Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba SJ 150-23 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bizim motorları çok kötülüyorlar çin malı diye arkadaşlar...fakat kendi aldıkları çok kaliteli motorlar nedense hep arıza veriyor ve 500 600 den aşagı masrafı cıkmıyor benimki 7000 de ve allaha şükür bir sorun bile cıkarmadı ufak tefek hariç en fazla 20 ytl :D :D buda kötü diyen arkadaşlara kapak olsun ...bide söylenti var bozuluyo kırılıyo falan diye... sokakta görüyorm adam ucuz diye almış scooteri 90 la giderken caaart diye çukura tümseğe giriyor bişi oluncada çin malı napalım bozuldu deniyor :D motora iyi davranaıp baktıktan sonra hiçbirşey olcagını sanmıyorum fabrika hatası dışında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı omer_fx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum var falan demedim. yazdım oraya zaten şu an sadece sıfırı 800 ytl olan bianch bisikletim var. ama 1 ay sora motorumda olacak. kimsenin motoruna camur atmıom sadece düşüncemi dile getiriom. herkes aynı tarz foto koyuyo.hep yan profil.tamam yandan gerçekten şahane duruyo. bide önden arkadan koyun. o tekerler o motorları öldürüo yaa. ben motor alcam dedim ama ben sizin kadar zengin değilim 2000 ytl lik bi scooter alacam. onun tekerleri bile bunlardan daha güzel
    kardeşim işin gücün yokmu senin yaw.bizim kendi motorlarımızı sen bizden dahamı iyi bilicen.daha motorun bile yok gelmiş burda milletin motorunu eleştiriyosun.ayıp ya.bi kere fiyat/permormans diye bi olay var.ben bu motoru sıfırını 2.000ytl ye aldım. gidip 5.500ytl ye cbr 125 alsam ne olurdu sana söylim.bu motora 2 yıl sağlam kalırsa cbr 5 yıl kalır.ama sen 5 yıl binemezsinki o motora büyütmek için en fazla 2 yıl sonra geri satmak isticen ve gidip 3.000ytl ye satacan.2500ytl zararın olacak.ayrıca tamam cbr buna oranla daha az bozuluyo olabilir.ama bi bozulduğu zamanda koyuyo adama.bu motor 20 kez bozulsun o bi kez bozulsun yeter.parçalarının fiyatları uçuyo.hız olarak bu motor cbr dan daha atik fakat max hızda o 6 vitesli olduğu için bir adım öne geçiyo.bide bu motorlara göre kaliteli ve titremiyo.şimdi sen olsan 2.000ytl ye bu motor dururken cbr 125 e 5.500 ytl verirmiydin. 2 yıl sonra satacaksın onuda hesap et.cvp ı ben verim.2 sinide alamazdın çünkü paran yokmus

bu arada foto paylaşayım sizlerle arkadaşlar

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    benim motorum var falan demedim. yazdım oraya zaten şu an sadece sıfırı 800 ytl olan bianch bisikletim var. ama 1 ay sora motorumda olacak. kimsenin motoruna camur atmıom sadece düşüncemi dile getiriom. herkes aynı tarz foto koyuyo.hep yan profil.tamam yandan gerçekten şahane duruyo. bide önden arkadan koyun. o tekerler o motorları öldürüo yaa. ben motor alcam dedim ama ben sizin kadar zengin değilim 2000 ytl lik bi scooter alacam. onun tekerleri bile bunlardan daha güzel
    ya sen git 800 ytl ye bisiklet al yaagerdin beni sabah sabah.150 cc motor ne beklion anlamıom ya

resim koymayı öğreniomda yavaş yavaş:D:D:D:D
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    çok yakında inş
    Alıntı breakermarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim motorları çok kötülüyorlar çin malı diye arkadaşlar...fakat kendi aldıkları çok kaliteli motorlar nedense hep arıza veriyor ve 500 600 den aşagı masrafı cıkmıyor benimki 7000 de ve allaha şükür bir sorun bile cıkarmadı ufak tefek hariç en fazla 20 ytl :D :D buda kötü diyen arkadaşlara kapak olsun ...bide söylenti var bozuluyo kırılıyo falan diye... sokakta görüyorm adam ucuz diye almış scooteri 90 la giderken caaart diye çukura tümseğe giriyor bişi oluncada çin malı napalım bozuldu deniyor :D motora iyi davranaıp baktıktan sonra hiçbirşey olcagını sanmıyorum fabrika hatası dışında
    ben senin motoru asla kötülemem. sadece o tekerlere içim yanıo. çok güzel motorunuz var, harika bide çin malı die asla hiç bi motru küçümsemem. çünkü benim alacağımda çin malı "mondial 150 hs". kim çıkardıysa bu çin malları kötüdür lafını taa.... bütün çin malları bozuk değildir arkadaşlar. bu nokia cep telefonlarının kulaklıkarı varya onlarda cin malı dehşet bişiler yaa. kulaklarımının zarını zorluolar. yani kısaca çin mallarını küçümsemesin kimse

[QUOTE=semtuluce;977207]kardeşim işin gücün yokmu senin yaw.bizim kendi motorlarımızı sen bizden dahamı iyi bilicen.daha motorun bile yok gelmiş burda milletin motorunu eleştiriyosun.ayıp ya.bi kere fiyat/permormans diye bi olay var.ben bu motoru sıfırını 2.000ytl ye aldım. gidip 5.500ytl ye cbr 125 alsam ne olurdu sana söylim.bu motora 2 yıl sağlam kalırsa cbr 5 yıl kalır.ama sen 5 yıl binemezsinki o motora büyütmek için en fazla 2 yıl sonra geri satmak isticen ve gidip 3.000ytl ye satacan.2500ytl zararın olacak.ayrıca tamam cbr buna oranla daha az bozuluyo olabilir.ama bi bozulduğu zamanda koyuyo adama.bu motor 20 kez bozulsun o bi kez bozulsun yeter.parçalarının fiyatları uçuyo.hız olarak bu motor cbr dan daha atik fakat max hızda o 6 vitesli olduğu için bir adım öne geçiyo.bide bu motorlara göre kaliteli ve titremiyo.şimdi sen olsan 2.000ytl ye bu motor dururken cbr 125 e 5.500 ytl verirmiydin. 2 yıl sonra satacaksın onuda hesap et.cvp ı ben verim.2 sinide alamazdın çünkü paran yokmus

bu arada foto paylaşayım sizlerle arkadaşlar

dostum birincisi o hondayı ortaya ben atmadım. sanki ben sölemişim gibi saydırmışın bana. iki evt şu an motorum yok ama nisan başında olacak. üçüncü aldığım bi motoru nie satimki. ben öle bişeyden hemen bıkan biri değilim. malımıda korumasını bilirim.

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sen git 800 ytl ye bisiklet al yaagerdin beni sabah sabah.150 cc motor ne beklion anlamıom ya

resim koymayı öğreniomda yavaş yavaş:D:D:D:D
    Resim koyarken en alttaki Direct link to image nin yanındaki link i seçersen resimler biraz daha büyük çıkar. Bizde doya doya bakarız Kolay gelsin denemeye devam.

Ve benden biraz resim show

Lastik yazıları için yorum bekliyorum.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resim koyarken en alttaki Direct link to image nin yanındaki link i seçersen resimler biraz daha büyük çıkar. Bizde doya doya bakarız Kolay gelsin denemeye devam.

Ve benden biraz resim show

Lastik yazıları için yorum bekliyorum.
    eywallah hocam öğrenioz yavaş yavaş.bu arada nası benm makinee
    Orgazma Dudak Büktürür

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    ben senin motoru asla kötülemem. sadece o tekerlere içim yanıo. çok güzel motorunuz var,
    Ömer kardeşim tekerleri japon mühendisler bir şey biliyorlarki boyutunu böyle yapıyorlar. Ama sizinkisi çin malı ne japon mühendisi be kardeşim dersen; cevabımda bizim motorlar cbr 125 taklidi olduğu için diyorum. Cbr125 yapan mühendisler elbette bunu hesaplamışlardır. Bir ikincisi yzf r125 ve kawasaki zx250 r nin bile lastik ölçütü 130/70/17 ebatındadırki; bizim motorlardada bu boyutlarda lastik modifiyesi mümkündür. Bakınız Saltonun yeşil kawası Bunlar birer hesap işidir. Hyosung un bile lastik ebatı 140 tır. yanılıyorda olabilirim tam ölçüyü bilmiyorum. 125 cc lik makinaya atılabilecek lastik boyutunu denekkii bu kadarcıkmış ki; honda mühendisleride zaten 100/80/17 boyutuyla yapmışlar. Sen karıştırma kardeşim 600 cc ile 1000 cc lik makinaların lastikleriyle. Onlarında hesabı kitabı varki öyle kalın yapıyorlar.

hüceyn bu arada motorun güzel kardeşim allah kaza bela vermesin. Birde imageshack te resim boyutunu 640x480 olarak bir değiştirirsen, resimler daha büyük olur. bizde daha net görebiliriz.

gökhan emeğine değmiş kardeşim güzel görünüyo. La yorum taman içimiz gidiy yav. Sonunda bizede masraf ettireceksin.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

Motosikleti
    SKYJET racing
    Gökhan abi,birkaç sorum var;
    1-dişlileri şimdi değiştirsem bişey olur mu?
    2-lastiğin yazılarını nasıl beyaz yaptın?
    3-ön çamurluğu bi daha mı değiştirdin?
    cumartesi günü inönü caddesindeki Ramzey bayiinden grenaj aynası aldım.sanki görüntü çok uzağa düşüyor aynada.ha bi de adama bizim motorların grenaj takımının olup olmadığını sordum.'alacak olduğunda gel bakalım',dediler.oraya bi sor istersen.benden de birkaç resim

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı alli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi günü inönü caddesindeki Ramzey bayiinden grenaj aynası aldım.sanki görüntü çok uzağa düşüyor aynada.ha bi de adama bizim motorların grenaj takımının olup olmadığını sordum.'alacak olduğunda gel bakalım',dediler.oraya bi sor istersen.benden de birkaç resim

Arka lastiğinin deseni ön ile birebir aynı sanırım. Allaha kaza bela vermesin.

Yukarıdaki Soruların cevap Anahtarları
    1.Birşey olacağını sanmıyorum. Kalkışta biraz atiklikden düşer ama titreşimde ve süratte çok fark eder. Örneğin 4 viteste tam gaz gideceğine yarım gaz gidersin. buda motorun daha rahat gitmesini sağlar ve benzin tasarrufu yapmış olursun.
    2.Metro da lastik kalemi satılıyor 4 ytl ye. Kalemi incelemek için Buraya tıkla.
    3. evet ön çamurluğu birdaha değiştirdim. Öncekinin rengi kırmızı idi zımparalayıp siyaha boyadım fakat istediğim gibi temiz olmadı. Bende orjinalinde siyah olan farklı bir çamurcalık taktım.

Ve arkadaşlar bugun Er5 ile test edildi. Otobanda 140 ı gördüm. 130 lastik ile.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

way gökhancım:
    "bu çin mallarının ne servisi ne garantisi var. Varlığı sözden ibaret. Yapman gereken sorarak işini iyi yapan motorcuyu bulup onun başına bela olmak." demişsin. atana rahmet diyorum ben de

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    way gökhancım:
    "bu çin mallarının ne servisi ne garantisi var. Varlığı sözden ibaret. Yapman gereken sorarak işini iyi yapan motorcuyu bulup onun başına bela olmak." demişsin. atana rahmet diyorum ben de
    ewet arkadaşlar gökhan kardeşime bende katılıyorum.benm mersinde bi recai ustam var deli bi adam.ön janttan girio arka diskten çıkıo.toplam 4-5 saat uğraşıo bakımda.40 ytlde para veriorum.bişey olursada başına bela oluyorum.zaten mersinde bizim motorları 5 marka getirio.toplam 20 ve üzeri servis var.parça sıkıntısıda çekmiorum.umarım böle devam ederim nazar değmez

hehehehe benm motorun kardeşi.hatta tek yumurta ikizi.allah kaza bela vermesin kardeşim

evet arkadaşlar bugün itibariyle motorumu modifiye ettirdim.sabah bırakmıştım ustama biraz önce aldım.boş bi yolda 150 yaptım ve rahat bi şekilde bu hıza ulaştım.yapılan işlemleri veriyorum.ilgilenen arkadaşlar olursa yaptırabilirler:
    1-silindir büyütüldü
    2-silindir kapağı değişti
    3-piston-sekman güçlendirildi
    4-dişliler(ön arka)değişti.eğer silindiri büyütmezsseniz hem arka hem ön dişliyi değiştirmeniz önrilmior.çekişi baya düşüyormuş.
    5-subab düzeltmeleri ve benm anlamadığım bir çok işlem
    yakında bi video eklicem ama hız göstergesine kamera sabitliyemiorum üzerinde çalşmalırım sürüyor:Dhele şu öss yi atlatim bi daha neler yapacam bu motorra:Dfiyat veriim arkadaşlar toplam 145 ytl ye maloldu.şimdi motoru biraz düşürmemm gerekecek sadece o kaldı:Dhayırlı sürüşler hepinize..
    Orgazma Dudak Büktürür

arkadaşlar ben lastik alıcamda....arkaya en büyük kaçlık koyabiliriz bunun jantına uygun ??

Motosikleti
    SKYJET racing
    dostum arka dişlini değiştirirsen 140'a kadar destekliyor galiba.ama sen alacaksan 130-70-17 DURO hf 918 al.bizim motorlara en çok yakışan o.ben bu haftasonu gidip alacam.HUCEYN dostum motorun yeniden hayırlı olsun.motorunda silindir vs.değişiminden sonra titreme azaldı mı?bi de bu modifiyenin motora zararı olur mu?

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    dostum arka dişlini değiştirirsen 140'a kadar destekliyor galiba.ama sen alacaksan 130-70-17 DURO hf 918 al.bizim motorlara en çok yakışan o.ben bu haftasonu gidip alacam.HUCEYN dostum motorun yeniden hayırlı olsun.motorunda silindir vs.değişiminden sonra titreme azaldı mı?bi de bu modifiyenin motora zararı olur mu?
    önce tşk ederim.kardeş motora zararı olurmu diye sordım ustama bişey olmaz dedi.ayrıca titreme 10 binde başlıo ve eskisi gibi rahatsız edici değil.yani %80 oranında titreme azaldı.çok mutluyum şu an mersinde sınıfının en hızlısı:D:D:D:D:D
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alli doğru söylüyor. Eğer lastiğinizi değiştirmek istiyorsanız 130-70-17 den şaşmayın derim.

block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malaguti Specte 125 GP
    iyi akşamlar arkadaşlar bu belki alakasız soru olacak ama kusura bakmayın ..
    bu kuba-ramzey-kanuni f5 motorları hep aynı dimi ..
    bide başka hangi markaların var f5 motorları var .. uygun fiyata ..
    eğer ki yalnış bir yerde yalnış soru sorduysam ..
    cevaplamadan geçebiliriz ..
    saolun arkadaşlar iyi akşamlar ..

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Alıntı block adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar bu belki alakasız soru olacak ama kusura bakmayın ..
    bu kuba-ramzey-kanuni f5 motorları hep aynı dimi ..
    bide başka hangi markaların var f5 motorları var .. uygun fiyata ..
    eğer ki yalnış bir yerde yalnış soru sorduysam ..
    cevaplamadan geçebiliriz ..
    saolun arkadaşlar iyi akşamlar ..
    Yok yok doğru yere sordun yuan, kuba, ramzey, çelik markalarının f5 motorları var kanuninin motoru farklı.
    Bundan daha ucuz bu tarz başka makina yok.

Motosikleti
    SKYJET racing
    1500km.sorunlarım;
    1-kafa demiri paslanmış olsa gerek ki ön grenajdan pas akıyor.
    2-arka maşa asitten dolayı paslandı.
    3-ön grenajdan sinir edici bir ses geliyor.
    4-arka frendeki gıcırtı sesi.
    5-motorun seyir halinde sola çekmesi.
    6-jantların boyasının dökülmesi.
    7-motorun çok yakması(10-11 ykr).
    8-ilk kalkışta motorun sallanması.
    9-motorun bir kez stop edinde bir daha 2-3 uğraştan sonra çalışması.
    10-direksiyonun sola doğru kitlenildiğinde ön cama çarpması.vs vs vs.......
    İnşallah bu sorunlarımın hepsini haftasonu halledecem.Gökhan abi,bu boya işlerini nereye yaptırmalıyım?bi de ön çamurluğu nerden aldın?yardımcı olursan sevinirim.

Motosikleti
    Beyaz MELEK
    1500km.sorunlarım;
    1-kafa demiri paslanmış olsa gerek ki ön grenajdan pas akıyor.
    2-arka maşa asitten dolayı paslandı.
    3-ön grenajdan sinir edici bir ses geliyor.
    4-arka frendeki gıcırtı sesi.
    5-motorun seyir halinde sola çekmesi.
    6-jantların boyasının dökülmesi.
    7-motorun çok yakması(10-11 ykr).
    8-ilk kalkışta motorun sallanması.
    9-motorun bir kez stop edinde bir daha 2-3 uğraştan sonra çalışması.
    10-direksiyonun sola doğru kitlenildiğinde ön cama çarpması.vs vs vs.......
    İnşallah bu sorunlarımın hepsini haftasonu halledecem.Gökhan abi,bu boya işlerini nereye yaptırmalıyım?bi de ön çamurluğu nerden aldın?yardımcı olursan sevinirim.
    Abicim Pazar günü bir kaç saatinden feda et. Tornacı Ali abinin dükkanına gel orada sorunlarına bakalım. Yapabileceklerimizi yaparız yapamadıklarımızada bi çözüm yolu buluruz.

Merhaba:

Motosiklet almayı düşünüyorum.Ev ile iş arası yaklaşık 3km yol için kullanacağım. Motosikletlerden anladım pek söylenemez.
    Spor ve bütçeme uygun bir motosiklet arıyorum. Fiyatı ve görünümü en cazip çelik thunder 150 yi buldum. Sanırım çelikten
    başka 3 firma daha bu motosikleti ithal ediyor. Kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Eğer alıncaksa hangi firmanın ithal ettiği
    motosikleti almalıyım. Arıca bu tütreme sorunu da nedir. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Çelik Thunder 150
    Yuan-Kuba SJ 150-23
    Kanuni Bilmem Ne!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler