğu için..sana zahmet vermek istemem..tekrar teşekkür ederim..sağlıcakla kal..

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    ne zahmeti kardeş bu işler gönül işi motorunu sevmeyen onun bir ruhu olduğunu düşünmeyen biri hd sahibi de olsa ona demir yığınından başka birşey ifade etmez.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:37 ----------

ben her çarşamba akşam 19 da fındıkzade şef kafede türkchopper kulubünün bir üyesi olarak oradayım sen de katılabilirsin

Motosikleti
    BENELLI TNT 25
    ne zahmeti kardeş bu işler gönül işi motorunu sevmeyen onun bir ruhu olduğunu düşünmeyen biri hd sahibi de olsa ona demir yığınından başka birşey ifade etmez.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:37 ----------

ben her çarşamba akşam 19 da fındıkzade şef kafede türkchopper kulubünün bir üyesi olarak oradayım sen de katılabilirsin
    kardeşim çok isterim gerçekten gelmeyi eğer fırsatım olursa..ama motoru satın aldığım arkadaş bu motorun yeterince ağır olmamasından dolayı köprüde rüzgardan çok etkilendiğini,köprüden geçerken epey zorlandığını söylemişti..bu konuda sen ne diyorsun hocam..

merhaba arkadaslar.motorumun akusu 2 kez yeni aku ile degistirmeme ragmen sarj olmuyor ve 1 kac hafta icinde kendini bitiriyor ve motor surekli on far ampulunu yakiyr herhangi bi fikri olan varmi(yapilan kontrollerde kisa devre olmadigi soyleniyor)?

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    kardeşim çok isterim gerçekten gelmeyi eğer fırsatım olursa..ama motoru satın aldığım arkadaş bu motorun yeterince ağır olmamasından dolayı köprüde rüzgardan çok etkilendiğini,köprüden geçerken epey zorlandığını söylemişti..bu konuda sen ne diyorsun hocam..
    ben diyorum ki rüzgardan etkilenmesi ağır olmadığından değil jantlarının kapalı yani telli olmadığındandır arkadaşım.Büyük cruiserler bile etkilenir rüzgardan takma kafana ki bizim motorda hafif sayılmaz 130 kilo ben 80 210 kilo,diğerleri boş 240-250 klio .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:03 ----------

Alıntı korn_ea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar.motorumun akusu 2 kez yeni aku ile degistirmeme ragmen sarj olmuyor ve 1 kac hafta icinde kendini bitiriyor ve motor surekli on far ampulunu yakiyr herhangi bi fikri olan varmi(yapilan kontrollerde kisa devre olmadigi soyleniyor)?
    arkadaşım muhtemel arızaların şöyle olabilir:
    konjektör fazla akım üretiyor aküyü bozuyor lambayı patlatıyor,
    35w üzerinde ampul yada sis lambası kullanıyorsun,
    orjinal 7 amp den büyük akü kullanıyorsun aküyü şarj edemiyorsun,
    elektrik tesisatında arıza yada kaçak var,büyük sigorta takılı sistemi koruyamıyor olabilir bunları bir kontrol ettir bakalım ne çıkacak .

hocam cok sagol bu dediklerini kontrol ettircem muhtemelen konjektorden kaynaklaniyor.eger konjektor arizaliysa nerden bulabilirim bu parcayi?ayrica orjinal sigortasi kac amper olmasi lazim ?

Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    25 amp lik sigorta taktır,konjektör için sirkeci taraş motora bak yada burayı incele

25 amp lik sigorta taktır,konjektör için sirkeci taraş motora bak yada burayı incele
    tesekkurler volkantuna.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler