Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arora AR 150-A

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Ses 150 Dylan ( Henüz Yok )
    Evet yeni yeni satılmaya başlamış bi model arora ar 150-a karşınızda.Ama ne yazıkki motor bayilerinde sorduğumda satıcıların üzerine çok atıp tuttuğu bi motor.Ben resim ve teknik özelliklerini vereceğim.Kullanan arkadaşlarımız varsa yorularını...

ARORA AR 150-A

Teknik Özellikler :

Motor : Tek Silindir 4 zamanlı
    Silindir Hacmi : 150 cm3
    Soğutma : Hava Soğutma
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Çalıştırma : Elektrikli Marş
    Ön Fren : Disk + ABS
    Arka Fren : Kampana
    Şanzıman : 5 Vites
    Max Güç : 11 Hp
    Net Ağırlık : 120 Kg

Emeğe saygı gösterelim... :cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rmz 200 gy
    kanuni seyhan 150c nin arora versiyonu diyecek bişi yok bence

Motosikleti
    Bir de satan adam 100 km de 1 lt benzin yakıyo dedi , bense buna sadece güldüm

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    O adan cok atmıs beee 100km 1 lıtre ne bu 25cc mi Ben begenmedım sahsen tıpını.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Jantları hariç gerisi yalan....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

denizzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zongsheng 125
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantları hariç gerisi yalan....

100kmde 1 lt puhahaha mondial in 50cc lik scooter i bile 2 lt yakıyo
    insanlar mallarını satmak için çok ........

Motosikleti
    motoru yakından incelediğimde ilk gözüme çarpan şey elektrik kablolarının yanlardan taşmış olmasıydı

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    ABS mi? harput marka bi motor vardı.. o zamanlar motor merakı bu kadar yok tabi bunun gazete reklamında abs yazıyodu. lan dedik motorda ası olur abs araştırdık işide bilmiyoruz ya. sonradan öğrendikki ecnebi bi ülkede türk bi vatandaş fren sisteminin tasarı,mını biraz değişip adını ABS olarak patent almış... yani abs dediğimiz anti blokaj sistemi değil bildiğimiz klasik fren sistemiymiş baya bi kızmıştık adammı kazıklıyor diye... bununda abs si öyle olmasın sakın?
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

[IMG][/IMG]

merhaba arkadaşlar, hataydan deniz ben. ilk defa motorsiklet alacam.acemi işi chopper modelini istiyorum sadece.tan kuba 150-25 te karar kılacakken; fotodaki Arora 150-50 chopper modeli ile karşılaştım.motorunu Zongshen diye japon firması üretiyormuş.ön fren abs imiş.euro 3 kalite belgesi çift vibrasyon vs. vs. diye bilgi aldım satıcısından.3300 tl plaka ruhsat vs dahil.lütfen deneyimlerinizi önerilerinizi paylaşırmısınız. forumda kaç defadır yazıyorum ama cevap alamıyorum :(

aşağıdaki motorsiklette daha önceden almak üzere olduğum ama şu an beklediğim model.

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    site arora 150-a ile doldu, biri arorayi durdursun yada biri albatrosu durdursun

haklısınız kursattekin arkadaşım d yorumlar için hala beklemediğim.motorsikletler konusunda bilgim olsa ken kendime bir çıkarımda bulunacam ama yok ki :(

Selamlar, arkadaşlar aranıza yeni katıldım. "MaviAlbatros" kardeş verdiğin iki motoru karşılaştırınca bana Arora daha mantıklı geliyor. görünüm olarak hem daha çekici ve de sağlamlık olarak da daha dişli duruyor... ben Arora'yı tavsiye ediyorum. hatta aynısından ben de düşünüyorum...

akrep026 arkadaşım, Arora 150-50 gidip bayide yaklaşık 1 saat kadar inceledim.kasası ve demirleri fotoğraflarda göründüğü kadar kaliteli ve sağlam değil diye düşünüyorum.stop lambaları ve sinyaller çıtkırıldım..motor kısmı için ise araştırdığım motorsiklet tamirci ustaları kaliteli bir motor olduğunu söylediler.Zonghsen miş motor markası..bunlardan dolayı Arora 150-50 yi almaktan vazgeçmiştim.ardan bir iki gün geçti ve aşağıdaki linkte yeralan motorsikleti aldım..tanıdıktan ve temiz.umarım sizin için iyi olur.görüşmek üzere..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ulamalari.html

gince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu konuyu hortlatmak lazım
    artık bende arora ar150-50 sahıbıyım ılk motorum oldu o yuzden burada bılgılı olan arkadaslar bılgılerını karsılastıkları sorunları paylasırlarsa sevınırım
    benım motor 2012 model ıkıncı el aldım ama satan arkadas paraya sıkıstıgından satmıs ben motarımdan memnunum suana kadar tek sorun kullanan arkadas akusunu bıtırmıs akuyu sarj etmek gerekıyor ve bırde fren musuru takılı kalıyor onuda servısınde halledecez baska da sorunum yok gayet memnunum

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Alıntı gince adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu konuyu hortlatmak lazım
    artık bende arora ar150-50 sahıbıyım ılk motorum oldu o yuzden burada bılgılı olan arkadaslar bılgılerını karsılastıkları sorunları paylasırlarsa sevınırım
    benım motor 2012 model ıkıncı el aldım ama satan arkadas paraya sıkıstıgından satmıs ben motarımdan memnunum suana kadar tek sorun kullanan arkadas akusunu bıtırmıs akuyu sarj etmek gerekıyor ve bırde fren musuru takılı kalıyor onuda servısınde halledecez baska da sorunum yok gayet memnunum
    bu tarz motorlar yanlıs anlamayın sucu lahmacuncu yada kurye tarzı geliyor bana nostalji dememın nedenı bi şekli var :D bunun haricinde cinli olmamasını bende isterdim ama temız kullanılınca sıkıntı olmaz dıyorlar.Bu motor kac hız yapar ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler