Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bu keewayların servisi nasıldır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sound adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para miktarında emsalleri olan motorlar arasında en iyilerden birisi.. Bu motoru alanlar genelde uzun yol yaparlar zaten.. İstersen benimkini satayım sana =D
    Sen daha yeni almadın mı kardeş neden satmak istiyorsun?

Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa ve net fazla paran yoksa AL arkadaş
    Eywallha istediğim cevap buydu

Alıntı nf500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al arkadaşım al ii motor bu
    Teşekkür ederim.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    Twister
    Arkadaşlar ben Superlight'ıma veda edeceğim sanırım.. Dene-yanıl yöntemiyle aradığımın bu model olmadığını farkettim.
    Şöyle sahilyolundan püfür püfür sağ şeritten gitmek,cruiser kasanın rahatlığını hissetmek,motorsikletin kendi duruşunu insanların beğenmesi hoş-güzel,cruiser damarım da var çok seviyorum tamam ama 150cc ile zor oluyo trafikte yahu.Hem parça sıkıntısı illallah dedirtti 2 haftada.Bu model kötü demiyorum tabii,bana göre değil diyorum yani.Şöyle sağlam bi scooter arıyorum,yarın kesinleşecek umarım.Sağ şeritten çıkıcam sanırım,şöyle makaslara doğru

cancagliyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Honda XL600 Transalp-11 Honda Cbf 150
    Alıntı jakiyamayess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar, benim derdim büyük. motorumun birkaç eksiği var ve hepsini birden yapabilecek bir servis bulamıyorum. öncelikle aku bitmiş durumda. akuyu değiştirmek üzere gittiğim bir servis akuyu sadece motomax servislerinin deiğiştirebileceğini söyledi.istanbulda motomax dısında biryerde aku taktırabilir miyim sizce? yada akunun kaç watt oldugunu veya cinsini bilen var mı? ona göre aku alıp bir serviste taktırabilirim.bir de fiyatı nedir biliyorsanız.

ikinci olarak arka stop camı bir bayan şoförümüzün sayesinde kırıldı. onun için motomax e gittin fakat ellerinde olmadıgını söylediler. baska biryerde bulabilir miyim?ve fiyatı nedir?

son olarak aynalarımdan biri kırık ve istediğim gibi bir ayna bulamadım. sordugum servisler 45-50 ytl diyorlar pahalı geliyor taktırmıyorum.

bunların hepsini yapabilecek bildiğiniz bir servis var mı arkadaslar? üsküdar da oturuyorum kadıkoy ve eminonune yakınım. sizin tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Arkadaşım benim elimde eski superlightımdan kalma sıfır stop farı var sıfır hiç kullanılmadı kutusunda duruyo.İstersen verebilirim fiyatta anlaşırız..

Motosikleti
    Twister
    Alıntı cancagliyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım benim elimde eski superlightımdan kalma sıfır stop farı var sıfır hiç kullanılmadı kutusunda duruyo.İstersen verebilirim fiyatta anlaşırız..
    ne kadar stop lamb?gerçi ben yarın motoru takas edebilirim ama,oldu da takas etmezsem alırım.??

cancagliyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Honda XL600 Transalp-11 Honda Cbf 150
    Arakadaşım ozelden mesaj attım bak ıstersen.Yanlız stop 2 parça olarak satılıo lamba altında ufak bir çercevesi var camurluga baglanan yerde oda kırıldıysa onuda ayrı temin etmen gerekli serviste bilgi verirler bu konuda

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sormak istediğim birkaç soru olacak:
    1.Bu motorun benzin deposu kaç litre ve 1 depo ile kaç km yol gidebilmekte

2.Motor çok sorun çıkartırmı ?

3.Öğrenciyim parça fiyatları nasıl (Çinlilere göre)

4.2.el alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

5.Anadolu yakasında önerebileceğiniz bi servis var mı ? Servisler güvenilir mi?

6.Motoru seneye alacağım ve 16 yaşımda olacağım ehliyete 1 sene kalıyor 93 doğumluyum.Bu motoru zaptedebilir miyim?

Yorumlarınız için teşekkür ederim
    cevap 1 : depo 14 litre 1 depo ile kullanıma ve motora baglı olarak 450 ile 550 km arası gidersin (bu bnm tahminim tam olarak ölçmedim)

cevap 2 : ufak tefek parça ses sorunun falan olur ama şunuda unutma 10 bin liraya yamahanın chooperını almıosun olacak o kadar bnce

cevap 3 : bnde öğrenciyim parça fiyatları gayet ii gelio bana :D

cevap 4 : motordan anlamıyosan ikinci el alırken götür bi servisew abi kullan bi şu motoru varmı bi yamugu de ( en garanti formül )

cevap 5 : anadolu yakasında üsküdarda ferhat usta var her türlü tavsiye ederim bn taaaa çapadan ona gidiom :D

cevap 6 : ilk motorun degilse vede kalıplıysan zaptedersin

Alıntı Sound adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben Superlight'ıma veda edeceğim sanırım.. Dene-yanıl yöntemiyle aradığımın bu model olmadığını farkettim.
    Şöyle sahilyolundan püfür püfür sağ şeritten gitmek,cruiser kasanın rahatlığını hissetmek,motorsikletin kendi duruşunu insanların beğenmesi hoş-güzel,cruiser damarım da var çok seviyorum tamam ama 150cc ile zor oluyo trafikte yahu.Hem parça sıkıntısı illallah dedirtti 2 haftada.Bu model kötü demiyorum tabii,bana göre değil diyorum yani.Şöyle sağlam bi scooter arıyorum,yarın kesinleşecek umarım.Sağ şeritten çıkıcam sanırım,şöyle makaslara doğru
    tamam kardesim aradıgın model olmayabilir ama sen sl150 den scootera gecip nasıl makaslara girmeyi düşünüosun onu anlamadım !!! makas için motorunun cevik olması lazım vespalar dahi o kadar cevik deil bnm bildigim kadarıyla, sağ şeritten cıkmak ve makas atmayı scooterların o ufacık tekerleriyle yaparken ALLAH muhafaza kayarsın veya taban sürter teker yerden kesilir düşersin (bnm başıma geldi) ayrıca sağ şerit demişsin sağ şerite zincirle baglamadılar ya seni bn genelde orta seritten takip ediom yolu motora deh deyince en az 100 ü görüo bu motorlar! parça sıkıntına gelince aksesuar konusunda haklısın (yan kapaklar gibi) ayrıca toplumumuzda motorr zaten hiçe sayılıyo bide ufacık scootera binersen o zaman dahada hiçe sayılırsın bnden demesi :D

neyse bnmkiler sadece fikir her ne yaparsan yap ALLAH kazasız sürüşler versin kardeşim inşallah

Motosikleti
    Twister
    tamam kardesim aradıgın model olmayabilir ama sen sl150 den scootera gecip nasıl makaslara girmeyi düşünüosun onu anlamadım !!! makas için motorunun cevik olması lazım vespalar dahi o kadar cevik deil bnm bildigim kadarıyla, sağ şeritten cıkmak ve makas atmayı scooterların o ufacık tekerleriyle yaparken ALLAH muhafaza kayarsın veya taban sürter teker yerden kesilir düşersin (bnm başıma geldi) ayrıca sağ şerit demişsin sağ şerite zincirle baglamadılar ya seni bn genelde orta seritten takip ediom yolu motora deh deyince en az 100 ü görüo bu motorlar! parça sıkıntına gelince aksesuar konusunda haklısın (yan kapaklar gibi) ayrıca toplumumuzda motorr zaten hiçe sayılıyo bide ufacık scootera binersen o zaman dahada hiçe sayılırsın bnden demesi :D

neyse bnmkiler sadece fikir her ne yaparsan yap ALLAH kazasız sürüşler versin kardeşim inşallah [/QUOTE]
    teşekkürler yorumların için,speedfightla takasa giricem.toplumun motora yaklaşımıyla ilgilenmiyorum,küt bi bakış açısı var toplumumuzun büyük bi kesiminde maalesef.. hayırlısı bakalım..

Motosikleti
    neyse bnmkiler sadece fikir her ne yaparsan yap ALLAH kazasız sürüşler versin kardeşim inşallah [/QUOTE]
    teşekkürler yorumların için,speedfightla takasa giricem.toplumun motora yaklaşımıyla ilgilenmiyorum,küt bi bakış açısı var toplumumuzun büyük bi kesiminde maalesef.. hayırlısı bakalım..[/QUOTE]

çok farklı makineler zevkine kalmış artık... ii sürüşler kazasız günler

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    Sound ; sağ şeritten çıkıp makaslara dalacaksan ona uygun bir şeyleri kovala mesela hyo gt250r yada derbi gpr125 gibi tabii kısa süre sonra buda kesmeyecek 600 lük bi makina kovalamaya başlayacaksın şöyle bir belin tutulunca makas ta neymiş sağ şeridin gözünü seveyim dediğin günler gelecek bir arkadaş tavsiyesi olarak kabul edersen cbf250 yada ayarında bir makina işini görür keyif alırsın ,kullanımıda race tarzından daha rahattır 24 bg istediğin kıvraklığı verir ama her şeyden önce biliçli kullanıcı olmak imkan varsa şu meret in eğitimini almak gerekli deneyerek öğrenmek en pahalı öğrenme yolu
    kazasız belasız esenlikle..
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Motosikleti
    Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sound ; sağ şeritten çıkıp makaslara dalacaksan ona uygun bir şeyleri kovala mesela hyo gt250r yada derbi gpr125 gibi tabii kısa süre sonra buda kesmeyecek 600 lük bi makina kovalamaya başlayacaksın şöyle bir belin tutulunca makas ta neymiş sağ şeridin gözünü seveyim dediğin günler gelecek bir arkadaş tavsiyesi olarak kabul edersen cbf250 yada ayarında bir makina işini görür keyif alırsın ,kullanımıda race tarzından daha rahattır 24 bg istediğin kıvraklığı verir ama her şeyden önce biliçli kullanıcı olmak imkan varsa şu meret in eğitimini almak gerekli deneyerek öğrenmek en pahalı öğrenme yolu
    katılıyorum sana cobalt sen paşanın neresindesin ya bnde ordayımda :D

Motosikleti
    genelde akşamları otobüs duraklarının ordaki meydanda saat 18:30-19:00 arası çayımı içip akşam keyfi yaparım resimdeki motoru gördüysen ordayımdır

ilhanca_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SON NOKTA.
    hayallerimin motoru BMW r 1200 gs. ve iki buçuk yıldır kullandığım motor keeway 150 sl. gitmediğim yer kalmadı motorla. diyarbakır bursa da dahil uzun yol yaptım. ve geçen gün uludağ yedi göllere çıktım. gayet rahat ve zorlanmadan. yolda r 1200 gs denk geldi. 40 milyarlık motor inanın benim gibi rahat değildi o dağ yollarında. ve o an hayallerimin motoru olmaktan sildim r 1200 gs yi. benim yadigar tıngır mıngır çıktı ve indi kocaman dağı ve Allaha şükür bu zamana kadar bir aksilik yapmadığı gibi uludağa çıkarkende inerkende bir sorun yaşatmadı..

http://img113.imageshack.us/img113/8604/dscn9176yf2.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/3051/dscn9049eo1.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/3462/dscn9108zu4.jpg

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S

teşekkür

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski sl cilerden northern,balayyusuf,cobalt,jameika34,sayfayı sık sık ziyaret etmeniz müthiş bir bağlılık sizleri taktir ediyor saygıyla selamlıyorum. Müthiş bir aileydik burada bir zamanlarBir çok kaliteli kardeşimizde sitedn ayrılmıştı eğer okuyorlarsa onlarada selam.
    sevgili arkakadşım yazdığın güzel sözler için sağol bir keeway süperliht kullanıcısı olarak sorularınız olursa ben buradayım.
    annem beni öldürecek

arkadaşlar ben bu motoru uzun zamandır forumda takip ediyorum ama hep ilk motorum olacağı için vites muvzuundan korkuyordum. scooter aradım uzun süre ama istemiyorum, sinmiyor içime scooter. 1.95 biri olarak scooter a binmek istemedim sadece otomatik vites diye.
    bu superlight ı tercih etsem vites konusuna alışmam kolay mıdır? vites durumu ilk başlayan biri için ne kadar uygun, ne kadar sorundur?

Motosikleti
    keeway150 sl
    Alıntı kujeste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu motoru uzun zamandır forumda takip ediyorum ama hep ilk motorum olacağı için vites muvzuundan korkuyordum. scooter aradım uzun süre ama istemiyorum, sinmiyor içime scooter. 1.95 biri olarak scooter a binmek istemedim sadece otomatik vites diye.
    bu superlight ı tercih etsem vites konusuna alışmam kolay mıdır? vites durumu ilk başlayan biri için ne kadar uygun, ne kadar sorundur?
    slm ben ce 1 hafta falan zorluk çektim ama alışıyosun hemen yaa pek sorun olmaz ama iiyice alışmadan trafiği yoğun olan yerlere girme sorun olur .ama 1.95 bu motora fazla geli
    yo yaa bende 1.85 falanım

Alıntı ilhanca_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SON NOKTA.
    hayallerimin motoru BMW r 1200 gs. ve iki buçuk yıldır kullandığım motor keeway 150 sl. gitmediğim yer kalmadı motorla. diyarbakır bursa da dahil uzun yol yaptım. ve geçen gün uludağ yedi göllere çıktım. gayet rahat ve zorlanmadan. yolda r 1200 gs denk geldi. 40 milyarlık motor inanın benim gibi rahat değildi o dağ yollarında. ve o an hayallerimin motoru olmaktan sildim r 1200 gs yi. benim yadigar tıngır mıngır çıktı ve indi kocaman dağı ve Allaha şükür bu zamana kadar bir aksilik yapmadığı gibi uludağa çıkarkende inerkende bir sorun yaşatmadı..

http://img113.imageshack.us/img113/8604/dscn9176yf2.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/3051/dscn9049eo1.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/3462/dscn9108zu4.jpg
    bende hep bi edirneden çanakkale ye niyetleniyorum ama olmuyo cesaret edemiyorum burada okuyun ca şaşırıyorum valla süpersiniz
    [COLOR="red"]bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri dolaşıyorsa orada güneş batıyor demektir.[/COLOR]

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Canakkale'ye rahat gidersin abicim bu motorla. Yalnizca arkana dikkat

Motosikleti
    arkadaslar elinde satılık sol orta kapak ve grenajı olan var mı? yada gittiginiz servislerin falan elinde var mı acaba bn bulamıyorum bu meleti gene ya, efsaneye gecti keway gene parca yok be

genelde akşamları otobüs duraklarının ordaki meydanda saat 18:30-19:00 arası çayımı içip akşam keyfi yaparım resimdeki motoru gördüysen ordayımdır
    ok motoru görürsem baslarım kurcalamaya motoru senden paldır küldür atlarsın üstüme o vesile ile tanısırız nşallah

Motosikleti
    nahzuvay sirkeci taraş a bi bak bide kapakların içini silikonla doldur siyah silikonu tavsiye ederim

valla devirme de 200 kusur kilo mereti kaldırmak için vinç bulmak lazım

Motosikleti
    Twister
    malossi donanımlı olduğunu ve 250liklerle kalktığını söylemişti Speedfight ın sahibi.. Ben de heveslendim meraklandım falan ama fos çıktı zaten,malossi falan yok üzerinde.. Geri verdim zaten gününde.. Superlight'ım yeter şimdilik.. Biraz para biriktireyim de,bakacağım başka makinalar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler